Имам лош дъх. Какво да правя?

  • 38 024
  • 116
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 297
Една причина за една запушена ноздра(обикновено се редуват) може да бъде стафилококова инфекция. Също така запушване на една ноздра може да е резултат от изкривена преграда на носа. При мене едната преграда си е изкривена. Засега не мисля да правя операция. Третия вариант за който само съм чел е запушване на едната ноздра заради проблеми с вегетативната нервна система.

Във всички случаи е добре първо да се започне с вземането на секрет от носа.

# 46
  • Мнения: 507
Една причина за една запушена ноздра(обикновено се редуват) може да бъде стафилококова инфекция. Също така запушване на една ноздра може да е резултат от изкривена преграда на носа. При мене едната преграда си е изкривена. Засега не мисля да правя операция. Третия вариант за който само съм чел е запушване на едната ноздра заради проблеми с вегетативната нервна система.

Във всички случаи е добре първо да се започне с вземането на секрет от носа.

Това третото подчертаното е номер на лекарите да се отърват от теб.
Това трябва напълно да се елиминира като възможност.......искат да ти кажат че проблемите ти с носа са на психична основа/нервна почва да се оправяш сам - което е недоказуемо по никакъв начин. Дали еди кой си проблем се дължал на вегетативната нервна система е непроверимо, лекарите го знаят.

Причните са запушен нос, фарингит, синузит и прочие са ясни - замърсители или алергени от околната среда.
АКо всичко това протича без температура и изследванията са по скоро в норма няма нужда от никакви антибиотици. Изследването на секрет е безсмислено разбира се добре е да се направи веднъж безполезно е но е информативно, защото от него нищо не следва. А и направете изследване на секрет в един и същи ден в три разлчини лаборатории и вижте какво става, много сериозно се съмнявам че ще получите три еднакви резултата, даже и за два еднакви се съмнявам.

Когато канал на мивка се запуши веднага знаем какво да направим, да купим препарат за отпушване. С носа е абсолютно същото, спасението е в средства за отпушване, за вадене на слузно-гнойното препятствието което запушва.
Това с изкривената носна преграда не е масовия случай,  дори и човек да има такава тя сама по себе си не е причина за симптоматика, причина за симптоматика са алергичните и бактериални възпаления.

В зависимост от това каква е причината за дихателни запушвания/задръствания/обструкция, е и дъха на човека. Ако причината е алергия към  почистващи препарати, парфюми, растения дъха ще е като на ацетон нещо, ....ако причината е алергия към мухъл дъха ще е на мухъл, .....ако причината е лоша устна хигиена дъха ще е на застояла храна.

Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 12:27 от broadminded

# 47
  • Мнения: 267
Имах дълго време лош дъх. Зъбите ми бяха наред. Стомахът и носоглътката също. Вземаха ми няколко пъти проби и не откриха нищо.
Начинът на хранене също беше изключен като възможна причина. Миех си 20-30 минути след всяко хранене зъбите,често чистех езика , ползувах конец за зъби и положението беше търпимо. Питала съм близки дали имам лош дъх и отговорът беше "не". Въпреки това имах чувството, че нещо не е наред.
В един момент смених личния лекар и новият ми препоръча да съм била пиела Актимел. Не знам дали го има в БГ.
Общо-взето смятам разните добавки и енергетични напитки на хранителните концерни за губене на пари за потребителите и изобщо не бях очарована от предложението на новия доктор.
Мнооого скептично настроена все пак взех една опаковка. Ако добре си спомням, след една седмица ми се подобри дъха, а и усещането в стомаха.

# 48
  • София
  • Мнения: 49
Имаш ли детритни тапи?

http://www.puls.bg/forum/viewtopic.php?t=8454

# 49
  • Мнения: 23
Здравейте, искам и аз да взема отношение, понеже знам от 2 познати колко е трудно да се справиш с проблема.Не е нужно да разказвам колко е неприятно и притеснително и за тези конкретни хора, и за близки и околни. Не е приятно да знаеш, че миришеш и тормозиш другите.
Но познатите ми споделяха с мен,че проблемът е сложен,не е въпрос само на миене на зъби или ходене на зъболекар. Възможно е да е инфекция,тръгнала от синузита,заразила гърлото и сливиците и слязла по-надолу, в червата. Ясно е,че колкото и да жулкаш зъбите, няма да се получи. Гаргара с лайка или сода също не помагало, нормално-ако причината на миризмата вече е чак в червата. нама друг начин,освен тотална война на бактериите и микробите, затова си има съответните средства, в интернет има достатъчно показани пътища.Ще съм доволен,ако мога да помогна на някого-помогнете си сами, потърсете пътищата,четете.  

# 50
  • Мнения: 23
ами, рових се в нета и намерих реклама на някакво чудо new breath, за премахването на лошия дъх...някой ползвал ли го? ще съм много благодарен за отзиви....

# 51
  • Мнения: 2 115
Тоникол,

Едно сигурно средство, с което за момента може да намалите лошия дъх - купете си НЕсмлян карамфил (малки карамфилчета са) и дъвчете 1-3 .
Има дезинфекциращо и ароматизиращо действие. Продават навсякъде, ползват се за сладкиши. Най-добри са в арабските магазинчета. Носете си в чантата.

