Кюретаж и забременяване след това - тема 60

  • 36 321
  • 736
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 377
ilona, честит ти първи цикъл  Misc Ghost

Благодаря ти NigeL link!!!

Искам да помоля тези от вас, които са правили изследванията за Тромбофилии, генетичните и имунологичните да споделят малко опит!!! Под опит имам впредвид - къде са правени, каква е цената и за колко време е готов резултата!?! Нямам време да се връщам назад да чета , затова благодаря предварително на тези от вас , които споделят информация, ще ми бъде доста полезна! В момента е пълна каша в главата ми и не мога да взема решение, къда да ги направя в София ли или във Варна!!! Сякаш съм по - склонна за София , защото там ги и разчитат , а във Варна нямам много вяра на специалистите, а и не съм се интересувала дали има въобще такива!!! Също ме интересува - цветна снимка в София къде може да се направи и да е най - безболезнена,  преди години правих в Майчин дом във Варна такава и много лоши спомени ми останаха!!!
Пепси , много се радвам за вас, че всичко лошо мина и с бебка сте добре, а относно вируса вземи по - сериозни мерки, за да не се обезводниш, то това лято кой ли не го хвана този бацил, всеки когото срещна се оплаква от същите или подобни симптоми!!!
Извинявам се за дългия пост!!! smihesorry
Нигел аз ги правих в Геника в ПЛовдив но в София също има,до имунологичните не съм стигала но ми казаха че ако ще ги правим само в София но забравих името на клиниката

# 706
  • NE
  • Мнения: 11 001
Пепси Ако трябва отивай да ти дадат един Деган в спешното. Само да не се обезводниш. Обади се на док. Такъв зверски вирус изкарах в 12 г.с. и с Вомитусхил и Ентерол живнах.

# 707
  • Варна
  • Мнения: 63
Нигел аз ги правих в Геника в ПЛовдив но в София също има,до имунологичните не съм стигала но ми казаха че ако ще ги правим само в София но забравих името на клиниката

Благодаря , Неве88!!  Питането е мое , защото сега тепърва тръгвам да утъпквам тази пътека с куп изследвания , а нямам време да се връщам назад и да чета старите теми , затова помолих момичетата , които скоро са правили за малко инфо!!! Геника има и във Варна, и мисля че пак изпращат в София материала за изследване!!!

# 708
  • София
  • Мнения: 548
Илона, тромбофилиите ги правих в Майчин Дом София и струваха 110 лева (разширен пакет доколкото си спомням). Ако имаш предвид кариотип под генетични - правих ги в Малинов и струваше 120 лева на човек (аз и ММ платихме 240 лева). Имунологичните ги правих също в Малинов - първо отидох при доц. Русев - там си разказваш цялата история и той определя кои точно имунологични изследвания да ти назначи (защото са доста видове). Неговата кокнсултация струваше 30 лева, а изследванията ми бяха към 100 някъде. Дано съм ти помогнала да се ориентираш Simple Smile

# 709
  • Варна
  • Мнения: 63
Илона, тромбофилиите ги правих в Майчин Дом София и струваха 110 лева (разширен пакет доколкото си спомням). Ако имаш предвид кариотип под генетични - правих ги в Малинов и струваше 120 лева на човек (аз и ММ платихме 240 лева). Имунологичните ги правих също в Малинов - първо отидох при доц. Русев - там си разказваш цялата история и той определя кои точно имунологични изследвания да ти назначи (защото са доста видове). Неговата кокнсултация струваше 30 лева, а изследванията ми бяха към 100 някъде. Дано съм ти помогнала да се ориентираш Simple Smile

Безкрайно много ти благодаря NigeL link, много ми е ценна информацията ти и ще ми е от голяма полза!!! Да точно за генетичните имах впредвид кариотип или още са известни като хромозомен анализ, които се правят и от двамата!!!
Очаквам още полезна информация, с която ще мога по - лесно да реша как и от къде да я подкарам!!!
А и за другите момичета, на които им предстои този път да го извървят ще е полезно да се рефрешва и опреснява инфото!!! Тук в Геника във Варна основен пакет Тромбофилии е 160.00лв., разширения е 240.00 лв. , а пълния пакет - 320.00лв. , всъщност това са цените въобще за  Геника и важат за всичките им филиали и за София, затова искам да сравня цени! Ти кога си пуска тези изследвания , скоро ли!?!

# 710
  • София
  • Мнения: 548
Пусках ги преди 4-5 месеца някъде. Цените със сигурност са актуални, ако затова ме питаш  Peace

# 711
  • Варна
  • Мнения: 63
Пусках ги преди 4-5 месеца някъде. Цените със сигурност са актуални, ако затова ме питаш  Peace

Simple Smile Да, точно това имах впредвид!!! Благодаря, за бързите отговори!!!

# 712
  • Мнения: 1 256
Момичета, искам да ви питам правите ли винаги изследване бета ЧХГ след положителен тест или се доверявате само на обикновения тест за бременност?

# 713
  • NE
  • Мнения: 11 001
Зависи. Аз си карах само с тестовете.

# 714
  • Мнения: 1 256
Направих си един тест 2 дни след закъснението и чертичката стана бледа едва след 1 мин, а пишеше че трябва да се появи след 40 сек. И сега се чудя дали да си направя още един тест или направо кръвен. Исках да попитам след колко дни след отчитане на полож.тест отивате на първи преглед. Защото последния път ми казаха, че е рано и докато чакам да дойде времето, настъпи мисед.

# 715
  • Мнения: 331
Стискам палци и утре да е положителен  Praynig. На преглед най-добре десет дни след закъснението, за да може да се види запетайката. Сега кой ден ти е?

Редактирам се, видях закъснението  Blush

Последна редакция: чт, 27 авг 2015, 23:54 от Jeny_D

# 716
  • Мнения: 781
Карина, моя съвет е да пуснеш кръвен през 48 часа. Ако имаш възможност с двете проби пусни и прогестерон. Нашите лекари не го препоръчват това изследване, но според мен след преживян мисед и "кухо яйце" е необходимо. Най-малко ако има проблем да се почне прогестеронов препарат веднага. Силно стискам палци .

# 717
  • NE
  • Мнения: 11 001
В случая 20 секунди са нищо, но за твое спокойствие (което ти трябва най-много) пусни ЧХГ. И аз стискам палци.

# 718
  • Мнения: 1 256
Благодаря ви много момичета!  txtloves  Kissing Heart
Утре май наистина трябва да направя един кръвен. По принцип аз имам изписана терапия при положителен тест - утрогестан вагинално 2x1, фраксипарин и аспирин протект през ден. Но не съм сигурна за тоя фраксипарин. Все си мисля, че при първите две бременности причината за абортите е била високото TSH над 3. Нямам тромбофилия. Носителка съм на хетерозиг.мут. 4G/5G , както и 70% неусвояемост на фолевата киселина. Затова пия метилирана. Хич не искам да си слагам фраксипарин, ако не е необходимо. Честно да ви кажа изпитвам голям страх. Знам колко момичета си слагат, но явно са много по-смели от мен.

# 719
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Катарина стискам палци  Praynig !
Нигелче и при теб !

Общи условия

Активация на акаунт