?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 821 047
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 14 205
  • Мнения: 4 628
Той реално е мил и грижовен през 90% от времето. Винаги ми е помагал, подкрепял като съм търсила подкрепа.. прави ми комплименти, обръща ми внимание, търси ме, любвеобвилен е...като се напие пак е весел и се държи добре повечето пъти. Избухва така главно след като аз съм недоволствала заради нещо. Все едно става друг човек. Другите случаи, в които избухва е  ако се чувства недооценен в работата си или ако се чувства силно неоправдан поради някаква причина.
Иначе сте прави, да.

Последна редакция: нд, 27 май 2018, 22:21 от Уейв

# 14 206
  • Мнения: 1 107
Уейв, толкова си млада. Защо първо не опиташ да се подредиш, а после да търсиш партньор? Поживей си сега, позабавлявай се, мани го контрола. Ако човек не се напива на 20+, кога? Не ги мисли толкова сериозно нещата, по-полека. Ще има кога да мислиш и да ревеш, и да си в доста по-тежки безизходици.

Имаше преди време тук една тема, какво най-много ни липсва от младостта и някой беше отговорил безсмъртието. Сега трябва да си безсмъртна, а ако не можеш - почети, поограмоти се, поогледай се, ако трябва ползвай помощ от професионалист. Сега ти е времето да си безметежна, безобразна, да си всичко, каквото си искаш. Има кога да си сериозна.

"Животът е прекалено важен, за да говорим за него сериозно".

# 14 207
  • Мнения: 32 434
Уейв, от теб си зависи да прекъснеш този порочен кръг на връзките.
Всъщнос хората няма какво да променяш. Или ги приемаш такива каквито са или си тръгваш.
Права си, ако скъсването сега ти се отрази на дипломирането. Наистина изчакай.
Но не те виждам с този човек, нито пък с който и да е било алкохолик  Laughing
Но ти си решаваш. Аз знам само едно. Тези хора само обещават, но нищо не правят.

# 14 208
  • Мнения: 2 224
Уейв, толкова си млада. Защо първо не опиташ да се подредиш, а после да търсиш партньор? Поживей си сега, позабавлявай се, мани го контрола. Ако човек не се напива на 20+, кога? Не ги мисли толкова сериозно нещата, по-полека. Ще има кога да мислиш и да ревеш, и да си в доста по-тежки безизходици.

Имаше преди време тук една тема, какво най-много ни липсва от младостта и някой беше отговорил безсмъртието. Сега трябва да си безсмъртна, а ако не можеш - почети, поограмоти се, поогледай се, ако трябва ползвай помощ от професионалист. Сега ти е времето да си безметежна, безобразна, да си всичко, каквото си искаш. Има кога да си сериозна.

"Животът е прекалено важен, за да говорим за него сериозно".

Ето това беше най—лошият съвет, който може да бъде даден. Мисли, че си безсмъртна: карай с 200км/час, напивай се, безразборен секс. Единственото вярно е, че следвайки тази максима ще имаш наистина големи безизходици в живота. Именно на 20 трябва да си сериозна, защото от това до голяма степен зависи как ще си изкараш живота. Тези, които на 20 са несериозни обикновено много гадно ги удря та после им се налага завинаги да са сериозни. Да си сериозен когато трябва носи огромни привилегии с трайни резултати.

# 14 209
  • Мнения: 1 121
Той реално е мил и грижовен през 90% от времето. Винаги ми е помагал, подкрепял като съм търсила подкрепа.. прави ми комплименти, обръща ми внимание, търси ме, любвеобвилен е...като се напие пак е весел и се държи добре повечето пъти. Избухва така главно след като аз съм недоволствала заради нещо. Все едно става друг човек. Другите случаи, в които избухва е  ако се чувства недооценен в работата си или ако се чувства силно неоправдан поради някаква причина.
Иначе сте прави, да.

Опита показва, че ти все по-често ще недоволстваш, той ще е все по-често друг човек.
Виж тук само колко недоволни мами са се събрали. И далеч не са всички, да знаеш.

# 14 210
  • София
  • Мнения: 17 900
Избухва така главно след като аз съм недоволствала заради нещо. Все едно става друг човек.
Тези 2 изречения са много много важни. Но не желая да давам определения тук.
И няма току- така да скъсаш с него. Още от сега го казвам. Ако, разбира се, не проявиш голяма твърдост.

