Ваканцията след ПЪРВИ клас! :) - 2 тема

  • 27 824
  • 416
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 011
Яна, и аз така мислех и затова я записах там, но сега вече с опит от училището не съм толкова спокойна. Доста деца на познати не постигнаха желаното след 7 клас, пада в класациите последните години и има доста мнения, че не е много ок. Ще видим. А най-важното е, че не съм доволна от дисциплината и има доста невъзпитани деца в класа ни. Ако не е тайна къде отиде каката? Може и на лични.

# 91
  • София
  • Мнения: 1 724
Синът ми е 99 набор, минахме през СМГ от 4 до 7 клас, сега е в АК, но определено, неговият набор е много по-малко конкурентнен от този на малката. В СМГ бяха 7 деца за 1 място, сега сигурно са 70 за едно... ooooh!

# 92
  • Мнения: 5 160
Хех, 6 за 1 са Wink
Де да се бяха увеличили наборите 10 пъти .... Rolling Eyes

# 93
  • София
  • Мнения: 1 287
Не е тайна, в 107-мо ОУ я записах. Беше приета и в 125-то,, и в ПЧМГ, но навсякъде е с изпит по математика, съответно ще учи профил математика по около 9-10 часа на седмица.

С малката не мога да го направя това упражнение. Голяма хамалогия е, за Теа ще е добре, ако успее да не изостава от наборите си. Други амбиции нямам.

Има, разбира се, и музикално, и хореографско, и други хубави училища, има и частни. Ще се ориентираш до 4-ти клас.

# 94
  • Мнения: 1 273
Здравейте!
Да ви се похваля - въпреки, че бяхме на почивка и макар, че "Приказки по телефона" се оказаха малко неразбираеми за моя син - той не спря да чете, а напротив - сам ми напомняше, че трябва да чете.  Rolling Eyes След два дни заминаваме и малко на море, а после ще е на гости на баба си и дядо си за една седмица и мисля да го изпратя без книга - на спокойствие и само в игри да му мине гостуването. Заслужи си го.  Peace
Иначе прочете "Писмата на един дакел" на един дъх - за 4 дни, преди да заминем и много се впечатли от тях. А след разказчето, в което един камион блъска Джинка - беше разстроен целия следобед.  newsm78 И в читателския дневник е написал, че не му харесва, че тя умира.  Rolling Eyes

# 95
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
Здравейте  Simple Smile Ние с книгите за лятото почти по приключихме. Остана само една. Сега мисля да го " зарибя" по книга- игра. Въпроса е, че не съм засичала на пазара подобни скоро и се чудя дали пък някъде из интернет няма да има такива. Все си мисля, че ще му е интересно. Пък да видим.

четохме тези миналата година. интересни са му, макар, че в някои има умножение и не бяхме съвсем като за тях  Peace



и двете за таласъмчето му бяха любими Simple Smile но първата повече Simple Smile

Последна редакция: пн, 10 авг 2015, 10:09 от st. Dobri

# 96
  • Мнения: X

Тези дни сме и ние по задачи .Детето се е амбицирало страшно много с купоните и по цял ден иска да си прави практиката и е много горда от себе си . Вчера 7 часа се занимава сама и малко и с мен за да свърши цялата програма за 3 дни и да спечели голямата награда избрана от нея -глобус . Heart Eyes

Взех и книги за съставяне на изречения ,че нещо се затруднява с изписването на мислите си ,а има летен журнал където трябва да описва преживяванията си през лятото и да съчини 3 -4 истории по зададен сюжет. Над това ще трябва да поработим доста по упорито .

Ние минахме и прегледа със зъболекаря.

  След 2 рентгена на детето (един панорамен и един локален за двата предни зъба ,които си беше ударила на 2 години ) се оказа ,че няма никакви кариеси, няма проблем с челюстта ,с наредбата на зъбите и установиха ,че всички зъби са в челюстта и въпреки, че по-  бавно ги сменя (по късно и излизаха също и  като бебе) няма никакви признаци за притеснения.
 И за брекети питах ,нямала нужда видимо за сега.

