Така ми се иска...

  • 3 012
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 7 716
Айде, айде, 1 година време не е кой зане колко. Ние чакахме 4 години. Куп сериозни и по-малко сериозни изследвания си направихме. No problem - както се казва. Спокойствие, силна храна и мнооого секс - това е решението! Дано лелката ви пропусне този месец и следващите 8  Laughing!

Това, че ти си чакала четири години и си правила всички изследвания и се е оказало, че няма пролем, не означава, че и при тях няма проблем.
Не съди по себе си и не обобщавай!
Не подвеждай!
Незнам какво си е правила, но ако има запушени тръби, или повреден фимбриален апарат, или ендометриоза, или лоша морфология по Крюгер, или имунологични проблеми, нали ти е ясно, че колкото и да се успокоява, няма да стане.
По безотговорен съвет от спокойствие и ще стане няма.

# 16
  • Мнения: 2 120
Ще повторя, направи първо нови изследвания на хормоните и спермограма на мъжа. Опитайте няколко месеца, ако не стане - цветна снимка. После лекарят ще каже какво. Не се стряскай, иди при специалист.
На въпроса на Клара , колко време не става след аборта при мен. Ами 10 месеца точно, но аз съм взела решение и след два месеца ще пробвам една, две инсеминации, и ако пак не става сме решили да си осиновим бебче.
Знаеш ли, трябва да гледаш философски на нещата.
Длъжна си да опиташ всичко възможно обаче. При мен просто годините напират и ако някои момичета искат бебе в интервала 36-40 години, то това бебе или е второ или просто имат късмет.
Надявам се , много силно всички на тази възраст да излязат късметлийки. Успех.

Последна редакция: пн, 20 мар 2006, 08:36 от Дара

# 17
  • Мнения: 304
И на мен днес ми е 27ми ден и много ми се иска да ме пропусне. Ще си чакаме zаедно...
28-mi den ...ve4e Rolling Eyes Strah me momi4eta Sad Mnogo mi se iska da e stanalo tozi put  Praynig
Marinski stiskam ti palci ot vse surce  Hug

# 18
  • Мнения: 1 768
Даре,искам да ти кажа,4е в Германия много от жените първо дете раждат между 35 и 40 години..Това,4е в България първо преди 30 раждат,не zна4и,4е навсякъде е така.Ето моята 6ефка роди първо на 37 и сега се опитва да zабременее с второ на 42 и си е толкова спокойна жената,4е някога 6е стане..А една колежка на мъжа ми роди мом4е на 49 години преди няколко месеца.Така 4е горе главата на вси4ки дами,които са над 30 години.По немски стандарт и медицина сте си направо в нормалните въЗрастови граници zа бебе..Успех на вси4ки,моми4ета и стискам zдраво плаци и на краката.. Praynig Hug

# 19
  • София
  • Мнения: 6 363
я вместо да леем сълзи и сополи, и да се успокояваме взаимно, Soul да вземе и конкретно да напише какви изследвания са правили и какви не са (цитирам нейните думи).
така ще можем по-конкретно да посъветваме какво да се направи, защото след като е минала повече от година време в редовни опити, а бебе не става, най-тъпото е да започнем да сипем успокоения.

# 20
  • Мнения: 242
 fertilization Стискам палци!
И аз чакам лелката да ме подмине този месец

# 21
  • тук-там
  • Мнения: 5 699
Айде, айде, 1 година време не е кой зане колко. Ние чакахме 4 години. Куп сериозни и по-малко сериозни изследвания си направихме. No problem - както се казва. Спокойствие, силна храна и мнооого секс - това е решението! Дано лелката ви пропусне този месец и следващите 8  Laughing!

Това, че ти си чакала четири години и си правила всички изследвания и се е оказало, че няма пролем, не означава, че и при тях няма проблем.
Не съди по себе си и не обобщавай!
Не подвеждай!
Незнам какво си е правила, но ако има запушени тръби, или повреден фимбриален апарат, или ендометриоза, или лоша морфология по Крюгер, или имунологични проблеми, нали ти е ясно, че колкото и да се успокоява, няма да стане.
По безотговорен съвет от спокойствие и ще стане няма.

Аз наистина смятам, че 1 година време не е толкова обезпокоително. Обикновено сценарият е такъв - тръгваш по дктори (не е един и двама), водят те стерилна, макар и да не са открили причината, лекуват те, макар и да не знаят от какво. Това те обезверява, психира и отдалечава от положителния тест. Не казвам, че всички случаи са безпроблемни, но смятам, че може да се изчака повече, преди да се тича на доктор.  Това си е ходене по мъките и често не води до резултат. Не рядко, когато човек престане да виси по докторските кабинети и се поуспокои, бебето се получава, Наистина давам съвет от личен опит, но си залагам главата, че не съм единствената с подобен опит. Така че ... кой както си реши, но нека не се квалифицираме и критикуваме ... глупаво е.

# 22
  • Мнения: 2 825
Аз мисля, че тръгването по доктори зависи от това на колко години е мацката. Ние направихме повече от година опити и когато отидохме на доктор, той ни каза да направим 2 години и тогава да идем. Тука започват изследвания за стерилитет след едногодишни неуспешни опити само при жени над 30 години, а аз бях на 25 тогава.

Това въобще не е успокоително, но мисълта ми беше, че ако момичето е на 20-25 години, може да си отпусне още годинка преди да се подложи на целия стрес от изследвания и доктори, поне това са съветите на тукашните доктори.

# 23
  • Мнения: 2 825
ОФФ :   Дара, а на тебе в коя седмица ти беше аборта? И кюретаж правиха ли ти?

# 24
Hei, zdraveite, i az sum v ochakvane da ne mi doide, no ima da pochakam shte nad 10 dni, za da razbera.  Tozi e purviat mesec, v koito opitvame.  Pri purvata mi bremennost stana or raz, dano i sega e taka, inache sigurno shte se razocharovam. Uspeh na vsichki!

# 25
Здравейте,от известно време следя вашите разговори и днес реших и аз да ви пиша.С моя мъж започнахме с опитите за бебе 19.02.2005 , тогава беше нашата сватба.Отидох на лекар още на втория месец ,откриха ми хламиди и гъбички Кандида изписаха ми Сумамед и не помня името на хапчетата за гъбичките .На следващия преглед хламидите ги нямаше гъбичките си бяха там .Лекарката ми изписа интимен гел Лактацид и фолиева киселина и каза повече тръпка в секса.Минаха няколко месеца и нищо реших да си направя цветна снимка.Всичко ми е наред.На мъжа ми спермограмата е супер,казаха ми че след цв.снимка ще стане много лесно.Вече 3-ти месец след нея опити,сеге пак чакам с нетърпение датата.Ако и този месец нищо не е станало,отивам пак на лекар.

# 26
  • Мнения: 5 317
Стискам палци всички да ви пропусне този месец.
На мен ще ми дойде,колкото и да не ми се иска.

# 27
  • Мнения: 17
и аз се пресаидинявам стискам палци и се моля и мен дане ме споходи  Praynig

# 28
  • Стара Загора
  • Мнения: 514
 на мен ми се иска ..... Но няма да е този месец .. не съм изяла достатъ4но кекс... Само си блея по форума . Вие как се разсейвате все ми се ще да не мисля само за това а да си стане еи така. Един ден се събуждаш и се осещаш 4е ти закъсляло 10 дни ...

# 29
аз се разсейвам , като чета някой хубав роман

Общи условия

Активация на акаунт