КГБ = Клуб на Готините Баби - 160.

  • 65 205
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • София
  • Мнения: 8 377
Вместо следобедно кафе, нещо за усмихване. Simple Smile

Информ бюрото заседава. Получават се най-пресните новини за съседите: Кой с коя, кога къде, колко, защо и т.н.. Simple Smile


Последна редакция: чт, 10 сеп 2015, 17:32 от Flo 51

# 706
  • Мнения: 4 369
Фло, заредила си картечницата яко  Laughing
Иха, и аз съм от тружениците от Консервпром  Wink Нямаше да правя лютеница тая година, ама като се обади малкия и аз направих една доза. След това купих продукти за още една, за др. семейство. Правих от печената, но изпекох предварително чушките и ми стана много по-добра от миналогодишната. Тогава вс. продукти сложих сурови /както е по рецепта/. Много хубава става и нямам киселини от нея /ако стигне до мен  Mr. Green/.
Фло, от информ бюрото аз трябва да съм тази с червената забрадка, че съм по - височка  Laughing, а коя ли е тази с мустака  Wink
Иха, за по леки изгаряния да си набавиш грес. Слагаш в едно бурканче от крем в хладилника и ще имаш за години напред. Бързо тушира горещината, бързо минава и не оставя белег /изпробвано...няколко пъти Laughing/
Хайде приятна ви вечер !

# 707
  • София
  • Мнения: 16 036
Ето съм!
Много се радвам, че вчера видях Янка и внуци. Анжелка е много сладка, точно мой тип момиче.
Криско - обещаващ футболист. Много хубави деца и баба им също.
За срещите - приемам предложението на Фло за в делничните дни. Когато ги насрочвате в делник за 14 -15 ч. все си мислех, че не искате да ви се пречкам, че съм досадна.  newsm43
За почивните дни - както решите, аз съм свободна. Освен ако не купуваме на Пламен обувки, яке, панталон. Че тогава става бавно и тъжно и накрая се прибираме без крака, изморени и без придобивка.  smile3527
Дидиа, честита нова кола на дъщерята!
За кражбата - странно ми е. Дано застрахователите се оправят - те си знаят. За спомените - нали имате снимки.
Аз  съм горд собственик на такси Шкода. Милата ми количка не се заключва, ключалката е развалена, за поправка искат 150 лв и шофьора все отлага. Паркира си я пред блока и до сега нищо не е пипнато. Даже на таблото винаги има около 10 лв х 1 и други стотинки - дори и тях не ги вземат пуберите от блока.  Party
Каролин, дано бързо минат горещините. Тази нощ при нас задуха, застудя. Ставах да затворя прозореца. Сутринта валеше и трябваше да вадя по-есенни дрехи и затворени обувки. Ужас, едвам се натотоцах с дрехи, чорапи, яке и чадър. Ами искам си топлото - лесно се обличам тогава.
Канела и карамфил сигурно харесвам. Нали не правя сладки неща за да не нараствам, та не знам.
Но пък не харесвам нищо анасоново - спомен от сипорите за кашлица.

