Кое беше първото нещо, което си купихте с ваши лични пари?

  • 12 669
  • 145
  •   1
Отговори
# 105
  • Мнения: 2 717
Много хубава тема.
С първите изкарани пари не помня какво съм си купила. Бях 6-7 клас.
Със стипендиите от училище и университета - дрехи и обувки.
С първата заплата - жълта чаша за кафе. Занесох я на работа и си правех кафе в нея. Имаше и подаръци за всички вкъщи. 

# 106
  • Варна
  • Мнения: 2 133
Грамофон Simple Smile

# 107
  • Мнения: 14 473
Шевна машина-още работи!

# 108
  • Мнения: 1 308
Бях на 15-16 години и си купих рокля на Илтокони, голям пакет замразена цаца за вкъщи и учебници Mr. Green

# 109
  • Мнения: 1 196
Готин фешън панталон - ама много готин Mr. Green /много време го носих/.. и обеци от бяло злато.. Grinning

# 110
  • София
  • Мнения: 30 253
Polaroid за моментни снимки. Още го пазя. Толкова бях горда, а и тук в България ги нямаше не намерихме. Голям кеф беше.  Simple Smile
Бях купила и няколко кутийки с пълнители. Голямо снимане падна.  Laughing

Последна редакция: нд, 19 юли 2015, 22:05 от missence

# 111
  • Мнения: 537
Polaroid за моментни снимки. Още го пазя. Толкова бях горда, а и тук в България ги нямаше. Голям кеф беше.  Simple Smile
Бях купила и няколко кутийки с пълнители. Голямо снимане падна.  Laughing

Коя година? Щото ние 1994 година също имахме полароид, тати го беше купил. Въобще не съ мислела, че полароида е нещо, което в България го няма. Rolling Eyes

# 112
  • София
  • Мнения: 30 253
Polaroid за моментни снимки. Още го пазя. Толкова бях горда, а и тук в България ги нямаше. Голям кеф беше.  Simple Smile
Бях купила и няколко кутийки с пълнители. Голямо снимане падна.  Laughing

Коя година? Щото ние 1994 година също имахме полароид, тати го беше купил. Въобще не съ мислела, че полароида е нещо, което в България го няма. Rolling Eyes

1996г. тук не намерихме. Приятелка имаше, но баща й беше капитан и го донесе от някъде. После си спомням, че около година поръчвахме касети на баща й, защото тук нямаше.
Нямам идея вие откъде сте го купили, но пък бях супер щастлива, че си го купих след първия ми стаж в чужбина. Това ми бяха и първите заработени лични пари.  Peace

п.с. Чакай да си поправя предния пост, че да не стане разправия из темата имало ли е, нямало ли е.  Laughing Ние поне не намерихме.

За такова чудо говоря. Малко по-тумбест и с капак отпред, а не с отвор.
Сега ми изглежда....  Crazy

Последна редакция: нд, 19 юли 2015, 22:10 от missence

# 113
  • Мнения: 8 930
Трябва ли да помним и такива неща? Embarassed Все съм ги изхарчила за нещо парите, но  Embarassed Embarassed Embarassed

# 114
  • Мнения: 274
Някой парфюм или козметика сигурно  Flutter

# 115
  • Мнения: 537
Polaroid за моментни снимки. Още го пазя. Толкова бях горда, а и тук в България ги нямаше. Голям кеф беше.  Simple Smile
Бях купила и няколко кутийки с пълнители. Голямо снимане падна.  Laughing

Коя година? Щото ние 1994 година също имахме полароид, тати го беше купил. Въобще не съ мислела, че полароида е нещо, което в България го няма. Rolling Eyes

1996г. тук не намерихме. Приятелка имаше, но баща й беше капитан и го донесе от някъде. После си спомням, че около година поръчвахме касети на баща й, защото тук нямаше.
Нямам идея вие откъде сте го купили, но пък бях супер щастлива, че си го купих след първия ми стаж в чужбина. Това ми бяха и първите заработени лични пари.  Peace

п.с. Чакай да си поправя предния пост, че да не стане разправия из темата имало ли е, нямало ли е.  Laughing Ние поне не намерихме.

За такова чудо говоря. Малко по-тумбест и с капак отпред, а не с отвор.
Сега ми изглежда....  Crazy

Нашия май е от Русия, където баща ми замина да работи, две години беше в Ростов на Дон. Може и оттам да е, може оттук - не съм питала, утре ще питам. И при нас падна много снимане, аз всъщнот много обичам да се снимам и имам страшно много снимки. Flutter Като ми дойдеха съученици на гости, го вадех да се снимаме за спомен, но Бог знае дали не са ми завиждали. Rolling Eyes  Ползвахме си го до 1997, после излезе от мода, 1998 го заменихме с модерен лентов фотоапарат.
Този разговор ми даде идея за тема! Hug

# 116
  • София
  • Мнения: 30 253
Всъщност мен ме наведе на мисълта, че отдавна не съм го ползвала, но някак ми е мил спомен и не го продадох преди години.
Като чета темата, не знам, дали е бил добър избор, защото тези, които са си купили бижута напр., още ги пазят и им влизат в употреба. Здраве да е, явно всичко с времето си.  Peace

# 117
  • Мнения: 18 589
Аз си купих преса за коса и бях много доволна.  Simple Smile

# 118
  • Мнения: 754
С първата ми стипендия в училище не помня какво точно си взех, но купих една кутия сухи пасти да почерпя бабите, които се събираха пред блока. Много ме обичаха, милите. Сега май само една от тях е още сред живите...  Tired
Стипендиите от университета си ги събирах и си купих колело. Още си го ползвам, никак не ми се иска да се разделям с него.
С първата заплата от първата си платена работа си купих книги, с първия хонорар - билет за концерт на любима група.
  bouquet за темата... Много носталгично ми стана.

# 119
  • Мнения: 3 154
нямам спомен, ама като се знам най-вероятно е било  обувки.  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт