Проблеми с колега

  • 19 807
  • 442
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: X
Моят съвет е да отказваш грубо и твърдо на сваляча. Понякога в опитите си да бъдем възпитани и да не нараним нечии чувства, те си мислят, че имат шанс и не се отказват.
Аз бих казала на мъжа ми, но щом твоя е толкова избухлив, потърпи още малко.. после ако стане нетърпимо по - добре му кажи, че да не разбере от някъде другаде и освен онзи да набие и на теб да се ядоса. От това, че не си му казала, може да си помисли, че си си падала по палячото..

# 46
  • Мнения: 4 418
Ако шефовете ти не могат да разберат, че ти се пречи в работата и да ти помогнат в това, най-добре както си почнала, си намери нова работа.

Ти искаш тоя да спре да ти се пречка и проваля работата, това може да стане или ако той спре да го прави или ако ти се махнеш от там и отидеш на място, където няма да може да ти пречи в работния процес.

Просто е, просто трябва да действаш, да се случат неща, а че ще е тежко в това време докато се случат, трябва да си наясно с това.

И по-спокойно. Успех!

# 47
  • Мнения: 5 065
На настоящата работа имах абсолютно идентичен проблем. На мъжът ми нищо не съм казвала, но той не е идиот. Аз се дъръжах учтиво, но дръпнато, а мъжът ми каза някои неща на колегата, ужким на шега, но се разбраха отлично. Но това беше преди въобще нещата да ескалират до твоето положение, а и имах възможност да се оплача на шефове и HR и бях убедена, че сигналът ми щеше да е приет сериозно.

# 48
  • Мнения: 32 429
Щом си важен кадър, трябва да имаш бонус точки и шефът ти да държи на оставането ти във фирмата?

Може, но ме е гнус да го гледам тоя. Не стига, че е гад, ами и комплексар отмъстителен. Имал той мъжко достойнство, аз не съм му приемала чистите чувства. Да не съм тръгвала срещу него, защото много бързо щяло да приключи.
Изплю ми се на работа и на всичко.
Щом си постигнала много, не бива с лека ръка да захвърляш всичко. Не постъпвай толкова емоционално. И се бори.
В ужасна ситуация си. Защо не му запишеше простотиите на този, когато те сваля? И с това отиваш при шефа. Ако тогава шефа вече не прояви разбиране и не помогне, можеш да заведеш дело за сексуален тормоз.
Иначе не е гаранция, че на следващото работно място пак няма да имаш някакви проблеми. Трябва да се разрешават, а не да се бяга.
Дано се оправиш.

# 49
  • Мнения: 2 848
Бих споделила със съпруга си. Предполага се, че това ти е най-близкия човек. Ти искаш да го предпазиш, но вероятността той да приеме нещата по друг начин е много голяма. Като липса на доверие от твоя страна, може и онзи така да му опише ситуацията, че ти да си в ролята на преследвачка. Рано или късно ще научи, по-добре да е от теб. Кажи му го в почивните дни, за да има време да се успокои, да решите заедно как да постъпите. Дали ще говори с колегата, дали ще поискате среща с шефа и колегата и ще се свалят на картите на масата. Дали отново да говориш с шефа ви сама - да обясниш, че не само че си засегната лично, но че този човек възпрепятства твоята работа и по този начин вреди на фирмата, че ако това не приключи ти напускаш.
 

# 50
  • Мнения: 32 429
Бих споделила със съпруга си. Предполага се, че това ти е най-близкия човек. Ти искаш да го предпазиш, но вероятността той да приеме нещата по друг начин е много голяма. Като липса на доверие от твоя страна, може и онзи така да му опише ситуацията, че ти да си в ролята на преследвачка. Рано или късно ще научи, по-добре да е от теб. Кажи му го в почивните дни, за да има време да се успокои, да решите заедно как да постъпите. Дали ще говори с колегата, дали ще поискате среща с шефа и колегата и ще се свалят на картите на масата. Дали отново да говориш с шефа ви сама - да обясниш, че не само че си засегната лично, но че този човек възпрепятства твоята работа и по този начин вреди на фирмата, че ако това не приключи ти напускаш.
 

