?Въпроси всякакви за СО?

  • 1 820 110
  • 20 915
  •   1
Отговори
# 20 865
  • Мнения: 13 769
да, бе, за болшинството!?
Самозалъгвай се, че не изглеждаш като хваната от гората за повечето хора Simple Smile

# 20 866
  • Мнения: 5 995
Виждате ли сега къде е по-големият проблем? Не в пропуснатото възпитание някога,  а в липсата на всякакво желание днес да се научиш да си възпитан човек. Пък и инатливо да спориш в ползва на тази липса. Това вече не само се нарича деликатно "невъзпитание", а простотия.

# 20 867
  • Мнения: 15 619
В обучението за добиване на добро поведение определено не се залага на нетърпящото възражения налагане на соствени мерки и теглилки, защото по-често това се възприема точно като простотия.

# 20 868
  • Мнения: 5 995
Във форум ще се застъпя за доброто поведение, защото тук четат много и различни хора и има такива, които са отворени и може би биха осмислили собственото си грешно поведение. За един малко по-фин свят, който губим. Ако възприемате етикета като налагане, ок. Ако възприемате законите като налагане,  пак ок. Всеки има избор да бъде какъвто пожелае. Аз просто употребявам правилните епитети.
Иначе в реалността, изобщо не бих и обменила думичка с хора, които застъпват еснафщината. И за щастие, не ми се и налага да общувам с такива хора.
Peace and Love!

# 20 869
  • Мнения: 9 196
В обучението за добиване на добро поведение определено не се залага на нетърпящото възражения налагане на соствени мерки и теглилки, защото по-често това се възприема точно като простотия.

Тоест, в толерасткото, актуално обучение? Мерките и теглилките за етикет не са собствени, но това един невъзпитан саморасляк, като свекървата примерно, няма как да го знае.

# 20 870
  • Мнения: 5 346
Анонимна,  сега прочетох, че са дошли в новия ви дом без нищо. Ето това не го одобрявам. В нова къща се ходи с подарък -символ за здраве и просперитет в този дом. Имаш право да си  разочарована.
Но искам да попитам те имат ли някакъв  финансов принос за  него? Да не би да са дали нещо за покупката и да смятат това за достатъчно?

# 20 871
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
То, ако иде реч за добро възпитание, за мен е 100 пъти по-несъобразително да разнасяш проекто-свекърите си из форумите, само защото не си останала доволна от – представете си – не друго, а липсата на подарък! Пак подчертавам – в случая дори не става дума за нападателно поведение, язвителна реплика или злонамерена вметка от страна на родителите на приятеля ѝ. Доколкото разбирам, синът също не получава подарък от майка си и баща си. Явно такава им е семейната динамика.

Във форум ще се застъпя за доброто поведение, защото тук четат много и различни хора и има такива, които са отворени и може би биха осмислили собственото си грешно поведение.
Искате да кажете, Мадам, че всички тези мини-лекции са имали поучително-образователна насоченост към простолюдието? Simple Smile Един вид, да попием опит от демонстрацията на обноски на неоспорим капацитет, като Вас?
Ох, ще умра, на някои съвсем им е изфирясал мозъкът. Laughing Дано е от празничното вино. Наздраве! Wine Glass

# 20 872
  • Мнения: 5 995
Престижните компании, преди да те наемат на работа, те канят на обяд или вечеря, за да преценят именно възпитанието. И могат в дома си да те поканят работодателите, за да разширят още повече представата си за теб. И ако ти кажат едно голямо NO, то не е защото етикетът е собствена "мерка и теглилка". Много ми се иска едно такова голямо NO да ви "наложат", но като ви чета глупостите и непукизма, нямате шанс да стигнете дори до това NO. Grinning

# 20 873
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
Престижните компании, преди да те наемат на работа, те канят на обяд или вечеря, за да преценят именно възпитанието. И могат в дома си да те поканят работодателите, за да разширят още повече представата си за теб.

Това пак ли в някой форум го чете? Simple Smile

# 20 874
  • Мнения: 15 619
В обучението за добиване на добро поведение определено не се залага на нетърпящото възражения налагане на соствени мерки и теглилки, защото по-често това се възприема точно като простотия.

Тоест, в толерасткото, актуално обучение? Мерките и теглилките за етикет не са собствени, но това един невъзпитан саморасляк, като свекървата примерно, няма как да го знае.
Само личните мерки и теглилки се изразват веществено, другояче казано.
Възпитанието има друга основа, а който не я е покрил, се забива във вещественото, повърхностното му проявление.
Най-добре е човек да е покрил първото, за да може да дава второто, но да не си въобразява, че това му дава право да оценя и изисква от другите. Случи ли се, остават само претенциите за добро възпитание.

# 20 875
  • Мнения: 5 995
Престижните компании, преди да те наемат на работа, те канят на обяд или вечеря, за да преценят именно възпитанието. И могат в дома си да те поканят работодателите, за да разширят още повече представата си за теб.

Това пак ли в някой форум го чете? Simple Smile

Методът ти да се опиташ да овъргаляш някого в твоята еснафска тиня е типичен за хората без обноски.

# 20 876
  • Sofia
  • Мнения: 15 553
О, Вие си падате и Деса Поетеса. Simple Smile "Еснафска тиня" звучи особено колоритно.

# 20 877
  • Мнения: 9 196
В обучението за добиване на добро поведение определено не се залага на нетърпящото възражения налагане на соствени мерки и теглилки, защото по-често това се възприема точно като простотия.

Тоест, в толерасткото, актуално обучение? Мерките и теглилките за етикет не са собствени, но това един невъзпитан саморасляк, като свекървата примерно, няма как да го знае.
Само личните мерки и теглилки се изразват веществено, другояче казано.
Възпитанието има друга основа, а който не я е покрил, се забива във вещественото, повърхностното му проявление.
Най-добре е човек да е покрил първото, за да може да дава второто, но да не си въобразява, че това му дава право да оценя и изисква от другите. Случи ли се, остават само претенциите за добро възпитание.

И какво се е забила точно в случая анонимната, след като е описана цялостната картинка и изчерпва и материалното и нематериалното? Ще си правят устата две седмици по-рано, че нямат време ?! за подаръци? Това веществено ли е или какво, да лъжеш, като дърт ром?

На мястото на Анонимната, аз не бих им занесла нищо и ще повторя поне 100 пъти, че съм им взела много хубави подаръци и от сърце и колко съжалявам, че са забранили на сина си да се подаряват подаръци на Коледа. Бих ги попитала и да не са се повлекли по някаква странна секта или комуна, та отказват да празнуват Коледа, както е редно и както са традициите.

# 20 878
  • Мнения: 6 622
Не виждам какво толкова ще им стане ако минат на път през някой магазин и вземат бутилка вино или кутия бонбони. И аз съм темерут,но ако ми се наложи да отида на гости никога не бих си позволила да отида с празни ръце. Ако някой ми е толкова противен ,че да не заслужава това усилие просто не бих отишла.

# 20 879
  • Мнения: 15 619
Не тя, Салсиша, вие. С крайните, бъкани с оценки коментари.

Общи условия

Активация на акаунт