Кое беше първото нещо, което си купихте с ваши лични пари?

  • 12 656
  • 145
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 487
Купих си нетбуук, с който години по-късно все още не мога да се разделя. Толкова ми е удобен, че от тогава почти не ползвам лаптопа.  Crazy

# 16
  • Мнения: 141
сребърна буква Н за врата. Работих 3 седмици по заместване на един барман и тогава минималната заплата беше 80лв някъде, а аз за това време бях изкарала 160лв. Стоях, гледах парите и ми се свидиха. От последната ми работа с първата заплата си купих телевизор, че смених града и ми беше адска скука.

# 17
  • Мнения: X
Кое беше първото нещо което си купихте с ваши лични пари ?  
Кукла на по-малката ми сестра.От месеци мрънкаше на майка ни за нея.....
Бях 9 или 10 клас, от една бригада.
Имайки предвид каква отявлена егоистка съм, чудно как първата ми покупка не е била за мен, но .... факт.  

Апропо, тази кукла още е "жива", в момента с нея си играе племенницата ми.    Grinning
Явно и на сестра ми много й е на сърце, щом я е запазила повече от 30 години.

Какво си купих за мен, странно, но не помня...

# 18
  • Мнения: 21 288
Кученце

# 19
  • sofia
  • Мнения: 8 949
Нямам спомен....даже кога съм изкарала първите си пари. Получавах стипендия за успех, а и шиех дрехи - това в гимназията.

# 20
  • Мнения: 496
Нямам спомен да съм си купила нещо по-специално точно от най-първата си заплата (2001 г.), но през 2008 си купих от първата заплата в тогавашната ми нова работа един много, ама много готин анцуг. Долнището се разтегна и замина в кофата, но горнището си го пазя и си го нося - само вкъщи обаче, защото има дупки на лактите.  Simple Smile

# 21
  • Мнения: 871
Връчих пари на брат ми за нов лаптоп, а за мен си взех Kindle Paperwhite. И задържах стария лаптоп  Laughing

# 22
  • Мнения: 176
Телевизор втора употреба и кожено яке Simple Smile Работих 2 месеца по 14ч на ден без почивка. Бях на 17 и няма да забравя никога!

# 23
  • Сф
  • Мнения: 4 783
Бельо  Mr. Green
Бях на 16 и изкараната сума хич не беше голяма, но пък ми беше първата заплата  Mr. Green

И аз така. Лятото между 11 и 12 клас бачках като сервитьорка в една пицария. По заръка на майка ми да си взема нещо, с което да отбележа заплата (цели 183 лв!) си купих бельо.  Crazy
С останалите пари от заплатите и бакшишите си платих уроците по английски в 12 клас.

# 24
  • Бургас
  • Мнения: 240
Купих подарък на малката ми сестричка, по - точно дрешки и скрабъл.  Heart Eyes
180 лв. беше като сума, от които 100 лв цяла банкнота, пазих си я доста време.  Blush

# 25
  • Мнения: 4 841
Будилник.
Живеех сама, на квартира, нямаше мобилни телефони, нямах и стационарен телефон, и за да съм навреме на работа, приятелка прекосяваше половин София, за да ме събуди  Heart Eyes

# 26
  • Мнения: 5 173
Дънки и блузи.

# 27
  • Мнения: 609
Купих си мобилен и един модел рокля,в два различни цвята.  Grinning

# 28
# 29
  • вятър в маслините, вятър над хребета
  • Мнения: 14 990
Първите ми лични пари- събирах жълт кантарион по поляните около село една ваканция и купих крем- подарък за РД на мама. Помня и кой крем точно
Скрит текст:
Била съм на около 8.

С първата заплата си купих бански май. Юлска беше.

Общи условия

Активация на акаунт