# 708
  • Мнения: 18 550
Ям всичко ,стига някой  да ми го направи. Малко прескачам мляко и  птиче,всичко с пера,ама щото имахме  изобилно и ми е втръснало. Или не съм много гладна.Всъщност костите ме дразнят ,ако се приготви  без кости няма и да разбера какво ям.
 Янето си знам ,че  е хубавица ,Анжелка  -тоже. Те  са като две капки двете.Млада  и  не толкова млада капки. Криско не познавам ,ама има време и  за запознанство.
Другото ми е известно-няма наприказване  и никога не стига време.
не  мога да се съвзема нещо ,не ми е работно никак а и  превалява тези дни,дано  смогна  все  пак да се размърдам...Чакам новата свекърва как ще я докара сватбата ,на  един крак или на крак и половина???дано стъпи и  тропне поне за формата  и ритуала,няма да е много радостно ,ама колкото,толкова. Ще  има тропване и нататък,другото да е ок.
Флото със страх поглеждам кога ще се изнесе отново ,ще  я  чакаме ,къде ще ходим.
 Айша ,пламеновите обувки  ще запомня от миналата година до края  на света,много зор,много нещо ,но  като си хареса -вземай  резерви.Уж ходи  с колела,дано не къса много,че  зян време за покупки.Аз вземам първото насреща и  за това нямам все нищо за обуване,някои  за дни са аут,нали са феникс все ,тук друго няма и да искам ,до града ич ме няма вече да търча.Беше като ходех всеки ден почти.Банки-манки ,статистики ,все имаше повод ,сега йок.
Отсъствия  не пиша ,но ми се ще скоро съставът да е попълнен ,весело си е  да има писано по много...и  разтоварва и  усмихва...
Моите мълчат как мина срещата и не питам ,заети били все ,добре че аз не бях заета за тях,ама да проявим разбиране.Все  ще разбера ,нищо скрито не остава ...Хем ми се спи,а  спах ,хем ми се гледа един филм за арабите и  нефта,не било лесно и  тогава да се съгласят да добиват,съпротива голяма и  може да са прави в някакъв смисъл.Ама са се поддали  де...
Ми   лека ви нощ,може да ви проверя за четене нещо дали има...

# 709
  • Мнения: 5 346
Така се случи, че няколко дни нямах време за компа. Сега изчетох всичко пропуснато. Чета ви, но не пиша често, защото няма  с какво да се похваля.
Добре дошли на всички, които бяха в отпуска!
Иха, радвам се, че си отървала операцията! Бързо оздравяване   напълно!
Боряна, специални благодарности за филма "Урок"! Много исках да го гледам и това стана благодарение на теб.
Като чета за произшествията с газовите котлони, почва да ме хваща страх. Наскоро си купих нов /френски, самозапалващ се/,защото старият беше издал багажа и го бях игнорирала напълно. Ами опасно е, ама пък става бързо и доста по-икономично.
Да ви е лека нощта, а утре успешен ден!

    

# 710
# 711
  • Финландия
  • Мнения: 169
Днес съм от 9h на работа и докато си правя фризурата да се оплача....

Финландия се готви за стачка- профсъюзите не са съгласни с решението на правителството да ореже много завоевания....

- От догодина първия болничен ден не се плаща. Болничните не се плащат 100%, а 75 процента....
- Допълнителното възнаграждение за работа в неделя няма да е вече 100%, а максимум 75% може и по-малко по усмотрение на работодателя.
- Намаляват помоша за наема на пенсионерите
- Увеличава се таксата за детската градини- сосега беше 283 евро, от догодина ще е над 300 евро на дете....
- Увеличават се децата в групите- стават по 8 деца на възрастен ( в моята група даже вече е в сила- имам 24 деца и съм с две възпитателки единия е мъж, ама все едно....
-Орязват с 8 платени дни допълнителната отпуска за прослужени над 15 години в социалната сфера.
- Намаляват врeмето за обезщението по безработица.
- Ако някои от родителите е в къщи- по майчинство, безработица- детето не може да посещава детската.... И още, които нямам врема да пиша.
- Два платени официално почивни дни стават неплатени (сега остават само само: 1.1., Великденските-петък,събота, неделя и понеделник, денят на независимостта-6.12 и Коледа-24, 25 и 26.

 Извода е (според специалистите): Финландия се върна 100 години назад.

 Но явно ние сме след Гърция....коя ли е следващата страна?

 Отивам сега на работа, че децата сте донесат свои плод или зеленчук. Ще ги "представят" и после ще направим пазар с истински парички (излезли от употреба стари финландски марки).

# 712
  • София
  • Мнения: 2 672
Добро утро, момичета!

Дидия отдавна е сервирала кафето и аз си изпих своето и се захващам с делата си.

Дано е ползотворен деня за мен и за вас!

