?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 219
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 18 720
  • Мнения: 5 134
Само не ми казвай, че под грижа за книгите се разбира някой да ходи да ги чисти от прах между страниците по график, примерно 200 страници на ден. Вече нищо не би ме шокирало тук.

# 18 721
  • Мнения: X
Хаха, верно, права си - опитах се да изредя личните вещи. Добре, ще добавя - тетрадки, ножички, нокторезачки, учебници, козметика ... Така възпитавам децата си - да се грижат за личните си вещи. Е как ще стане, ако аз се грижа за личните вещи на някой друг /в случая дрехи/.
Под грижа за книгите имах предвид например да се прибират на местата си, а не да се зарязват където свариш, например. Да отиде до библиотеката да вземе книга или до книжарницата да си купи, щом иска.. Той иска, той върши работата, край.
Опитвам се, не казвам успявам. Wink Водя се от правилото - не прави вместо някои нещо, което той може да направи сам. След като може сам /не се касае за това да прочете нещо на чужд език, който не знае, и да трябва да се намесвам с превод/, не го правя аз.

# 18 722
  • Мнения: 9 196

И да, не прави достатъчно, така че аз нямам желание да 'му' гладя. Апропо - и на себе си. Принцеса съм, т.е. не съм, но искам да бъда и си го изисквам.

Наистина ли не можете да разберете, че за някои хора домакинството не е удоволствие, а загуби време.... Не вярвам. Вместо да ходя да карам колело със сина ми, ще гладя на .. кой и да е, аз на себе си не гладя, не желая, тъпо ми е, имам други Интереси. Пффффффф....


С това започнах - немърливите към другите, са немърливи и към себе си, както и обратното ама ми спориха тука, че нямало връзка ...

А на подчертаното - смях, смях, смях ... още смях! Joy
Принцеса на колело, чиито благороден произход се изразява в - " Бе ай, ще му гладя аз на тоя, то на себе си не гладя, че на него." Няма да станеш скоро принцеса, като обявиш ютийна стачка, ако се ставаше така - щяхме да сме заринати от кралски особи, под път и над път.

# 18 723
  • Пловдив
  • Мнения: 5 234
Ама чакайте малко сега, първо всички се съгласяваме, че няма мъжки и няма женски дейности, а после се оказва, че готвенето, чистенето, пазаруването, ходенето на работа и гледането на деца е само мъжка дейност. А какво остава тогава за красивата съпруга? Тоо, и ч... я мъжа може сам да си направи и всичко ще му е точно. Споменатите от мен дейности от частния случай се извършват само и единствено от единия от двамата(мъжа). Явно, когато ги прави жената, е низвергната слугиня и будала, а когато мъжа, то така трябва... Не знам, когато човек му тежи да живее, му тежи всичко, де се вика на някои и да се стават от леглото сутрин не им е лесно. Но пък всеки си прави модела, който му отърва, чудно защо повечето са недоволни от собствения си, ама се опитват да кажат и че другия е грешен. А грешно всъщност няма.

# 18 724
  • Мнения: 5 134
А ... нямало грешно. Я кажи какво правите у вас и сега ще ти обясним всички начини, по които е грешно.

# 18 725
  • Мнения: 30 802
Ама чакайте малко сега, първо всички се съгласяваме, че няма мъжки и няма женски дейности, а после се оказва, че готвенето, чистенето, пазаруването, ходенето на работа и гледането на деца е само мъжка дейност. А какво остава тогава за красивата съпруга?

O, има си списък, все с неща, дето уж са "нищо". Ето: бременност, раждания, кърмене и прилежащата всеобща гадост, която понасям. Озаптяване и следене на деца, понякога само да им понасяш гласчетата цял ден си е тежък труд. Планиране, помнене, напомняне, организиране, взимане на решения, непрекъснато разтребване, защото у дома живеят прасета. За мен е достатъчно, ако има някои супер-жени, дето на всичко това отгоре готвят гурме, преподават на децата си мандарински и бягат полумаратон преди закуска, между 5 и 7 всеки ден, да заповядат:)

# 18 726
  • Мнения: 9 196
Стига рива, две малки деца гледаш, третото вече е на възраст само да се гледа.

* "гледаш" ...

# 18 727
  • Мнения: X
Прегледах им профилите и изчезвам от спора Wink

# 18 728
  • Мнения: 30 802
Двете са все още във възраст, в която да ги изтърпиш един ден си е тежка задача.

# 18 729
  • Мнения: 5 134
Кой бяга полумаратон всеки ден? Аз искам да се запознаем Wink.
Между другото, мъжът ми е в бащинство докато аз работя. Има много, невероятно много какво да се научи по темата от мъжете. Нека да кажем, че не ми глади нищо и не изпитва грам скрупули.

# 18 730
  • Мнения: 9 196
Двете са все още във възраст, в която да ги изтърпиш един ден си е тежка задача.

И на тях сигурно не им е лесно да те изтърпят. Joy

# 18 731
  • Мнения: 3 542
Прегледах им профилите и изчезвам от спора Wink

Респектираха те или напротив?

# 18 732
  • Мнения: X
Ми .. не успяха, ц. Само посещаваните подфоруми са достатъчни, всъщност. Малки деца, малки ядове, даже някъде видях и телевизионния.

# 18 733
  • Мнения: 2 127
Кой бяга полумаратон всеки ден? Аз искам да се запознаем Wink.
Между другото, мъжът ми е в бащинство докато аз работя. Има много, невероятно много какво да се научи по темата от мъжете. Нека да кажем, че не ми глади нищо и не изпитва грам скрупули.
Ама как така те пуска неизгладена на работа? Шок.

# 18 734
  • Мнения: 5 134
Изгладена съм, но само от кръста нагоре, защото работя от home office Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт