Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 455
  • 714
  •   1
Отговори
# 90
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Contre toi- не мога да намеря субтитри...
Има само английски Peace

# 91
  • София
  • Мнения: 2 701
Anna Nicole биографичен филм за живота на Анна Никол Смит. Филма е сравнително зле, но тъй като не знаех нищо за въпросната, ми беше интересна историята. Кофти живот, ама както си го направиш.

# 92
  • Мнения: 510
Anna Nicole биографичен филм за живота на Анна Никол Смит. Филма е сравнително зле, но тъй като не знаех нищо за въпросната, ми беше интересна историята. Кофти живот, ама както си го направиш.

И на мен ми е интересен животът й, не толкова филма, та го намерих по торентите, но субтитри?

# 93
  • София
  • Мнения: 2 701
Аз снощи го хванах по HBO и за съжаление не мога да помогна със субтитри.

# 94
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Hilary & Jackie- биографичен филм за виртуозната челистка Жаклин дю Пре, за който определението "изключителен" е твърде, твърде слабо. И не защото животът на концертиращия музикант е нещо кой знае колко забележително или болестта на Жаклин е уникална, а защото ни дава поглед към взаимоотношения толкова необикновени и любов толкова дълбока, че поглеждаме около себе си с пламтяща надежда. Надежда, че въпреки всичката болка, която получаваме и която причиняваме, винаги ще има човек, който да ни обича, и че колкото и самотен и пуст живот да сме водили, в последните ни минути някой ще ни пригърне и ще ни каже "Всичко е наред".
Историята на сестрите дю Пре ме развълнува силно и ви уверявам, че си заслужава да се види.

# 95
  • Мнения: 60
Hilary & Jackie- биографичен филм за виртуозната челистка Жаклин дю Пре, за който определението "изключителен" е твърде, твърде слабо. И не защото животът на концертиращия музикант е нещо кой знае колко забележително или болестта на Жаклин е уникална, а защото ни дава поглед към взаимоотношения толкова необикновени и любов толкова дълбока, че поглеждаме около себе си с пламтяща надежда. Надежда, че въпреки всичката болка, която получаваме и която причиняваме, винаги ще има човек, който да ни обича, и че колкото и самотен и пуст живот да сме водили, в последните ни минути някой ще ни пригърне и ще ни каже "Всичко е наред".
Историята на сестрите дю Пре ме развълнува силно и ви уверявам, че си заслужава да се види.

Непременно ще се гледа!

# 96
  • Бургас
  • Мнения: 170
Колкото и да са ми симпатични миньоните, не мисля, че филмът им е за голям екран.
Все пак си остават сладки.  Simple Smile
http://linasfavoritestuff.blogspot.com/2015/07/minions-or-is-yel … ow-new-black.html

# 97
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
The Walker- свикнали сме да гледаме Уди Харелсън като психопат или като див тексаски селянин и го харесваме такъв. Представяте ли си го обаче като вашингтонския Женя Минчев? А представяте ли си, че като такъв е не по-малко възхитителен Laughing? Страхотна роля, страхотен актьор, филм, който си струва да се види (малко напомня атмосферата на разложение и интригата на "Нощем в градината на доброто и злото").

True Story- о, чудо! Доживях да видя читав филм от Франко, при това даже доста интригуващ. Момчето умее да играе, когато не се мъчи да е твърде "арт", а ролята на манипулатор и патологичен лъжец страшно му лепне. Дебеланкото Джона Хил също се справя много прилично в амплоато на амбициозен наивник.

# 98
  • София
  • Мнения: 27 138
Сан Андреас (San Andreas)
http://www.imdb.com/title/tt2126355/?ref_=fn_al_tt_1
Ако не се гледа на кино не го препоръчвам в никакъв случай. На кино си струва само заради ефектите и звукът. Стига да имаш излишни пари и свободно време. Да, зрелището си го биваше, но историята беше толкова плоска и предсказуема, че няма накъде. Ако не беше Скалата филмът изобщо нямаше да направи този боксофис.


Внедрени в час 2 (22 Jump Street)
http://www.imdb.com/title/tt2294449/?ref_=fn_al_tt_1
Не е лоша комедията, за убиване на време става. И първия филм и този държат едно добро ниво за комедиен филм, а Тейтъм и Хил са страхотен тандем.


Как да си дресираш дракон 2 (How to Ttrain Your Dragon 2)
http://www.imdb.com/title/tt1646971/?ref_=fn_al_tt_1
Ами както и първия филм и този ме очарова. Препоръвам на малки и големи.


