Бихте ли притеснили съседите си с ревящо дете на терасата?

  • 30 729
  • 736
  •   1
Отговори
# 15
  • Плевен
  • Мнения: 1 733
Ние вече 3 месеца имаме строеж от страната на спалнята. Започват сутрин в 6 ч. Добре, че бебето и каката не ги чуват. Поне си тръгват в 14 ч. , та спането след обяд да е спокойно.
Обаче да държиш ревящо дете на терасата да събуди всички съседи ми е малко странно. Аз не бих го направила.

# 16
  • Мнения: 4 275
Ама децата не са бебета. Момчета на по 4-5 години са. Мога да ви пусна запис, ако искате  Mr. Green Роптая срещу това, че биват оставяни да пищят на терасата по 20-30 минути. Аз лично бих ги прибрала вътре. Но факт е, че и самият комплекс е с доста кофти като разположение на блоковете. Получава се ехо и всичко кънти. Не само пищенето на децата, а минаващи коли, мотори и т.н. Снощи пък една жена докъм 23:30 си говори по телефона на терасата. И отново всички хора с отворени врати и прозорци трябваше да го търпят това. Ужасно е просто, но явно хората грам не се усещат, че пречат на околните  Crossing Arms

# 17
  • somewhere over the rainbow
  • Мнения: 3 282
Доколкото схващам, въпросът е принципен дали бих притеснявала така хората /независимо на терасата, в заведение, на улицата .../, а не как да постъпи авторката в тази ситуация. Естествено, че нищо не може да направи, нито с дървата, нито с чушките и музикантите.

Отговорът ми е не, не бих. Прибирам ги вътре. Казва се съобразителност.

# 18
  • Мнения: X
Някъде между панелките имаме гнездо на лястовици, те постоянно издават чируликащи звуци, които не престават, будят ми детето и е отвратително, но незнам кой ден ще взема въздушната пушка  ooooh!

Насилниците и убийците на животни са потенциални такива и на хора. Така ли ще възпиташ децата си ?

# 19
  • out of space
  • Мнения: 8 652
Съседната кооперация е на не повече от 10 метра, имаме си такова ревящо. То не е точно ревящо, а по-скоро крещящо- октавите доближават тези на делфините. Не бих казала, че ми е любимия звук, но не бих си и помислила да се възмущавам- просто съжалявам майката.

Обаче пък тази нощ/сутрин имахме екшън. 20-тина годишни, яко чалга и пиянски крясъци. Събуждах се на пресекулки, но колуминацията беше, когато дойдоха полицаите, а пича с делфинчето от съседния блок излезе на терасата, с все жената по бельо и лапето на ръце. Лелеее такива закани летяха- то не беше обещание за тротоарна разправия, стреляне с пушка, споменаване на майки и цялата рода- ама беше прав човека! До 6.30 братче...  Whistling Поне им написаха тлъст акт на купонджиите, не че им дреме.

# 20
  • Мнения: X
Ери, ние пък си имаме една семейна двойка, на приблизително средна възраст, която почти всяка вечер се разделя и събира по възможно най-нецивилизован начин. Няма оправия с простоватите хора.

# 21
  • Мнения: 1 319
Живеем в самостоятелна къща с двор, но при положение, че съседите от едната страна на двора ни ползват косачката в часовете след 14, а другите до нас имат фитнес-център у дома и го ползват след 23 часа, лятото се правят купони до 4-5 сутринта със силна музика, имаме си и млада съседка, която води среднощни разговори с котките си и мяука с тях, а полицията не отговаря на спешния номер - детският плач би бил най-малкият ми проблем Peace За съжаление, хората вече яко се изродихме и всеки гледа собствения си кеф, без да се съобразява с околните.

# 22
  • Мнения: 4 500
Някъде между панелките имаме гнездо на лястовици, те постоянно издават чируликащи звуци, които не престават, будят ми детето и е отвратително, но незнам кой ден ще взема въздушната пушка  ooooh!

