Отговори
# 60
  • София
  • Мнения: 579
И на мен миналата седмица за първи път ми слушаха тоновете, с един малко по различен апарат (доста допотопен изглеждаше), бях в края на 26г.с., но лекарката нещо се беше объркала че съм в 28-ма Simple Smile)

# 61
  • Мнения: 56
Момичета, честита нова тема! Много готино заглавие Laughing

Да споделя за фотосесията и аз мисля да си направя, защото първият път не само, че не успях, ами накрая мъжът ми изтри по погрешка доста снимки от бременността  #2gunfire, но да не я подхващам тази тема. Сега си казах, че искам няколко професионални кадъра, просто така за спомен и съм уговорила  фотограф до две-три седмици да го направим, защото си купих една рокля за целта и скоро няма да вляза в нея Laughing Просто изчаквахме да си вземем баткото и да сме тримата, но той толкова му харесва при баба, че не иска и да чуе, така че май ще се щракаме само с мъжа ми.

За обезкосмяването от години си ходя на коло маска и вече съм притръпнала, но последно бях миналата седмица и честно казано си ме наболяваше, но няма как ще стискам зъби още малко до края!

За раждането се опитвам много, много да не го мисля и само с позитивна нагласа напред как бързо ще мине. Но това, което писахте за отношението в частни болници, направо ме втрещи! Явно трябва понякога наистина със скандал, за да ти се чуе думата.


Приятен уикенд от мен!


# 62
  • Мнения: 101
Нова темичка - суууупееер  Wink Благодаря на Голди и Меци за труда им   bouquet снимката с мамата на плажа е страхотна!
Почнах да чета по-активно по темите за кърмене и раждане, та да помоля мамите, които са чели полезни статии да ги споделят тука като линкове - Фокси, от теб почвам  Laughing като най-прясно заявила, че е чела доскоро  Peace

Калина, шийката е динамична структура и дължината й се променя - това е причината за различните измервания, както и разбира се кой ти я мерил, щото ако са двама различни АГ е нормално да има разлика в меренето (поне аз така знам).

Шишетa ползвaх нa Томи типи - плaстмaсови със силиконови биберони. Обикновените, не с aнти колик пръчицaтa. Сегa пaк ще съм с тях, зaщото и помпaтa ми е тaкaвa и не ми се пресипвa от едно в друго. Когaто бебето свикне с есно шише обикновено не искa друго  Peace


Шмокс, не схванах  newsm78 защо е това преливане от едно в друго шише?

# 63
  • Мнения: 3 199
Почнах да чета по-активно по темите за кърмене и раждане, та да помоля мамите, които са чели полезни статии да ги споделят тука като линкове - Фокси, от теб почвам  Laughing като най-прясно заявила, че е чела доскоро  Peace

На мен тези две статии ми бяха изключително полезни:

http://www.bg-mamma.com/images/Instrukciq%20za%20kurmene_Rem.pdf
http://lllbg.org/2013/07/osnovi-karmene-chesto-sreshtani-problem/
https://xedra.wordpress.com/2012/02/13/flat-inverte/

# 64
  • Мнения: 87
Аз с огледалце се справям  Laughing Иньче е мисията невьзможна  Grinning

# 65
  • Мнения: 101
Шикерче, Бисквитка - благодаря за бързите отговори!   bouquet
Сега ще прочета тея статии, дори имам навика да пазя някои, за да ги препрочитам пак Simple Smile

Колкото до колата маска - и аз ходя - прецених, че е по-добрия вариант, след като нямам сериозни все още контракции, а не мога да се справя сама с триъгълника  Laughing козметичката ми е печена мацка, майка на две дъщери и също има опит с бременните  Peace

Имам един въпрос за кошарките за спане - обаче тези сгъваемите на 2 нива - матрачето, което е за новородени (по-високото ниво) дали е достатъчно удобно и здравословно за бебетата, в смисъл трябва да е съобразено с тяхната крехка физика, така че да растат правилно нали newsm78 и ако не е - може ли да се сложи от тези по-дебелите, да речем на магнифлекс матраци за бебета?

# 66
  • ВАРНА
  • Мнения: 1 336
За обезкосмяването да кажа, ръце, подмишници и крака с епилатор, за триъгълника ходя на кола маска. Аз огледалце не ползвам, мъжа ми върши идеална работа  Laughing. Помага ми, когато се налага на някои места. Wink
По темата за раждането не мога да се включа компетентно, тъй като първия път съм раждала с планирано секцио и няма как да изкажа мнение ...

# 67
  • София
  • Мнения: 579
tinmon, за каква кошарка питаш? Аз мисля, че тези дървените кошарки, при които матракът може да се регулира, позволяват точно матраци тип магнифлекс. Кошарата, която ползвам аз е точно такава - дървена, става на две нива, матрака си е стандартен (не е много тънък), а аз планирам в началото на октомври ако останат средства да купим нов матрак на магнифлекс Simple Smile
Момичета, някоя ще ползва ли консултации от консултантите на Ла лига лече? Аз мисля в началото-средата на септемвери да се запиша при някой консултант Simple Smile

# 68
  • Мнения: 1 034
Направо си е задължително и в сгъваемите кошари да се сложи допълнителен матрак. Те имат едни подложки, които са далеч от истината и не са подходящи ако кошарата ще се ползва за основна.

