Въшки

  • 300 525
  • 1 313
  •   2
Отговори
# 840
  • Мнения: 13 849
Най - хубав гребен имаше Хедрина.
А за да помогне Виприн трябва да се прави ежедневно с завиване и престой и след това да се реше внимателно. След една седмица ежедневни процедури гарантирам че ще ги премахнете.
Но само с намазване и после изплакване никой препарат не ги убива. Сякаш яйцата им са неуниожаеми и от тях се люпят нови. Въобще не знам има ли препарат който да избива всичко от един път. Колкото и да не ми се искаше ежедневното ресане върху вестник комбинирано с препарат свърши най-хубава работа. Но първите 3-4 дена изресвах и малки но  живи.
Не помогна нито боядисването, нито онези спрейове за превенция.

# 841
  • Мнения: 8 952
Най - хубав гребен имаше Хедрина.
А за да помогне Виприн трябва да се прави ежедневно с завиване и престой и след това да се реше внимателно. След една седмица ежедневни процедури гарантирам че ще ги премахнете.
Но само с намазване и после изплакване никой  не ги убива. Сякаш яйцата им са неуниожаеми и от тях се люпят нови. Въобще не знам има ли препарат който да избива всичко от един път. Колкото и да не ми се искаше ежедневното ресане върху вестник комбинирано с препарат свърши най-хубава работа. Но първите 3-4 дена изресвах и малки но  живи.
Не помогна нито боядисването, нито онези спрейове за превенция.

Неостомозан ги убива само с намазване.

# 842
  • Мнения: X
Аз изчистих себе си и детето само с намазване с трите препарата - Виприн, Паранит и Хедрин. Плюс много ресане и разбира се, елиминиране на повторно заразяване.

# 843
  • Мнения: 1 291
Едно уточнение. За унищожаването на въшките и гнидите са подходящи Виприн лосион и Хедрин гел. Ето този:
Скрит текст:

Шампоанът на Виприн е по-подходящ за превенция, не за лечение. Ние се оправихме с горните два. Първо се мазахме с Хедрин гел цялото семейство, после след 5 дни с Виприн лосион. Отново цялото семейство. Не сме се ресали, не сме се къпали между третиранията. Сега не си спомням, но е възможно след това известно време да ползвахме Виприн шампоан за превенция. Важното е да не се къпе човек с друг шампоан 5 дни, за да може да действа Виприна.

Неостомозан купих, но не се наложи да го ползваме, защото се изчистихме междувременно.

# 844
  • Мнения: 13 849
Цитирам за въпросния неостомозан, свалено от сайт на ветеринарна аптека.

"Състав:Transmix: ......…...........50.0 g.; Tetrametrin.....................……........5.0 g.

Excipients .........qsf...............1000.0 ml.

Показания: кучета, котки, коне - спортни и такива, чийто месо не е предназначено за косумация от хора.
"
Край на цитата. Изрично пилше че е инсектицид. Вероятно системен а не контактен. Смея да поназнайвам за инсектициди...

Няма да си мажа децата с това.
Лично мнение.

# 845
  • В царството на игрите:)
  • Мнения: 4 009
Никой не казва, че неостомазана не е за кучета и котки, а само, че е помага безотказно за въшки, когато е в допустимата доза. Преди да го пробвам се съветвах с близък приятел, ветеринарен лекар, който третира и дъщеря си с него. Всичко е в дозата, а и не го правим всеки ден, я Simple Smile
Инсектицида, не е ли химически препарат за унищожаване на вредни насекоми?

# 846
  • Мнения: 46 553
_re_ge, можеш ли да напишеш до какво може да доведат съставките, ако се ползва от човек?
Ползваме го няколко пъти, по препоръка на ветеринарен лекар, който го е прилагал на десетки деца. Увери ме, че при външно приложение няма никаква опасност...

# 847
  • Мнения: 5 258
Те за това нямат изтрепване тези въшки и са пламнали навсякъде,защото не си третирате косите на децата с ефективни препарати. Нито Хедрин, нити Виприн ги избиват

# 848
  • Мнения: 4 211
Цитирам за въпросния неостомозан, свалено от сайт на ветеринарна аптека.

"Състав:Transmix: ......…...........50.0 g.; Tetrametrin.....................……........5.0 g.

Excipients .........qsf...............1000.0 ml.

