За и против името Самуел?

  • 12 105
  • 107
  •   1
Отговори
# 45
  • Великобритания
  • Мнения: 1 976
лично на мен Самуил ми звучи не толкова еврейско ,
може би защото го свързвам първо с цар Самуил .. някак си е гордо , царско ..
докато другото определено си представям евреин с шапчица  Simple Smile

# 46
  • Мнения: 996
Самуил тотално не ми допада след откриването на паметника с тези зловещи очи.Стрес ме обхваща като се сетя.

# 47
  • Великобритания
  • Мнения: 1 976
еми ето - всеки си има своите асоциации .. така че колкото хора -толкова и мнения

# 48
  • Мнения: 319
а бихте ли споделили защо точно с буквата С трябва да е детето,искате да го кръстите на някого, и ако е така как се казва ,или просто се колебаете между тези две имена,.

# 49
  • Мнения: 996
а бихте ли споделили защо точно с буквата С трябва да е детето,искате да го кръстите на някого, и ако е така как се казва ,или просто се колебаете между тези две имена,.

Баща ми е със С,майка ми също.
Свекъра и свекървата са с В и сме се разбрали с мъжа ми второто дете да е на тях,първото на баща ми.

# 50
  • Мнения: 319
а защо като искате да си кръстите детето на баща си ,не го кръстите със същото име

# 51
  • Мнения: 996
Казва се Светлен,името е много рядко срещано,но не съм сигурна,че ми допада ,свързвам го само с баща ми,супер силен характер и успешен,искам името на детето да започва с тази буква,но да си има свой път по който да върви.

# 52
  • Мнения: 319
да ,наистина много странно име,аз бих избрала Светослав,но това си е мое мнение,а на теб пожелавам леко раждане и здраво бебе, а името ще го изберете така или иначе Simple Smile

# 53
  • Мнения: 186
Казва се Светлен,името е много рядко срещано,но не съм сигурна,че ми допада ,свързвам го само с баща ми,супер силен характер и успешен,искам името на детето да започва с тази буква,но да си има свой път по който да върви.
Много интересно име, оригинално , допада ми. Особено за момиче- Светлена.
Може да е Светлин, също ми харесва.
Светослав, Светозар, Светомир.
Имах една колежка, децата Светозар и Миглена, дядото недоволен от тези модерни имена, като го питали как се казват внуците, отговарял: " Едно мига , другото свети" Joy

# 54
  • Мнения: 543
+1 за Светлен или Светлин. Имаш си оригинално име, направо си го използвай

# 55
  • Мнения: 629
Звучи ужасно! От скоро време доста извратени имена се срещат по българските ширини.
Симеон или Самуил е доста по-добра алтернатива.

# 56
  • Мнения: 4 569
Нито Самуил, нито Самуел ми харесват.

Светлин не е лошо.

# 57
  • На земята, която е всъщност звезда.
  • Мнения: 2 541

Хмм  newsm78 евреите не използват ли Шмуел? Или това е друго име?

В Израел може би, в Бг съм срещала само Самуел. Напр. Самуел Финци, синът на Ицко Финци.

# 58
  • Мнения: X
Светлин е супер.

# 59
  • Мнения: 5 259
" Едно мига , другото свети" Joy
Joy
Ох, това как ме разсмя, не мога да спра  hahaha

Общи условия

Активация на акаунт