# 69
  • В къщурката на хълма на феите
  • Мнения: 10 982
УЖАС!!!! #Shocked #Shocked #Shocked

аз за обезкосмяването на бикините и триъгълника ползвам тример .. не е гладко като огледало положението, обаче на мен и не ми трябва .. важното е, че не ми се възпалява кожата, не се пукат капиляри /че при мен е ужасяващо/ и не ми се обръщат косъмчета.. прави ми впечатление, че с тази бременност козинката ми расте бааааааааааааавно и нарядко .. мноо е яко Mr. Green

# 70
  • Мнения: 3 199
Тинмон, ние ще купим такава сдъваема кошара, но си трябва задължително матрак Peace

# 71
  • Мнения: 212
благодаря ви за отговорите. Очевидно е, че колата е най-добре, ама като не мога  ooooh! ща се мъча някак и това е, ако някой има впечатления за кремчетата, моля да пише. При тях пак не виждаш, но поне няма да се срежеш или хванеш някоя кожа с епилатора  Tired

мецани, извинявай за въпроса, ама какво е това тример?

И аз мисля, че трябва матрак в кошарката. И ние ще сме с такава + матрак след 6ти месец. В началото ще сме с люлка за новородени, там също се чудя с този матрак, че е много тънък, но си мисля, че трябва да са го съобразили производителите. Освен това бебето е лекичко, тънкото матраче трябва да е ок.

Аз съм много доволна, защото шефката на ММ му дала вчера един куп неща за бебока - много дрешки, одеялца , пеленки, чаршафи, няколко слинг-шалове, стойка за вана и стерилизатор.

Само за стерилизатора много се чудя как се ползва. Електрически е, но е малко по-стар модел на Авент и няма инструкции  newsm78 Ако някой има опит, моля да ме светне, ако не, може да питам в някой магазин. Този е http://olx.bg/ad/elektricheski-sterilizator-avent-ID4Ca1s.html Реално май само го включвам и сипвам вода, но къде се слага таз вода, директно вътре ли?

# 72
  • Мнения: 101
tinmon, за каква кошарка питаш? Аз мисля, че тези дървените кошарки, при които матракът може да се регулира, позволяват точно матраци тип магнифлекс. Кошарата, която ползвам аз е точно такава - дървена, става на две нива, матрака си е стандартен (не е много тънък), а аз планирам в началото на октомври ако останат средства да купим нов матрак на магнифлекс Simple Smile
Не, не дървена - сгъваема ще ми е. Но както Бисквитка е обяснила явно при тях матрачетата за нищо не струват. Добре де, ако се сложи допълнително матарк магнифлекс върху този на сгъваемата, Бисквитка ще издържи ли самата конструкция на нивото - няма ли да дойде малко тежичкос с бебето отгоре?

# 73
  • Мнения: 923
Ох вчера така се нарязах със самобръсначката, защото не виждам.....
Да сгъваемата кошара имаме допълнителен матрак.
Ас сега чакама за АГ. Бях на ехограф. Бебо е добре, 1600 грама, 29 седмици и 5 дни. Обърнат е с главата надолу. Беше си скрил лицето и не го видяхме.
P.s Бебо е с  Rh+ и сега ще ми бият Анти Д

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 16:39 от denise78

# 74
  • Пловдив
  • Мнения: 365
Здравейте, аз най- вероятно ще си използвам старата кошара, която е била моя преди време. Масина дървесина, поне така си я спомням. Само нов матрак ще вземем. Стига да ми хареса,че е на село и не зная как изглеждаше. Има си и комплект с бебешка люлка. Ние ще правим детска , но след 2 години, а до година ще спи при нас- поне така сме решили за сега. Разглеждах тези кошарки, които са като с мрежа, но не ми харесват.

За детските матраци ми хазаха, че трябва да са поне 15 см дебели и да не са латекс. Аз мислех мемори пяна, но не съм сигурна все още. С покупките съм за никъде, само едно боди и ританки съм взела, че ми хареса цвета и бяха намалени. Една прителка ми даде нейния повивалник, така, че няма да взимам нов и една камара дрешки за новородено. Обаче, повечето са с обличане през главата, та не зная дали ще ги използвам.

Имам един голям списък с покупки, които ще купувам август- септември чак.

Да се оплача от 3 дена чувствам едни болки в горната част на корема, почти под гърдите и е голямо мъчение да се стои в седнало положение. Коремчето ми е доста високо и вече здраво притиска ограните нагоре. Поне няма още проблем с кръста. В началото беше ниско долу, сега изведнъж стана обемно , кръгло коремче

Последна редакция: пт, 24 юли 2015, 17:18 от diana87

Общи условия

Активация на акаунт