Джурасик свят (Jurassic World)
http://www.imdb.com/title/tt0369610/?ref_=fn_al_tt_1
Уфф, боксофис сензацията на последното десетилетие. Едва ли и най-смелите хора в Юнивърсъл са очаквали такива нечовешки приходи. Най-силния оъпънинг в историята, най-добрия втори уикенд в историята. Най-големия уърлд уайд уикенд за всички времена най-вероятно ще се нареди на 3 място след Аватар и Титаник в общата класация за световен приход за всички времена. Не мога да си обясня този световен феномен, зрелището си го биваше, хареса ми, но ми се стори доста детски и невинен в сравнение с оригиналните първи два филма. Все пак препоръчвам да се види на голям екран, ефектите и мащабите са първокласни, имаш чувството, че си на посещение в самият парк.
Жените пък масово си паднаха по Крис Прат (на мен лично ми хареса повече в Пазителите на Галактиката), който го гласят за Хан Соло в новия филм посветен на легендарния контрабандист от STAR WARS. Simple Smile


Антураж (Entourage)
http://www.imdb.com/title/tt1674771/?ref_=fn_al_tt_1
Не съм гледал сериала (или мъжкия отговор на Сексът и градът както аз обичам да казвам), но продукцията ми хареса и го препоръчвам. Обичам подобни леки филми в които има намигвания към Холивуд и шоубизнеса. Иронията беше дозирана и ненатрапчива, имаше доста забавни моменти, хубави декори и готини актьори. Перфектен за едно гледане в жегата, да разпусне малко човек дет се вика. Wink


Шпиони (Spy)
http://www.imdb.com/title/tt3079380/?ref_=fn_al_tt_1
Ооо, размазах се направо. Отдавна не се бях забавлявал така на комедиен филм. Препоръчвам определено. Най-добрата комедия за тази година според мен. Джейсън Стейтъм играе жива пародия на собствения си изграден образ и просто сцепва мрака. Всички актьори във филма са на ниво. Няма слаб момент за мен. Много находчиво се гъбаркат с шпионските екшъни и в частност с Джеймс Бонд, не ти се чете и задължителния клиширан морал.


Отвътре навън (Inside Out)
http://www.imdb.com/title/tt2096673/?ref_=fn_al_tt_1
Най-добрата анимация за годината и една от най-добрите които изобщо някога съм гледал. Пиксар в пълния им блясък!
Мячик, още от сега давам една сигурна прогноза за оскарите догодина. За мен лично на 99.99999% е сигурно, че оскарът за най-добра анимация ще я дадат на тази продукция. Просто не виждам никаква конкуренция, въпреки че е рано още.
Препоръчвам на малки и големи, особено на родителите. Най-малките няма да разберат нищо, освен че ще се забавляват на красивата анимация. Но ние по възрастните ще се трогнем дълбоко, а някои по-сантиментални ще пуснат по една/две сълзици и има защо, има защо...  bowuu
Идеята е какво се случва в детските мисли и колко често каква каша е там, как едно дете пораства, а с това се променя и неговия мироглед. Имаше един момент с едно симпатично слонче, (въображаемия приятел на Райли от ранните и детски години), който те сграбчва и стиска за гърлото и още и още...
Прекрасно филмче!   chef


Худини (Houdini)
http://www.imdb.com/title/tt3132738/?ref_=fn_al_tt_1
Продукция на HBO, биографичен филм за Великия Худини и неговия живот. На мен лично ми хареса и го препоръчвам. Много добър избор да дадат главната роля на Ейдриън Броуди, когото аз лично много уважавам. В самият филм има доста ‘фикшън’ и да си го кажем директно свободни съчинения, но може би това го прави по-привлекателен, поне аз самият нямах нищо против на този прочит за най-великия Маг съществувал някога.


Тед 2 (Ted 2)
http://www.imdb.com/title/tt2637276/?ref_=fn_al_tt_1
Знам, че глобално този филм събира много негативи, но мен лично си ме кефи. Простотийка си е и не го препоръчвам на хора, които се дразнят от подобни дебелашки истории, но тези директни, скандално провокативни комедии (навлезли масово след успеха на Американски пай навремето и с Последния ергенски запой превърнали се в запазена марка) на мен лично ми допадат и не ги пропускам. И първия Тед и този Тед ми харесаха. Смях се на глас на някои моменти, а освен всичко друго, филмът провокира и се бъзика успешно с днешна социална Америка. Само да си бяха спестили поуките и морала, това не трябваше да го има и заради това няма как да се превърне в класика. Мечето обаче рулира, куулт, хаха.  Grinning


