Харесва ли ви името Върбан за момче?

  • 10 705
  • 219
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 1 196
Авторката,
защо не кръстиш детето на твоя баща?
Защо пък трябва да е на свекъра....,като не ти харесва неговото име..

# 46
  • Мнения: 5
Предлагам всеки, който смята името Върбан за демоде да напише имената на собствените си деца, да видим колко са модерни Кара-Мария, Йоан-Дако и Мелъни. newsm78 Върбан си е много хубаво име.

# 47
  • Мнения: 212
На мен ми харесва името. Наистина е остаряло, но това в никакъв случай не го прави лошо. Като се замисля, сега даже са на мода позабравените имена - Яна, Рада, Неда, Мина и т.н. Нищо чудно скоро и на Върбан да му дойде времето. На мен по-скоро комбинацията с фамилията не ми харесва.

# 48
  • Мнения: 37
Видях в един стар именник името Върбислав.
Слави на галено, или Слав...
И се сетих, че името Бранко може да се използва за галено на Върбан. 

# 49
  • Sf
  • Мнения: 978
Върбислав Християнов Върбанов? Човек може да си счупи езика. Няма нужда да се влошават още повече нещата. Върбан Върбанов е мега традиционно, но с екстеншъни като Върбислав вече ще е глупаво.

# 50
  • Мнения: 3 756
На мен ми харесва Grinning
Странно но носи някаква сила името. Не ми харесва комбинацията с фамилията. Изобщо не си падам по двойните Христо Христов, Васил Василев, Иван Иванов.

Лично аз ако трябва да избирам между Върбан и Кристиян ще избера първото. От Кристияновци  Sick

А колкото до това как ще му казват , ами Върбан ще му казват. Като почнат със съкращенията Михаил хубаво име , ама Мишо почти на плъх ми удря. Павел и то хубаво ама Пацо и то гадост. Та защо директно децата не се кръщават със умалителнота. Нали цял живот така ги наричаме. А името носи най-силния заряд на човека.



аз съм против кръщаването с умалителни, гледам един не знам морски -капитан или по-висок чин , често го дават по новините името му е митко петев или нещо такова беше, човек силен успял , зрял мъж, като са го кръщавали не са се сетили нещо да е димитър, а и бащата е бил явно петьо, а не петър, не ми допада, на галено може да му се казва както им харесва на ртодителите , но за официални поводи и документи  Sad

# 51
  • София
  • Мнения: 44 354
Категорично не ми харесва, харесвам Владимир с В.

# 52
  • Мнения: 2 831
Не.

Галено - Върби, Връбчо.

# 53
  • Пловдив
  • Мнения: 275
Гласувах ЗА.

Може би, защото моето име е странно.Чувала съм за още 2-3 жени с подобно име. Mr. Green

На галено може да му казвате Вано, Бано или Ваньо, както ти харесва.  HugИмето не прави човека, а човека прави името. Ако фамилията е странна, не е ли същото!? И от нея винаги могат да произлизат прозвища, било то и подигравателни.Фантазията на хората край няма!  Peace

# 54
  • Мнения: 70
Не угаждам на мъжът ми или на роднини. Нито някои от тях тропа с крак, скръстил е ръце и край - Върбан ще е! Просто наистина се двоумя се за името. Признавам, че не ми е сред фаворитите, но го свързвам с хубав човек и хубави неща и автоматично името става по-приемливо за мен. Вие на 100% ли харесахте името на детето си или също се чудихте до последно?
Не вярвам, че ако се кръсти на дядо си, ще вземе неговите най-лоши качества! Или ако е на баба си - нейните и ала бала.  ooooh! По тази логика, ако не е кръстено на някой - то ще бъде безхарактерно ли? Вярвам, че ще се роди с негов си характер и поведение, които ще се възпитават!
Харесаха ми и някои предложения за галено име, та може и да ги използваме, ако наистина го кръстим Върбан... има време да се мисли още!
Благодаря на всички взели участие в анкетата - 15% ЗА са си доста Grinning (В началото процентът ЗА се беше закотвил на 9-10%  Grinning )


Името не прави човека, а човека прави името.


# 55
  • Мнения: 37
Върбислав Християнов Върбанов?  

И защо не...
Българско име, позабравено.
И дали е хубаво, или не - това е субективно усещане.
Върбислав - на галено може и Славин, Славе, Славен, Веси, Вели...
И бих избрала Волен, Велин, Велян...
Или Влад, Владислав, Венко...
С "В" ми харесват и Венеслсав, Венислав, Венелин, Владан, Владослав, Велизар.  

# 56
  • София
  • Мнения: 44 354
Ми да...аз 100% харесвах името, колебаех се до последно, защото и още едно име харесвах на 100% и ми беше трудно да избера, но никога не съм имала колебания дали ми харесва и със сигурност не бих кръстила детето си с нещо, което не ми е фаворит.
По принцип истина е, че от всяко име подигравка може да се измисли, ако не може, подигравки за друго винаги може...но някои имена си просят просто подигравките и за мен това е едно от тях... някаква вариация за женско може би по бих приела, но за мъжко... ми не ми е мъжко.

За мен така както ги разказваш нещата, мъжът ти си е решил вече как ще се казва детето ви и те работи тънко в тази посока.

Последна редакция: пт, 19 юни 2015, 15:32 от Angel_Dust

# 57
  • Мнения: X
Вие на 100% ли харесахте името на детето си...

Да.

По принцип истина е, че от всяко име подигравка може да се измисли, ако не може, подигравки за друго винаги може...но някои имена си просят просто подигравките и за мен това е едно от тях... някаква варияция за женско може би по бих приела, но за мъжко... ми не ми е мъжко просто.

За мчен така както ги разказваш нещата, мъжът ти си е решил вече как ще се казва детето ви и те работи тънко в тази посока.

+1

# 58
  • Най-красивата страна
  • Мнения: 12 342
Да,аз избрах името на дъщеря ми ,а съпругът ми се съгласи.Каза,че му харесва.
Любимото ми име за момиченце.
Мисля,че името на детето трябва да се харесва и на двамата родители.
Никога не бих си кръстила детето с име което не харесвам.

# 59
  • Мнения: 3 160

На мен лично името НЕ ми харесва.

ДА името на дъщеря ми ми харесва на 100%. Не е кръстена на никой. Името сме го избрали с ММ да отговаря на няколко наши си критерия.

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 13:50 от Tatti

Общи условия

Активация на акаунт