Минете на прегледи пак.

Ходете на лимфен дренаж редовно, но намерете професиоаналист, а не безработен, който е минал тридневен курс. За София имам такъв.

Поне 3 литра вода дневно, желателно хладка и на бавни глътки. Ослюнвайте водата преди да я глътнете.

# 52
  • Мнения: 507
Цитат
Ходете на лимфен дренаж редовно

Deboran, какво имаш предвид под лимфен дренаж?

Някакви масажи, апаратура чрез които се предполага че се извъшва лимфен дренаж/прочистване.

Или не се предполага нищо, а очеизвадно след  процедурата се отделя нещо от тялото(бактериални и алергични биофилми/наслоявания и т.н) на което не му е мястото там?

# 53
  • Мнения: 2 115
Цитат
Ходете на лимфен дренаж редовно

Deboran, какво имаш предвид под лимфен дренаж?


Изразът може да има различни значения.
Употребих го като вид мануална терапия, ръчен масаж. Много лек и все едно нищо не ти правят, но ако терапевтът е професионалист след 1 час направо си заспал. Въздейства не върху мускулите, а върху лимфните пътища.
Важното е да се види кога да се прави, т.е. да се подбере време ако се правят и други масажи и др. вид физическа активност, а не произволно.

# 54
  • Мнения: 507
Това не е дренаж......

Няма логика да се ходи на лимфен дренаж редовно, друг е въпроса ако някой е фен на масажите.
Масажа и упражненията могат да бъдат само подпомагащ елемент от дренажа. Но сами по себе си не могат да прочистят тялото...
 

Прочиства се тялото/лимфната система която се е затлачила поради разни причини - замърсители и алергени от околната среда, неправилна лична хигиена, неправилно хранене и др........и след това с начина си на живот човек не позволява задръстване водещо до значима симптоматика.

Мисля че проблема на автора е свързан с това, .......но той е на друга вълна.

Последна редакция: вт, 22 сеп 2015, 15:27 от relativity

# 55
  • Мнения: 32 575
И аз имам подобен проблем, но лошият дъх е сутрин. Естествено като си измия зъбите всичко е ок.
Сутрешния лош дъх нормален ли е според вас?  Thinking

# 56
  • София
  • Мнения: 9 979
Търся освежител действащ 1-2 часа поне /докато си извадя мъдреите/? Идеи? Карамфила го знам, но не бях много доволен.

# 57
  • Мнения: 507
Това не е дренаж......

Няма логика да се ходи на лимфен дренаж редовно, друг е въпроса ако някой е фен на масажите.
Масажа и упражненията могат да бъдат само подпомагащ елемент от дренажа. Но сами по себе си не могат да прочистят тялото...
 .....................................................................


Малко не е станало ясно какво искам да кажа вчера с това което написах.

Нагледала съм се на разни чудеса във вид на процедури, или продукти за взимане през устата, на всеможещи лечители/лекари пенкилери....и прочие панацеи.
Според които за да си добре трябва да ходиш при тях редовно или да си купуваш еди си какво редовно за да си здрав.
Няма такъв филм, няма такова условие, че за да си здрав трябва редовно да спонсорираш някой лечител/масажист/лекар/чакролог.

Пазара е пълен с превърнати в сензация продукти които изобщо не отговарят като ефект на предварителната заявка, и съответно с разни чудотворни процедури и апарати при които трябва  терапевта да ти внушава че се е случила положителна промяна с теб без да усещаш такава.



Цитат
И аз имам подобен проблем, но лошият дъх е сутрин. Естествено като си измия зъбите всичко е ок.
Сутрешния лош дъх нормален ли е според вас?  Thinking
Принципно е нормално сутрин  в устата да се чувства леко по сухо усещане. Но ако вече стане по голяма или свръх сухота с по малко или по вече лош дъх, тежест и стягане в горната част на тялото и врата, виене на свят, гадене и др..........е проблем.
Според това което си описала според мен проблема не е сериозен

# 58
  • Мнения: 32 575




Цитат
И аз имам подобен проблем, но лошият дъх е сутрин. Естествено като си измия зъбите всичко е ок.
Сутрешния лош дъх нормален ли е според вас?  Thinking
Принципно е нормално сутрин  в устата да се чувства леко по сухо усещане. Но ако вече стане по голяма или свръх сухота с по малко или по вече лош дъх, тежест и стягане в горната част на тялото и врата, виене на свят, гадене и др..........е проблем.
Според това което си описала според мен проблема не е сериозен
Не става въпрос за сухо усещане, а за лош дъх. Естествено като се измия, всичко изчезва.

# 59
  • Мнения: 507
А аз коментирах като цяло защото нещата са свързани.
Ако е само лош дъх лек или по силен без каквито и да е други телесни неразположения, според мен проблема е в устната кухина или зъбите или може би леки незначителни хронифицирания с горни дихателни пътища. Не е от системи по надолу в тялото.

Говоря принципно, не за конкретен случай.

Общи условия

Активация на акаунт