Въшки

  • 300 052
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 960
  • Мнения: 3 398
Да и аз мисля че са еднакви, но 1паунд цена малко ме съмнява.

# 961
  • София
  • Мнения: 2 105
Има подобно гребенче в Паранит, но зъбците не съм забелязала да са спираловидни, по-скоро са прави.

# 962
  • Мнения: X
На Паранит гребена е друг и общо взето не върши работа. На Виприн не е лош гребена, но доста скубе.

# 963
  • Мнения: 3 398
Има подобно гребенче в Паранит, но зъбците не съм забелязала да са спираловидни, по-скоро са прави.


Номера е да са спираловидни и железни.

Аз слагах маска за коса, за да не скубе.

# 964
  • Мнения: 156
А как реши, че си се заразила от ластика, при условие, че живеете с детето в една къща и вероятно си доближавате главите?

За 10 ти път ще пиша в темата, че не е толкова страшно, ако се прихванат въшки. Да, голям стрес е още повече, че повечето от нас не са се сблъсквали с гадините десетилетия. Аз щом се изчистих САМА, с дългата си и гъста коса (без да я стрижа), значи всеки може да го направи.

Хидрина е най-смотания продукт на български пазар и не върши почти никаква работа.
Не живея с деца? Аз съм "детето" вкъщи? Работя с деца и единственото ми "допиране" в главата на детето(?!) е чрез ластика😂, защото му услужих. Е, няма да повторя...
Моите въшки хидрин ги оправи, за чуждите не знам.

# 965
  • Мнения: X
Извинявай, че не съм наясно, че не живееш с деца, а работиш с такива. Дет се вика моя е грешката, че не зацепих, че си дала ластик на случайно дете, а не на твоето. Ми то си беше ясно като бял ден, ама нали съм албански реотан....

# 966
  • Sofia
  • Мнения: 404
Отново третирах с НЕОСТОМОЗАН, въпреки притесненията ми, поради голямото хвалене тук. Мокрене на цялата коса над леген, 13 часа без миене! След 5 дни отново сърбеж и чесане на детето, няма живи въшки, но няколко пукащи гниди, които след дни ще се превърнат във въшки. Ужасно съжалявам, че се подведох да използвам този животински препарат, без ефект. Явно спасението е непрестанно механично ресане и истене, нищо друго. Така нареченото кучешко вълшебство не върши нищо!!! Факт!

# 967
  • Мнения: 8 939
И при нас е имало пукащи гниди след нвостомозан, но никога не са се превръщали във въшки.

# 968
  • Мнения: 3 398
Отново третирах с НЕОСТОМОЗАН, въпреки притесненията ми, поради голямото хвалене тук. Мокрене на цялата коса над леген, 13 часа без миене! След 5 дни отново сърбеж и чесане на детето, няма живи въшки, но няколко пукащи гниди, които след дни ще се превърнат във въшки. Ужасно съжалявам, че се подведох да използвам този животински препарат, без ефект. Явно спасението е непрестанно механично ресане и истене, нищо друго. Така нареченото кучешко вълшебство не върши нищо!!! Факт!

Ужас.

Виж, не съм чела стари постове, но правилото е че въшките умират лесно, гнидите, не.
Слагаш някакав нормален препарат, не токсичен или опасен за деца. Решиш по 20-30 мин на ден 2-3 дена. На седмия ден отново слагаш препарат. Пак решиш и на 14тият ден пак слагаш препарат, съответно решиш.

За ресането, споделих, има гребенчета със спираловидни зъбци, които много чистят гниди. Скъпи са. ( Моето е 12евро) но са много качествени и много вършат работа.

Успех и пазете децата от агресивни или неадаптирани химии...

# 969
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Отново третирах с НЕОСТОМОЗАН, въпреки притесненията ми, поради голямото хвалене тук. Мокрене на цялата коса над леген, 13 часа без миене! След 5 дни отново сърбеж и чесане на детето, няма живи въшки, но няколко пукащи гниди, които след дни ще се превърнат във въшки. Ужасно съжалявам, че се подведох да използвам този животински препарат, без ефект. Явно спасението е непрестанно механично ресане и истене, нищо друго. Така нареченото кучешко вълшебство не върши нищо!!! Факт!
Защо така грубо?!
Никой не ви кара насила,нали...
Дълбоки съмнения и изследвания съпроводени от до броволни действия,а после оплюване и вербална агресия???

# 970
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 003
На нас единственото , което ни е помагало преди да купя електрическия гребен беше Неостомозан. Държала съм го 24 часа /така беше препоръчала Не се сърди човече/, а не 13 и го нанасях с пулверизатор и не ми се налагаше да я държа над леген. Нямах никакви притеснения от това, че е за животни, защото говорих с ветеринар преди това. 

# 971
  • Мнения: 25
[video][/video] Леле майки, побърках се! 2 часа чета диалозите за въшките, защото от месец дъщерята все хваща. Първо от две деца на площадката, после в детската още в първата седмица... Уж ги чистим до крак,а пак излизат. Чак възрастни въшки намирам, а аз нямах. Шампонирам я с Хигия, бях се заканила да купя и Паранит, но сега ще пробвам домашната маска гас мас и оцет... После ще пробвам това "кучешкото" мазило, дано се оправиме. Мед. сестра в детската каза, че ги е гледала а при положение че моята е била сплетена, дори не и е бръкнато в косата. Информирах майките, уж и те си прегледали децата и никое нямало!!! Ти да видиш, днес моята е с камара гниди мъртви и някоя жива и няколко дърти въшки!

# 972
  • Мнения: 5 248
Оф няма отърване на тая гадост.

# 973
  • Мнения: 30 802
Ама моля ви се, другите деца никога нямат въшки. Винаги е някое мистично друго дете от друго място, не и класа, групата и градината. А сестрите как гледат, не е истина...

# 974
  • Мнения: 25
[video][/video] днес с цялото си нахалство ми казва сестрата, че вчера видяла въшка до ухото на моето момиче обаче тъй като била на плитки не я е пипала. Даже най-нахално ме съветва да я подстрижа, точно когато косата ѝ е до средата на гърбът. И я питам другите имат ли, а тя "Оо не аз съм ги гледала, само твойта има!“ Хайде бе, майките и те се правят на ударени от гръм и си мълчът. Много съм им гневна, няма да си спра детето от детска, няма да я подстригвам, ще я чистя всеки ден и ще я мажа с каквото трябва.. Но немърливостта на възпитателите и сестрите е на високо ниво напоследък!

Общи условия

Активация на акаунт