Автоимунен тиреоидит на Хашимото - тема 38

  • 77 130
  • 761
  •   1
Отговори
# 645
  • София
  • Мнения: 4 178
Е, разби ме! И без кафе не мога, а и почнах да пуша повече. Другото по малко, поотслабнах с 10кг., но другите 10 не мръдват.

# 646
  • Мнения: 11 744
Допълних си предния пост.
Значи, ако искаш да научиш нещо повече за заболяването си и за това как можеш да си помогнеш - информация много. Четеш и отсяваш. Но от доктор не очаквай да ти каже тези неща. Единици са тези, които се интересуват от добавки, режими на хранене и т.н., с цел повлияване в положителна насока. Повечето гледат резултатите на хартия, ехографията и да ти сменят дозите. Всичко което постигнеш сама си е твое постижение и учудване за тях, как си успяла. Естествено, дори да споделиш какво си променила, ще кажат че не е от това положителното повлияване.
Ако ги питаш за болежки покрай основното заболяване също ще отричат. Нищо не е от жлезата. Тя никога няма да е виновна за купищата симптоми и други промени в тялото ти. Ще са готови да те пратят на още 10 тесни специалиста и всеки ще си гледа неговото и ще ти изписва лекарства. Никой няма да погледне цялостно на картинката. Бъди готова за това.
И именно тук е мястото да спомена нас - темата и споделянето. Повечето сме с общи болежки и се питаме една друга и споделяме... а и си помагаме.

# 647
  • София
  • Мнения: 4 178
Merelenda  Hug

# 648
  • Мнения: 80
Мереленда е напълно права. Благодаря на всички, които пишат в темата.

# 649
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
Аз си купих оризово брашно и брашно от елда. Някой пробвал ли е да си направи палачинки от тези брашна ? Дали ще стане, или  само ще изхабя продуктите ?  А оризовите питки от предишната страница не ми харесаха и защото бяха наистина много солени.

Мереленда, права си. Аз при няколко доктора ходих, освен за селена , нищо повече не ми казаха.

# 650
  • Мнения: 5 215
В Турция видях страхотни царевични питки, които са за дюнер. Можеш да пробваш нещо такова да направиш.

# 651
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
ох, това царевичното брашно напълно се разпадна. Нищо, ама нищо не стана от него. Мъжът ми се опита и хляб да ми опече на машината, ама пак се разпадна  Cry

# 652
  • Мнения: 5 215
Пухкав и мек хляб не вярвам да стане без пшенично брашно. С царевично и оризово можеш да си правиш тестени неща от типа на тортиля, плоски питки на тиган, питки във фурна и подобни.

Добавям списък на храни без глутен:ориз,царевица,грах,леща,нахут,боб,амарант,елда,канола,маниока,кокосово брашно,салеп, просо,картофено брашно,сусам,ядки. Много отзиви има за бадемовото брашно. Някой пробвал ли го е?

Последна редакция: пн, 31 авг 2015, 23:41 от Барелина

# 653
  • Мнения: 11 744
Аз, но само в сладкиши. Купувала съм най-вече за френски макарони и съм слагала като съставка за направа на блатове за торти.

# 654
  • Мнения: 5 215
В много рецепти го срещам заедно с кокосовото брашно, както и комбинация от бадемово и кокосово.

# 655
  • Buffyworld
  • Мнения: 1 535
бадемово , плюс кокосово  - сигурно ще ухае страхотно.  Heart Eyes

# 656
  • Варна
  • Мнения: 5 193
Аз много често ползвах оризово брашно, когато детето беше на безглутеновата диета. Правех всичко от него, кексове, мъфини, тутманици ...всичко става с него.

Обаче на вкус ...иска си свикване, малко стоят сухи, сякаш ти полепва по небцето, но за детето всичко беше ОК.
Нямаше как дете на 5години да закусва, обядва и вечеря без никаква филийка хляб, или за следобедна закуска да си изпие фреша без поне парче кекс ...Правила съм и курабийка с оризово брашно, добавях и брашно от рожкови за аромат и цвят, ама малко и от него, че и то е особено на вкус..
Имаше един период от половин година в чантата ми постоянно имах нещо, приготвено с оризово брашно, за да издържаме на разходките и желанието да се хапне нещо .

И палачинки съм правила, стават като тези с бялото брашно, само както казах са малко по ...абе една приятелка казва тричави, ако някой знае значението на думата , ще се ориентира  Laughing

# 657
  • Мнения: 47 996
С тези брашна най-добре стават гофрети, мъфини, палачинки ( но последните да се ядат веднага и да са с повече яйце и по-малко брашно). Големите печива ги правя тънки, иначе не става нищо. Традиционен хляб е много трудно да стане, обикновено с готови миксови смеси с доста подобрители- на Техра, на Шар...но аз лично ги избягвам. Някои типове кексове стават много добре- правя постоянно спаначен, солен, скоро пробвах онзи дето е с какаов блат и крем карамел, забравих му името...
В китайските магазини продават оризови кори, с тях пък стават разкошни и леки банички, по-хубави от традиционните ( никога не стават глетави).

# 658
  • Мнения: 44
   Мереленда, много благодаря за информацията.Малко се успокоих ще пусна нови изследвания,
   дано са се повишили.
   Много си права,че лекарите не казват нищо освен за селена,моята ендо ,като и казах че пием витамин Д
   ме попита за какво ти е това  няма да се излекуваш цял живот ще си болна ,което ми прозвуча много грозно

# 659
  • Мнения: 5 215
В китайските магазини продават оризови кори, с тях пък стават разкошни и леки банички, по-хубави от традиционните ( никога не стават глетави).
О, да, като на пролетните ролца. Не се бях сетила за тях.

Общи условия

Активация на акаунт