Бебешки шишета

  • 12 261
  • 60
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 1 121
Много ми е полезна темата, благодаря на авторката и всички, които пишат отзиви  Hug
Съжалявам за спама  Peace

# 31
  • Мнения: 1 048
 Peace предлагам ви да запазим доброя тон. Авторката на темата може би иска да събере отзиви. А това дали ще купи веднага или на по-късен етап ще прати мъжа си,тя ще прецени според ситуацията.
Както по-рано споменах,шишето и биберона бяха част от комплекта с ръчната помпа на Авент. Детето беше 4дни в кувьоз и с помпата стимулирах лактацията (както и изцеждах в началото и минималното налично количество,с което акушерките също я хранеха). После,така се стекаха обстоятелствата,че заради малкото тегло,бързо се уморяваше . По съвет на неонатолога -10мин на гърда,цедя и додавам с шише. За месец качи 1200гр,което за нас беше първата победа Simple Smile. С помпата поддържах лактацията. Част от млякото съхраних във фтизер. И по-късно след около 3 месеца,катосе разболях и бях на косъм от антибиотици,имах алтернатива (макар да не се наложи)
За вода -в началото заради упорита жълтеница,наложи се да давам подсладена вода (по решение на педиатър). Месец и половина й отне да се възстанови.пПослевода съм давала буквално една глътка след кърмене,колкото да си премие устата и никога не е имала гъбички.
Шишето към помпата съм го ползвала да изцедя кърма и да я дам в движение,ако ни се е налагало да сме на кратък път или по задачи и не е било удобно да я кърмя (напр в колата в движение)
Пожелавам успех в кърменето  Hug

Последна редакция: чт, 18 юни 2015, 13:00 от monicat

# 32
  • Мнения: 365

Айде стига с тези глупости да не се дава вода, пълни ненормалници.
Няма живо същество което да живее без вода !!!

p.s.Извинявам се предварително за тона, но да не се дава вода ми идва в много повече Wink

"Изключително кърмене" означава точно това - само кърма и нищо друго. В самата кърма има достатъчно вода. Изключителното кърмене се препоръчва до 6месечна възраст от Световната здравна организация, които следва явно от коментара ти, да са сбирщина пълни ненормалници... Joy

# 33
  • Мнения: 2 988
Peace предлагам ви да запазим доброя тон. Авторката на темата може би иска да събере отзиви. А това дали ще купи веднага или на по-късен етап ще прати мъжа си,тя ще прецени според ситуацията.

Права си.  Embarassed Казах това имайки предвид как се стекоха нещата при мен.

Както бяха тръгнали нещата в болницата с мен и бебето се очакваше, че няма да имаме проблеми с кърменето, но въпреки това поне по веднъж в денонощието се налагаше да давам АМ. Не е лошо, въпреки че кърмата е тръгнала, пак да има една кутия с мляко и шишета, за да е по-спокойна и майката.

# 34
  • Мнения: 1 048
 Peace хубаво е,че се споделят различни лични случки,което ще е от полза като добиване на представа,че има най-различни възможни ситуации и решения.  bouquet

# 35
  • Мнения: 3 675
Използвах Камера и Бертони.Моето дете е било изцяло на АМ.

# 36
  • Мнения: 9 487
Момичето иска съвет за шишета. Съветите за кърмене ги дайте на който са му необходими.

В началото взех стъклени на Campol след втория месец смених с Авент. Определено съм по-доволна от вторите.

# 37
  • София
  • Мнения: 39 847
Имах всякакви шишета, и пластмасови и стъклени.
Най-употребявани бяха шишетата на Авент, но с биберони на Чико.

# 38
  • Плевен
  • Мнения: 1 616
Момичето иска съвет за шишета. Съветите за кърмене ги дайте на който са му необходими.
Що да не даваме съвети на момичето?От малки деца ни е набивано в главата че бебе се храни от шише,което не е така.Що да не си спести пари от излишни глупости?Що не опита първо да кърми и като види че не е за нея(така решават 99% от майките) да мине на онзи боклук дето се опитват да го пробутват с оправданието че жените нямали кърма?аман и от такива фанатизирани бутилкохранещи!Ти като не си искала да кърмиш,то не означава автоматично че и другите не искат,и няма да успеят.Нека да види и двата варианта и чак тогава да направи информиран избор.Много лесно ще му набута кравето мляко.

# 39
  • Мнения: 5 728
Аз пък мога да кажа аман от фанатизирани кърмачки, кърмещи до 1 клас ooooh! Всеки сам решава как да отгледа детето си, монетата винаги има две страни.

# 40
  • Мнения: 9 487
Като ви питат за шишета говотете за шишета. Има теми за кърменето. Има една приказка: като не те натискат, не звънкай.

# 41
  • Мнения: 741
Момичето иска съвет за шишета. Съветите за кърмене ги дайте на който са му необходими.
Що да не даваме съвети на момичето?От малки деца ни е набивано в главата че бебе се храни от шише,което не е така.Що да не си спести пари от излишни глупости?Що не опита първо да кърми и като види че не е за нея(така решават 99% от майките) да мине на онзи боклук дето се опитват да го пробутват с оправданието че жените нямали кърма?аман и от такива фанатизирани бутилкохранещи!Ти като не си искала да кърмиш,то не означава автоматично че и другите не искат,и няма да успеят.Нека да види и двата варианта и чак тогава да направи информиран избор.Много лесно ще му набута кравето мляко.
Изключително си груба и съвсем не на място пишеш глупости.
На мен ми писна да се делят майките на кърмещи и не-кърмещи. Кърмиш-добра майка,не кърмиш-чудовище,хранещо детето си с боклуци. Никой не е посъветвал момичето да не кърми,а да си вземе едно-две шишенца и кутия АМ,при положение,че нещата не се получават,ей така за спокойствие.

# 42
  • Мнения: 148
Ей, страшна работа с това кърмене.То бива бива заяждане.Разбрахме, че ако не кърмиш не може да се наречеш майка според тези постове.Ама нищо не написа по темата.
Разбира се, че ще се подсигури момичето и ще си вземе шишета и кутия мляко, ако се наложи да я ползва, няма да седи детето гладно я.Моят единствен съвет и по-назад беше просто да не се харчи много за шишетата.Може и да си и останат така, поне да не я е яд после, че е дала сума ти пари за тях, а не ги използва.

# 43
  • Мнения: 741
gargamelche Те повечето хора това я посъветваха,но...
Тя се притесни женицата,че ще превърнем момичето в "ботилкохранещо"с боклуци чудовище!

# 44
  • Мнения: 9 487
Криворазбрана циливизация. И какво ако не кърмиш? Аз пък сега ще хвърля в потрес фанатичните кърмачки. Кърмих 45 дни и се отказах по мое желание. Не ми харесваше. Чакам да видя как пък някой ще ми каже, че съм лоша майка.

Общи условия

Активация на акаунт