Гледах! Хареса ми! Препоръчвам го! Искам да споделя... XLVII

  • 90 412
  • 714
  •   1
Отговори
# 315
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Разсипа в смисъл?  Laughing

От четене? От мъка? Или не ти хареса?

Ама никога не съм казвала, че се чете бързо.  hahaha

Да не съм тотален офтопик: филмът "Миньоните" наистина ли е толкова тъповат, колкото чета или да се жертвам да го гледам?  Laughing

# 316
  • София
  • Мнения: 6 219
За Миньоните не знам, обаче вчера глеах "Помпей" - Джон Сноу просто е трябвало, след като го гледаме облечен със стоиеднакожи, да го погледаме и гол...  ooooh!

Лу,
Скрит текст:

# 317
  • Belgium
  • Мнения: 7 731
Ване,

Скрит текст:
Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes Обичам Дона от цялото си сърце и никога няма да спра да я препоръчвам. Надничай в темата "В момента чета..", ако имаш желание, там обсъждаме обстойно интересни заглавия. Също ако имаш профил в GR, метни ми го на ЛС  Laughing

Зверския плочник на Джон Сноу го мернах и аз в "Помпей" и останах буквално с увиснало чене

А за Еди Редмейн като жена какво ще кажете?  Flutter Съща Джесика Частейн  Laughing
The Danish Girl също ми е в to watch листа.

# 318
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
Лу, Миньоните не си заслужава кино, може да го гледаш в къщи. Тъповатичък е, общо взето историята преди Гру не е толкова интересна  Mr. Green
Еди изглежда убийствено като жена Heart Eyes

# 319
  • Мнения: 508
=Марсианецът= го очаквам и аз с нетърпение на кино, въпреки че не съм от върлите фенове на жанра, но успяха да ме зарибят. Премиерата му в България е на 2-ри октомври, така че няма да чакаме дълго. Аз нямам съмнение, че Ридли Скот ще направи майсторска екранизация по книгата.

# 320
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
The Danish Girl със сигурност ще го гледаме, взеха дори да пращат снимков материал.  Peace
И к'во сега... пак само аз ли изпуснах Джон Сноу по дибидюс... Crossing Arms

# 321
  • София
  • Мнения: 1 966
Преди всичко бих искал да се извиня на момичетата, на които не отговорих относно Dark Places - когато се върнах в темата, тя бе тръгнала в съвсем друга посока и сметнах за ненужно да връщам лентата отново към Dark Places.


Пролет (Spring)
http://www.imdb.com/title/tt3395184/?=fn_al_tt_1
Благодарско на Deetron. От него разбрах за този филм. Ами хареса ми определено и препоръчвам. Не мода да повярвам, че това е американски филм, доста е като за тях. Много красива и странна любовна история, нещо по-различно от масата филми, които излизат напоследък.

Diavolo - шокиран съм, както и приятно изненадан, че си гледал Spring, а чак и ти е харесал  cheers

Иначе от мен негативно включване по нов филм с Никълъс Кейдж - Pay the Ghost.
След като го изгледах ми идваше да си пръсна мозъка  Banghead
Не обичам да пиша негативни неща за нищо и никой по никакъв повод, и мега рядко си позоволявам да го правя, но тук не мога да се въздържа. Никълъс Кейдж явно тотално е изкукал за да се снима в подобна продукция... Интересно ми е, дали продуцентите и актьорите гледат заедно завършената продукция? Безкрайно ми е любопитно какво си коменитрат и казват като гледат вече финалата версия на филм като Pay the Ghost   Mr. Green
Замислих се сериозно за това му участие, защото ако бяхме примерно 1995г, същият този Pay the Ghost може би имал шанс да бъде запомнен или отбелязан с нещо, но 2015г ?!?!??? Сюжета все едно е писан от някой младеж, гледал 2-3 филма на ужасите. Пропускайте смело.

