Въшки

  • 300 216
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 150
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
При вас умряха в рамките на 30-те минути ли?
Не съм търсила след 30-те мин. Но действието според мен продължава, това е само началото. Затова не се мие после.
Как е положението сега?
Чак днес си измих косата. Снощи намерих две новоизлюпени, явно са били гниди, като се мазах и не са пукнали. Снощи намазах цялата коса със зехтин, увих с найлон и така спах /това го четох в нета/. Днес преди банята пак се напръсках с Неостомозан и стоях 1 час с чалма. Викам си, ако не ми окапе косата, ще ми стане супер хубава. А е сега, ако остане жива гад, ще я кръстя Мистър Сенко.

# 151
  • Мнения: 47 996
Гнидите изключително трудно се влияят от каквото и да е, затова не абсолютно всеки препарат пише да се повтори след 7 дни- след толкова време горе долу се изключват гнидите, но още не са почнали да снасят
Според мен каквото и да правиш сега, след 7 дни повтори с някой препарат.

# 152
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Да - след 7-10 дни.
Аз цял месец се мазах през 3-5 дена и  ела сега да ме видиш какъв пърхут имам......Ми то кат те хване параноята....

# 153
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 090
Според мен каквото и да правиш сега, след 7 дни повтори с някой препарат.
Със сигурност ще повторя, и потретя и т.н.

# 154
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Момичета, какво да правя....Луднах вече....
Всяка вечер я вчесвам с гребенчето и сега хванах една ГОЛЯМА.
Няма гниди - ни живи, ни мъртви....Предния понеделник се мазахме с кучешкото щото пак така бях хванала една вЪша....да ги чумата тръшне. Но тя беше по-малка, така че има шансове да е била излюпена.
Пръсках я снощи с Хедрин протект заради съучениците.
Кво да правя сега? Да чакам гниди да се появят /ако има още някоя/ или пак да обработвам?

# 155
  • София
  • Мнения: 38 566
Вероятно е скокнала отнякъде. Изчакай.

# 156
  • TX
  • Мнения: 590
и ние се бяхме видяли в чудо с въшките края на септември , но с и много много пощене сме чисти вече
Скрит текст:
да чукна на дърво  smile3520

# 157
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
В училището е епидемия явно, след като класната им постоянно им говори за въшките / уж на шега, де/ и им напомня да ги проверяваме всеки ден!
Ужаси, кво е туй чудо! От средата на ноември борба....

# 158
  • София
  • Мнения: 94
Три месеца се борих аз с въшките по главата на детето. Мазах по схеми, реших и пощих всеки ден. Лятната отпуска и по два пъти на ден. Нямаше никакви гниди дни наред, нито въшки по гребена 2-3 дни и на 4тия - хайде пак по 2-3 живи въшки хващах. Като че ли безкрайно и много изнервящо беше. И до сега я проверявам минимум по веднъж на седмица, взела съм превантивно шампоан против въшки, пръскам и с масло от чаено дърво. Ама всичкото това ще е до следващото въшлясване и хайде пак от начало  Confused

# 159
  • При децата ми
  • Мнения: 6 078
Вие три месеца, аз от повече от половин година! ooooh! Tired

# 160
  • Мнения: 4 205
Това е ужасно! В училище преглеждат ли глави, връщат ли опаразитени? Едно време така беше. То така и трябва, всъщност. Иначе нещата си се въртят и въртят до безкрай с наново опаразитяване от деца в други етапи на цикъла на гадините.
Мислех си преди време за ХЕИ, или както е сега- РИОКОЗ. Или само ще си го преместят от единия крачол в другия newsm78. Ultima ratio-гола глава?! Sick

# 161
  • София
  • Мнения: 94
На мен толкова ми беше кипнало от тия въшки, че предложих на детето да се подстрижем двете гола глава - аз солидарно с нея. То не беше мазане, стоене с найлони, ресане, пощене до безкрай, печене с преса за коса. Не втръснало и писнало, ами не знам до къде ми беше дошло. И детето ми е от много търпеливите и все пак голяма. За по-малки деца не си го представям да играе с найлон на главата и да седи търпеливо да бъде пощено и мазано.
Имаме указания от училището, от началото на учебната година, момичетата да са с вързани коси и госпожата им го следи много внимателно. Също и якетата да са им под чина, а не на закачалката едно в/у друго. Отделно дето аз хиляди пъти повторих, да внимава да не си събират главите на близо и да не си разменят шапките - което до колко е възможно не знам. Постоянно обяснявам, че завъдим ли ги пак - всичко започва от начало. Само че следващия път ще почна с кучешкото.

# 162
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
Непрекъснато имам чувството, че нещо ми пълзи по главата...
И то все на едни и същи места!? Гледам където мога - няма....
Изтрещях вече....

# 163
  • Мнения: 47 996
Реши се със ситния гребен. Разделяш на сектори и решиш
Моята коса е светла, и много трудно се вижда и гниди, и въшки. Само с гребена съм си ги хващала, като изпадат или се закачат. Е, само два пъти, но то ми стига за цял живот де  LaughingИначе в косата нищо не се виждаше. Инче може да са си раздразнила скалпа и сега да те сърби от ранички, алергия или пресушаване на скалпа от препаратите, а може и на нервна почва.

Заради друг проблем си купих Себорал лосион, по препоръка на лекар. Гледам че пише, че в миналото чемериката се е ползвала и против въшки. Та ако някой от вас си го ползва, може би става поне за превенция Simple Smile

# 164
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
При последното 'хващане' намерих и рецепта срещу гнидите - пак с етерични масла, но с оцет и вода в пулверизатор. Косата се пръска през няколко часа да се навлажни леко.


Цоп и ние в отбора!  ooooh!
За голямата ми дъщеря, след като пробвах какво ли не, днес пратих таткото след работа да дири кучешкото.  ooooh!
При малката спреят Хедрин свърши работа с големите въшки, сега се боря с гнидите...   

Дали ще може малко по-подробно за разтвора (съжалявам, но много бавно загрявам  Embarassed) с оцет и вода?
Какъв трябва да е оцета и какво да е съотношението?
И не разбрах - вътре също ли се капят етерични масла?

Общи условия

Активация на акаунт