Как си разпределяте времето, за да свършите всичко?

  • 48 348
  • 757
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 889
Твърде много се вторачваш - затова ти се струва, че не си разпределяш правилно времето  Peace

Пускането на пералня не е висш пилотаж, нито гладенето след това. Същото е с почистването на дома - ако го правиш редовно, няма нужда да отделяш цял уикенд. А и нали не живееш сама - човекът с теб не се ли включва в поддръжката?

# 16
  • Мнения: 1 775
Не гладя - носим дрехи, които не изискват задължително гладене. Като каза, че имаш да гладиш 2 перални, помислих, че имаш бебе, а то не - убийствено ми се струва гладенето в тези жеги. Откакто любимият започна да носи тениски на работа, вместо ризи, се родих.
Не готвим в момента - не ни се яде готвено в жегите, караме на салати предимно.
Чистим двамата веднъж седмично - той пуска прахосмукачка, аз бърша прах и подреждам.
Мия банята, когато се къпя, докато съм с маска на косата.
Пералня - 2 пъти седмично пускам.
Пазаруваме през ден/всеки ден след работа, имаме магазини наблизо и не ни отнема много време.

# 17
  • Мнения: 8 904
Просто редуцираш нещата.
Готвиш през ден, дори два. Знам, че има мъже, на които им закача едно и също ядене два поредни дни, надявам се твоя да не е такъв. Готова храна също е вариант. Гладиш само дрехи, които наистина искат гладене. Тук вече критериите са много разтегливи. Grinning Аз лично не обичам да гладя в последния момент и в бързина, защото все си мисля изключих ли ютията. Чистиш веднъж седмично. Настояваш половинката да ти помага. И си затваряш очите за дребните неща.

# 18
  • Мнения: 46 534
Теб само едно дете може да те оправи  Mr. Green

Следвам простички правила.
- През работните дни ядем неща, които изискват 5-10 мин. подготовка.
- Не гладя накуп. Преди излизане всеки сам си избира и глади дрехите, 2-3 мин. отнема. Зимата през сушилня - почти нищо не остава за гладене. За мен си подбирам разни дрехи от намачкани материи за лятото, за да си спестя колкото мога Simple Smile
- Домът ни е организиран по начин, който прави чистенето бързо. В смисъл настилки лесни за почистване, компактен дом, разделители по шкафовете, които не позволяват разбъркване и т.н.
- Задълженията вкъщи не са само мои, а мъжът ми да помага, общи са, като има за един ден да се простира и готви единият хваща едното, другият - другото. Сама ги поемам само при извънредни аварийни ситуации, които са 2-3 пъти годишно.
- Ако денят е бил по-натоварен отлагаме за утре каквото може да се отложи, няма да падне небето като пералнята не е пусната точно днес.
- Ползвам улесняващи неща като например влажни кърпи за кухня/баня, с които всичко светва за секунди. Разбира се това е за поддържащото чистене, не основното. Магическа гъба (тези без препарат) и др. подобни малки трикове.
- Миялна.

От друга страна, ако не можете да се оправите и нямате против чужд човек вкъщи - домашните  помощници веднъж седмично са на съвсем достъпни цени, няма какво да го мислиш  Peace

# 19
  • Мнения: 72
И си затваряш очите за дребните неща.


да, иначе тази половинка нейната и тя може да вземе да изтрещи и да иде на по-спокойно  Peace

# 20
  • Мнения: 2 222
Оправям се, като ползвам помощ за основното чистене. Сама не бих могла и илюзии не си правя. Дори в комплект с мъжа ми не можем да изчистим цял ден, а жената се справя за 4-5 часа.

Не гладя, освен някоя дрешка на децата, която го изисква.

Пране и простиране не ми тежат изобщо. Мъжът ми обича да готви, така че се редуваме там или действаме заедно. Децата помагат вечер с раздигането на масата и се карат кой да пръска с препарат и да лъска плота и масата - и двамата обичат  Laughing Дъщеря ми бърше прах и почиства телевизорите - не я карам, приятно й е  Crazy

Не се вглеждам много в домакинстването, гледам да е чисто, но често има разхвърляни играчки навсякъде - това е положението с малки деца  Crazy Даже и в хладилника съм намирала по някоя костенурка нинджа.

# 21
  • Мнения: 25 655
Естел мъж имам, деца нямам. ММ ми помага колкото може и аз пак не успявам  Shocked

Как точно ти помага? Дай пример.
Той с какво работно време е?
Двама души сте, не сте една къща хора. Чак пък толкова готвене, пране, гладене и чистене...
Не се вкарвай в капана "перфектна домакиня", ще се каеш горко някой ден, особено като дойдат и децата...

# 22
  • Мнения: 2 222
Аз дори не мога да си представя, ако още няма деца на хоризонта какво толкова има да се чисти и оправя  Crazy Достатъчно е да се поддържа и това е.