Над всеки стол имаше лампи с телевизори с интересни детски ,които детето да гледа. Имаше и слушалки за да не чува машинката ,ако има нужда, но на нея не и се наложи ,за  което съм много радостна.


 Отдъхнах си. Излезе от кабинета с огромна усмивка, съобщавайки че обожава да ходи на зъболекар и много се зарадва на подаръка от зъболекарите ; чанта с нова ел.четка , флосс/конец  за малки зъби, комплект 3 големи флосс /конеца на дръжка , малко пухкаво кученце играчка в миниатюрна кутийка за паднали зъбки и карта за членство в клуба "Без кариеси " .

След 6 месеца ако отново е без кариеси ще участва в клуба за награда .Но ни препоръчаха да ползва освен пастата за зъби и mouthwash за плакнене и конец за задните зъби за превенция .


Иначе кабинета беше уникален. Всичко беше направено разкошно и специално за деца и като частна клиника ми оправда очакванията .

Скрит текст:
















4160766_n_zpsra8ryaow.jpg[/IMG][/URL]













Тъкмо ни дойдоха стикерите по поръчка за ученическите пособия и материали и сега се зае детето да си налепи стикер с имената на всеки молив, фулмастер, пастел, маркер, 14 папки , 3 тетрадки , лепило, гума и т.н. По списък всичко ,което се праща в у-ще трябва да е надписано .

Има само 3 седмици преди започването на новата учебна година на 1ви Септември и се готвим вече.

Скрит текст:





Търсим и малка удобна раница ,защото предишните все й се изхлузваха от рамената ,а те реално в нея носят само по-малката кутия с обяда , една голяма тетрадка за деня и  вода . Всичко друго е в у-ще.

Останаха да купим обувки и маратонки за вътре в у-щето ,да надпиша всяка дреха и да сложа стикери в обувките, на раницата , на кутията за обяда ,на контейнерите за храна , на бутилките за вода и сме готови май.

Записахме я и в същото танцово у-ще на пре-състезателни танци (джаз ,балет и тап) и ще минем да купим задължителните костюми за тренировките, 2та чифта танцувални обувки , чорапогащници и сак за тренировките .

# 97
  • София
  • Мнения: 1 396
Аз съм ви изпуснала. Ние бяхме на почивка на море, отпразнувахме 8 рожден ден на Вики и сега лудува на село при баба си. Там има приятели и е голяма забава за нея. Ще остане до края на месеца, а после се прибира в София. За четенето - прочете приказките на Ран Босилек, полованита Пипи, част от книжката с басните на Езоп и сега съм я оставила да чете приказките на Братя Грим. От книжките по английски и остава една само. Помагалото Браво е към края си, а сборника по математике до средата. Ама то и не остава време от толкова игри. Аз съм доволна поне, че прекарва време навън и изобщо е забравила що е то телевизор и компютър.

# 98
  • Бургас
  • Мнения: 641
Здравейте Simple Smile
Исках да споделя нещо, което ме впечатли от снощи. Говорихме с една позната за децата и книгите и според нея е по-добре детето първо да гледа филма и после да прочете книгата.
Аз съм на противоположното мнение - когато четеш нещо, което не си гледал развиваш въображението.
Тази сутрин реших да пусна на Момчил филма за Пипи. Книгата я приключи още юни и каа че му е била интересна. Днес след филма ми каза че иска пак да  я прочете  Shocked . Въпреки че сега освен задължителната и "досадна" да него - Лакомото мече чете и Васко да Гама от село Рупча и прелиства една книга игра за Таекуон-до. Сега ще му сваля филма за Васко да видим после дали ще иска да дочете книгата Simple Smile
Весело лято на всички Simple Smile

# 99
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Лонита, честита ти пораснала девойка, да е жива и здрава!  Hug

Говорихме с една позната за децата и книгите и според нея е по-добре детето първо да гледа филма и после да прочете книгата.
То ясно, че всеки си има мнение, но тя поне обоснова ли своето... това ми е интересно на мен. Simple Smile   Понеже и аз бидейки на обратното мнение, не виждам смисъла...
Да не би да провокира четене?!  Ако това е единствен начин да чете детето, ама пак...  Sad

