Синьо лято или (не)очаквана ваканция по немски - Тема 189

  • 55 818
  • 722
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 319
Здравейте, момичета! Влизам при вас с въпрос - дъщеря ми е студентка в Германия. Оплака се, че е получила проблем със скалпа, май нещо като себорея. Препоръчайте някакъв шампоан, който се продава в немско и би помогнал да облекчи положението.  Praynig

# 706
  • Пловдив
  • Мнения: 1 310
Здравейте, момичета! Влизам при вас с въпрос - дъщеря ми е студентка в Германия. Оплака се, че е получила проблем със скалпа, май нещо като себорея. Препоръчайте някакъв шампоан, който се продава в немско и би помогнал да облекчи положението.  Praynig

   Дъщеря ми ползва Eucerin DermoCapillaire. Действа ѝ добре.

# 707
  • Мнения: 319
Благодаря!  bouquet

# 708
  • На точното място
  • Мнения: 298
Момичета, опитвам да намеря как и откъде да купя билети за 5-10 януари олимпийските квалификации по волейбол в Берлин. Трябват ми тези билети за коледен подарък....Може ли малко помощ  Embarassed

Тук провери ли  http://www.eventim.de?  newsm78

# 709
  • Мнения: 9 052
Здравейте, момичета! Влизам при вас с въпрос - дъщеря ми е студентка в Германия. Оплака се, че е получила проблем със скалпа, май нещо като себорея. Препоръчайте някакъв шампоан, който се продава в немско и би помогнал да облекчи положението.  Praynig


В кой район живее? На места водата е толкова твърда и има много калгонит (това докато не се заселихме тук не го познавах изобщо). При нас е такава и ужасно ми вляе на косата. Като отида в България си се накъдря подобаващо, като дойда тук се слепва и увисва и се омазнява лесно.
Аз изплаквам косата с оцет или с лимонов сок. Супер ефект има.
Но на кого какво действа е според случая.
Подобни проблеми може да са стрес или нерви или нещо такова ??? Или пък някаква шапка от неприятна материя ? Лош препарат за пране на възглавниците ? Неподходяща храна ?

# 710
  • Берлин
  • Мнения: 4 570
Момичета, опитвам да намеря как и откъде да купя билети за 5-10 януари олимпийските квалификации по волейбол в Берлин. Трябват ми тези билети за коледен подарък....Може ли малко помощ  Embarassed

Тук провери ли  http://www.eventim.de?  newsm78

Да, благодаря, но не откривам такива билети. Може пък и да не довиждам  newsm78 То и немският ми е един....

# 711
  • Мнения: 9 052
в коя зала ще се играе? залите имат сайтове, там пише или там се продават / резервират билети по принцип ...

# 712
  • Берлин
  • Мнения: 4 570
в коя зала ще се играе? залите имат сайтове, там пише или там се продават / резервират билети по принцип ...

И това не откривам, а мисля,че е време все пак  newsm78
Молбата ми е,ако чуете нещо, да драснете 1 ред. И много благодаря

# 713
  • Мнения: 319
Brideshesd, всички от изброените от теб причини са възможни, явно решението е да започнат да се изключват една по-една. Казах и два шампоана с добро описание, дано скоро отшуми.  bouquet

# 714
  • И аз не знам къде
  • Мнения: 483
Brideshea  В кои райони е доста твърда водата? Аз също имах голям проблем с това, но пре бременността ми изчезна напълно - мисля заради добрите витамини,но сега пак е налице гадния проблем.

# 715
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
в коя зала ще се играе? залите имат сайтове, там пише или там се продават / резервират билети по принцип ...

И това не откривам, а мисля,че е време все пак  newsm78
Молбата ми е,ако чуете нещо, да драснете 1 ред. И много благодаря
тук пише. Почват на 4та сраница.  Peace

# 716
  • Германия
  • Мнения: 8 103
Brideshea  В кои райони е доста твърда водата? Аз също имах голям проблем с това, но пре бременността ми изчезна напълно - мисля заради добрите витамини,но сега пак е налице гадния проблем.
http://www.wasserhaerte.net/deutschland/index.html

# 717
  • Мнения: 80
Има ли някоя добра душа, която да ми изпрати рецептата на Сбъдваща, за мъфините. Мислех, че преди години я бях записала някъде, но сега не откривам нищо в компа, а имам голямо желание да ги направя.  Аз погледнах и в личната и тема в готварския, но ги няма там. Нямаше ли идея да  сложим рецептата на 1 страница?

# 718
  • The QC to be!!!
  • Мнения: 5 345
3 яйца, 1 ч.ч. олио, плода от 1 компот ананас /400 гр. кутийка/, 2 ч.ч моркови, 1 ч.ч кокосови стърготини, 1 ч.ч сушени плодове, 1 ч.ч орехи, 1/2 ч.ч захар /ако може кафява/, 2 и1/2 ч.ч брашно, 1 бакпулвер, 2 ч.л. сода за хляб, 2 ч.л. канела, 1 ванилия, 1 ч.л. смлян бахар
моркови, ананаса , орехи и плодове - накълцани в резачката на ситно
Всичко се обърква на ръка в голяма купа. Печене - 18-20 мин. на 180 градуса.
Излизат поне 40 мъфина.

# 719
  • Мнения: X
Рецептата е на едно другарче от форума, не е моя.
Аз пека малко повече от оригиналната рецепта - 25-30 минути, печенето зависи от фурната.
Харесва ми, че рецептата търпи модификации според наличното , става голямо количество и са безобразно вкусни.

Общи условия

Активация на акаунт