+1

Абсолютно трябва да сподели с мъжа си. Би трябвало, не е сама жена да няма към кой да се обърне за помощ.
Мимикрия, що не вземеш да му обясниш спокойно ситуацията в почивните дни. Ако имате 2 такива, сядате на първия ден и говорите. Той може да се ядоса, но ще има време да помисли. Ако се запени много, успокой го. Може и да му хрумне идея какво да се направи.
Може и да скриеш ключовете ако вземе веднага с бухалката да излиза  Laughing
И го запиши тоз изроз за да имаш доказателство. Говори с шефа също.
Влюбен бил. Човек който е влюбен не прави мръсни номера. Тоя е за бой.
Друг вариант е да платиш на някой да го ступат.  Rolling Eyes

# 51
  • Мнения: X
Да мислела съм за това, но ще е моята дума срещу неговата. Лошото е , че и съпругът ми работи във фирмата и ще стане много грозно.
Твоята дума срещу неговата във фирмата. А кой говори за вътре във фирмата? Пусни жалба в полицията. В ИТ дали може да се пусне подобен сигнал? Разпространи в обкръжението/града това, което разказваш тук - за свалките и саботирането. И кажи на мъжа си - ти си го знаеш най-добре, би трябвало да знаеш и как да го информираш, без да скоч на бой.

# 52
  • Мнения: 1 267
Прочетох всички отговори, благодаря ви. Не мога да споделя със съпруга си повтарям. Той действа много импулсивно. И не, аз не мога да споделям с него. Никога не съм го правила. Той е склонен да съди и обвинява, избухва,обижда и т.н. За съжаление той ми е съпруг, но не приятел. Това обяснява защо споделям с непознати.

# 53
  • Мнения: X
Попаднала е на кофти работодател. Вече е подала сигнал за оплакване, шефът не е взел насериозно думите на жената, което автоматично го поставя в грарфа незаинтересован. Много началници предпочитат да си затворят очите, няма да забравя как една бивша наша служителна беше изпаднала в конфликт с друга колежка. Шефа й каза да отидат да пийнат по едно кафе и да си оправят отношенията. Тяхното беше на ниво махленски интриги и подливане на вода, затова може би не се взе насериозно, но все пак интелигентните хора решават проблемите по интелигентен начин. С разговор, предупреждение- мерки.
Много жалко, че трябва да се стига до напускане, след толкова вложени усилия.

# 54
  • Добрич
  • Мнения: 1 151
Ами щом мъжът ти е такъв първосигнален и работите в една фирма, заплаши тогава сваляча , че ще кажеш на мъжа си. кажи му, че твоя ще скочи да се разправят, цялата фирма ще разбера, сам ще си разпострани  простотията.
Виждам, че донякъде се страхуваш от този човек, за да не ти навреди и май се страхуваш мъжът ти да не разбере. Тогава, нападението е най-добрата защита-заплаши неглеца, обаче спокойно и твърдо

# 55
  • Мнения: 32 429
Прочетох всички отговори, благодаря ви. Не мога да споделя със съпруга си повтарям. Той действа много импулсивно. И не, аз не мога да споделям с него. Никога не съм го правила. Той е склонен да съди и обвинява, избухва,обижда и т.н. За съжаление той ми е съпруг, но не приятел. Това обяснява защо споделям с непознати.

Имаш предвид, че ще съди и обижда теб ли? Нали уж ти имаше доверие?

Имах и аз подобен случай на едната работа. Подадох жалба до управителите, не знам какво е станало после, какво са говорил с колегата. Но той спря.

# 56
  • Мнения: 4 215
Две неща ми идват на ум...
1. Авторката няма ли колега от мъжки пол, който е джентълмен и би помогнал с разговор или някакъв сигнал към досадника?
2. Може би от полза ще е някакъв психотренинг за "изключване" или "туширане" на мераците на нахалника?

Сещам се, че имаше и някакъв филм с Деми Мур и Майкъл Дъглас с разменени роли на жертвата и насилника, но не помня как там се реши проблема. Дали не беше със запис  newsm78.

Разбирам авторката напълно, преживяла съм същото в студентските си години. Доста бяха ескалирали при мен нещата, но всичко вече е в миналото и забравено (докато не се появи подобна тема).

# 57
  • Мнения: 6 214
Аз бих споделила със съпруга си ситуацията.
Вие сте луди  с тези съвети. Какво да му каже? "Пък Пешо ме задява, ама да знаеш, че ми е много гадно". Аз лично не искам да знам, че ММ има обожателки сред колежките си.  Sick

# 58
  • Мнения: 630
Бе той не й е точно обожател, друго иска като я чета. А пък тя не ще.

# 59
  • Мнения: X
Аз бих споделила със съпруга си ситуацията.
Вие сте луди  с тези съвети. Какво да му каже? "Пък Пешо ме задява, ама да знаеш, че ми е много гадно". Аз лично не искам да знам, че ММ има обожателки сред колежките си.  Sick
Такива работи се споделят с баща, с брат и съпруг/гадже, не с колеги и случайни познати. И аз имам много добри приятели мъже, но щом имам половинка - на него се оплаквам, че ме задяват, защото той е най-пряко засегнатият в случая (след мен, разбира се).

Общи условия

Активация на акаунт