Любители на Котки Тема 97

  • 53 733
  • 755
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 10 547
Много се разстроихме днес с децата. Излизаме на разходка по хлад и минаваме покрай група родители и деца на възраст около и под пет години, събрани около една бяла топка косми, която се оказа бебе коте на около два месеца- бяло с малко сивичко. Освен обиди, на които им казвам майната му, котето получаваше и ритници. А реакцията му беше свито на кълбо да продължи да спи. Съответно последва разправия. А котето се оказа моя грижа. Живее в мазетата на близкия блок, но не успях да му намеря къде да спи през нощта ( Мъртока ще го изяде). Било е домашно ми казаха, т.е. родено и расло до преди дни в нечий дом и после оставено на произвола. То и затова не бяга като опърлено, както правят масово уличните котки.
Та, който иска коте да свирка. Наясно съм, че не може на всяко коте да се намери дом. Повечето уличничета нямат и нужда от такъв, бягат като дяволчета от тамян от хората, но тази душа колкото може да издържи навън, свикнала на защитата на дома?

mama mariana, благодаря.

# 16
  • Мнения: 4 500
Каси, ужас  Shocked Как сърце им дава да се рита котенце  #Cussing out
Наш Роко живее вече при свеки в двора във Врачанският балкан, добре си е и го гледат като цар. Свекито обича котки. Дажи си викам "Ейййй, ако и внука си така гледаше като Роко, цена нямаше да имаш"  Crazy Crazy
Купува му се рибка, прясна от Кауфланд и всякакви глезотии. Сега той открива, че на тавана има мишки и като хване една и й носи в кухнята да се похвали  Crazy Сйответно за награда получава рибка  Crazy

# 17
  • Sofia
  • Мнения: 1 054
Сузана играе с батко Мариан

# 18
  • Мнения: 2 190
Касита,
не проумявам как може да има такива хора и то родители!

Благодаря на Benita, Касита, golden_dust и Стейси за идеите за драскалката. Да споделя какво направи нашия разбойник.
Преди да ви питам, бях пробвала 2-3 пъти аз да драскам, та дано Тоби прояви интерес. Нямаше ефект и се отказах с надеждата сам да открие за какво служи тази вещ - нали за канапето сам беше открил.

И снощи, като прочетох постовете ви, реших да съм по-настоятелна. Заставам на колене до драскалката и почвам да точа маникюра си. След 2-3 минути, котьо се приближи и почна леко да ме бие с лапите. Изтълкувах го - това е мое, не пипай. Казвам си, сега или никога. Посягам да го гушна, за да драскам с неговите лапички.  Тоби яростно ме нападна да ме хапе. (При него е част от комуникацията, хапе и когато иска да си играе, и когато иска/не иска нещо. Обикновено подаваме играчка и той се залисва).
Не мога да се отърва - той иска да ми хапе глезените, а аз скачам - хем искам да избягам, хем да стигна до играчката.  JoyТака приключи първият опит.

Решавам да направя втори опит, но този път да я сложа вертикална. Понеже е късно за забиване на пирони, просто я поставям до стената и се оттеглям. Когато петите ми се скриват от погледа му, чувам "тряс" - връщам се уплашена и виждам, че я е върнал в хоризонтална позиция, но пак не й обръща внимание (един вид само си подрежда нещата). Но аз съм упорита - слагам я наклонена на 45 градуса. Няколко пъти се промуши под нея. И пак с лапа я придърпа в изходна позиция.

Час по-късно подновявам опитите. Този път стържа с обувалката. Пак нямаше ефект.  Не посмях да го хвана, че не ми се подскачаше отново. Тази вечер ще продължим.

