Как си разпределяте времето, за да свършите всичко?

  • 48 367
  • 757
  •   1
Отговори
# 30
  • София - Рим и обратно
  • Мнения: 11 239


И кое ти тежи тогава?
Това изреденото, което се пада на теб, отнема не повече от 30 мин. на ден.

Толкова - половин час максимум Peace.

# 31
  • Мнения: 550
Не се сърди... може би ми тежи, че докато се оправим и трябва да лягаме не знам и аз, но ми е тежко, че докато свършиш всичко и вече станало 23:00 часа  ooooh!

# 32
  • Мнения: 72
140 кг и ти отгоре на това правиш вечеря  ? Моя ако беше никаква вечеря нямаше да види , докато не стане 80-90 кг.
Вечеря ooooh!

# 33
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Първо обмислям какво имам да правя. Случва се това
обмисляне да ми отнема повече време, отколкото само-
то правене.
И съм голям фен на паралелно вършене на повече от
едно неща. Така времето се скъсява, значително.

# 34
  • Мнения: 22 036
Прането за двама души може да е спокойно веднъж седмично. Чистенето също, при положение, че сте на вън през по-голямата част от деня. Готвиш нещо бързо, от което да остане евентуално за обяд, ако не ядете на вън. Аз понякога пускам пералнята през седмицата, гладя на няколко седмици, защото мразя.

Прахосмукачка пускам през ден, но робот, защото имаме куче. Отнема ми много време поддръжката на разни допълнителни неща в двора и по къщата като цяло. В апартамент не ми е било проблем.

# 35
  • София
  • Мнения: 12 554
Не се сърди... може би ми тежи, че докато се оправим и трябва да лягаме не знам и аз, но ми е тежко, че докато свършиш всичко и вече станало 23:00 часа  ooooh!

Е, хубаво де. 23 часа го казваш все едно не си спала. АЗ лягам перманентно в 1 ч., даже и по-късно, защото няколко вечери в седмицата освен че работя на пълен работен ден, вечер доработвам до полунощ.
Готвиш за 2-3 дни.
Купуваш по-голямо количество кайма - правиш 30 кюфтета и буташ в хладилника. Колкото и да яде мъжът ти, няма да ги изяде на един път. Салата се прави за 10 минути.
Какво имаш толкова да чистиш?
Прахосмукачка и моп - 20 минути максимум.

# 36
  • n/a
  • Мнения: 3 341
Понякога с дъщеря ми умишлено наблюдаваме
хора (продавачи или сервитьори), които видимо
правят нещата или много бързо, или много бав-
но. Бавното правене не е задължително поради
флегматичност - човек може да изглежда много
динамичен и въпреки това да се случват неща-
та при него много бавно. И обратно. Причината
обикновено е в не много умното подреждане на
действията (даже и движенията понякога). С го-
лям разход на енергия, но на празен ход. Флег-
матик може да свърши много повече неща, сти-
га да са само крайно необходимите.

# 37
  • Мнения: X
Записвам се да ви следя, че драмата е голяма при нас.
В 23 часа да приключиш със задачите и за мен си е чиста робия, не знам защо се приема за нормално това. Явно съм глезанка.  Laughing

# 38
  • На черешата
  • Мнения: 8 393
 Обикновено в неделя се готви вечер поне за 3 дни напред. Докато аз готвя ММ чисти и подрежда.
В следващите вечери, когато няма за готвене се глади поетапно. Аз простирам, на ММ тази дейност не давам, че се ужасявам като видя как  е нахвърлял дрехите. Той обаче глади. Пускането на пералня и подреждането на миална не ми отнема повече от 10-15 мин.  Peace

# 39
  • Мнения: X
Да, в неделя готвим така, че има поне за понеделник, а често и за вторник. Сряда готова храна. Остават само четвъртъка и петъка. Но аз в събота почивам.
По въпросите ти от първия пост - не гладя. Ама като казвам не - изобщо не, не съм гладила от година и нещо. Преди това гладех предимно лятото, през зимата сме с дънки и пуловери цялото семейство, няма какво да се глади едва ли не, тениските рядко ги гладя през зимата. Аз нося доста ластични дрехи, въпрос на предпочитания е. Е, зависи как искаш да изглеждаш, аз напоследък не се кипря, чувствам се много удобно така. Ако искаш да си като извадена от списание, да, ще гладиш по 2 перални.

# 40
  • Мнения: 550
Значи момичета помогнахте ми да стигна до извода, че аз просто се мотая. Сега като ви чета и като се замислям наистина трябва просто да си подредя приоритетите и да действам по-бързо.   bouquet
От днес почвам  да си съставям бърз план график на нещата.  bowuu

# 41
  • Мнения: 3 784
Първо обмислям какво имам да правя. Случва се това
обмисляне да ми отнема повече време, отколкото само-
то правене.


Да-а, така е.  Mr. Green

# 42
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Боже момичета вие сте страшно организирани  Rolling Eyes
Имахме домашна помощница, но момичето спря да идва и не искаме непознат човек (беше позната). И от там насетне стана страшно  hahaha
ММ най-вече чисти
пералня и съдомиялна пускам аз, че той със подреждане на чинии и сортиране на дрехи е скаран
готвим кой когато има време, даже някога готвя за 2 3 дни, а на салати само няма как, мъжа ми е 140 кг  Tired
за гладенето няма как, че и двамата носим само памучни дрехи, а те си се мачкат
Май ще почна да не обръщам внимание на хаоса  Mr. Green


И кое ти тежи тогава?
Това изреденото, което се пада на теб, отнема не повече от 30 мин. на ден.


Ходи до реката да пере , носи от кладенеца вода да мие  Mr. Green
Да навади/полее  градината , да прекопа , да оплеви , да обере реколтата , на нахрани стоката , да издои кравата ....   Mr. Green
Ехееееее ..... да изброявам ли още  Whistling

# 43
  • Мнения: X
Обмислянето е драмата и при мен, да.
За готвенето - аз съм претенцията, майка ми влачеше по една манджа няколко дни и този стереотип ми опротивя, та - всеки ден различно е при нас. Повтаряме макс. 2 пъти - обяд и вечеря. Редуваме - днес готвено, утре - салата с яйца /напоследък и двете деца ги ядат, изпържваме 5-6 набързо и всеки си взима към салатата.../, вдругиден - много вкусна скара имаме на 3 минути от нас, целия квартал взима оттам.. и така. И пак казвам, аз съм претенция и не повтарям, еми - смогваме, и то без много много готова храна.

# 44
  • Мнения: 15 068
Тези дето много готвите, нали не готвите всеки ден капама, пълнена кокошка и т.н.? През седмицата гответе бързо - месо, ориз с нещо, картофи с нещо, омлет, риба във фолио. Все неща, които пряко сили отнемат 20-30 мин., другото е време за печене, но през това време не е нужно да седите и да гледате фурната как пече. Използвайте времето за прах, прахосмукачка, гладене, простиране.

Общи условия

Активация на акаунт