Въшки

  • 299 891
  • 1 313
  •   1
Отговори
# 285
  • Мнения: 1 541

Продължавам ВСЯКА вечер да я реша и пощя. Продължавам всеки ден да я пръскам с чаено дърво и/или Протект енд гоу.

Именно след като има епидемия е нормално да се обръща всекидневно внимание.

# 286
  • ...на безопасно
  • Мнения: 3 020
А в нашето училище я ги проверят на месец веднъж, я - не.
Всеки момент очаквам включване пак. Направо си е психария. Аз тотално изтрещях с тез въшки. Гледам косите на колегите, на хората в автобуса....
Убедена съм, че има родители които нехаят и децата им ръсят паразити нон-стоп.

# 287
  • София
  • Мнения: 461
Да ви кажа,че в нашето училище ги проверяват всеки понеделник. От ноември не са спирали да откриват в класа ни. Не мога да разбера как няма край  ooooh!

# 288
  • Мнения: 2 309
Синът ми преди две години и половина се прибра вкъщи с буболечки! Тогава беше предучилищна група, но та при всяко въшлясало дете слагага във всяка раничка на всяко детенце по една бележка, че има въшки в детската! Тогава ние се преборихме с оцет- мокрех му главата и я завивах с мембрана и после с един плик за най-малко половин час и после с малките гребенчета за въшки го ресах докато не виждах, че главата му е чиста и после пак оцет и пак ресане и така докато се спре! Много майки говореха за препаратите, които уж предпазвали да не се стига до завземане на територия от въшките, но се оказа, че въшките просто постигат имунитет и едни от първите, които падаха жертви на буболечките бяха точно децата, които бяха с предпазващите препарати! И аз като много други жени тук съм с мнооооооого гъста коса- имам за поне 5 човека, но мен нямаше кой да ме преглежда и чисти в случай че някоя се беше заселила при мен! Отидох и си боядисах косата, защото амонията задушава гадините, но слава богу бях чиста! За 3-те години в детската е имало много случаи на въшки, но моя само един път има! Надявам се да е бил и последен  Praynig

# 289
  • Мнения: 491
То хубаво това с механичното почистване, но не винаги е приложимо. Аз имам зрителни смущения и за мен този вариант е неприложим. Чистя с гребенчето, като след всеки кичур гледам гребена под лупа и така откривам въшките и констатирам живи ли са. За гнидите не питайте...

Ставам, че днес сме с поредното мазане.

# 290
  • София
  • Мнения: 23 096
Привет.
Записвам се в тази тъй приятна тема с въшки от страна на дъщеря ми, а сигурно и аз съм се обзавела (мъжът ми е нула номер). Вчера след като я изкъпах от два метра видях голяма въшка почти на челото й. След това моя приятелка я гледа доста време и намери 1 гнида. Надявам се скоро да ги е хванала и да не са плъзнали. Днес е вкъщи. Ще се мажем следобяд, като се прибера от работа.
Разбрах за животинския препарат и ще го купя. Следва обаче въпросът кой друг е ефикасен, защото по-назад прочетох доста противоречиви мнения. Препоръчаха ми Паронит, но виждам, че някои казват, че за нищо не става. Какво все пак да купя? Косата на дъщеря ми е къдрава и дълга до кръста.  ooooh! Иде ми да се гръмна!

# 291
  • Мнения: 47 981
Успокой се
Който и препарат да избереш, просто следвай ТОЧНО указанията ( особено последващото третиране след 7 дни)
Купи си и препарат за предпазване, билков, сега гледам са пуснали и нови, малко по-евтини

# 292
  • София
  • Мнения: 23 096
Хепи, благодаря.
Казаха ми Паронит да взема и този животинския, Неостомазон.
Ще чета внимателно инструкциите и ще действам. Просто последващото пощене ще ме довърши.

# 293
  • Sofia, Bulgaria
  • Мнения: 850
На мен Паранит шампоан ми беше препоръчан от дерматоложка за гниди (въшки нямахме, а само гниди). Оставих го да действа повече от колкото пише на инструкцията иначе всичко друго спазих и съм доволна, защото повече не сме имали проблем.

# 294
  • Мнения: 46 511
Тонка*, щом си навита да пробваш с кучешкото, опитай едно мазане и виж въобще ще има ли нужда от повече, при нас подейства от раз, даже без разресване.
Ако не стане, вземи от другите, ако купуваш Паранит вземи и от евтините, за да ползваш гребенчето. При Паранита е метално и при мен се разтваряше и ги изпускаше, при косата на дъщеря ти твърде вероятно да имаш същия проблем. Трябва ти от този тип.

Успех в борбата и дано подейства без ръчно пощене, че при коси като нашите винаги се пропуска нещо и след това пак...

# 295
  • София
  • Мнения: 23 096
Човече, като видях гребенчето и паднах. 4 години търсех подходящ гребен/четка за косата на Кати, а това нищожно гребенче няма начин изобщо да го използваме. Не че няма да се пробвам.  Sad Главата ще ми се пръсне, дорева ми се.
Иначе казваш първо да опитам с животинското мазило? Значи днес ще я намажа с него, а в сряда с Паранит. През уикенда пак с животинското... И ще падне едно всеобщо мазене, ум да ти зайде.

# 296
  • Мнения: 47 981
Косата се разделя на малки кичури и през тях се прокарва гребена. Не се реши просто ей така...
Да, трудоемко и досадно, но това  е метода.

# 297
  • Мнения: 46 511
Успокой се, Тонка*, не е толкова страшно! Не мажи така често, че аз си докарах едни огромни участъци с рани...
Значи намажи с животинското, проверявай ръчно има ли нещо, ако няма аз не бих мазала пак. Много важно е да провериш на 6-7-мия ден има ли излюпени. Ако има, пак намажи. Но не се шашкай, защото и да има, те не могат да се размножават, след 10-ти ден вече.
И като тръгне на училище да си връзва косата и да не се гуши много с другите, защото може да има неизчистени деца и колкото и да чистиш все да се заразява.

Да, трудоемко и досадно, но това  е метода.
При много гъстите коси винаги остава нещо. Ужас е. Добре че кучешкото при мен подейства без пощене, защото сериозно се замислях вече за 0 номер  Tired

# 298
  • София
  • Мнения: 23 096
Много ви благодаря, момичета!
Да, на малки кичурчета ще се реши, то е ясно. Проблемът при дъщеря ми е, че оплитането на косата е страшно и сме сменили десетки видове гребени и четки, докато открием "нейната" четка. И без спрей за разресване мисията е невъзможна.

Току-що поръчах и гребен.
Ето този.

# 299
  • 42°37'41.83N 23°21'53.29E
  • Мнения: 3 074
Намажи е с кучешкото, но изчакай поне 7 дни за да намажеш с нещо друго. Може де се раздразни доста скалпа ако избързаш.
За гребенчето - дъщерите ми са с прави коси, но това пластмасовото по никакъв начин не минава (няма значение на колко малки кичури разделях)  ooooh!

P.S.
После ще чакаме отзиви от този гребен.  Wink

Общи условия

Активация на акаунт