Кое беше първото нещо, което си купихте с ваши лични пари?

  • 12 681
  • 145
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 2 288
Ехе, на 16 се хванах в едно квартално заведение и със заплатата си купих епилатор, защото мама и тати не ми дадоха, било глупост и после заминах на море!
Епилатора ми служи вярно до преди 2-3 години и сега още си работи! Много бях доволна Simple Smile

# 91
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Не помня какво съм си купила с първите изкарани пари, защото това беше в 9 клас, през далечната 1986 година. Най-вероятно някой грим или бижу. Дреха или парфюм няма да е било, защото татко ми носеше вносни от чужбина или от корекома. Тогава ходих в пенсионерския клуб да свиря на бабите и ми плащаха по 4 лева за репетиция и по 5 за концерт. Simple Smile Ама за онова време не бяха малко пари за едно дете, събирах прилични суми. Но от първата заплата в осъзната възраст си купих много красиви вносни пътеки, с които замених старите черги.

Последна редакция: сб, 18 юли 2015, 15:00 от Джемма

# 92
  • Мнения: 111
И аз си купих епилатор Simple Smile Ползвам го вече 12 години.

# 93
  • Ако ви трябвам, да знаете, че съм на същото място, където бях и когато не ви трябвах.....
  • Мнения: 12 690
Първите пари които получих бяха като ученичка от стипендия при това в последния клас.Не ги харчех,а си ги пазех и после отидоха по разходите за бала ми.Същата година сестра ми се омъжи и парите бяха кът дето се казва.След като завърших първата ми заплата както и следващата не ги харчих,а отново събирах,за да изкарам шофьорски курсове  Grinning.Сега като се замисля и до днешен все за нещо събирам пари  newsm78

# 94
  • Мнения: 319
кожено яке за 80000 лв /мисля ,че толкова беше/,а заплатата ми беше 120 000 лв,никога няма да забравя,а иначе родителите ми казват ,че и за сметките съм давала,но не помня,спомням си и един ден с мнооого бакшиши купих на сестра ми пуловер ,а за вкъщи една картина,не е кой знае какъв шедьовър , но още стои в апартамента на родителите ми и е нянакси скъп спомен.

# 95
  • Мнения: 528
Честно- не си спомням!  Cry Мога обаче да споделя за първата покупка на майка ми, която навършва 60г. тази година, а е взела първата си заплата на 18г.: немски миксер с два вида бъркалки, няколко скорости, пасатор. Продължава да разбива с него и към днешна дата, само приставката за пасиране се развали. Peace

# 96
  • Мнения: 2 760
Парите от летните заплати ги пазех за училище - да изкарам поне няколко месеца. С първата истинска заплата си купих видеорекордер от една заложна къща, защото работех във видеотека и не вървеше да не съм гледала филмите, които препоръчвах на клиентите. Видеото отдавна не работи, разбира се и видеокасети вече няма, но си го пазя като спомен.

# 97
  • Варна
  • Мнения: 1 805
Сребърна гривна, струваше 20 лв (ако не се лъжа), бях на 14.

# 98
  • Мнения: 680
Дънки си купих. Тогава шефа все ми викаше: Ей, в очите ти се четеше колко си щастлива, че си си ги купила сама. Скъсаха се, но още ги пазя и още влизам в тях. Струваха около 30 лв, това 2002 година
 Grinning

# 99
  • Мнения: 2 156
Помните ли соца и бригадите? И аз закачих една бригада, събирахме картофи  Crazy Накрая ни платиха по 8 лева. В четвърто отделение бях, тогава беше първият прогимназиален клас. Купих си физическа карта на България - пластмасова, релефна. И цветна химикалка, от тия, дето се превключват цветовете; имаше синьо, червено и зелено. Беше 1991 година.

# 100
  • София
  • Мнения: 1 017
От първата ми стипендия си купих дънки, а от първата ми заплата блуза, бях на 18.

# 101
  • Мнения: 319
1990 трябва да е била последната бригада, защото тогава бях четвърти клас и това беше първата и последна бригада на която съм ходила,брахме домати, но не помня да са ни плащали, помня детмага и трябваше да чакам майка ми там,че бяха пуснали поли-панталони и магазинерката ми каза да ги взема и да ги държа докато дойде майка за да не ги вземе някой друг, първите ми дънки бяха в 4 клас от Корекома, голяма простотия беше,но и доста вълнуващо.

# 102
  • Мнения: 2 156
Ами, мисля, че беше 91-ва. Защото помня, че първолак бях 87-ма, на навършени 7. Четвърти клас - есента на 91-ва. Не че е толкова важно, де. Беше годината, когато официално минахме от "другарко" на "госпожо".
----
Корекция, 90та ще да е било

Последна редакция: нд, 19 юли 2015, 12:24 от *Мириам*

# 103
  • София
  • Мнения: 4 051
Колело.

# 104
  • Варна
  • Мнения: 5 593
Първият ми доход беше от една бригада. Цели 6лв. Купих си сребърен пръстен. Още си го пазя. За съжаление вече не ми става.

Общи условия

Активация на акаунт