Скрит текст:
Тази сутрин реших да се върна
към нещата, които оставих.
Към мечтите, които във тъмното
запокитих и там ги забравих.
С тих трепет открехвам вратите
на сърцето, които затворих...
Боже, всичко от прах е покрито
и не смее да ме заговори!
Там на рафта пред мене съзирам
очилата ми в розово /милите/-
колко хора през тях са преминали,
колко пъстро съм виждала в сивото!?
От страни - кротко сгушени, скромни
са крилете ми, дето ме носеха.
По перата пречупени спомних си,
че съм падала, но не съм просила.
До "кутийките-смях" и трапчинките
е нослето с връхче закачливо
- те напомнят за щастия минали
за приятелства - мъртви и живи.
Най-отгоре стои смелостта ми
със чертата-упорство на челото,
още дишат страстта, дързостта ми
/даже мисля по шепа да взема/.
Тъжна истина днес осъзнавам:
търся в другите - светлото, ценното,
а вълшебствата в мен съм забравила
да ме чакат безумно във времето!

М. Трендева

Вивия, радвам се да те видя, но не и за това, което чета. Има ефект в стачките във Финландия?  newsm78


Да ви запитам: есента тропа на вратите ни, открихте ли сезона тиквите? Аз се каня на една, но все си мисля, че е рано.

П.П. Сетих се да допълня: за срещите съм съгласна със съботно-неделните, за седмичните също. Само, че си мисля, че през зимата, когато се стъмва раничко май седмичните ще отпаднат от самосебе си. Ама, ще видим - времето ще покаже.  Heart Eyes

 
Бъдете здрави!  Laughing


Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 08:00 от marina_vladi

# 713
  • София
  • Мнения: 8 377
Добро утро ранобудни момичета Дидиа и Вивиа Hug
Пийвам си кафето и чета написаното от Финландия. Ужасно е да се отстъпват завоювани социални придобивки. У нас не е ли същото? Така ще е до пълната победа на капитализма! И като им писне на хората, следва смяна на обществения строй...Едва когато загубим нещо, започваме да го ценим.
Хубав и успешен ден. Simple Smile
Ей, чаровнице МАРИНА, изпревари ме и по свой начин ме развълнува. Стихотворението, все едно за мен е писано. Благодаря ти, миличка. Как е моя човек? Hug Благодаря ти, за мнението, както благодаря и на другите момичета, които изказаха мнение-ШПУНЦИ, СВЕТЪЛЧО, АЙША, ДИДИА, МЕРИ ПОПИНС. И аз си мислех, че може би през зимата ще останат съботните или неделните срещи. През седмицата - само ако изскочи нещо неочаквано.( от някое храстче - зайче ) Simple Smile
РИМАРЧЕ, ЗДРАВЧЕ, ИХА, МАМСИ, МАЙЧЕ, ДЖИЛИ и ЯЖКА( ако ни четете ) чакам и вашето мнение. ГРЕТИ, ТАНУ, РОСИ - и вашето мнение е важно. Събирам информирано съгласие Simple Smile
МЕРИ, теб те разпознах със забрадчицата, а аз съм под прикритие-тази с мустака. До мен май това е Ихичка hahaha Joy Joy Joy
Хайде агеин чао Wink

# 714
  • Мнения: 1 563
Здравейте и от ме готини !
Обаждам се набързо ,само да ви поздравя , а после ще пиша повече !
Имам малко чорбаджийски чушки  и патладжан , та ще ги правя .
Фло Hug подкрепям твоята идея за срещите. 14,30 часа  е хубав час  За зимата като дойде , тогава ще се мисли за през седмицата  ако има такива срещи.
Хубав и спорен дем мили момичета !
До скоро !

# 715
  • Мнения: 1 334
Добро утро , добър ден , мили приятелки !

Пожелавам прекрасен ден, изпълнен с онези малки и незначителни неща, които ни карат да се усмихваме и ни правят щастливи! И не се преуморявайте с досадни обязаности.



Чак сега сколасах да седна при вас. И кеф - писали ,писали...сега се чудя откъде да почна?
 
