Имам лош дъх. Какво да правя?

  • 37 807
  • 116
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 32 228
А аз коментирах като цяло защото нещата са свързани.
Ако е само лош дъх лек или по силен без каквито и да е други телесни неразположения, според мен проблема е в устната кухина или зъбите или може би леки незначителни хронифицирания с горни дихателни пътища. Не е от системи по надолу в тялото.

Говоря принципно, не за конкретен случай.

Ясно. Благодаря.
Други оплаквания нямам. Зъбите си ги мия, използвам и вода за уста. Зъбния камък махнах преди 2 месеца.
Но имам проблем може би с дих. пътища.  newsm78 Аз съм вечно сополива. Лятото не чак толкова, но застудее ли и дойде ли есента и зимата се почва. Преди години имах синузит с ужасно главоболие. Шмърках вода със сол, слагах и на челото. Мина ми, но остана хремата и нищо не помага. И на лекар съм ходила затова и твърди, че съм ок и било нормално, била съм чиста.

Последна редакция: ср, 23 сеп 2015, 12:23 от Elora Danan

# 61
  • Мнения: 4 270
Лошият дъх може да се дължи на здравословен проблем, лоша орална хигиена, различни видове бактерии, намалено слюноотделяне, възпалени лигавици, разрушени зъби, синузит, абсцеси, захарен диабет, язва, белодробни заболявания, стомашно-чревни заболявания и др.
При натрупването на зъбен камък по зъбите започват възпалителни заболявания на венците в следствие, на което се отделят токсини, които са с лоша миризма. При тези заболявания в нередки случаи се наблюдава отделяне на гноист секрет от венечните джобове с лоша миризма.
Друг обичаен причинител на лошия дъх са синузит и постназална секреция. Бактериите в устната кухина се „хранят” най-вече от протеините, които се съдържат в секрета причинен от синузит, и поради тази причина дъхът започва да мирише лошо.

# 62
  • Мнения: 23
Тоникол,

Едно сигурно средство, с което за момента може да намалите лошия дъх - купете си НЕсмлян карамфил (малки карамфилчета са) и дъвчете 1-3 .
Има дезинфекциращо и ароматизиращо действие. Продават навсякъде, ползват се за сладкиши. Най-добри са в арабските магазинчета. Носете си в чантата.

Минете на прегледи пак.

Ходете на лимфен дренаж редовно, но намерете професиоаналист, а не безработен, който е минал тридневен курс. За София имам такъв.

Поне 3 литра вода дневно, желателно хладка и на бавни глътки. Ослюнвайте водата преди да я глътнете.

Деборана,
Благодаря ти за съветите...още днеска яе търся карамфила!

# 63
  • Мнения: 94
Да, карамфилът е супер. Винаги имам в чантата си. Аз съм с парадонтоза и огромни джобове. И аз имам подобен проблем. Мъка голяма! Карамфилът стяга венците и дъбовата кора. Дъвча и канела.

# 64
  • Мнения: 50
аз пък съм чувала че магданозът помага newsm78

# 65
  • Мнения: 27
Здр.,няма да си пиша името, мога да се подпиша "устата", но не съм певеца! Пичове, помагайте, на над 30 лазарника съм, а още нямам гадже.И как ще имам,като бягат от мен на километри и не ги обвинявам.Разбирам ги,тези жени,и на мен не ми е приятно когато говоря с някоя мацка а тя току що е хвърлила фаса и още смърди на пепелник. Ако я целуна все това ще си мисля-че целувам пепелник. На какво точно аз мириша-не мога да определя, слагам ръка отпред и духам-нещо кисело и неприятно, а аз избягвам да ям кисело и нямам представа от какво се получава това с миризмата.знаете ли колко ми е неудобно,ако случайно заприказвам някоя и кривя лице и уста, та да не дишам направо в лицето и и след малко горката жена започва да се извинява, че точно сега се сетила, че трябва да иде веднага до незнамсикъде Sad.
да беше веднъж и дваж разбирам, но то все така се получава и не е възможно аз да си внушавам,нищо подобно.Не, но всички жени изчезват моментално и не мпога да свъртя никаква приятелка дори за приказка или разходка, да не говорим за близки физически контакти. Та - молба-не ми препоръчвайте да си търся миризлива жена, а ако сте сериозни хора и знаете нещо-напишете ми. Пробвах с дъвкане на мерудия,за малко върши работа,но ефекта изчезва бързо ... благодаря предварително,моля помогнете Sad.