Пък аз тъкмо купих билетите ни и следващия петък потегляме с Гушкан, за втори тур Сандански. До последно (къмто 12.09.) - там ще сме си... и Пирин фолк ще засечем. Simple Smile
Днес пуснах и поръчки за подаръците за РДто, че после няма да има кога. Колелото (за РД) го купихме миналия четвъртък и го получи и подкара дето, много е доволна и щастлива.  Grinning
Иначе всичко си е нормално... сега чете Лили чудото (том, който включва 4 книжки) щерката, ама утре ще я приключи.  Ще ѝ пускам и епизодите.
Малко понапазарувах и пообнових есенните ни гардероби на мен и Гушкан, пък за мен и малко летния... по-съм предвидима от към размери, та затова.  Wink
Тоалет за 15.09. имаме, обувките пътуват. За у-ще освен помагала, не очаквам друго кой знае какво да има за купуване. И така.   Sunglasses

# 100
  • София
  • Мнения: 2 811
Ваканцията тече с пълна сила и при нас. Стягаме се за морето, в събота потегляме. Ники там ще отпразнува рождения си ден. Ще му подарим "Голямото приключение на малкото таласъмче", дано да му е интересна. На вълна Лего Миксели е и му взехме две серии и от тях за подарък.
Нищо още не съм пазарувала за есента, нито дрешки, нито помагала, а и не се знае дали и кога ще имаме родителска среща, а ще имат и нови униформи. Септември ще му мисля.

# 101
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355
Скрит текст:
Лонита, честита ти пораснала девойка, да е жива и здрава!  Hug

Говорихме с една позната за децата и книгите и според нея е по-добре детето първо да гледа филма и после да прочете книгата.
То ясно, че всеки си има мнение, но тя поне обоснова ли своето... това ми е интересно на мен. Simple Smile   Понеже и аз бидейки на обратното мнение, не виждам смисъла...
Да не би да провокира четене?!  Ако това е единствен начин да чете детето, ама пак...  Sad

Пък аз тъкмо купих билетите ни и следващия петък потегляме с Гушкан, за втори тур Сандански. До последно (къмто 12.09.) - там ще сме си... и Пирин фолк ще засечем. Simple Smile
Днес пуснах и поръчки за подаръците за РДто, че после няма да има кога. Колелото (за РД) го купихме миналия четвъртък и го получи и подкара дето, много е доволна и щастлива.  Grinning
Иначе всичко си е нормално... сега чете Лили чудото (том, който включва 4 книжки) щерката, ама утре ще я приключи.  Ще ѝ пускам и епизодите.
Малко понапазарувах и пообнових есенните ни гардероби на мен и Гушкан, пък за мен и малко летния... по-съм предвидима от към размери, та затова.  Wink
Тоалет за 15.09. имаме, обувките пътуват. За у-ще освен помагала, не очаквам друго кой знае какво да има за купуване. И така.   Sunglasses


 Blush
наш тропчо се залепи за едни панталонки в уайкики и набързо се обзаведе с панталон за първия учебен ден.  Blush ризки си има. обувки ще търсим, когато се върне от лагер, че без пробване не става.
много искаше папионка  Rolling Eyes но нямаше да се върже със стила на панталонките и сам се отказа.
на кого се е метнал такава кипра!

за помагала и канцеларщини ще изчакам да чуя класната. нали ще е в нов клас, може да има нови правила.  Blush ще спазваме.

# 102
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
Аха, относно помагала за у-ще, чакам класната разбира се. То и за да купя за вкъщи помагала, пак искам първо да видя какво ще ползват в у-щето.
   Нашият тоалет е от наличностите, само обувките купих и за още няколко повода ще се ползват, не са за ежедневно ползване.
Душа, честити му панталони на младежа!  Simple Smile

# 103
  • Голямата Мушмула ¯\_(ツ)_/¯
  • Мнения: 39 355


каза, че му е странно да е с къси панталонки на официалния ден, но му хареса идеята да е с тениска без ръкав и разкопчана ризка над нея  Sunglasses

кипра ви казвам.  ooooh!

# 104
  • Sofia
  • Мнения: 21 740
О, чудни гащи! Ако покажеш и хубавеца с тях после... Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт