Бебешки шишета

  • 12 256
  • 60
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 30
Благодаря на всички за отговорите. Аз съм твърдо ЗА кърменето, но мисля, че би било добре още от сега да се информирам за шишетата, защото после едва ли ще ми е до това, ако ми се налага да купувам. Вариянти хиляди, но наистина мами не се вталявайте толкова на тема кърмене. Всеки сам за себе си решава дали да кърми или не. ☺

# 46
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Аз разбирам, че ви дразнят кърмачките и искрено ви съчувствам (или поне се опитвам). Просто се чудя - в наръчника за родители не пишеше ли, че след раждането може и нек'си да ви се наложи, така леекичко, да почнете да мислите и за некой друг освен за себе си....примерно...ако е възможно, нали Simple Smile Това във връзка с госпожата, на която след 45 дни спряло да й харесва. Тя си търсеше провокацията anyways, така че, не остана неподмината Simple Smile Неангажиращата ми мисъл беше, че там нейде има някакъв дребен човечец, който разчита на нещо си от жена, която му де води майка, та подобни "избори" подкрепени с довода "ми не ареса" ("нямах кърма" ми звучи по-малко абсурно, при все че е свръх абсурдно в моята лична класация, както и да е...) са ми меко казано странни (and not in a good way).
По темата - за мен отговорът е само един - ако ще ползваш шишета, вземи си поне стъклени, да знаеш че е здравословно за детето. Няма как предварително а знаеш дали ще има колики, но има и стъклени шишета с един екстеншън във вид на сламка, който уж предпазвал от поглъщане на въздух и респективно - от колики.

# 47
  • Мнения: 9 487
На мен пък такива постове са ми смешни. Същия дребен човечец се чуства чудесно и без панацеята наречена кърма. Никой не е задължен да кърми. Ама айде нали сега е модерно простено ти е.

# 48
  • Мнения: 342
И аз (заради фанатизираните кърмачки), които ми даваха акъл без да съм го искала, оставих детето  си гладно при раждането, когато още нямах достатъчно кърма. Наслушах се на глупости от сорта, че ще се отбие детето, че няма да иска да суче и т.н.
Ето, вече кърма има, детето суче и се дохранва от шише (дори от 4 различни модела шишета) и няма никакъв проблем нито със сукането, нито с различните видове биберони.
Понякога се налага да се ползват шишета поради една или друга причина. Твърдо съм против да се държи детето гладно и да пада на тегло само заради ината на някои родители да се кърми. Всичко си идва по естествен начин. Много от нас при раждането не са кърмени поради някакви причини. Е, аз също съм от тях. Пораснала съм, здрава съм, жива съм....  Тъй че не се стягайте да давате акъл кой как ще си гледа детето.

По темата за шишетата - аз имах проблем с по-големи дупки, от които млякото течеше много силно, а от водата се давеше. Такива са на Нук. Пробвах Медела, с които беше малко по-добре. Накрайникът Медела Калма (толкова много рекламиран) за мен е пълен боклук. Наскоро пробвах Авент, от които млякото тече по-слабо и е по-добре за рядко мляко.
Най-доволна съм до Dr Brown и мисля, че най-накрая намерих подходящото шише. За новородени е идеално - с малък отвор, не се дави от водата. Май ще минавам изцяло на тях, въпреки,че се мият трудно.
Нито едно от рекламираните шишета не ни помага за колики.

# 49
  • Мнения: 365
Благодаря на всички за отговорите. Аз съм твърдо ЗА кърменето, но мисля, че би било добре още от сега да се информирам за шишетата, защото после едва ли ще ми е до това, ако ми се налага да купувам. Вариянти хиляди, но наистина мами не се вталявайте толкова на тема кърмене. Всеки сам за себе си решава дали да кърми или не. ☺
Желая ти успех в кърменето, щом имаш намерение - това разбира се е много похвално. В полза на стъклените шишета ще си позволя още един път да натрапя мнението си с пример - аз не успях да кърмя първото си дете - не защото нямах кърма, ами от глупост, не бях чела достатъчно, притесних се, нямаше кой да ме подбутне, да ме подкрепи, да настоява(нито аз, нито мъжа ми сме кърмени бебета и сътветно тогава отчетохме и ние и нашите родители, че щом сме здрави, значи е маловажно) ..ползвах шишета на Авент убедена, че като най-популярни и доста скъпички са най-добрите. И тъкмо детето отиде към 2 годинки и вече не се занимавахме с мляко много много, гръмна новината за бисфенола - ужас! Такова чувство на вина изпитах, че не съм го кърмила или поне да бях мислила какво купувам, вместо да се водя по мейнстрийма, дето се рекламира навсякъде..много кофти се почувствах(и все още се чувствам). Та гледай поне пластмасата да избягвваш, в случай, че се наложи да ползваш шишета - това, което днес се счита за безопасен полимер, не се знае утре какво изследване ще излезе. Знае се, че всички пластмаси текат в известни количества - кои повече, кои по-малко, но при всички положения, не им е мястото в организма на бебе..

# 50
  • Мнения: 832
Аз използвах предимно стъклени с каучукови биберони. Има на Чико и разни други фирми. Според мен те са по-хигиенични и здравословни. Да, чупят се, особено когато бебо мяташе всичко на земята въодушевен от чудото на гравитацията. Купувала съм 2-3 пъти, но пак ги предпочитам пред пластмасата.

# 51
  • Мнения: 15
Доволна съм от шишетата на chicco, лесно се пълни и почиства, а и е на приемлива цена  Simple Smile .

# 52
  • Мнения: 2 837
Аз пък, честно казано, почнах да се чудя защо стана толкова модерно всяка жена, която иска да кърми, да бъде определяна като фанатична. Кърмата не е панацея, но кърмата е биологична норма. Производителите на изкуствено мляко  целят то да бъде близко по състав до кърмата. Засега не успяват.
Истината е, че шишетата много пъти трябват и на кърмещите жени. Нашата култура не подкрепя кърменето, повечето не сме виждали преди раждането  как се кърми бебе, нямаме представа дори как да го поставим правилно на гърда, какво да следим, на какво да обърнем внимание... Много пъти бебетата са недоносени, родени преждевременно, нямат сили да сучат още или пък са отделени от майките си. Много пъти се налагат изцеждане, дохранване...
Но истината е, че ако всичко е наред и с бебето, и с майката, ако майката иска да кърми, а бебето засуче, може да се мине без шишета. Или с много малко шишета.

# 53
  • Berlin
  • Мнения: 11 305
Не всяка, но като се появи някоя, която анатемосва шишетата, какво да си помислиш.  Laughing Ей заради подобни изказвания още съм травмирана, че не кърмих.

# 54
  • Мнения: 9 487
Не всяка, но като се появи някоя, която анатемосва шишетата, какво да си помислиш.  Laughing Ей заради подобни изказвания още съм травмирана, че не кърмих.

Ти пък! Надявам се, че периода е отминал.

# 55
  • Мнения: 1 317
Ползвала съм стъклени шишета на Нук, Авент и МАМ. С Нук и Авент се давеше, МАМ му беше идеално. Залъгалките му също са МАМ.

# 56
  • Мнения: 8
Мен ме посъветваха да ползвам др Браун и аз съм доволна от тях
имай предвид че бибероните им са дълбоки(пак против колики) и после с авент или медела е трудно ако решиш
Един съвет- купи си направо голямо шише от 240мм и не давай грешни пари за 120. Ползват се за кратко и пак трябва да купиш голямо.

Последна редакция: вт, 14 юли 2015, 11:30 от Peti_s

# 57
  • Мнения: 45
Колко време се ползва малкото шише от 120 мл? Мисля да взема комплект за новородено с 1 шише 120 мл и 2 шишета 240 мл на др Браун, но ако това от 120 мл. няма да ми е нужно май ще е по-добре да взема 2 или 3 шишета 240 мл.
Какво ще ме посъветвате?

# 58
  • Мнения: 9 487
Втория вариант е по-удачен  Peace

# 59
  • Мнения: 2 988
Аз и на малките шишета намерих приложение. Използвам ги за вода или чай. В момента използвам точно едно малко и две големи шишета, а бебето ми е на 6 месеца.

Общи условия

Активация на акаунт