За и против името Самуел?

  • 12 106
  • 107
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 543
Сори, мен не ми звучи добре произнесено на чист български. Представям си как масово хората, които никога не са го чували това име ще мъчат езици и "кривят" иначе красивото име.

А иначе сега покрай Game of Thrones много хора биха ви заподозряли, че сте се вдъхновили от там.

Но не мисля и също така, че името ще е крайно неуместно или пък подигравателно.

# 31
  • Мнения: 996
Сори, мен не ми звучи добре произнесено на чист български. Представям си как масово хората, които никога не са го чували това име ще мъчат езици и "кривят" иначе красивото име.

А иначе сега покрай Game of Thrones много хора биха ви заподозряли, че сте се вдъхновили от там.

Но не мисля и също така, че името ще е крайно неуместно или пък подигравателно.

Една серия не съм гледала от този сериал! Сега чувам ,че има такъв герой от филма.


# 32
  • Мнения: 505
Свикнала съм с името , но пак бих избрала Самуил.

# 33
  • София
  • Мнения: 44 357
Самуил... съвсем стандартно име, достатъчно често срещано всъщност. Ако ти харесва - чудесно. На български Самуел не звучи много добре. Звучи като смеска от нашето произношение и англо произношението.
Малко име някой пита - Сам, Сами.

# 34
  • Мнения: 2 831
Самуил - много ми харесва  Party.

# 35
  • Мнения: 39
Харесва ми името Самуел защото моето дете се казва така всички му казват Самуел и не са го обърква ли със Самуил до сега.

# 36
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Не ми харесва. И на мен ми звучи като самоед. А галеното Сами /и за двете/ ми навява нещо турско-арабско, не ми харесва нито един вариант.

# 37
  • Мнения: 8 932
Харесва ми. Предпочитам го пред Самиул.

# 38
  • Мнения: 8 995
СамуИл!  Peace

Самуил означава не "Бог чу", а "измолен от Бог".

Имам си интересна лична история с това име - почти две години ми отне да забременея с втората ми дъщеря. Който е минавал през това знае за какво става въпрос... Когато най-после забременях, още първите месеци /без да знам пола на бебето/, сънувах, че раждам момче и го кръщавам Самуил. Потърсих и разбрах, че Самуил означава "измолен от Бог".  А това име изобщо не ми беше минавало през ума, дори изобщо не бях мислила имена за момчета, тъй като исках момиче. Но пък наистина името със сигурност щеше да е със "С".  Rolling Eyes

В крайна сметка родих момиче и я кръстих Симона - Симеон означава "Бог чу".

# 39
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541
Самуел ми харесва, но аз познавам само евреи с това име и предполагам, че всички ще мислят детето за еврейче /казвам го в случай, че това ви пречи/.

Самуил не ми харесва по ист. причини, свързвам го с трагедия и поражение.

# 40
  • Мнения: 212
Самуел ми харесва, но аз познавам само евреи с това име и предполагам, че всички ще мислят детето за еврейче /казвам го в случай, че това ви пречи/.

Самуил не ми харесва по ист. причини, свързвам го с трагедия и поражение.

Хмм  newsm78 евреите не използват ли Шмуел? Или това е друго име?

# 41
  • Мнения: 996
Самуел ми харесва, но аз познавам само евреи с това име и предполагам, че всички ще мислят детето за еврейче /казвам го в случай, че това ви пречи/.

Самуил не ми харесва по ист. причини, свързвам го с трагедия и поражение.

Хмм  newsm78 евреите не използват ли Шмуел? Или това е друго име?

Същото е Wink

# 42
  • Мнения: 186
Самуил ми харесва повече.

# 43
  • Великобритания
  • Мнения: 1 976
определено Самуил ми харесва повече
другото ми е много еврейско , освен ако това е търсената цел

# 44
  • Мнения: 996
И двете са еврейски,но не това е търсеният ефект.

Общи условия

Активация на акаунт