Мери , значи и ти си се борила с лютеницата ? Heart Eyes (За по- възвишените от нас – това е битовизъм , но всеки с “номера си”) Трудоемка е , но я правя , защото моите млади /децата де/ само това ядат от зимнината и на мен ми е приятно (както и на теб) да го направя за тях. “Моята ” лютеница я правя по детските си спомени , когато съм помагала у дома. Всичко слагам по усет / нямам дози/ . Основния принцип е повече печени мляни чушки и сгъстен доматен сос /и подправки на вкус/. Опитвали сме със сурови чушки , с моркови ,с патладжани , но не ни е харесвало и това остана.

Борянче , докладвам : Прежалих се и стъпих на двата си крака /за сега за кратко/ без бастун . Както казва  Фло – скоро ще пусна в действие ходовата част , а после и танцувалната. (Надеждата крепи човека) baby_neutral
 Фло “..чета написаното от Финландия. Ужасно е да се отстъпват завоювани социални придобивки. У нас не е ли същото? Така ще е до пълната победа на капитализма! И като им писне на хората, следва смяна на обществения строй...Едва когато загубим нещо, започваме да го ценим....” , ние сме плътно с теб ! Hug Hug
Поласкана съм , че съм приета в Информбюрото - “Винаги готов!” Grinning
 За “часа и мястото на срещата” – тоже “Винаги готов!” – “Аш шъм шъглЯШен” /българо-виетнамски от студ.години /- стига да съм в наличност

Вивия , и аз както всички нас, да кажа , че ми е много интересно да те чета. Това е непознат свят за нас . Наистина жалко , ако се промени при вас. Моя оптимизъм /надежда / беше , че някога и при нас ще стане  поне като при вас

МАРИНА Hug , благодаря за духовната храна , макар и да “стиска гърлото”


"Един ден и най-лошите години ще бъдат добрите, стари времена."
                                                                                                Момо Капор

    Айша , K.A.G. , Дидия (благодаря за кафето) Hug  bouquet Hug
   В следващите десетина дни ще съм по- заета /Пък дори и мислено – не толкова физически/ Всяка вечер с ММ правим “оперативка” за вестите /до които успеем да се доберем/ за Събитието (Нали всичко се прави от младите). Снощи той каза “Дали има още нещо, на което да се чудим... ” Стараем се да сме съвременни и не се бъркаме , но какво ще излезе?? /Нали е казано “Да не ти се случва това ,което си мисли майка ти”/

“ПОРАСНАЛИ СМЕ НЕ КОГАТО ПРЕСТАНЕМ ДА СЛУШАМЕ МАМА ,
А КОГАТО ОСЪЗНАЕМ , ЧЕ МАМА Е БИЛА ПРАВА”

Луси,  Hug Hug

# 716
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Иха, ама страхотен пост!
Даже няма нужда да пиша - всичко си казала, както и аз бих. От лютеницата до какво е казала мама.

Само чувствам нужда да кажа на Марина, че стихотворението е страхотно и мисля да го разпространя над други територии. Обичам хубавите неща (книги, цветя, доброта) да стигат до повече хора.

Грижовна Фло, как сериозно пое в сигурните си ръце нещата за срещите! Спокойна съм вече.

# 717
  • Мнения: 18 550
И аз съм спокойна ,тук сте ,прибирате се и обаждате една по една. Всичко хубаво на този свят е  синьо ,упс позитивно.
Аз се боря с едни домати и чушки ,сложих да врат но има и  още та ще вървя пак но бавно бавно  я карам ,нещо не ми се работи напоследък,та да видим.
но  не мога да се сдържа да коментирам финското чудо ,то е и  скандинавско- няма да е както сега,идат смутни времена и  ще има промени. Доста са осигурени ,социалната система си е социализъм жив.Новите варвари искат и  те ,доста средства ще се отделят за тях ,като емигранти и  в страните им,да ги върнат донякъде.Също така осигуряването води  до  мързел.Все по малко хора изхранват все повече маси.Та  дано е нещо по средата,да е осигурено достатъчно.да  няма смяна на системи. При нас и пример как водят до лошото,разруха ,несигурност.Една братовчедка в Англия  ми го каза преди доста години-богатите плащат социалния  мир. Но  им писва.Просто отмина спокойното осигурено време навсякъде.борбата трябва да е мирна ,с преговори,с натиск,с законови средства. Плаша се но и очаквам размирни времена. Дано съм лош  пророк.Дано светът се справи.

