Ето лятото дойде, хайде, АВГУСТИНЧЕ, на море!

  • 35 123
  • 741
  •   1
Отговори
# 45
  • Варна
  • Мнения: 4 924
Аз за количество не пиша, че ядем много. Може би ще си е каквото до сега.

# 46
  • Мнения: 616
И ние минахме на 4-кратно,но при нас е много относително-може да закуси в 6.30,може и в 9,30 и все някак си ги наглася.Иначе попринцип 7.30-8 закуска,към 10 плод,или ако заспи към 12 направо пюре,после към 4-5 каша и в 9 мляко.Бях почнала да давам за закуска попари и тем-подобни,но се отказах,така и така остава само 1 мляко,а пък и не харесва попарите и се потриса.

За вълненията-Диди като се радва вдига главата и си поема въздух,който всъщност е нещо като писък и така докато му свърши въздуха Grinning

За зъбите - давам Дентинокс,Дентокинд,сега и Шуслерови соли 3-файда много не знам дали има,днеска пак вдигна 38.3.беше доста отпуснат и то след сън главно вдига темп.Следобед я свали и игра до преди малко.Изобщо не дава да му барна устата,нито да му мажа венците.Лека от нас Simple Smile

# 47
  • София
  • Мнения: 1 110
Имаме само за контактите, но ни трябват и за ъгли и за чекмеджета....някой ако е купувал и знае къде има евтини да каже....
Аз мисля да "обезопася" чекмеджетата на първо време като им махна дръжките. Докато се усети как да ги отваря се надявам да разбира вече дотолкова, че да си пази пръстите. За контакти взех едни хубави тапи, които се махат с щепсела, но големите деца забравят да ги връщат обратно. Затова ги махнах и купих от тези, постоянните, които се лепят. Хич не ми се искаше от тях, защото после нямат махане, ама....

Аз съм на момо диетата на Баня Червенкова и май доста си отслабих имунитета. Много зле ми се отрази и я спрях вчера, че вече съвсем олетях. Иначе ефект има и то много голям.
Каква е тази диета? Аз с 90-дневната свалих 3кг за 10тина дни и сега не мърдам. Да кажем, че са ми достатъчно, но ще продължавам с нея поне до морето, че там диети трудно се пазят.

Qncheto89, снимай го следващият път и занеси записа на педито. То по телефона малко неясно са нещата. Те бебетата сега правят нови и странни неща, да им се чуди човек. Миа например като се развълнува си поема много странно въздух, все едно е асматичка. Даже като сме навън и хората я гледат странно и със съжаление, явно си мислят че е болно детето. Майка ми също се ошашка първият път, като я чу. Аз си знам защо го прави и не се притеснявам. Но, хубаво е да се види при вас за какво става въпрос. Пиши после. Стискам палци да нямате проблем. То, нали знаете, да не им се случва това, което майките им си мислят, че може да им се случи.  Hug

# 48
  • Мнения: 2 092
Привет!
Qncheto89 моята, много рядко, когато се "ядосва" се случва да си свива юмруци и да стиска зъби и потреперва. Сестра ми е правила същото  Wink Това, което описваш не е гърч  Peace

desimira вчера се "разминахме" с твоята девойка. Колата, която беше пред нашата мина през локва и я опръска и тя се разплака милата. Много се ядосах , да я гушнеш от мен  Hug

eli70o0 радвам се , че пишеш  Hug Мислех, че съвсем ни отсвирихте Варненската група  Wink

Моята кукла, може да не иска да яде, но си държи сама лъжицата и си я носи в устата  Wink И понеже отваря, след няколко лъжички се усеща и хвърля лъжицата  Mr. Green Вода може да пие и от об. чаша и вчера я пробвах със сламка- пак може. Но не иска да пие откакто разбра, че може да бълбука  Crazy вместо да преглъща  ooooh!

# 49
  • Мнения: 97
Благодаря за отговорите , другата седмица задължително сме на лекар просто сега сме извън града защото ще му правим кръщене 😀
Иначе и той когато го бутам с количката много се вълнува, целия подскача и поема въздух все едно е асматик. Мен също хората ме гледат странно, но това не ме притеснява.
Забелязах, че отваря и затваря уста, все едно трака със зъбки у след това се стяга и притреперва. Такаче дано е от зъбките, цяла нощ се буди и плаче.
За храненето той яде по 5 пъти и му поръчвам от кухния.

