Кое беше първото нещо, което си купихте с ваши лични пари?

  • 12 670
  • 145
  •   1
Отговори
# 60
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 626
Никаква идея нямам, беше преди 20 години и не помня. Вероятно съм ги изпила някъде  Laughing Тогава работехме, за да имаме джобни и да обикаляме заведенията.

Полина, хубаво се отчете  Peace Надявам се като млад пенсионер да се отчиташ и на родителите си за сметките.

# 61
  • Мнения: X
Никаква идея нямам, беше преди 20 години и не помня. Вероятно съм ги изпила някъде  Laughing Тогава работехме, за да имаме джобни и да обикаляме заведенията.

Срам ме беше да го напиша в темата, но така си беше. Всичко опуквахме по заведения, включително и първата ми заплата. Даже не пиех алкохол. А, и за таксита Варна - Златни пясъци и обратно.

# 62
  • Мнения: 927
С първото ми наистина сериозно парично постъпление си купих скъпо сако, което да отговаря на имиджа ми(по съвет на мама, за да ми остане спомен от спечелените ми първи пари). Инак, не, че съм разсипник, но щяха да отидат за друго. Още пазя сакото, сантимент.  Heart Eyes Wink

# 63
  • София
  • Мнения: 23 135
Първото ми парично постъпления беше от една бригада, но която ни водеха от училище. За цяла седмица труд бях изработила около 4 лв. Купих си две книги.

# 64
  • София/Горна Оряховица
  • Мнения: 274
От първата стипендия навремето - ботуши на висок ток  Flutter . От там нататък си ги събирах паричките. Година по година си купувах - златни обеци, златен пръстен, златно синджирче (много тънко и нежно, сега не си представяйте верига за ВЦ  hahaha ).

От най-първата заплата ...
билети за театър.

И от там нататък не помня какви други неща съм взимала.

# 65
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 626
Никаква идея нямам, беше преди 20 години и не помня. Вероятно съм ги изпила някъде  Laughing Тогава работехме, за да имаме джобни и да обикаляме заведенията.

Срам ме беше да го напиша в темата, но така си беше. Всичко опуквахме по заведения, включително и първата ми заплата. Даже не пиех алкохол. А, и за таксита Варна - Златни пясъци и обратно.

Що да те е срам, да не си харчила чужди пари  Laughing Или, викаш, ССФ не пие и не ходи по заведения  Rolling Eyes

# 66
  • Мнения: 2 190
Първото ми парично постъпления беше от една бригада, но която ни водеха от училище. За цяла седмица труд бях изработила около 4 лв. Купих си две книги.

И аз от първите заработени пари си купих сладолед, блъскащи се колички и книги - едната беше Винету, другите не помня.
Обаче имах голям късмет - бях на 10 и попаднах в школа към БНР. Имаше записи, но обикновено разпределяха други (имаше деца на артисти). Едно лято се обадиха, отидох, всичко траеше около час, а аз прочетох 10 изречения. След месец се обадиха да си взема хонорара (дори не знаех, че това се плаща  #Crazy, за нас си беше игра).  В касата отидохме дружно няколко човека, да си пазим страх. Поискаха да се подпиша (дотогава нямах подпис, та измислих на място). На фиша пишеше 16 лв, от които задържаха 4 лв. за данъци, получих цели 12 лв! Почувствах се богата. (Артистите по времето на соца си бяха мноооого добре платени. Ведомостите бяха общи и всичко се виждаше. Срещу имената на големите стояха трицифрени суми - за 1 час работа!).
След това се почерпихме с блъскащи колички и сладолед. Вкъщи предложих остаъка от 10 лв. за семейния бюджет (явно не съм била в час колко е скъпо да си голям), но нашите не ги приеха. Остатъкът - книгиииии.

# 67
  • Мнения: X
Първото нещо не помня точно. Помня, че когато си взех лаптопа с мои пари, бях много горда от себе си.

# 68
  • Варна
  • Мнения: 915
- с първата стипендия в гимназията си купих фотоапарат Скина (червен), още си го пазя  Mr. Green
- с първата заплата от стаж като студентка си купих чанта и дамско портмоне, тях не ги пазя  Crazy

# 69
  • София
  • Мнения: 4 378
Учебник по физиология

# 70
  • Русе
  • Мнения: 1 782
Епилатор и парфюм.

# 71
  • Мнения: 13 076
Първите ми пари спечелих от събиране на манатарки през лятото. Имах голям късмет и предавах добро количество. Купих маратонки на барт ми, луканка за двамата, ядохме я ей така от щафетите, без хляб:)
За себе си купих ластична пола и лачени обувки:)

# 72
  • Мнения: X
Що да те е срам, да не си харчила чужди пари  Laughing Или, викаш, ССФ не пие и не ходи по заведения  Rolling Eyes

Еми гледам фотоапарати, сака отговарящи на статуса, учебници, книги и т.н. Аз за статуса не искам да се сещам, но всичко по пукница се профукваше.  Blush

# 73
  • Мнения: 2 124

И аз така 2 тома немско-български речници, контактни лещи и разтвори - от първата заплата, иначе от първата стипендия - арт пръстен с плочка от пясъчен седеф.

# 74
  • Мнения: 3 677
Куче. Майка ми много му се зарадва...

Общи условия

Активация на акаунт