Кюретаж и забременяване след това - тема 60

  • 36 326
  • 736
  •   1
Отговори
# 720
  • NE
  • Мнения: 11 001
Карина Щом ти е предписано Фраксито си го слагай, няма да навреди. А е по-добър вариант отколкото АП. Направи си и контрола на ТСХ-то.

# 721
  • Мнения: 2 104
 karina31 направи "пиклив"  тест по което и време на деня да е. Ако е положителен възможно най-рано и кръвен. При положителен резултат терапия се започва веднага. Няма какво да чакаш. Утрогестан 2x1 нищо не е/ Мое мнение /. За фраксипарина решете с лекаря. Едва ли само ТСХ е причина.

# 722
  • София
  • Мнения: 548
Karina, не прави моята грешка. И аз си мислех, че ТСХ-то (4,56) е причината за двата ми аборта, но след като го свалих на 1,1 последва третия аборт. От тромбофилията имам само 70 % неусвояване на фолиева киселина, но задължително ми казаха, че се налага биене на фраксипарин. Така че страх не страх - съветвам те да си го биеш. Naughty

# 723
  • Мнения: 440
Забравих да ви питам още нещо. Казаха ми да си изследвам фибриноген, време кървене, съсирване, протромбиново време. Дали има смисъл сега или след известно време
          само, ако си на фраксипарин терапия и се изследва всеки месец


Последна редакция: пт, 28 авг 2015, 14:57 от жоцка

# 724
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Забравих да ви питам още нещо. Казаха ми да си изследвам фибриноген, време кървене, съсирване, протромбиново време. Дали има смисъл сега или след известно време?
Всеки месец ги пусках. От тях се регулира дозата на фраксито.
С високо ТСХ са родени много деца, преди никой не го е следил, но тромбофилиите са сериозна работа.

# 725
  • Мнения: 377
Карина и аз стискам палци мила.И аз мисля че утрогестана е малко на мен ми казаха 2*2 да слагам вагинално,а относно фраксито доки каза че е много по доброто решение отколкото АП,затова и аз слагам и мен ме беше страх в началото и още се шашкам но все пак е за доброто на бебо. Hug

# 726
  • Мнения: 1 256
Здравейте ! Първо искам да благодаря на тези момичета, които ме подкрепят и дават съвети.   Heart
Пиша от време на време и в другата тема, но не съм прочела отговор на нито един мой въпрос. Всеки си говори каквото иска и нищо не е по темата. А уж тези теми са, за да се подкрепяме и даваме съвети, всеки да сподели опита си. Та така. Днес реших да си напрява кръвния тест и TSH. Лабораторията беше много мизерна и резултатите ще излязат чак утре следобяд. В момента съм в Ямбол. Много съм разочарована от този град. Обиколих всички аптеки за фраксипарин. Или нямат или имат, но не този който ми трябва. В понеделник или вторник ще ходя към Бургас. От там ще си купя. Надявам се да не е късно. Исках да ви питам, първия път някой показа ли ви как се слага или от самото начало се справяте сами? Относно утрогестана съм се объркала. Изписали са ми 2x2 вагинално. Мама Ирина, ти това ли имаше впредвид, че 2x1 е малко. Извинявай, объркала съм се. Мисля и тях да купя в понеделник. Надявам се да не е късно. С 5 дневно закъснение съм. Но все още нямам никакви симптоми. При първата бременност много ми се виеше свят и малко ми се гадеше. Но сега още нищо. Незнам какво да си мисля? исках да питам някоя от вас пие ли биозин мама и доволни ли сте? Благодаря ви мили момичета!  Two Hearts

# 727
  • В градината...
  • Мнения: 15 932
Не чакай чак до понеделник за утрогестана  Naughty

# 728
  • Мнения: 714
И моят съвет е да не чакаш с Утрогестана.  Peace Биозин мама е хубав, особено през зимния период. Понеже и аз бях бременна септември - април, настинки и грипове ме подминаха.
Колкото до симптомите, аз пиех 3х2 Утрогестан и "благодарение" на него знаех какво е да ти е лошо. Нито ми се е гадело, нито съм повръщала. Отделно после и детето не усещах много, заради предната плацента. Т.е постоянно бях на тръни всичко ли е наред. Докато др се оплакваха, че не могат да спят, аз спях непробудно и не знаех какво е нощно време да ставаш до тоалетната. Затова мисли положително, не винаги симтомите са на лице  Wink

# 729
  • Мнения: 1 256
Този утрогестан доколкото разбирам може да се пие и да се слага вагинално. Така ли е? И каква е разликата? На мен ми предписаха вагинално и се чудя дали е удобно сутрин да се слага?

# 730
  • София
  • Мнения: 11 802
Karina ефекта вагинално е по добър, орално има даже и стеанични ефекти Teya e написала, може да ти се гади. Относно фраксипарина, четеш упътването стискаш зъби и биеш, нищо страшно няма, все едно дърпаш лента за депилиране и те е страх да не те боли, а всъщност не те боли. Wink. Успех

# 731
  • NE
  • Мнения: 11 001
Утрогестан в доза 2х1 е колкото да се каже, че се слага. 2х2 е честата изписвана доза, а 3х2 се изписва при проблем. Наистина се усвоява по-добре вагинално, но при кървене е по-добре да се пие. Кръвното много пада от пиенето му. Аз заспивах права, но като цяло не е болка за умиране. Щом е изписан нека се почва.

Някой ще подхване ли новата тема? Имам няколко дни свободни за помощ и после почвам работа.

# 732
  • Мнения: 8
Утрогестан в доза 2х1 е колкото да се каже, че се слага. 2х2 е честата изписвана доза, а 3х2 се изписва при проблем. Наистина се усвоява по-добре вагинално, но при кървене е по-добре да се пие. Кръвното много пада от пиенето му. Аз заспивах права, но като цяло не е болка за умиране. Щом е изписан нека се почва.

Някой ще подхване ли новата тема? Имам няколко дни свободни за помощ и после почвам работа.
здравейте !Всъщност каква е функцията на Утрогестана? Добър ли е в комбинация с фолиева киселина...?

# 733
  • NE
  • Мнения: 11 001
pampolina74 Утрогестан е естествен прогестерон, който подпомага бременността и по-точно помага на жълтото тяло да "изхрани" бебето докато плацентата се формира и започне да функционира, а също така и спомага за захващането на ембриона за матката. Някои лекари изписват вместо Утрогестан, Дуфастон, който е синтетичен прогестерон, но има същата функция. Това са лекарства, които се дават с рецепта!
Фолиевата е витамин B12, който се пие за да се благоприятства нормалното протичане на бременността и в значителна степен намалява риска от развитието на spina bifida у новороденото, както и други вродени аномалии като синдром на Даун.

# 734
  • София
  • Мнения: 5 193
Фоливата киселина е вит 9. Казвам го защото понякога при бременност има недостиг и на б12 и се налага допълнителен прием. Peace

Общи условия

Активация на акаунт