# 14 211
  • Мнения: 5 653

The Catcher in the Rye ме е разчела перфектно - страхувам се, че ако се съберем под един покрив нещата могат да се влошат още.  Той като се ядоса се държи много гадно. Иронизира ме, имитира ме, крещи... чувствам, че все едно не е безопастно място за мен. Не ме е удрял, но на моменти имам чувството, че ей толкова му стига да ми шибне един.
Бягай с двеста. Щом се напива и те плаши още отсега, какво ще ли ще е, като реши, че си му вързана в кърпа?

# 14 212
  • Мнения: 2 695
Ако нещата ще станат по-лоши, ако се съберете под един покрив, ти си губиш времето, не го ли осъзнаваш??? Или цял живот ще живеете всеки в неговото си общежитие? Wink

# 14 213
  • Мнения: 10 480
Уейв, четох и мислех, че всичко са ти казали, безсмислено е да повтарям дадените ти съвети с други думи. Но те чета и виждам, че точно пишеш като класическа жертва. Как можеш да си помислиш, че ти си виновна, за да се напие, как успява да ти го внуши?
За съжаление съм се сблъсквала няколко пъти с проблема алкохолизъм, и наистина бягам с 200 от подобни екземпляри. Бих искала да ти кажа две неща, които може би не са достатъчно застъпени.
1. Приятеля ти може да не е алкохолик в момента, но да върви по този път. За съжаление има хора у които генетично е заложено да го извървят много бързо. Някои могат да пият цял живот, но да нямат зависимост. Мой близък роднина разви такава зависимост за 2-3 години без никой от нас да разбере. Не става въпрос за човек, който живее в друг град и виждаш рядко, а човек, който виждахме напр. един път седмично. Човек, който на студентските купони си носеше сокове, защото не понасяше алкохола. Бих те посъветвала поне да следиш отблизо как се развива пиенето на твоя човек, ако не си склонна да побегнеш презглава
2. Алкохолика е най-близо до лудия човек. Имала съм такъв приятел. Пример - уговаряме се да се видим след два часа и да отидем някъде. Отивам след два часа - оказва се, че нашият човек се е запил и ме пита за какво става въпрос, какви са тия глупости да ходим някъде и т. н. За убедителност троши 1-2 чаши в пода. И това е ежедневие с малки проблясъци... (въпросният човек беше много талантлив и име в своята професионална област)

# 14 214
  • Варна
  • Мнения: 36 838
Ама какво се хабите изобщо, не виждате ли, че няма смисъл вече? Дала си срок, отлага с надеждата, че той изведнъж ще се промени, говорили, той се осъзнал, ама в 90% от времето бил мил, грижовен и я обичал. Вече и оправдания му намери, как той не бил виновен, а тя щото не била идеална. Каузата е загубена.

# 14 215
  • Мнения: 18 957
Така е. Нека поживеят заедно, да види реалността и тогава ще си избере какво иска. Сега няма как да ни повярва.

# 14 216
  • Мнения: 48 150
Когато вземат да се осъзнават, вече са затънали. Има и други фактори, в книги съм чела как и жертвата/близките си влизат в съответната роля и кръга се затваря.
Ималите досег с алкохолик бягат с 200, да. Дано послуша патИло.

# 14 217
  • Мнения: 18 957
Понякога трябва да си изживееш каквото искаш, за да го видиш в реалния му вариант.

# 14 218
  • Мнения: 14 170
Всичко ще се оправи и ще тръгне по мед и масло, щом той е обещал.

# 14 219
  • Мнения: X
Родителите му също са алкохолици, майка му бог да я прости много лошо се е напивала, с лоши падания, които са свършвали в спешното отделение. Той смята, че щом не е стигнал дотам, значи всичко е ок. Мисли,че баща му не е алкохолик, защото не се напива като нея, но той без алкохол не може да седне на маса. Което според мен също е степен на алкохолизъм.Той просто не вижда проблем. Проблемът му беше като си изгуби вещите и после се наложи да си вади отново документи, което му създаде някакво неудобство и го накара да се замисли малко, но явно не достатъчно...
Е, той не смята, че има проблем...Няма воля да разреди пиянските истории, но ти се надяваш, че ще има достатъчно силна такава, за да не се напие никога вече???
Блажени са вярващите!
Човек от него няма да стане!
Ако искаш и ти да потънеш заедно с него, стой си и вярвай.

Общи условия

Активация на акаунт