КГБ = Клуб на Готините Баби - 160.

  • 65 210
  • 739
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 250
Привет девойки Hug
Да се обадя набързо пък и да поздравя обадилите се Вивия, Светлето,Маринка Hug Hug

Сутринта, докато децата бяха на училище "прескочихме " до Яфо това е "българската" част на Тел Авив, купихме 4 кг кебабчета, е не са баш като в БГ, щото няма в тях месо от. "ниска  крава",  (свинско Mr. Green) но са много по вкусни от другите. Така фризера ми е зареден с и с кебачета. Днес през мръсотията на въздуха проникнаха за първи път слънчевите лъчи, та с надяваме утре вече да е свежо и чисто, нали се събират почти пет дни почивка, поне на двора да си спретнем и барбекю
Купих и една кутия сирене Родопа и две кисели зелки.Сега да ви попитам. Как ги съхранявате когато са готови ,във фрзера или в хладилника?И друго, едната зелка се оказа не толкова втасала след като и смъкнах горните листа,та я сложих в една голяма кутия с вода и сол и я оставих навън. Добре ли направих
Лек остатък от деня за всички ми мили девойки Hug

Последна редакция: пт, 11 сеп 2015, 17:55 от Caroline

# 721
  • Мнения: 18 552
Добре си направила ,то нали така се слага вода и сол и прясно зеле да стане кисело.

# 722
  • София
  • Мнения: 2 672

Ех, Кари, кисело зеле ще си хапвате, значи. Чай пак е от любимите ти неща като чушките, нали не греша?  Heart Eyes

Не ти отговорих на теб и Мери сутринта - не съм ходила до Кц, имах други планове свързани само и лично с мен, които трябваше да осъществя. И го направих. Сега продължавам в тази посока, защото скоро почвам училище.  hahaha

Иха, Фло, Светле, радвам се, че ви хареса стихотворението. И на мен много, затова го пуснах. Светле, разпространявай - нали затова са хубавите стихове - да се от повече хора.  Heart Eyes

Ихичка ми звучи оптимистично винаги, на сега я усещам в приповдигнато настроение - усеща се, че ще влезе съвсем скоро в ролята свекърва.  Hug

Мери, друго си е юга, бързо става топличко. Тук не е студено, но е мрачно. Ами аз днес си шляпах по чехли и къс ръкав сутринта и бабите бая ме заглеждаха. Ама, пусто, буйна кръв, кво да праИш.  Joy

Фло, твоят човек не е при мен. Аз съм отпуска и той също. Разкарал се е от Шефа, както той напоследък ме нарича. Да не го тормозя с разни безобразни училищни занимания.  Heart Eyes

Луси, ти не оставяшза миг без работа. На мен ми предстои лютеницата, но няма да е и тая седмица, вероятно в голямата ваканция (4 почивнш дни).

Здравче, Янчето още ли е тук с децата. До кога ще е в София?

Мери, много орихедеи си завъдила от хубави по-хубави.   bouquet

Здравче, а ти твоите разлюби ли ги?

чао до скиф.