# 50
  • Plovdiv, Bulgaria
  • Мнения: 228
Пух като се развълнува се покатерва по мен и започва да ме хапе по главата Simple Smile, така че странните бебешки прояви на различни емоции са факт. Това със заснемането, което предлага desimira е много добър вариант, за да може док да види реално какво прави бебчо, а не просто да си представя нещата както тя ги разбира.
При нас калгел помага при зъбите. Ползвам го много рядко когато видя, че Пух вече реално се мъчи. Намазвам венците с клечка за зъби и той след 5 мин. заспива.Надявам се и занапред да е ефикасен.
6.30 - АМ, 12.30- Обяд, 16.30 закуска,18.30 вечеря, 20.30 АМ.- значи ние сме на 5 кратно хранене. До скоро имаше закуска в 10.30, но отказва да яде каквото и да му предложа и сега направо обядва. Трябва да отбележа, че количеството приета храна му е малко защото отслабва, но пък не мисля и зорлен да го тъпча. Дано той сам си увеличи количеството храна. Интересното е че когато аз му готвя изяжда около 220- 250 мл. храна, а порцията от ДК е 150 мл. и много рядко си изяжда всичко.
Приятен ден на всички.

# 51
  • Мнения: 198
Здравейте! От доста време не съм писала, но пък ви изчетох Simple Smile
Първо да благодаря за новата тема   bouquet
Честито на проходилите вече, ние май сме следващите. От няколко дни Миа сама си се изправя и прави по няколко крачки в къщи. навън не е така смела, но то май мен повече ме е страх. Казват, че сега много трябвало да внимаваме с паданията, защото ско се изплашат, може да откажат да се пуснат отново. Иначе да, бутането на бебешка количка много спомага за самостоятелното прохождане. На самата проходилка отдавна не и е фен, та така си седи в ъгъла. Затова има маси, столове, мебели, които са далеч по-интересни и " безопасни" за ходене, но това е!
За храненето, ние отдавна приключихме периода с неяденето, но винаги имам и плодово пюре към обяда, щом спре да яде зеленчуците, давам лъжичка от него продължаваме.
Но пък киселото мляко не го харесва, едва успявам да я залъжа да хапне няколко лъжички с бисквити  Sad
По отношение на уолкърите, май този, който е купила Пипи е най-стабилен. Останалите ми се виждат, като че ли за вече стабилно ходещи деца.
За емоциите, моята маймуна, като се развълнува или е заинтригувана диша доста тежко, но съм виждала по-големи дечица- на по две, три години като се радват да започват да се тресат и да махат с ръчички и да издават по-странни звуци. Мисля, че не е проблем и се надявам да не се окаже обратното.
За морето, ах моретоо! Как ми се иска, но догодина ще е. Наскоро ми попадна една статия на Др. Марио. Който иска може и да не го чете. Аз, често си се информирам, като си сортирам инфо без да смятам този или онзи за някакво велико гуру и сляпо да спазвам препоръките. Та според него идеалната почивка за бебето е 10 дни, като морската трябва да се раздели на три- период на адаптация, само разходки, без плаж и слънце, втора част- плаж, без да се излага детето на слънце и вода и трета част- истински плаж. Така нямало опасност детето да се разболее от разните там стомашни вируси, които съпътстват почти всяко плажуващо семейство. Според него този режим касае само неморските чеда, разбира се и не се отнася за почивката на планина. Иначе в статията се споменаваше и Велинград като много подходящо място за малки деца. Явно аз съм уцелила, защото сме го избрали за първата ни семейна почивка с Миа.
Оф, пак се олях с писането.. надявам се не съм досадила..