# 322
  • в сърцето на един мъж...
  • Мнения: 10 587
The Danish Girl със сигурност ще го гледаме, взеха дори да пращат снимков материал.  Peace
И к'во сега... пак само аз ли изпуснах Джон Сноу по дибидюс... Crossing Arms

На голям екран щеше да е още по-впечатляващ дибидюс, ама и на малък става  Wink Филма не става, ама Сноу е  Blush
Ще чакам с нетърпение ревюто за Датското момиче!

# 323
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Поредният загубил усета си или чисто и просто побъркал се от възгласите "Гений!"- Вим Вендерс с дългоочаквания и шумно провалил се Every Thing Will Be Fine. При него също както при Малик се наблюдава тенденцията така да се вторачва в кадъра, че в крайна сметка да изпусне историята. Все пак тук като цяло история някаква поне има, че и на моменти даже е леко интересна. Но това не компенсира дългите кадри с погледи в нищото, разлистени страници, жълто дърво на зелен фон и т.н. Някъде четох, че филмът е сниман в 3D с идеята да покаже, че методът е приложим и в драматичното кино, подчертавайки мимиката на изразителното актьорско лице. Ако това не ви подсказва колко грандоманска е идеята, то гледането на филма със сигурност ще успее. Факт- в едно поне 75 % от екранното време камерата е съсредоточена в особено близък план върху красивото лице на Джеймс Франко (който тук е във върхова красива форма, рекламите на "Гуки" ряпа да ядат Laughing), останалите 25 % са за пейзажи и близки планове на трите женки. Подчертаването на изразителността и улавянето на емоцията обаче се спъва от факта, че Франко в половината време не успява да изобрази никаква емоция, гледайки в етера с кахърна физиономия и насилвайки още по-кахърни поддиафрагмени въздишки. В другата половина е наистина брилянтен, с нежно и нюансирано присъствие, но и половин чвор е все чвор, нали така? Редом с него Гинсбург изглежда неуместно, твърде европейска до холивудската му фигура, а Макадамс всички знаем, че е не половин, а цял чвор, та- не се получи това с подсилването на актьорското присъствие (ни на 3D, ни без).
Сюжетът- предраматичен, с много и много кахърни персонажи, нито един от които не успява да ни стане поне малко симпатичен. Цялата работа се разтяга в период от доста години, като се скача от една времева плоскост на друга, без да се уточни защо и как героите са стигнали от точка А до точка Б. Но това няма значение, защото на нас така или иначе не ни пука и вече си гледаме часовниците в очакване на финалните надписи. Красиви и естетични, естествено.

В заключение- Вим Вендерс май се е разделил с кадърната филмова режисура, но пък винаги може да помоли директорката на "Гуки" да му повери следващата си реклама.

# 324
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358


Еверест (Everest)
http://www.imdb.com/title/tt2719848/?=fn_al_tt_1

Днес го гледах на Аймакс 3D и препоръчвам да се гледа (по възможност) на голем екран и още по-добре на Аймакс, защото самия филм е заснет с подобни камери и в такъв формат.
Значи визията, панорамата бяха размазващи, почувствах се част от експедицията.
Но до тук с технологичните отклонения. За самия филм. Очаквах го много, защото обичам много подобни приключенски епоси/драми по истински събития.


не четете ако не сте гледали:

Скрит текст:
Тежък филм, трудно ми понесе. А някак си гледам и с малко по-друго око на подобни истории, чисто професионално изкривяване...
Не бих го гледал втори път в никакъв случай, но не защото е слаб или не ми е харесал.
Напротив. Филмът е пипнат, постарали са се да вдъхнат суров реализъм и да намалят до минимум клишетата. Ами получило се е... И актьорите се стараят и играят добре, Джейсън и Джейк бяха страхотни.
Само от едно нещо някак си не можах да се отърся и това бе, че все едно гледах документален филм, а това като цяло не е добре... Но да оставим това. Не мога и не искам да критикувам подобен филм, не и след толкова вложен труд при тежки условия в една предполагам не особено приятна атмосфера с оглед истинските събития пресъздадени в продукцията.
Хареса ми и препоръчвам, но пак да се повторя по възможност на голям екран.
И мдам, един приятелски съвет, пригответе си носни кърпички...  Sad

И аз го гледах вчера, на Аймакс Peace
Филма е изключително вълнуващ, препоръчвам също да се види на кино, ако имате такава възможност.

