Кое беше първото нещо, което си купихте с ваши лични пари?

  • 12 658
  • 145
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 153
Букет за мама  Heart Eyes

# 136
  • Мнения: 35
Не помня.

# 137
  • Мнения: 87
Съвсем първото нещо не помня, но едно от първите беше пералня, понеже старата се беше развалила. След това и прахосмукачка, по същата причина, изобщо плавно се потопих в битовизмите  Grinning

# 138
  • Мнения: 463
Беше една книга и парфъом Heart Eyes

# 139
  • Мнения: 12 473
Като деца със сестра ми събирахме тайно джобните в една празна кутия от какао - целта беше да си купим колело.
Един ден се прибираме и гледаме, че стаята ни е "разтребена" от майка ни и тотално разчистено. Кутията я нямаше. Shocked
Питахме я къде е - и тя каза, че я е изхвърлила.
 Joy
След писъците дружно тичахме към кофите, но везе беше късно..
Голяма драма беше, но като разбраха за какво сме събирали - ни купиха колело.. Blush

# 140
  • Мнения: 4 892
Събирах охлюви и ги носех на изкупвателен пункт. Сестра ми ми помагаше понякога. Купихме си едно колело, Балканче, общо. За едно стигнаха парите.

# 141
  • Мнения: 1 176
Аз съм се отчела вече в темата, но ако става въпрос и за джобните ни пари - имам доста мил спомен. Помня, че като ученичка в началните класове много дълго и с много трепетно очакване си спестих 6 лв.(солидна сума за онова време), за да си купя четирицветна! метална химикалка.  Heart Eyes Heart Eyes
Скрит текст:
Голям лукс бяха тогава. Някои от учителите ми имаха такава, а пък и аз исках учителка да ставам  Blush. Купих си най-накрая и си я пазех като очите...И доста време преподавах, та имах възможност да поправям с цветни химикали  Crazy.

По същия начин си събрах 9 лв. за оригинално кубче на Рубик.  
Скрит текст:
Много ми е скъпо, още си го пазя  Heart Eyes. От време на време го нареждам, но съм позабравила как се подреждаше най-долният ред.
Страници от луксозното за това време детско списание "Дъга" с формулите си домъкнах и през океана, заедно с кубчето.
Скрит текст:
Сега може би формулите ги има в Интернет, не съм проверявала. Просто се пробвам от време на време да го наредя сама.
Ех, сладки спомени...

# 142
  • София
  • Мнения: 61
Бях вече завършил 12-ти клас. През лятото след това успях да сменя и две работни места в различни фирми... а на есен вече бях планувал да си купя собствен автомобил. Спестените пари стигнаха за Лада 1500, зелена на цвят! Голяма атракция беше Grinning

# 143
  • На ръба..
  • Мнения: 2 123
Работех в местната телевизия и си бях събрала бая пари, сама си купих костюма, обувки за бала, че и екскурзията до Гърция...ех какви времена бяха, Thinking

# 144
  • София
  • Мнения: 4 051
Бях вече завършил 12-ти клас. През лятото след това успях да сменя и две работни места в различни фирми... а на есен вече бях планувал да си купя собствен автомобил. Спестените пари стигнаха за Лада 1500, зелена на цвят! Голяма атракция беше Grinning
Със същата с голям мерак (късно го разбрах и съжалявам) искаше да ме зарадва гаджето ми/сега съпруг. Реагирах тъпо - исках Пежо 206 (сега, не сменям друга (трета) марка, без да изпадам в лигави крайности, разбира се)

# 145
  • Sofia
  • Мнения: 4 594
Първите ми припечелени пари бяха през ваканцията на 8-ми клас, помагахме при археологически разкопки към музея и плащаха баснословните 5 лв. на ден!
Със събраните 50 лв. си купих първата ми ракета за тенис "Стомил".

Общи условия

Активация на акаунт