# 52
  • София
  • Мнения: 1 110
desimira вчера се "разминахме" с твоята девойка. Колата, която беше пред нашата мина през локва и я опръска и тя се разплака милата. Много се ядосах , да я гушнеш от мен  Hug
Следващият път ме спри да осъществим някакъв личен контакт, не само форумски.  Joy

Тази вечер реших да дохранвам Миа с АМ след като суче, да видим това неспане дали не се дължи на глад.... Да, ама не!  #2gunfire Такава погнуса предизвика този НАН, пийна 20мл и направи позив за повръщане. След малко пак предложих - направо го изплю, наложи се да сменям чаршафа. Утре пак ще пробвам...  хм... newsm78

Утре и ние ще се снабдим с уолкър, на Чико. Въобще нямам представа дали е стабилен, като го взема ще споделя. Дано не се окаже поредния паметник, който да прескачам вкъщи.  Crossing Arms

# 53
  • Мнения: 157
Мами добро утро   bouquet
Включвам се да ви питам Вашите бебоци мрънкат ли/викат/сърдят се, ако стоят в кошарата си? Само ако го слагам в проходилката е спокоен и не мрънка. Ама аз не мога така нищо да свърша, т.к. не смея да го оставам без надзор, веднъж така се напъна да взима нещо от пода, че за малко да падне надолу с главата. Другия вариант да е ОК е да го пусна на пода да си щъка, изправя, хваща разни неща от шкафовете и да ги хвърля на пода, ама и в този случай трябва постоянно да съм до него, да не вземе да падне. А и ми се струва супер невнимателен на моменти - пресяга се още от далече да се хване за нещо и да се изправи, но всъщност е отдалече и ако не съм до него да го придържам ще се строполи на земята. Бърза ли много, незнам, невнимателен ли е... Вие вашите мъници как и къде ги оставяте, за да свършите нещо? И сега като прохождат, пускате ли ги да щъкат навсякъде и вие да ходите след тях?

# 54
  • Мнения: 1 390
Ехо Simple Smile в кошарата стои спокойно за около пет минути сутрин след като се събуди, през останалото време ако го сложа вътре е бесен рев. В проходилката се вихри навсякъде, не го гледам и да го пазя. Обаче се е научил да си запира крака на опорите и да се протяга, така че го чакам кога ще си издумка главата в пода. На пода не желае да стои, но другото му любимо място е дивана - разпъваме го и той го обикаля целия, без да пълзи Simple Smile напоследък се изправя на облегалките и просто си стои. Но там не мога да го оставя сам, защото за точно десет секунди може да се превърти от най-вътрешната част до най-външната и да се стовари на пода.

Иначе съм обезопасила нещата, които за момента са му достъпни и го оставям да си ходи и да си пипа навсякъде.

Десимира, малко нестандартно предложение - защо вместо ам не даваш кисело мляко с бисквити или айрян? На 10 месеца ми се струва късно тепърва да се въвежда ам, би трябвало да няма проблеми с млечните, ест без прясното мляко.

# 55
  • Мнения: 519
Момичета, ненедент ли беше без отмиване? Миете ли зъбки вече?
За пазенето на беба да не падне няма да говоря.....все още мн разчита на нас и понякога се отпуска и пада като талпа. Някак си трябва да поощрим независимостта й, ама как ще стане незнам. Знае, че сме там и ще я хванем и това е.....

# 56
  • Мнения: 616
Nutty .Ненедент е ,да Аз чесно да си призная още не изграждам навици за миене на зъби,имаме само 2,а чета,че след 6 почват да се мият.Мия след сладката каша следобед евентуално,или ако е хапнал нещо като риба(вчера попаднах на една треска от Аляска мнооого миризлива  Joy),броколи,такива неща...

За кошарата Диди прекарва там по около 20 минути на веднъж-какво правя -не го оставям и да си заминавам,а му показвам,че поставям нещо интересно вътре(телефонът ми) и има една купа с играчки,посипвам отгоре и си го взимам,заиграва се веднага,аз си лягам на спалнята.Като се покаже му казвам "дзак" и той почва да кляка да се крие зад обиколника и да се изправя и такива игри.Обаче почна да се катери по пакета с памперси,по въпросната кутия и със всичките си 77 см ме е страх да не прескочи кошарата.

За паяка-той даже е излизал веднъж го намерихме по корем върху масичката и с висяща глава...Много се навежда да си взима играчките..