Показания: кучета, котки, коне - спортни и такива, чийто месо не е предназначено за косумация от хора.
"
Край на цитата. Изрично пилше че е инсектицид. Вероятно системен а не контактен. Смея да поназнайвам за инсектициди...

Няма да си мажа децата с това.
Лично мнение.

Естествено, че е инсектицид. Всъщност инсектицидната съставка е само тетраметрина, която е от групата на синтетичните пиретроиди. Те пък са с ясно изразено контактно и стомашно действие. За голяма жалост на ентомолозите нямат системно действие. При смучещия тип устен апарат на главовите въшки се разчита на контактното действие. Синтетичните пиретроиди имат слаб овоциден ефект (т.е. да убиват гнидите), на който принципно не може да се разчита. Друга група препарати имат значително по-добро представяне, но вече са забранени за употреба, за това не ги споменавам конкретно.

Да не си помислите, че рекламирам препарата, нищо подобно. Просто давам леки разяснения. На нас не ни се е налагало да го ползваме, защото успяхме да се сборим бързо и лесно - аз ловя гадовете преди да са се настанили удобно и да са снесли.

# 849
  • Мнения: X
Малко е крайно мнението, че който не си маже косата на детето с Неостамозан е виновен, за това, че постоянно има въшки из училищата. Както вече казах, аз ЛИЧНО се оправих с препарати против въшки от аптеката.

# 850
  • Мнения: 13 849
При условие че с мазане със специализирани препарати и редовно ресане всичко става, просто се иска малко повече постоянство.  Щом аз съм с е справила с четири глави без някога през живота си да съм го правила значи не е нещо супер сложно. Дори сина ми с коса до средата на гърба изключително гъста и твърда изпощих, защото той не даваше и дума да каже за стриганв. Защо тогава да си мажа децата с въпросен препарат.

# 851
  • Мнения: X
Защото в повечето учебни заведения епидемията от въшки е постоянна. Ти си изчистваш детето с препарати, пратиш го на училище и хоп, след време пак въшлясва. И в един момент действието на лекарствата намалява. Лично аз не стигнах до ветеринарното лекарство, не се наложи, защото въшлясването вкъщи се случи веднъж и край. Имаха пак въшки в градината една година след това, но понеже моят син вече е с по-къса фризура, въшките го пропуснаха, респективно и мен Grinning!

# 852
  • Мнения: 8 952
Аз не ви казвам да си мажете децата с неостомозан, а че само той убива гнидите, нали това питате всички през 1-2 страници.

# 853
  • Мнения: 46 553
При условие че с мазане със специализирани препарати и редовно ресане всичко става, просто се иска малко повече постоянство.  Щом аз съм с е справила с четири глави без някога през живота си да съм го правила значи не е нещо супер сложно. Дори сина ми с коса до средата на гърба изключително гъста и твърда изпощих, защото той не даваше и дума да каже за стриганв. Защо тогава да си мажа децата с въпросен препарат.
Имали сте късмет, при нас не стана. Имам много гъста коса и просто ръчното пощене не помогна. Както писах, 4 месеца всекидневно ме чистиха. Дъщеря ми също.
Племенничките ми във Франция (там въшоците са по-разпространени от България), с доста по-леки коси, чистеха ги с някакви там техни лекарства по 30 евро, пак нищо. Накрая се предадоха и им пратихме Неостомозан по пощата.
Не казвам, че това е единственото решение, но не сме го потърсили от добро.
Да не говорим, че пак имахме късмет да е през ваканцията. Няма как да си спреш детето с месеци от училище заради едни въшки.

Като знам едно време с мас, газ и оцет какви болки имах по разраненната глава, едва ли и то е било супер полезно, но човек накрая е съгласен и 0 номер да се обръсне, само да се спаси някак...

# 854
  • Мнения: 150
Благодаря за отговорите 😊 За два дена съм я боядисала,задушавала два пъти с Виприн под шапка и кърпа и пръскала с чаено дърво и минавала с преса за коса😑😑 Днес сутринта намерих една единствена гнида,КАФЯВА на цвят на бритона,но ми се стори,че пукна като я махнах.Може ли след толкова третиранв,ресане и пощене на ръка два дена да е била жива ?😐 А иначе за превенция след изчистването...явно нищо не помога...

Общи условия

Активация на акаунт