Терминатор: Генисис (Terminator: Genisys)
http://www.imdb.com/title/tt1340138/?ref_=fn_al_tt_1
Знам, че тези непрестанни продължения се правят освен за пари и за това да не се загубят правата и някоя друга компания да ги придобие, но още не мога да си намеря място от яд, че дръзнаха да пипнат една от най-големите класики в киното, а именно Терминатор. Оригиналния филм от 1984 г. и култовото му продължение, Денят на страшния съд от 1991 г. за мен лично са в топ 5 на най-великите екшъни правени някога, а двойката ми е в личния топ 3 за най-любими и най-гледани филми за всички времена. Бунтът на машините и Спасение бяха безсмислени и ненужни за мен, хайде в Спасението поне изгря звездата на Том Уортингтън и стигаме до най-новия Терминатор с нашумялата Емилия Кларк (Денерис Таргариен) като Сара Конър, която за мен беше разочарование. Да, хубава е, но май момичето не може да играе и това си е. Ами ще кажа следното, целия филм се крепи само и единствено на бате ни Арни. Ако не беше той, щеше да е само скъпо зрелище (или скъпа обвивка без пълнеж) без история и без сърце. Изключително присъствие на Шварценгер като ‘Стария’
Става за едно гледане и е хубаво да се види на голям екран, но за мен лично това е един ненужен и с нищо недопринасящ към историята филм направен ей така от ‘’необходимост’’


Полтъргайст (Poltergeist)
http://www.imdb.com/title/tt1029360/?ref_=fn_al_tt_1
Обичам много хоръри и гледам да не пропуска такива филми, но този римейк ме разочарова. Щом на 3D в киносалона не ми хареса, какво ли щеше да е на компа... Да похваля все пак Кенеди Клемънтс, невероятно е това момиче, перфектна за ролята си, сякаш създадена за подобен филм.


За короната и страната (Queen and Country)
http://www.imdb.com/title/tt2392810/?ref_=fn_al_tt_1
Мм, хареса ми и препоръчвам. Типичния английски филм с прословутата им хаплива носталгична ирония.
Действието се развива в следвоенна Англия в едно поделение, където се подготвят бъдещите войници на обединеното кралство на фона на корейската война.
Филмът е едновременно забавен и тежък, умело жонглиращ на границата. Хуморът е дързък, а на прицел е архаичната класова система и чукащата на вратата промяна.


Ловът (Jagten)
http://www.imdb.com/title/tt2106476/?ref_=fn_al_tt_1
Уфф, много тежък филм. Един от най-добрите за тази година. Препоръчвам. Мадс Микелсен прави невероятна роля и разгръща пълния си потенциал в този психологически трилър. Режисьор е радикалиста от Догма течението, Томас Винтерберг, който майсторски изцяло прехвърля топката у зрителя. И тук не става въпрос за това дали малката Клара е насилена или не, колкото за това как едно такова абсурдно на пръв поглед обвинение може да промени изцяло живота на един човек. Как и в съвременния свят дамгосването на една личност може да доведе до неговото демонизиране и колко лесно тълпата може да се манипулира и да се насажда страх и омраза и то срещу човек, който само допреди няколко дена ти е бил пръв приятел, човек с който се познавате от деца.
Уж накрая имаше хепиенд, но уви... Това си беше алегория, като историята с вазата, която счупи ли се веднъж колкото и да добре да я залепиш си остава счупена завинаги.
Скрит текст:
Имаше и някои недоизказани моменти за които искам да напиша. Според мен Клара наистина беше насилена или поне бе мърсувано с нея, но не от Лукас (героя на Мадс), а от нейния брат и неговия приятел. Тогава когато и показаха пениса на таблета беше само за да видим ние зрителите откъде малката Клара знаше за това, но тя спомена, че на Лукас члена бил твърд, докато тя няма как да разбере, че е твърд от една снимка която видя за секунди в таблета на батко си. Моментите в които дадоха как брат и плачеше и се срамуваше, момента в който на края, когато приеха синът на Лукас като първоправен ловджия, неговия поглед срещна този на братът на Клара и неговия приятел и двамата сведоха глави... Ето тези недоизказани моменти ме карат да си мисля така, но пак да подчертая не това беше водещото във филма, а това как това лъжливо обвинение повлия върху живота на главния герой и на цялото общество в това малко градче.