# 57
  • Мнения: 28
Да се включа и аз за вълнението: преди месец горе долу като се радваше / вълнуваше сякаш не можеше да си поеме въздух и издаваше едни звуци като астматик ... много плашещо звучеше. Сега само маха с ръце. Явно са си на периоди.
За Гела имам особено мнение - последния път като ходихме ми се стори, че фокуса от гайдите е изместен към кебапчетата, чевермето и най-вече алкохола.
За храненето - ако има плодово пюре и е сладичко няма проблеми, но тия зеленчуциииии. Между другото една идея за неядящите - по-някое време като затвори уста и не иска повече зеленчуково пюре му давам сухар в ръката. Той близне  сухара, аз бутам лъжица. Даже се е случвало да ползвам сухара като лъжица. Ама тооо каква е тая манджа без хляб Simple Smile
Кво ли не измисляме само и само да ядат.
Ние зъби още нямаме та за миенето не мога да се включа.
В кошарата седи ако е в настроение да си играе сам. В повечето случаи ме търси Simple Smile Глезан
Вашите бебоци захласват ли се по рекламите по ТВ? Сега дават реклами и го гледам той е направо в екстаз  Rolling Eyes
Май се олях тоя път  newsm78

# 58
  • София
  • Мнения: 357
Кошара има само за спане, там се застоява за максимум 5мин., докато е буден, иначе се вдига и напира да излиза (а като се има предвид, че баща му още не е свалил нивото, излизането вече е детска игра).
Ако трябва да свърша нещо вкъщи, понякога го оставям в проходилката, където вече започна да мрънка, защото разбра, че може да е пуснат свободно. От проходилката падна веднъж, онзи ден - беше навън, преди къщата на баба си и падна от бордюр на тревата, с главата надолу. Порева и му мина.
Истината е, че вече предпочитам да го оставям да си се разхожда на свобода - да, пада (но се научи да пада по дупе, а преди падаше като талпа), удря се, плаче, сваля всичко от масаите, шкафовете, отваря чекмеджета, защипва се, обаче спрях да му треперя толкова и сякаш животът ми се улесни така Crazy
Избиват му и два горни зъба, вижда се бяло ръбче вече около седмица. Обаче ме притеснява първият долен, който излезе - сякаш расте накриво (за момента изглежда като завъртян на 45 градуса) и се чудя така ли избиват в началото или наистина му е крив зъбът ooooh!

От три дни се е научил да пляска - първо само допираше пръсти, но след ден вече си пляскаше шумно. И дава здрасти и чао, също е започнал и да се засрамва (забива глава надолу, ако някой го заговори или се заиграе с него) - това дете просто избухна в края на девети и начало на десети месец Heart Eyes
И още повече се радвам, че започна да яде храна с по-едри парчета - сега, по време на престоя при баба, е на готови пюрета и с охота си хапва тези за след 8 месеца, които не са напълно пюрирани.

Paddington, то вече на кой ли събор няма димна завеса от скара и не лъхти на бира. И на мен не ми харесва това, че превръщат подобни събития на място за наяждане и напиване, но ще гледам да се абстрахирам и да се насладя на гайдите.


п.с. Дописвам, че забравих - днес се видях с братовчедка ми, която е с бебе на 40 дни. Видях, че усърдно го храни с мляко в шише и повтаряше, че това било за две хранения. Та се зачудих как АМ ще издържи до две хранения newsm78 Оказа се, че му дава кисело мляко Shocked Кърмила и дохранвала с АМ до към края на първия месец и започнала да дава кисело мляко. Твърди, че АМ не го засищало, а и не й излизала сметката с него, затова с кисело (и дъщеря си, която е на 7 вече, хранила така). Опитах се да обясня, че в киселото мляко сега няма всичко нужно за растежа на бебето, но пак ми се изтъкна причината, че то много ядяло и с АМ няма сметка. Не са крайно нуждаещи се - мъжът й работи за нелоша заплата, като се има предвид безработицата в градчето. Свекърва й работи, като мед.сестра! Баща й работи, макар и за 400лв. Тя взема някакво майчинство, повече от минималното трябва да е... На път съм да й купя няколко кутии АМ, обаче като ги свърши пак ще е същото, а и не знам как ще се приеме, че им купувам мляко.

Последна редакция: сб, 20 юни 2015, 13:44 от ижинка

# 59
  • Мнения: 616
И аз имам позната,която и двете деца хранеше с кисело мляко,защото не и излиза сметката, а и издържали повече-по 4 часа.... ooooh! Същите по на 6-7 месеця ядаха филия намазана с кетчуп от магазина Grinning

Общи условия

Активация на акаунт