Ето лятото дойде, хайде, АВГУСТИНЧЕ, на море!

  • 35 095
  • 741
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 390
Ох, Петрова, как ви завидях...ама догодина и ние ще го направим това!

Аз нямам проблеми с дъждовете, дъждобрана и чадъра са винаги в багажника на количката и си излизаме.

Ох, това диване ми съсипва нервите! Спи му се, та две не вижда, но не спи! Съдира се от рев, но не спи. Прибрах го накрая, поне да си реве вкъщи, че навън ме гледат странно бабите. Хвърлих го с количката в хола, ако ще да спи, аз излязох да изпуша една на терасата чееее...ще си изпълня заканата да го хвърля в леглото, а той да си врещи от там колкото иска. Диване! Това дневно спане просто ми вижда сметката, особено като е така проблемно. И най-лошото е, че режимът му е на кино и дори да заспи сега, следобедния сън пак ще е инфарктен, защото няма да му се спи.

Ох, оплаках се. Сега да кажа и за витамин д - педиатърката каза до една година всеки ден по една капка профилактично.

# 16
  • Мнения: 51
Запис от мен! Вече и от тела не мога да ви следя, че съм с нов и не ми излизат известията.
Поздрави!

# 17
  • Мнения: 519
Абе....чела съм за Д-то и зъбките и някаква взаимовръзка, че избиват по-трудно, ама....с Д, без Д, когато му дойде времето - тогава. Както една позната казва, не съм видяла човек без зъби или човек, който не може да дъвче Simple Smile
Супер актуална ми е зъбовската тема - тъкмо извадих един мъдрец, беба пък се мъчи с нейнте, май кучешките са на дневен ред, на много стоматологична вълна сме в момента  Joy

# 18
  • Мнения: 259
Честита тема! Бях писала и се чудех защо нямам известия,но не е излязло

Аз давам все още витамин Д, фонтанелата му е голяма.

От няколко дни така си държи на неговото,инати се като му взема нещо от ръцете- то рев, то тръшкане,ритане,биене.... какво ме чака, не знам  #2gunfire

# 19
  • Пловдив/София
  • Мнения: 2 733
Ако ще се оплакваме, ние цял ден сме на ръце, плаче за всичко, спи му се, а не заспива (точно както Дани го е описала). Мислех, че е много болен, отидохме на лекар- ок си бил, леко зачервено гърло, чисти гърди. Обаче като се прибрахме ми се стори, че има температура и му дадох Панадол, говорих пак с педи и ще пие Биозин (който сама си предложих, защо ли изобщо й звъня..и сиропа за кашлица сама предложих и вит ц). Направо ще откчаша, вкъщи е ад след морето, багажи и пране навсякъде, изчезвам да оправям,макар че за краткото му спане доникъде няма да стигна. Дано е по-спокоен следобяд, че ще се гръмна, от двумесечен не е ревал толкова...

Еспресо, сега видях- честито прохождане!! и на Дани честито за моренцето сами, искам и аз, може би догодина  Praynig

# 20
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Благодаря за темата!  bouquet
В понеделник Алекс стана на 10 месеца, а събота и неделя не можах да му сваля температурата - над 38 вдигаше. И по случай празника го заведох до лекарката и сега сме на АБ /за втори път/. Освен Т, има и разтройство, кашлица и хрема. Сега е малко по - добре, но поддържа една постоянна температура, която не се влияе от нищо. През 3 - 4 часа давам ефералган и нурофен. Снощи напипах и втори зъб и вече тотално се обърках - от настинка ли е, от зъби ли?
Иначе се отпуска да ходи. Най - обича за ръчичка, но вчера го видях как се пуска от табуретката, прави крачка и се хваща за дивана. И друг път съм забелязвала, че го оставям в единия край на стаята, а го намирам в другия, но сега се убедих с очите си.

# 21
  • Мнения: 259
Пипи2013 Биозина помага ли, търся и аз нещо с коластра за подсилване на имунитета?

# 22
  • София
  • Мнения: 357
Юху, честита ни нова тема! danny_p, благодаря и аз за оформлението Peace
Espresso, много хубави неща чувам за събора на Рожен. Ние за малко ще го изпуснем, ще сме в края на юли в Девин, но поне ще се пробваме за 100-те кабагайди в Гела. И честито да й е на проходилата госпожица - да тича на воля!
mama irina, бързо да се оправяте и двете! А дъхът на ацетон значи автоматично, че не се пие достатъчно вода ли? Не знаех, ще го имам предвид.
Mrs.Petrova, с тези актове за раждане много ме дразнят. Една приятелка преди седмица ходиха до Гърция, не им поискали актовете на децата, те сами попитали митничаря иска ли ги и онзи - добре, дайте ги. Явно зависи на какъв ще попаднеш на границата ooooh!