# 723
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296
 Най-после здравейте и от мен! Маринче, Янчето вече си е в Кубрат - преди половин час кацнах!
Много се извинявам, че цяла седмица не съм се обаждала и то не, че програмата ни не беше натоварена, но най-вече, защото комп на братовчедката е доста старичък и освен това няма нито фонетика, нито български. А и английският е скапан и буквата излиза след пет минути. Просто нямах нерви да пиша на него - половин час ми отне да напиша 3-4 думи и се отказах. Ноооо ви четох редовно. Сега да докладвам:
Всички задачи бяха изпълнени и преизпълнени! Анжелка е много доволна, а Криско е във възторг! Той за първи път се вози на влак, трамвай и метро. А и май за първи път посещава зоологическа градина и то в такъв мащаб! Но сигурно ще се сетите кое място беше най-важно за него, че посетихме \ след като знаете, че е футболист! \  Да, точно така - стадион "Васил Левски" ! То бяха снимки, то бяха хвалби по телефона.... Joy И той много се интересува от история - за всичко разпитва. Горд е, че има снимка  на паметника Левски и на гроба на  Иван Вазов. А в некропола май само той четеше надписите до гробниците, а после се закотви пред телевизора да слуша за гробовете.
За срещата - момичетата са писали. Малко бяхме, но все от една и съща кръвна група, та не усетихме как мина времето. Всъщност вие знаете и от други срещи как не можем да се наприказваме. След това бяхме на гости една вечер на Здравунка! Ами вие си я знаете, но и аз да кажа - абсолютна домакиня! Когато децата влязоха Криско се огледа и възкликна: Ето тук искам да живея! hahaha А не можете да си представите емоциите, когато вечерта Здравка напълни ваната! Божееее, трима във ваната и Анжелка крещи: Ето това вече е раят! Joy Ами къде са виждали вана, горките Joy
Та така, върнахме се днес с международния София-Букурещ - директен и уж експрес, но се забави повече от половин час по пътя за Русе. Е, живи и здрави към 15,30 бяхме вече у Галенини. Оставих там децата, а аз си хванах автобуса в 17,30 и ето ме тук. Утре пак надвечер ще пътувам за Русе, че нали имам подарък от Галена - еднодневна екскурзия до Букурещ - ще бъде в неделя. така че емоциите \ поне за мен \ продължават.
У дома всичко е мирно и тихо, изкарали са добре брат ми и асистента, само дето не са могли да включат бойлера \ че той се включва по по-специален начин \ , но това да е!
РАПОРТ ДАДЕН!

Скрит текст:
Борянке, много ти е хубаво синчето и много умно! А какъв събеседник само! Можеш само да се гордееш с него!

# 724
  • Мнения: 18 552
А добре дошла!Всичко е добро когато завършва добре...

# 725
  • София
  • Мнения: 8 379
Здравейте момичета Hug Не мислех да пиша сега, но пък и не мога да не споделя какво ми се случи тази вечер и как се облещих от изненада Rolling Eyes Та такаааа:
След тръстиката отидох при Ники и Радичка, че мама и татко имаха работа. Изкарах няколко часа с тях и ми беше много приятно-играхме на Не се сърди човече и на Домино, приказвахме си. На тръгване Рада ме гушна и ми прошепна: Бабо, да си здрава и да имаш любов с много момчета Shocked Реших, че не съм чула добре и я помолих да повтори. Този път го каза по-силно, така, че и татко ѝ го чу. Едно към едно, същото.
Разсмяхме се от сърце и като я попитах от къде  го знае това, веднага отговори: От градината... Joy
Жива и здрава да е, утре става на 3 години и 9 месеца... Ето я ползата от ходенето на градина Simple Smile, а какво ли ще бъде като тръгне на училище и какво ли ще ми пожелава тогава??? Joy Joy Joy
Тази вечер от мен толкова.
Прегръдки за ЛУСИ, ИХА, СВЕТЪЛЧО, БОРЯНЯ, МЕРИ ПОПИНС, МАРИНА, ЯНЧЕТО и КАРИ.
Другите мацки когато се обадят, тогава и ще ги гушкам Wink
Лека нощ, милички на всички без изключение Hug

# 726
  • Мнения: 18 552
А сега де, любов и то по много..Таман навреме ти идва.Деди  какво мисли обаче детето  няма представа

# 727
  • София
  • Мнения: 8 379
Мисля си, дали още догодина няма да ми пожелае Щастие и рози и нови пози, като има в предвид изкълчените ми крака и на деди дископатията Joy Joy Joy
Деди не можа да повярва, че на тази възраст това може да се говори. Ами казвам му: Тези новите човеци не са задръстени като нас. Акселерация деди, акселерация...
БОРЯНЧЕ, а теб като от стерео уредба ще те засипват пожелания... Дръж се тогава Simple Smile