Облаците на Силс Мария (Clouds of Sils Maria)
http://www.imdb.com/title/tt2452254/?ref_=fn_al_tt_1
Хареса ми, препоръчвам. Напомни ми донякъде на Бърдмен на Иняриту. Ако това е европейският отговор, то ‘оригинала’ е по-добър, но едва ли това е бил замисълът. По-скоро различна история с някои общи нюанси. Жулиет Бинош както винаги си е класа, но изненадващо поне за мен бе засенчена от прекраснана в този филм Кристен. Брей да не повярваш, това момиче най-накрая излезна от тежката сянка на Бела.
Самият филм е много красив, а пейзажите от райското кътче в Швейцария са спиращи дъха. Иначе историята е дъвкана премного. Рефлектът на актьорската професия върху реалния живот на звездите, за това как една роля може да те преследва цял живот и да не можеш да излезеш от нейния воал. На мен ми хареса гледната точна представена ни от режисьора. Истината и фикцията се преплитаха без да се противопоставят и да ти казват кое как е, ти самият трябва сам за себе си да прецениш къде започва и свършва фикцията и кое е реалното.
Скрит текст:
От това което аз разбрах и бях много изненадан честно казано (ест. мога и да бъркам) е, че асистентката на Бинош (ролята на Кристен) е измислена и е нейно алтер его. Неслучайно тя беше млада и неслучайно главната героиня бе погълната от нея и я привличаше пагубно, така както в пиесата дала тласък на нейната звездна кариера. Преплитане на професията с реалния живот... Но пък асистентката я даваха няколко пъти с други хора, както и сама без Бинош и някак си това не се връзва много. Другия вариант е, асистентката да я е напуснала малко преди края (в онзи момент в който героинята на Жулиет я прегърна и плачейки я помоли да остане, защото има нужда от нея) и това финално изкачване на хълма, за да видят легендарната змия на Малора да бе направено само от Мария (Бинош) и диалогът и спорът с Валантин (Кристен) да се е състоял в главата и.


Вечната Аделайн (The Age of Adaline)
http://www.imdb.com/title/tt1655441/?ref_=fn_al_tt_1
Много хубава романтична драма. Отдавна не бях гледал нещо толкова очарователно и красиво. Препоръчвам. Особено на повечето жени няма как да не се хареса. Прекрасни актьори, едовременно много тъжна и красива история, не усещаш кога започна и кога свърши филма.  bowuu

# 99
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Леле, Diavolo, ти сцепи мрака с тоя пост  Laughing

"Худини" съм го препоръчвала и аз, просто великолепен Броуди  Heart Eyes

"Ловът" също беше много обсъждан в темата, Мадс е велик. Само не знам защо казаваш "един от най-добрите за тази година", той си е от преди няколко години.

Относно "Облаците на Силс Мария"  - интересно тълкувание за алтер егото, но
Скрит текст:
героинята на Кристен според мен, а и според Songes мисля, просто си тръгна.

# 100
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 911
Ха-Ха, diavolo, ставаме двама с Оскара за Отвътре-навън. Още миналия месец го предрекох. Страхотен филм. Peace

# 101
  • Мнения: 3 096
Този въпрос често се появява в тълкуването на филми, ако човек се задълбочи прекомерно - реален ли е определен герой, или не? Сега се сетих за Дони от "Големия Лебовски". Много фенове на филма смятат, че Дони живее само във въображението на Уолтър и е негов приятел, убит във войната във Виетнам.  Shocked Стив Бушеми питал братя Коен дали е така и те само се изсмели.

# 102
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Дяволе, това за
Скрит текст:
братът и другарчето му
в "Ловът" и на мен ми хрумна, но реших, че съм прекалено цинична и го отхвърлих. Явно не съм била единствената цинична обаче, а и предвид краските във филмите на Витемберг нищо чудно да е точно така.

# 103
  • София
  • Мнения: 27 138
"Ловът" също беше много обсъждан в темата, Мадс е велик. Само не знам защо казаваш "един от най-добрите за тази година", той си е от преди няколко години.

Относно "Облаците на Силс Мария"  - интересно тълкувание за алтер егото, но
Скрит текст:
героинята на Кристен според мен, а и според Songes мисля, просто си тръгна.

за Ловът грешка в бързината, един от най-добрите, които аз съм гледал тази година.

за Силс Мария. да, това ми е другата хипотеза, че Кристен си тръгна ама не си тръгна там на хълма, нали не си мислите, че там си е тръгнала Wink абсурд

както и да е де Simple Smile

# 104
  • Мнения: 2 253
Сега се сетих за Дони от "Големия Лебовски". Много фенове на филма смятат, че Дони живее само във въображението на Уолтър и е негов приятел, убит във войната във Виетнам.  Shocked Стив Бушеми питал братя Коен дали е така и те само се изсмели.
Ааааааа, сега на какво ме направи ти?? Абсолютно възможно е. Нито се бях замисляла, нито бях попадала на тази идея за толкова години.... Когато го гледам за пореден път, ще обърна специално внимание Дъ Дюд до колко има взаимодействие с Дони... реално май само на Уолтър в главата му беше твърде шумно и Шат да фак ап, Дони.... (майнд блоун емотикон).

Общи условия

Активация на акаунт