# 718
  • Мнения: 1 334
Хей , Светълчо , здравей. Вчера си мислех , уж е дъждовно , а нашата Светълчо я няма.

Борянче ,  Hug Hug Hug


Нещо , от което ми загорча /може би сте го чели/

Скрит текст:
През 1933 г. във вестник "Щурец" излиза статията "Пътеводител за България – пътища и безпътие". За неин автор е сочен големият наш сатирик и карикатурист Райко Алексиев. Когато човек чете текста, изпълнен с насмешка и ирония, остава с усещането, че сякаш е описана днешната действителност в родината ни. Ето и цялата статия:

"За България може да се каже, че е свободна страна. Или по-правилно казано – България е странна свобода. По устройство е държава, в която всеки се устройва, както намери. Намира се на кръстопътя на дребните амбиции.
Населението ѝ се състои от бивши, сегашни и бъдещи министри. Занятието на всички се състои в това: сегашните министри да дават амнистия на бившите, а бъдещите – на сегашните.
Страната е разделена на 14 окръга, 60 партии, 600 крила, 6 хиляди групи и 6 милиона мнения, като всяко отделно мнение подлежи на разцепление.
Разположена е между границите си, а разположените в нея не знаят никакви граници.
Снабдена е с железници, чрез които най-лесно се стига до катастрофа.
Има добри и уредени прави пътища, обаче поданиците ѝ предпочитат да вървят по кривите, защото са по-утъпкани.
Държавата си служи с телефони, а държавниците – с телефончета.
Столицата ѝ има обществени сгради и улици, като улиците са пълни с уличници, а обществените сгради с общественици. Случва се обаче и обратното – уличниците се настаняват в обществените сгради, а обществениците се пращат на улицата.
Страната има държавен строй, но самият строй не върви под строй.
Държавата се управлява от хора, според случая. Случаите пък се управляват от случайни хора.
България търгува с всички. Но случва се и обратното – всички да търгуват с България.
Националният девиз на държавата е „Съединението прави силата“, поставен върху разединеното Народно събрание, на което му е нужно да намери една сила, която да му направи съединението.
Държавният девиз на нацията пък е „Боже пази България“ . В случая Бог е натоварен да пази България, вероятно, защото другите са заети да си пазят частните интереси."

През следващите два дни ще ме телепортират във Варвара , а в понеделник ще постъпя в болница /Обещаха , че ще е за един ден – сигурно , за да си източат парите/ Мисля си , че съм много по-добре . Нямам време за болници.
Така , че “включването “ ми при вас ще е малко по- ограничено

# 719
  • Мнения: 4 369
Да се обадя и аз, че след малко ще паркирам децата за следобеден сън.
Иха, хубаво че вече се възстановяваш. Един ден в болницата ще го изтърпиш, пък после само хубави емоции ти пожелавам  Hug
Прекрасно е според мен, че не се бъркате в решенията на младите. Нека всеки изживява щастливите си моменти както реши. И аз не съм "на всяка манджа мерудия".
Брояна, и аз съм на същото мнение, но не се плаша, защото каквото трябва, това ще стане. През определени периоди човечеството трябва да се прочиства къде с мор и болести, къде с войни. Явно вече е настъпил този момент отново.
Светълчо, радвам се на такъв позитивен човек като теб, който има страхотно чувство за хумор  Peace
Луси, как правиш чорб. чушки и патладжаните - заедно или по отделно.
При нас се вдигнаха температурите и дъждът спря. Направихме една хубава разходка с децата. Пихме кафе с една приятелка, че скоро заминава на гости в чужбина за 1 месец. Почти се нахвърлих на още е дна орхидея, но геройски се въздържах /не знам до кога  Mr. Green/.
Приятел и слънчев следобед   bouquet

Общи условия

Активация на акаунт