Да си поговорим за домашната шунка и шунковарите, пък и за други неща - ТЕМА 2

  • 112 582
  • 752
  •   1
Отговори
# 240
  • София
  • Мнения: 8 887
Е, да - не е беконче, все пак, но поздравления за първия опит Simple Smile

Аз пък да се оплача - последните няколко шунки стават едни тричави и изтича много вода накрая - отдавам го на кофти месо Sad Сигурно са го пълнили с вода или знам ли и аз Sad

Има вероятност да сте изпуснали температурата на варене. Когато тя е по висока, месото се свива, а водата, която сте налели при предварителната подготовка се отделя.

# 241
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Прави ми впечатление, че е точно с това месо - понеже беше за 3 дози и трите стават така - едновременно взехме и месото и каймата - изглеждаха хубави. Замразих ги, при размразяване изтичаше много течност с кръв, ама много  Shocked После след обработката - продуктът излизаше малко, като количество.

Сега - последния път - за първи път изпускам температурата на водата да падне до към 60 градуса. Не знаех колко времее било така, но изчаках да се вдигне пак до червеното и удължих общото време с 15 минути.

Има логика в обяснението с температурата, ама в този случай не е така  Cry Сега, като вземем ново месо - ще видим как ще е Simple Smile

# 242
  • Мнения: 37 256
Алена, от истинското незамразено месо трябва да изтича само кръв, но не и вода. Ако има и друга течност, то е било помпано допълнително. В големите вериги изобщо няма "истинско" месо.

# 243
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Ми то е червено това, което изтича, ама според мен има и водичка Simple Smile Май всички меса ги блъзкат, за да им излиза сметката Sad

По-рано сме уцелвали хубави меса Simple Smile

# 244
  • Мнения: 2 152
особено т.н. меса на промоция - тумблеровани са яко с вода (т.е. с лед) и разни Е-та като карагенани и др.п., които поемат вода и придават тежест...
Отдавна се каня да пиша за това и все не ми стига време, но ще го направя тези дни - чакат ме няколко дни отпуск ... Пък и в това лятно време все сме на салатки и леки неща ...

# 245
  • Мнения: 748
Ох от години ядем свинско(наш близък ни гледа прасетата и диви прасета-мъжо е ловджия),телешко(също от наше село приятел на мъжо гледа телета за месо) и пилешко (гледаме си сами пилета,бройлери,пуйки,пъдпъдъци)
Защо казвам ОХ ,ами ,защото е много трудно,хем да робуваш за едната храна,хем да работиш,че и като прибавим работа при която примерно ръцете трябва да са добре изглеждащи(то и за собственно удоволствие де...) си дотежава на моменти.Единственно ме успокоява това ,че детето яде качественна храна.Но е къртовски труд.
Ама ни принудиха,като оставиха всичко без контрол и закони...да не влизам в темата.

# 246
  • София
  • Мнения: 10 323
Втори опит в шунковара. Много съм доволна. Смесих кайма/ смляна пред мен в магазина/ около 500гр с 500гр пилешко и малко кисели краставички. Вместо вода сложих 100мл от сока на краставичките. Получи се идеално за нашия вкус:
http://prikachi.com/images.php?images/639/8323639e.jpg

# 247
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Честито!

И аз ще правя нови опити с ново месо и кайма - ха дано да съм доволна, като преди  Blush

# 248
  • София
  • Мнения: 10 323
Благодаря, Алена!
Чакам и твоите резултати!

# 249
  • Пловдив
  • Мнения: 739
Втори опит в шунковара. Много съм доволна. Смесих кайма/ смляна пред мен в магазина/ около 500гр с 500гр пилешко и малко кисели краставички. Вместо вода сложих 100мл от сока на краставичките. Получи се идеално за нашия вкус:
http://prikachi.com/images.php?images/639/8323639e.jpg

Браво! Много добре изглежда  Stop А и щом ви е и вкусно е просто супер   chef
Моя шунковар ще дойде вероятно чак през март....до тогава ще гледам и ще се облизвам  Grinning

# 250
  • София
  • Мнения: 8 887
...
Моя шунковар ще дойде вероятно чак през март....до тогава ще гледам и ще се облизвам  Grinning

Ти от Марс ли чак го изписа?  Wink

# 251
  • Пловдив
  • Мнения: 739
...
Моя шунковар ще дойде вероятно чак през март....до тогава ще гледам и ще се облизвам  Grinning

Ти от Марс ли чак го изписа?  Wink

 Laughing еее, не чак от там. Приятелката ми в Прага ще ми купи и ще ми го донесе, като си идва в отпуска.

# 252
  • Мнения: 2
Здравейте, от доста време следя темата и вдъхновена и аз си взех шунковар на Тескома /но от България/ и вече имам три опита. Правих опит с навито и кълцано месо с маслини /свински бут/ и нещо не е съвсем ОК - разпада се при рязането и е леко сухо  Sad. При опита ми с пилешко - стана без грешка... Какъв метод да приложа за да ми се получи и с другите меса /без да чакам да съхне в хладилника Simple Smile/

# 253
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Аз дори не знаех, че и тук се предлага  Crazy От къде и на каква цена?

# 254
  • Мнения: 2
Аз дори не знаех, че и тук се предлага  Crazy От къде и на каква цена?

Цената е  55лв от  @home- на цариградско

Общи условия

Активация на акаунт