# 19
  • Мнения: 471
biborana  Hug Laughing  ще свикне със сигурност . Аз го нося до там , слагам му лапите и му показвам ....той се прави на приятно разсеян , но след няколко опита забелязвам ,че отива сам и почва да употребява по предназначение . Това се случва обикновенно след като го видя ,че се намества на дивана или кожените ми столове в готовност за точене  и като ме чуе ,веднага се сеща къде трябва да отиде  Mr. Green което ме кара да си мисля , че много добре знае къде се точат ноктите , ама си опитва късмета ...
щото като е сам си дере на воля ....
Мисля си ,че ако имат драскала на няколко различни места и за тях ще е по добре ... Wink


# 20
  • Мнения: 9 663
Искам да кажа, че моята котка вече няма нужда от мен. Почна да се самообслужва.  Mr. Green
Изминалата нощ, към 3 ч, чувам яко "тряяяс! Скачам от леглото (с мисълта "Какво пак бе, Китииии, спи ми сееее!"). Ставам и какво да видя, котката съборила чувала със суха храна (който е много високо и е много тежък) и го разкъсва със зъби и нокти!  hahaha Стоя, гледам я и ѝ викам "Сега, ако успееш да си отвориш и консерва... и аз мога да напусна дома завинаги!".  hahaha

# 21
  • Мнения: 1 027
Стоя, гледам я и ѝ викам "Сега, ако успееш да си отвориш и консерва... и аз мога да напусна дома завинаги!".  hahaha
hahaha  Joy hahaha
Относно драскалката- Когато започнеше да точи нокти другаде, я носех до правилното място и и показвах какво са прави. Помагаше ми като я заиграя с драскалката, колкото да й се закачи някой нокът и започваше са ги точи на нея. Ползва я, но не спря да ползва и дивана и матрака   ooooh!
Реших проблема с килим. Вече е основното място за ноктопластика  Grinning

Каси, мн се разстройвам от такива истории-как пък може толкова злобни хора да има... ooooh! Sad

# 22
  • Мнения: 12
Привет, котколюбци.  Joy Запис.  Peace
Новак съм в сайта, но отдавна разглеждам темата.   bouquet
Скоро ще кача снимки на моят котак.  Simple Smile

# 23
  • Мнения: 1 109
Здравейте, ето това е моята принцеса Савина на 4 месеца. На снимките е измамно добричка, като е будна е хапеща и драскаща виелица.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/s403x … e&oe=5653864B

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/q82/p … 1&oe=564F25B3

# 24
  • Мнения: 12
Здравейте, ето това е моята принцеса Савина на 4 месеца. На снимките е измамно добричка, като е будна е хапеща и драскаща виелица.

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpt1/v/t1.0-9/s403x … e&oe=5653864B

https://scontent-fra3-1.xx.fbcdn.net/hphotos-xpf1/v/t1.0-9/q82/p … 1&oe=564F25B3

Много е сладка.  Heart Eyes Да я гушнеш от мен!  Heart

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 1 054
Здравейте, ето това е моята принцеса Савина на 4 месеца. На снимките е измамно добричка, като е будна е хапеща и драскаща виелица.




Да ти е жива и здравичка и много послушна! Привет от нас!

# 26
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Данък и скок в новата тема от Късметка  Hug



Нещо шумни сме били, та и пречим на рахатлъка Simple Smile

# 27
  • Мнения: 12
Данък и скок в новата тема от Късметка  Hug



Нещо шумни сме били, та и пречим на рахатлъка Simple Smile

Прекрасна е.  Blush И само как си е полегнала, типично по котешки  Joy

# 28
  • Варна
  • Мнения: 4 108
Мерси, Мъри   bouquet
Голям Принцес е тя, хал хабер няма, че котките св свиват на кравайче  Thinking Не може завалийката  Mr. Green
Сега на връщане от плажа я заварваме на дивана, разпъната на макс, че и опашката под прав ъгъл, като струна  Mr. Green

# 29
  • Мнения: 12
Мира, благородно ви завиждам за плажа.
И на нас много ни се иска, но тази година май няма да успеем и се сърдя сама на себе си.  newsm11

Общи условия

Активация на акаунт