Февруарската дружина мина първата третина

  • 29 097
  • 722
  •   2
Отговори
# 660
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Здравейте,
утре имам ходене до Надежда, имате ли представа там лабораторията прави ли изследване за токсоплазмоза и листериоза и евентуално някакви насочващи цени?

Не знам дали в Надежда ги правят тези изследвания, но аз те съветвам точно тях да ги направиш в НЦЗПБ. Особено листерията... Аз идвах до София специално до НЦЗПБ да ги пускам.
Иначе в лабораториите за токсоплазмоза се взима венозна кръв и не е нужно да е на гладно и жадно. Листерията обаче я изолират от фекалии. Т.е. трябва да си носиш ако...  Laughing Накрая резултата е + или -  За съжаление това е доста неточно, защото понякога, ако титрите са гранични, това е т.нар. заспала листерия. Тя се активира при бременност, убива плода и после пак "заспива". Заради ниските гранични стойности на титрите, заспалата листерия не може да бъде изолирана от фекалии. Във НЦЗПБ я изолират от кръвта и това е значително по-точчно изследване... Там няма и да носиш ако...  Laughing Wink

# 661
  • Мнения: 1 205
HappyKali вярваш ли ми, че преди 2 мин се сетих, ще точно ти ми каза да отива в НЦЗПБ за тези изследвания Hug Вече няколко пъти се улавям как забравям някакви неща и не съм особено адекватна Crazy
Благодаря за подробното описание!   bouquet
Мисля тези дни направо да се замъкна до там и да дам кръвчица Laughing

# 662
  • Мнения: 58
Не знам дали в Надежда ги правят тези изследвания, но аз те съветвам точно тях да ги направиш в НЦЗПБ.

И аз те съветвам да ги направиш там. Ето ти и сайт на института: http://www.ncipd.org/. Намира се много близо до метрото, точно срещу парк Заимов.

# 663
  • Мнения: 1 205
А според вас колко често трябва да се правят тези изследвания? Звучат ми страшно...

# 664
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
КЪМ ВСИЧКИ  Simple Smile
Като гледам гласуването за новата тема върви, но масата са гласували за "Февруарче покажи се, момче ли си или момиче"  Peace Та В духа на заглавието на бъдещата  тема....
На първа страничка ако искате освен термина, град и години да ви сложа и по един щъркел /съответно розов или син/ - знам ,че още не е 100% сигурен пола, но все пак винаги мога да сменя щъркелчето - поне щъркели бол  Peace Laughing  Ta... Ако искате ще ви помоля в едно лично съобщение да ми напишете пола на бебока   bouquet

# 665
  • Варна
  • Мнения: 7 147
Забравянето и разсеяността сега са абсолютно нормален симптом...  Hug
Мисля, че на 4-ти етаж беше кабинета. Като слезеш от асансьора, в дясно. Има едно като по-широка площадка и там има две врати - едната е точно на тази лаборатория. Цената беше нещо около 20 лв. на изследване...

А според вас колко често трябва да се правят тези изследвания? Звучат ми страшно...

Веднъж е абсолютно достатъчно. После просто ограничаваш вариантите за заразяване... Никакво сменяне на котешки тоалетни и ограничено пипане на котки. Стриктно миене на ръце и всички плодове и зеленчуци. Никакво консумиране на сурови колбаси (луканки, суджуци, сурово сушени меса, пушени меса и риби), никакви меки сирена и сини сирена, суши, морски дарове... И така. Превенция му е майката... Вярно, че е досадно и не всеки го спазва, но ако човек се страхува, това е превенцията... Бременните са по-податливи, пък и коварното на тези гадини е, че може въобще да не се проявят и да не влияят на майката по никакъв начин, но да атакуват плода...

# 666
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Елизка ами добре  Heart Eyes няма да е много вярно но ще сменяш после  Peace
Ей сега ти пиша  Heart Eyes

# 667
  • В сбъднатите си мечти :)
  • Мнения: 662
Елизка ами добре  Heart Eyes няма да е много вярно но ще сменяш после  Peace
Ей сега ти пиша  Heart Eyes

ще сменям , поне става лесно  Heart Eyes

# 668
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Ами със сигурност защото до преди ден беше момиче .... хахахаха днес ходих до клиниката и оп друго вече вижда доки  Joy Joy Joy нищо де няма да го върна, но сега съм по добре защото определено искам да тичам по топки не да спитам плитки  Heart Eyes Hug

А като гледам и малкото мами дето са с щъркелче са само със сини гащи  Heart Eyes

# 669
  • гр.Бургас
  • Мнения: 336
Ами със сигурност защото до преди ден беше момиче .... хахахаха днес ходих до клиниката и оп друго вече вижда доки  Joy Joy Joy нищо де няма да го върна, но сега съм по добре защото определено искам да тичам по топки не да спитам плитки  Heart Eyes Hug

А като гледам и малкото мами дето са с щъркелче са само със сини гащи  Heart Eyes
И какво стана сега с твоята кифла,стана ерген така ли  Joy hahaha Важното е да са живи и здрави. Аот опит да ти кажа момченцата са много гальовни мамини дундьовци.Моя син е като кърлежче за мен,иска само да се гушка,да го целувам,изразява чувствата си с много мили жестове. Heart Eyes

# 670
  • СОФИЯ
  • Мнения: 10 724
Деситка видя ли сега какво стана  Heart Eyes smile3534 нъцки кифла  Joy Joy много съм доволна ако остане така, ергенче  Party Party ма както викаш важното е да е живо и здраво .... пу пу пу пу за всички ни Heart Eyes Heart Eyes
Гальовни са да това е вярно  Heart Eyes душички са всички  Blush

А и да питам, че забравих - това, че върви напред според УЗ-то не е проблем нали ??
По изчисления съм в 14г.с+4 доки днес каза, че малкия ерген бил 15г.с+2  newsm78 та да кажа и за термин/къде ми е адашката по термин никаква я няма/ 07.02  hahaha hahaha hahaha

# 671
  • Мнения: 69
И на мен днес ми съобщиха ще са ни розави гащите,та спрях да се надявам за мъжка рожба...Още не е 100%  , но гледам да не се надявам,да не остана разочарована пак.
Ели пиши ми ги розави,пък каквото дойде... Rolling Eyes

# 672
  • Мнения: 275
1001% момче - слагай синия щъркел хиихи  stork-boy

# 673
  • Мнения: 646
Ох, аз ли  само още не знам какво ще е... ама хайде още малко Simple Smile))
Миеринче, кой те гледа днес, мила? А терминът ти се мени всеки ден Simple Smile)

# 674
  • София
  • Мнения: 336
Мамите със сини щъркели няма да връзват панделки, ама пък папионки, каскети, ризки, тиранти (обожавам ги)   Flutter Joy Crazy

Общи условия

Активация на акаунт