# 66
  • Мнения: 32 228
Здр.,няма да си пиша името, мога да се подпиша "устата", но не съм певеца! Пичове, помагайте, на над 30 лазарника съм, а още нямам гадже.И как ще имам,като бягат от мен на километри и не ги обвинявам.Разбирам ги,тези жени,и на мен не ми е приятно когато говоря с някоя мацка а тя току що е хвърлила фаса и още смърди на пепелник. Ако я целуна все това ще си мисля-че целувам пепелник. На какво точно аз мириша-не мога да определя, слагам ръка отпред и духам-нещо кисело и неприятно, а аз избягвам да ям кисело и нямам представа от какво се получава това с миризмата.знаете ли колко ми е неудобно,ако случайно заприказвам някоя и кривя лице и уста, та да не дишам направо в лицето и и след малко горката жена започва да се извинява, че точно сега се сетила, че трябва да иде веднага до незнамсикъде Sad.
да беше веднъж и дваж разбирам, но то все така се получава и не е възможно аз да си внушавам,нищо подобно.Не, но всички жени изчезват моментално и не мпога да свъртя никаква приятелка дори за приказка или разходка, да не говорим за близки физически контакти. Та - молба-не ми препоръчвайте да си търся миризлива жена, а ако сте сериозни хора и знаете нещо-напишете ми. Пробвах с дъвкане на мерудия,за малко върши работа,но ефекта изчезва бързо ... благодаря предварително,моля помогнете Sad.

Пробвал ли си да помолиш някой близък да му дъхнеш. За да ти каже наистина дали миришеш.

# 67
  • Мнения: 297
Карамфил......

# 68
  • Мнения: 2 755
Не съм пич, но ще ти пиша... Според мен трябва да ядеш алкализиращи храни, за да намалиш киселата среда в организма. Това означава да не ядеш никаква захар, нищо сладко и с бяло брашно. Наблегни на сурови зеленчуци и лимони. Може и сам да прочетеш кои са алкализиращите храни.

# 69
  • Мнения: 32 228
Не съм пич, но ще ти пиша... Според мен трябва да ядеш алкализиращи храни, за да намалиш киселата среда в организма. Това означава да не ядеш никаква захар, нищо сладко и с бяло брашно. Наблегни на сурови зеленчуци и лимони. Може и сам да прочетеш кои са алкализиращите храни.

+ минимум 2 литра вода на ден. И да не е студена, защото е вредно.

# 70
  • Мнения: 27
благодаря за отзивите, Elora Danan-разбира се че го правих-майка ми го потвърди...ами относно вашите съвети....не знам  вече, опитах се да ям само плодове и зеленчуци-не видях разлика:(

# 71
  • Мнения: 2 755
А пробиотик заедно със зеленчуците и повече вода опита ли?

# 72
  • Мнения: X
Ако някъде в носа или гърлото има огнище на бактерии, само плодовете и пробиотикът няма да го спасят от лошия дъх.

Трябва консултация с кадърни лекари на първо време, за да се отхвърлят някои заболявания.

# 73
  • Мнения: 4 270
Ако някъде в носа или гърлото има огнище на бактерии, само плодовете и пробиотикът няма да го спасят от лошия дъх.

Трябва консултация с кадърни лекари на първо време, за да се отхвърлят някои заболявания.
+1
Преглед при зъболекар, ако има кариес или кървящи венци, трябва да се лекуват. Преглед при съответните специалисти, за да се установи има ли заболявания на стомашно-чревния тракт, горни дихателни пътища,... Стриктната хигиена на устната кухина е задължителна, езикът също трябва да се почиства, зъбен камък се чисти поне веднъж годишно и т.н. Лошият дъх е освен пречка за общуването и индикатор за някакво заболяване, трябва да се търси причината.

# 74
  • Мнения: 50
ужасен проблем....съжалаявам за всички, които се борят с него... Sad

Общи условия

Активация на акаунт