За витамин Д нашият педиатър ми каза преди месец, че нямало смисъл да давам вече, защото има достатъчно слънце и просто да си правим разходките всеки ден.

Ние сме на гости на баба и братовчедите и Никола си изкарва страхотно. Днес направи голям прогрес - след три месеца влачене като пехотинец, гъсеница и т.н., най-после пропълзя на 4 крака. И то защо - пред него седеше момиченце на година и половина, обуто с розови кроксове, със златни ивици и като й видя обувките, вдигна дупе, намести крака и ръце и запали двигателя, за да хване обувките hahaha Какво ли не прави един чифт ефектни дамски обувки rotfImbo И бях го оставила да си поседне на земята, пред пейката, на която седяхме, уж ядеше една бисквита, но я мажеше по земята по-скоро. Та баба му като ги видя как я рони по цимента и после я бута в устата си, изпадна в стрес - затвори очи и му обърна гръб, не можела да го гледа какви гнусни неща прави. Ще кажеш, че мен и брат ми ни е гледала под стъклен похлупак и такива неща не сме правили... Аз пък не се вманиачавам и не изпадам в стрес от подобни работи.

# 23
  • София
  • Мнения: 1 740
Хайде в този дъждовен ден да се разпиша повечко и аз Simple Smile Трябваше да ходим до ДК за да дам буркани и да купя купони, но май няма да стане в това време, а само утре остава, ако искам за Юли купони. Тъпо малко, но няма как.....като гледам няма да спре скоро да вали, а те работели до макс 13:00, така че не виждам как да стане днес.
Тази сутрин направих катмички за малкия.....само със жълтъци, кисело мляко с малко сода и ги пекох без мазнина на не залепващ тиган. Хапна с удоволствие, само дето не знаех колко да му дам.....та дадох около 50 гр - една супер мъничка и една колкото тигана палачинка. Реших, че е достатъчно т.к. когато давам попара, каша, или друго за закуска -твърдото съдържание не е повече - основно си е вода. Скоро му правих и това което dany_p даде като рецепта - хлебче, кисело мляко, жълтъци, сиренце и изпечено. Там една филия някъде му приготвям така. Естествено тези закуски освен, че се приготвят по-бавно се и ядът по-бавно Simple Smile не е като лъжицата в устата Simple Smile Но да се учи пък.....На обед почнах да давам купени пюрета.....голям удар ми нанесе моя син с това, че ги предпочита пред манджите на мама. Просто не го разбирам и съм потресена - готвих за нас яхния грах (не знам дали се оплаках, ако да ме извинете за повторението) и толкова вкусна беше дори и без подправки - домашни картофки, био морковчета, розови домати, грах, лук, чесън....еми не ще диването.......и това беше превратна точка....ще я караме на купени на обед и после дано поне кухнята яде.
Още за храната - дадох череши и диня ....не са голям хит.....прави едни кисели физиономии...много е смешен....иначе черешите нарязани и кипнати с водичка да станат малко като сладко и добавени към каша или кисело мляко си ги яде с удоволствие.  Вчера следобед дадох и прословутия Амарант, дето от 2 месеца съм го купила сигурно. Тази сутрин го видях в гърнето както съм го дала вчера  newsm78. Дали нещо въобще се усвоява от него след като ги виждам звънцата точно както ги е изял. Трябва да прочета повече за него. Хапна го с удоволствие т.к. го дадох с намачкан банан.
Много за храните изписах Simple Smile То друго няма де.....ходи с упора доста добре и имахме пак няколко вечери с проблеми със зъбите, но си стоим само с два зъба в средата отдолу. Другите упорито си стоят подути. О да...вчера си прескрипа пръсчето.....трябва да се обезопасява направо не знам....отвори едно чекмедже и го затвори с ръката си барабар. Падна бая рев, сополи и сълзи....имам съмнения, че нокътя може да падне, но по-скоро болката беше от това, че му се одра кожата на възглавничката на пръсчето. След 5 минути все едно нищо не е било...сложих лепенка с риванол. Ползваше си ръчичката без проблем. Вечерта я махнах да диша и днес реших, че няма смисъл да слагам. Има си рана, дано не я разкървави, но засега не я е.....ако аз се бях ударила щях да избягвам да ползвам нея ръка, но не виждам той да я избягва. Бе герой без рани няма как Simple Smile събота отивам да търся всякакви джунджурии за обезопасяване. Имаме само за контактите, но ни трябват и за ъгли и за чекмеджета....някой ако е купувал и знае къде има евтини да каже....
Хайде че много изписах......хубав дъждовен ден...