# 728
  • Мнения: 18 552
Широко ми е край врата още... Joy Joy Joy

# 729
  • София
  • Мнения: 16 037
Добър вечер!
Вивила, обаждай се по-често. За соц. придобивки - явно навсякъде ги ограничават. Лошо...
Янке, радвам се за хубавите преживявания. Децата ще има да разказват на съучениците.
У Здравкини и аз бих искала да живея, но няма да е в този живот. Вана и у нас имаме, но не се ползва. Като купихме апартамента Ани веднъж се кефи като Анжи. Но нещо и мина ентусиазма. Сега си  ползваме само душа. Каня се да я махаме, но много къртене...
Фло, децата се учат едно от друго. Дъщерята и сина не са ли били на градина или не си спомняш?
Пак хубаво пожеланието  на Рада. А я си представи - миличко, къдраво, пухкаво момиченце да псува като каруцар. Естествено урока е усвоен в градината.
Каролин, зелето ще се докисели бързо, при вас е топло. Аз като пуснат парното си нарязвам зеле със сол и вода в буркан. За 2 дни става кисело, за салата.  Пламен слага при сестра му, но много късно става. А аз го обичам ноември, декември. Мине ли нова година вече ми се искат зелени салатки.
Иха, дано в понеделник раната е заздравяла и да не правят нищо повече.
А сега да почерпя - Ани порасна с още 1 година.
   Wine Glass cook cheers smile3510

# 730
  • Мнения: 18 552
Мм ,честит рожден ден на Ани,само да те радва и  себе си да радва. Да   е здрава ,жива и щастлива  до сто години, после ако  иска... newsm51 cheers smile3510

# 731
  • Ако искаш да бъдеш щастлив, бъди!
  • Мнения: 10 142
Ами какво да ти кажа, Фло, освен "блазя ти!"? "Любов с много момчета" - как да не ти завиди човек?! Joy Joy Joy
А пък при Боряна "стерео" или може би "много момчета", умножено по две newsm78 Е и на теб ще трябва да заблазяваме. Ама нека има любов, момичета! С колкото - с толкова. И, Мери Попинс, не е хумор това мойто, съвсем сериозно отношение си е.

Янчето страхотно ме зареди с разказа си - радвам се, Янче, че толкова хубаво сте си прекарали и децата са доволни от пътуването. Съжалявам само, че не можахме да се видим.

Айша, честита да е Ани, жива и и здрава да е, да жъне успехи навсякъде.

Иха, забравих да ти кажа, че и аз чета "Исав", дочитам я даже вече. Много ми хареса.

Маринка, много ме загложди любопитството от изречението "други планове, свързани лично с мен"... Знам, че не е "любов с много момчета", обаче това така ми се заби в главата... Joy Joy

Вивия, много се натъжих след твоя пост - умря ми вярата, че може някой ден да стигнем северния социализъм... Щом при вас дава заден, даже и опашката му няма да можем да хванем...Язък! "Надежда всяка тука оставете!"

# 732
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 Айша, ЧЕСТИТО ТИ РОЖДЕНИЧКА! ДА ТИ Е ЖИВА И ЗДРАВА, ДА ТЕ РАДВА МНОГО,да ти намери зет и най-после да станеш достоен член на нашата група!

   

# 733
  • Кубрат/ Пишурка
  • Мнения: 4 296

 А на Вивия да кажа, че много от тези неща ще се въвеждат и в България. Започва се с неплащането на първи ден от болничен. Вторият ще го плаща работодателят, а от там на сетни - Здравна каса на 75%

# 734
  • София
  • Мнения: 4 178
Айша, честит рожден ден на Ани! Да е здрава и щастлива и да се реализира успешно! newsm59

Общи условия

Активация на акаунт