Перилни препарати и омекотители - 32

  • 62 605
  • 731
  •   1
Отговори
# 90
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 846
При мен проблема е, че като ползвах Коколино оставаше от омекотитея по цялото чекмедже от него и беше гадно и лепкаво. Редовно си мия чекмеджето след пране и нямам запушвания. Отгоре дюзите също ги почиствам. Само с Коколино ми се получи така, но оттогава какъвто и омекотител да ползвам го разреждам. Пък и пералнята ми е все още нова.

# 91
  • Мнения: 30
И при мен се получава така  с Коколино,с други омекотители не съм имала проблем.

# 92
  • Мнения: 191
А пък при мен е друг проблемът - отделението за омекотителя се пълни с вода още в началото и реално тогава си го взима. Не ми е кой знае какъв проблем, защото когато реша да слагам омекотител, пускам още едно плакнене. Но се чудя на какво може да се дължи - пералнята е на година и нещо (почти две), правила съм й профилактика няколко пъти за това време, самото чекмедже и дюзите отгоре са чисти. Някакви предположения на какво може да се дължи това ранно взимане на омекотителя?

# 93
  • Мнения: 5 209
Някакви предположения на какво може да се дължи това ранно взимане на омекотителя?
При пълненето през отделението за основно пране, вода попада и в отделението за омекотител.

# 94
  • Мнения: 191
А как мога да го спра? Или начина е сервиз?

# 95
  • Мнения: 5 209
Още от началото ли го правеше този номер, или първо си беше нормално и после се появи проблемът? Примерно моята Уърпул също пръска в отделението за омекотител, но малко, просто има капки вода вътре, а не да се пълни самото отделение и да се изтича омекотителят още в началото.

# 96
  • Мнения: 191
Отначало всичко си беше наред.

# 97
  • Мнения: 5 209
Значи нещо се е повредило. На първо време, защо не пробваш да изчистиш дюзите с препарат за баня и четка за зъби. Ако са запушени, може да пръскат настрани.

# 98
  • Мнения: 191
Ще пробвам. Благодаря ти!

# 99
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
И на мен само с Коколино ми се е случвало задържане на част омекотителя.Но това само на отложен старт.При пране в момента няма такъв проблем.Не е гъсто и застояло уж,пък логиката отива натам.

# 100
  • Мнения: 469
Здравейте, има ли някъде на промоция Омо.? Последно си го взех от Кауфланд, но скоро не са пускали

# 101
  • Мнения: 7 127
Пробвайте да си изчистите дюзите, от които тече водата. Знаете ли как се запушват и водата не тече под необходимото налягане?

Това моят мъж наскоро го прави. Преди това водата течеше едва-едва, сега е със силно налягане. Явно са били задръстени.

# 102
  • оттам, откъдето започва България
  • Мнения: 10 846
TAED, нали искаше състава на Биоактив. Ще го напиша, тъй като на снимката са много дребни буквите и не се вижда.
Скрит текст:
По-малко от 5% нейонни ПАВ, сапун, поликарбоксилати, зеолити, 5-15% анионни ПАВ, кислородни избелващи агенти. Допълнително: ензими, оптични избелители, парфюм, Linalool, Hexil Cinnamal

# 103
  • Мнения: 2 073
Не мога да разбера този турски Персил за какво пране е?
Трябва ли да снимам и съдържането? Минималната дозировка е 215 мл.
Взех от свекървата да опитам с бели-светли дрехи на 40°C, но като че ли нямам мнение, освен че доста силно миришеше докато простирах, което почти не ми се случва с друг препарат.

П.П. Сега чак се загледах, че има бели ризи отпред, значи е за бяло.  Joy

Ще видя каква е цената и може да си взема. Иначе съм поръчала от ДМ да ми вземат прах и от Била днес един Ариел пак за бяло, но може никой да не ми донесат.
Така е в малките градове - ангажираш други хора  Whistling

# 104
  • в огледалото на живота
  • Мнения: 8 193
Пробвайте да си изчистите дюзите, от които тече водата. Знаете ли как се запушват и водата не тече под необходимото налягане?
Ами чистя си ги аз с четка,уж редовно.
Един път се бях вманиачила дотолкова,че с дървено шишче обхождах всяка дупчица....  hahaha

Не знам каква гледка съм представлявала отстрани,но когато влезе мъжът ми и ме видя одупена пред пералнята направи ей такава физиономия  Shocked

Някой ако знае по лесен начин за подобна гимнастика да споделя  Grinning

Общи условия

Активация на акаунт