# 24
  • Мнения: 397
Благодаря пак Simple Smile !
За Гела също ми е голям мерак от няколко години,но по това време точно сме много РД и няма да ме огрее Sad . Миналата година щеше да ми е подарък за моя РД,аа по това време друг наду гайдата в родилното Grinning .
За вит.Д. мей не е само според детето,а и според доктора! Нашата каза или да го спрем или през ден. А и ие сме навън по 6 часа. Но пък вчера една неонатоложка я пипна и се възмути на докито ни и каза да дава всеки ден. Имало какво да се желае още. ..
Аз много се дразня на бабите като вземат да дават съвети как да не ги гледаме като писани яйца и т,н,а като видят нещо и почват да се възмущават!
И аз съм на принципа,че няма непроходило дете и недъвчещо и т.н. Та даже вчера една приятелка беше възмутена и недоумяваше как е проходила без да я. "мъча" да я разкарвам хваната за ръце! Според мен всяко нещо си е с времето. Simple Smile

# 25
  • Мнения: 1 390
Та даже вчера една приятелка беше възмутена и недоумяваше как е проходила без да я. "мъча" да я разкарвам хваната за ръце! Според мен всяко нещо си е с времето. Simple Smile


 hahaha Joy hahaha Ооооох, голям смях! Да я мъчиш! Дребния не иска да стои в проходилката и понякога в количката и само вдига ръцете и реве да го хвана да ходи! И като търчи се кикоти с глас Simple Smile Simple Smile

В това дъждовно време и на мен не ми се излиза, но май няма да ми издържат нервите и по някое време ще се изнесем да ни повали. Хич не издържам вкъщи, още повече с проблемната вече проходилка.

За прещипването и дребното си прещипа пръстите веднъж на единия шкаф. Нададе бесен вой и аз дотичах веднага, освободих пръстите, гледах, пипах, успокоявах....голяма грешка. Въпросният шкаф си има един пирон "обезопасител", защото кучето си го отваряше. И два-три пъти забравихме да го запънем с пирончето и дребното отива там, отваря си шкафа, пъха си пръстите отстрани - но пъха целите пръсти с част от ръката - и започва да врещи да дойда и да го успокоявам hahaha много му се смях, но вече не забравяме Simple Smile

Астинед, наистина по-бавно се ядат закуските така, но пък трябва да се учи да яде и сам. Нали казах, че напоследък напира да взима лъжицата и да си я тъпче сам, но освен че разсипва цялата храна, после не ми връща лъжицата да я пълня пак. Ще почака със самостоятелността малко.

И да се оплача - вчера ми се счупи количката. На рамата едното място някак се счупи, и аз не разбрах как стана - качвах количката по двете стъпала пред входа и на първото нещо изтрака и се наклони на едната страна. Добре, че баща ми донесе отнякъде една друга количка, която аз категорично бях отказала, но сега си е спасение! Ще я носим на ремонт, би трябвало още да е в гаранция, дано я оправят.

Както приказвате за вит. д, реших вчера да проверя фонтанелата докъде я е докарала - мислех, че се е затворила, но не е - усеща се ръбче още. Не е като дупка както преди, но не е съвсем затворена. Така че си давам витамина още.

Вчера давах на дребното банан да яде, голям смях - опитва, мръщи се, опитва пак Simple Smile Не му хареса как става на парчета обаче. Не знам защо. Ще упорствам пак, да свикне, че бананът е на парчета и да си яде. Той почти никакви плодове не признава напоследък и не съм доволна. Дори мангото на пюре, което ядеше много преди, сега го плюе.

Хайде хубав ден на всички!