До вчера не бях чела коментара в спойлера ти,Дяволо, но ето днес мога и аз да коментирам Wink

Скрит текст:
Съгласна съм с почти всичко Peace За мен това, че го оприличаваш на документален го прави още по-въздействащ и както казваш, филма е суров и реалистичен. Лично на мен ми хареса много. А, би могъл да е съсипан по холивудски с нещо, като 3 дена някой от експедицията седял без кислород и на минус не знам си колко Crazy, но на края оживял Crazy  Laughing Е,няма такова нещо, явно са се придържали към истинската история, която пресъздават. Актьорската игра е изключителна, всички са един истински екип, който те пренася право на заледените върхове и пътеки.

Не, че нямаше коментар на края от съседни гледащи, че единия бил очаквал екшън Shocked ooooh! Tired  Confused Не знам що за хора, могат като чуят заглавие Еверест, толкова категорично и говорещо за себе си, да очакват екшън.......ама, свят шарен Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 23 сеп 2015, 10:33 от Hushpuppy

# 325
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Забравих да добавя, че на скоро се мъчих с този луд Макс Mr. Green http://www.imdb.com/title/tt1392190/

Освен, че не можах да го гледам целия, а само някои моменти, бих могла да кажа и една добра дума за него Laughing Ефекти - много и интересни.
Друго нищо, ама съвсем нищо не ми идва на ум Rolling Eyes
Хубавото е, че нямах очаквания и не останах разочарована. Каквото си мислех, че представлява филма, такова се оказа Wink

# 326
  • Мнения: 1 772
Забравих да добавя, че на скоро се мъчих с този луд Макс Mr. Green http://www.imdb.com/title/tt1392190/

Освен, че не можах да го гледам целия, а само някои моменти, бих могла да кажа и една добра дума за него Laughing Ефекти - много и интересни.
Друго нищо, ама съвсем нищо не ми идва на ум Rolling Eyes
Хубавото е, че нямах очаквания и не останах разочарована. Каквото си мислех, че представлява филма, такова се оказа Wink

Абе тоя филм да не е правен по комикс? Такова впечатление създава, всичко в него супер мега ултра хиперболизирано  Grinning
На мен също ми хареса, но за разлика от теб съм на другата крайност - филмът изобщо не беше това, което очаквах...очаквах нещо като стария Луд Макс, но с нови актьори...а то едно такова...съвсем нищо общо  newsm78
Иначе от едно гледане, че и от две, не може да се види всичко, аз го гледах два пъти и сигурно съм изпуснала едно 50% от ефектите и детайлите...много пипнат...

# 327
  • Once there was a Hushpuppy...
  • Мнения: 12 358
Ъъъъ, на мен въобще не ми хареса Лудия Макс Rolling Eyes Laughing Peace
Похвалих само ефектите, това, което е видимо за всички и няма нужда от говорене....

# 328
  • Мнения: 2 040
Онзи ден го гледах, хем на 3D и заспах на шестата минута. Изобщо не е моят филм това, нито ефекти ме впечатлиха, нито визия.

# 329
  • В светлината на слънцето
  • Мнения: 7 905
Отговарям, както обещах. Grinning
"Марсианецът" - премиера за България 2 октомври (то не останало)
The Walk: Живот на ръба - 9 октомври
"Момичето от Дания" - 29 януари 2016.
И трите са на двата основни разпространителя, та надали ще отпаднат от програмата (макар, че се е случвало, но е по-скоро изключение от правилото).

Общи условия

Активация на акаунт