Сега се замислих, че че аз самата преди да имам деца, никога не съм чистила, готвила и домакинствала  Crazy

# 23
  • Мнения: 46 534
Двама души сте, не сте една къща хора...

И аз това се чудя. За двама, при нормално носене, т.е. без да се облича втори път, 2-3 перални седмично се събират. Нищо не е.

...често има разхвърляни играчки навсякъде - това е положението с малки деца  Crazy Даже и в хладилника съм намирала по някоя костенурка нинджа.

 Joy
Аз в пералнята съм намирала вилици, бутилки с биберон, дистанционни, памперси (това нещо може да запълни цял ден чистене на човек  Tired).
Бях като авторката преди да имам дете. Дразнеха ме много смешни неща. Но малката ми разказа играта, в един момент просто вечер лазейки към леглото разритвах килима от играчки, колкото да не се пребием като ставаме в тъмното. А с 3 деца не мога да си представя какво е  Mr. Green Hug
Затова й писах, че ще я оправи само едно дете. Каквото и да прави, докато се обърне пак ще е същото  Laughing

# 24
  • Мнения: 550
Боже момичета вие сте страшно организирани  Rolling Eyes
Имахме домашна помощница, но момичето спря да идва и не искаме непознат човек (беше позната). И от там насетне стана страшно  hahaha
ММ най-вече чисти
пералня и съдомиялна пускам аз, че той със подреждане на чинии и сортиране на дрехи е скаран
готвим кой когато има време, даже някога готвя за 2 3 дни, а на салати само няма как, мъжа ми е 140 кг  Tired
за гладенето няма как, че и двамата носим само памучни дрехи, а те си се мачкат
Май ще почна да не обръщам внимание на хаоса  Mr. Green

# 25
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239
Аз също се присъединявам към групата на неразбралите, как е възможно да не смогваш, при положение, че нямате деца и обслужвате само вас си newsm78. Какви са тия чак толкова купища дрехи за гладене, за пране, готвене на манджи всеки ден... Ако пък наистина ми се струва непосилно да се справям сама и мъжът ми не успява да помага, има домашни помощници, колкото искаш. Аз ползвам такива услуги откакто съм с деца постоянно. Ако двама души работят, изобщо не е непосилен лукс. Сега прочетох, че не искаш чужд човек... Е, приятелка не може ли да ти препоръча?  Не го разбирам това - да служа на къщата си, а не тя на мен.

# 26
  • Мнения: 15 041
На памучните дрехи гладенето е най- лесно, само минава ютията, не е нужно да се стараеш за ръб на панталон, да няма ръб на ръкав и т.н.

# 27
  • Мнения: 46 534
Боже момичета вие сте страшно организирани  Rolling Eyes
Имахме домашна помощница, но момичето спря да идва и не искаме непознат човек (беше позната). И от там насетне стана страшно  hahaha
ММ най-вече чисти
пералня и съдомиялна пускам аз, че той със подреждане на чинии и сортиране на дрехи е скаран
готвим кой когато има време, даже някога готвя за 2 3 дни, а на салати само няма как, мъжа ми е 140 кг  Tired
за гладенето няма как, че и двамата носим само памучни дрехи, а те си се мачкат
Май ще почна да не обръщам внимание на хаоса  Mr. Green


И кое ти тежи тогава?
Това изреденото, което се пада на теб, отнема не повече от 30 мин. на ден.

# 28
  • София
  • Мнения: 28 634
Боже момичета вие сте страшно организирани  Rolling Eyes
Имахме домашна помощница, но момичето спря да идва и не искаме непознат човек (беше позната). И от там насетне стана страшно  hahaha
ММ най-вече чисти
пералня и съдомиялна пускам аз, че той със подреждане на чинии и сортиране на дрехи е скаран
готвим кой когато има време, даже някога готвя за 2 3 дни, а на салати само няма как, мъжа ми е 140 кг  Tired
за гладенето няма как, че и двамата носим само памучни дрехи, а те си се мачкат
Май ще почна да не обръщам внимание на хаоса  Mr. Green



Ами редувайте се в готвенето и гладенето, какъв е проблемът? Дадох ти конкретно решение за днес - единият ще сготви, другият ще изглади и готово.

# 29
  • Мнения: 1 775
Аз започнах да си купувам рокли с висок процент памук и малък процент синтетика - супер са, не запарват, усещат се приятно върху кожата, а нямат нужда от гладене. Дънки и тениски не гладя, изобщо не ми дреме, че са памучни, ама то аз и грим не слагам, така че не съм от тия, дето много се притрисат. Ако трябва да избирам между това дрехите ми да са перфектно изгладени или да почета/да изляза на разходка/ да гледам филм, това е просто мач предрешен и без капка интрига...

Пробвайте да поръчвате храна от вън, не всеки ден, но понякога, за разнообразие и почивка.

Общи условия

Активация на акаунт