# 26
  • София
  • Мнения: 1 740
Банан на парчета отдавна ядем, но пък миналата седмица и аз манго дадох - прясно, че ММ купи няколко...не му хареса. Голямо мръщене падна, май и него като черешите не е зле да го мина малко термично да стане на пюренце. Доста се отпуснах с храните аз.....скоро и краставичка му резнах да си пробва....бе има и доста неща който не съм дала още ама ако прояде кухнята сигурно с нея ще си се въведат. Купих и грис от Спелта (дано не греша, че не ми се ходи да го видя). Хареса се естествено, нали с плодове давам. Нея точно с черешките я дадох. Бе доста разнообразие в закуските (сутрешни и следобедни) имаме....то като ще караме на готови пюрета за обед поне на тях да се вихря Simple Smile

# 27
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Да се разпиша и аз в новата тема Simple Smile.
Благодаря на danni_p, че я пусна и браво на Пипи за заглавието Simple Smile. Пожелавам на болните деца бързо оздравяване, а на почиващите хубаво време и приятни емоции. Ние на море ще ходим чак септември.
Пух е все още само с два зъба.Витамин Д все още давам защото док каза до 1 година, а и фонтанелата не му е затворена напълно.
Честито на проходилата принцеса, при нас не знам кога ще се случи, засега ползва мен и баща си като проходилка само вдига ръце и ни води в посоката, която си е избрал. Проходилка не съм купувала, но сериозно обмислям за един уолкър, че да му предавам щафетата от време на време Simple Smile.
Пух отказва да яде в 10.30 - 11.00 и направо обядва в 13.30. Получава се много голям интервал, но просто затваря уста и върти глава и нищо не иска да приеме. Голям любител на плодове се очертава яде с удоволствие череши, диня, кайсии и праскови. Засега отказва да яде банан, а толкова го харесваше в началото.
Само да се оплаче от килограмите, които хич не искат да си ходят Sad. Верно, че и аз съвсем строга диета не съм правила, но се ограничавам, а резултата толкова незадоволителен,че направо ме отказва от всякакви режими и ограничения. Добре поне че си взех цял бански за морето Simple Smile.
Приятен ден Ви пожелавам, аз слагам дъждобрана и отивам на разходка с Пух.

# 28
  • Кюстендил
  • Мнения: 425
Ние закупихме обезопасителни ъгли от бебешкия щанд в Кауфланд, има и за чекмеджета, но не съм взела все още, макар че доста пъти си щипва пръстите. Надявам се да разбере, че там има "Щип" и да не пипа вече, защото имаме на 15 чекмеджета. Ако трябва да купувам за всички... Сякаш започна да разбира по малко, защото го забелязвам, че си държи ръчичките от външната страна на шкафа, когато го затваря, но се случва и да забрави и да я пъхне и нея вътре.

# 29
  • Мнения: 1 073
Привет! Благодаря за темата Дани П!
Набързо да се разпиша, че все не ми остава време.На малкия май му проби зъб или скоро ще пробие. Нещо не го усещам с пръст, но му виждам едното ъгълче Simple Smile Видях му го онзи ден де и вечерта след това се събуди само веднъж, чак не повярвах как спа почти непробудно това дете. Та затова реших, че може да е пробил, въпреки че дискомфорт преди това не е имал.
Аз вчера се тръшнах яко пак. Температура, повръщане, главоболие, болки в кръста и по цялото тяло. Ходих да ме видят на ехо - всичко ми е наред. Някакъв вирус имало сега, та сигурно това беше. Аз съм на момо диетата на Баня Червенкова и май доста си отслабих имунитета. Много зле ми се отрази и я спрях вчера, че вече съвсем олетях. Иначе ефект има и то много голям. За седмица свалих 3 кг., та ако някой иска да я пробва и му понася да знае, че е много ефикасна. Сега ще внимавам със захранването да си ги задържа.
След седмица тръгваме и ние на море. Дано всичко е наред. Вече пазарувам по списък и подготвям багажи Simple Smile
Аз не съм обезопасила нищо, даже и контактите не съм, но при мен няма толкова опасни неща. Само съм поприбрала кабелите малко, че все на там го влече. Ще трябва да поприбера още някои неща де.
Спомням си, че купувах навремето обезопасители за контакти от евро зоната до Кауфланд в Младост,ч е бяха по-евтини. Сигурно има и други обезопасители. В ДМ също има, но по-скъпи.

Общи условия

Активация на акаунт