Насилниците и убийците на животни са потенциални такива и на хора. Така ли ще възпиташ децата си ?
Едно поверие казва, че лястовиците гнездят под стрехите на хора с добри сърца  Heart Eyes
Незнайно защо обаче тези птички са завъртели гнезно около mamahola  Confused
Всяко правило си има изключения.

# 23
  • Мнения: 26
Това с радиото, пеенето, рязането на дърва, печенето на люти чушлета и влаченето на мебели може да се контролира. Плачещо бебе не може.


Под контрол какво имаш предвид? Да се оплачем на съседите когато слушат радио, влачат мебели или си пеят песни ли? Това също не може да се контролира. Ако не е бебе ще е друго и пак няма да има тишина. Трябва да сме съпричастни защото може да се случи всичко на всеки!

# 24
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Много изнервен народ се е навъдил.  ooooh!

Като ти пречат децата и не искаш да си затвориш прозорците, поговори с родителите, а не питай във форума. Мнението ни какво ще ти даде?

# 25
  • Мнения: 4 500
Ако извършват горепесочените дейности след 22 часа и мужду 14 и 16 часа. Тогава не е редно. То излиза, че съм баламата сега аз, защото чакам да стане 16 ч, за да пусна една прахосмукачка  Thinking
Ествено, че можеш да контролираш влаченето си на дивана и да надуваш радиото.
Не мога да бъда съпричастна към бай Данчо, защото миналата неделя ММ го ПОМОЛИ да не си пече тъпите чушлета в 7,15 сутринта  ooooh! И няма да бъда съпричастна.

# 26
  • Мнения: 4 275
Много изнервен народ се е навъдил.  ooooh!

Като ти пречат децата и не искаш да си затвориш прозорците, поговори с родителите, а не питай във форума. Мнението ни какво ще ти даде?
Да, като ти си в същия кюп

# 27
  • Мнения: 26
Ама децата не са бебета. Момчета на по 4-5 години са. Мога да ви пусна запис, ако искате  Mr. Green Роптая срещу това, че биват оставяни да пищят на терасата по 20-30 минути. Аз лично бих ги прибрала вътре. Но факт е, че и самият комплекс е с доста кофти като разположение на блоковете. Получава се ехо и всичко кънти. Не само пищенето на децата, а минаващи коли, мотори и т.н. Снощи пък една жена докъм 23:30 си говори по телефона на терасата. И отново всички хора с отворени врати и прозорци трябваше да го търпят това. Ужасно е просто, но явно хората грам не се усещат, че пречат на околните  Crossing Arms

Няма да се нервиш толкова много ако просто не обръщаш внимание на околните. Както си споделила, не само бебето е дразнител а още десетки, стотици ... Игнорирай дразнещото или пък си измисли как да не го чуваш. Аз се сещам за тампони в ушите например  Grinning

# 28
  • Испания
  • Мнения: 37 503
Много изнервен народ се е навъдил.  ooooh!

Като ти пречат децата и не искаш да си затвориш прозорците, поговори с родителите, а не питай във форума. Мнението ни какво ще ти даде?
Да, като ти си в същия кюп

На ревящите или на изнервените?  Joy

# 29
  • Мнения: 26
Ако извършват горепесочените дейности след 22 часа и мужду 14 и 16 часа. Тогава не е редно. То излиза, че съм баламата сега аз, защото чакам да стане 16 ч, за да пусна една прахосмукачка  Thinking
Ествено, че можеш да контролираш влаченето си на дивана и да надуваш радиото.
Не мога да бъда съпричастна към бай Данчо, защото миналата неделя ММ го ПОМОЛИ да не си пече тъпите чушлета в 7,15 сутринта  ooooh! И няма да бъда съпричастна.


За часовете след 22 и м/ у 14-16 си права! Но как ще постъпиш ако бай Данчо си продължи с чушките  Confused все пак? За съпричастност имах предвид бебешката ситуация и тук до някъде разбира се. Ами ако на вас ви се случи да издавате някакви звуци ще чакаш ли съседите да потропат?

Общи условия

Активация на акаунт