Грижи за косата – Тема 97

  • 88 766
  • 754
  •   1
Отговори
# 15
# 16
  • Sofia
  • Мнения: 75
Привет, дами!
Отдавна не съм се включвала при вас. Вместо "гол" запис да кажа, че и аз ползвам копринения серум на CHI и съм доволна. Състоянието на косата ми е значително подобрено, успя да порасне (наумила съм си да я пускам дълга  Mr. Green ) и цъфтежът е сведен до минимум.  Peace
Единствения му недостатък е че ми идва малко лекичко, но... вече съм се примирила, че без сешоар/преса не мога да мина.

# 17
  • Мнения: 10 266
Здравейте момичета Heart Eyes, включвам се да ви следя и аз. Изчетох няколко теми назад, но като всяко нещо колкото повече чета толкова повече се замотавам Blush. Уж всичко е ясно и накрая стана, че нищо не ми е ясно Embarassed. Ще се опитам да обесня съвсем на кратко косата си, какъв ми е проблема и за какво се боря.

Значи косата ми е с дължина до средата на гърба, права (гъста, но с тънък косъм), без обем, което я прави оптически да изглежда рядка. Преди година направих простотията да се изруся на кичури и омбре. Преди това не съм правила никакви химически обработки (ни боядисване, ни къдрене, ни други неща). Но понеже както казах изглежда тъничка, в корените само слагах вафлички с преса (без никаква термична защита Embarassed). От там на сетне навиване с ролки и пръскане с лакове за коса, миене на 2-3 дена. Освен шампоани за обем и балсами от скъпи по-скъпи, друго не съм правила. Преди месец вече яко ми писна и реших да я оставя правa, само с вафлички в корените един път седмично. Постригах връхчета на скоро и изглежда горе долу прилично. Имам 1-2 преливащи стъпала. Купих си четка за разплитане на коса (който не си е купил такова нещо, много е загубил Peace). Чрез сресване с нея нямам повече паднали от 2-3 косъма (на тази дълга коса). Купих си и преса за изправяне и нея реших да ползвам тук таме (не мисля да изправям цялата коса, защото е просто права, може би само повърхностния слой и то не всеки ден). Уикенда си правих маска с някакви Brahmi Amla Oil + Кокосово масло. Измих и понеже слагам вафлички и ползвам и преса, си сложих от този спрей като термична защита:
http://www.sephora.com/phytokeratine-repairing-thermal-protectant-spray-P383177

На база прочетеното, разбрах за ориентировъчния тест на косата. Не съм го правила още. На следващото миене ще пробвам. Като цяло косата ми е суха – и корени и краища, с късащи се краища, не пада, това естественото над омбрето е здраво и лъскаво. Вече до половината си ми дойде естествената коса, омбрето остана в долната половина. Искам да направя нещо повече за нея, но не знам от къде да започна. Мисля, че имам нужда от протеин, мисля, че имам нужда и от хидратиране, но ако ги правя и двете, мога ли да ползвам този горния спрей като термична защита newsm78? Или ако ползвам него, отделен протеин не ми трябва newsm78? Понеже продавачката ми каза, че освен, че бил като термична защита и подхранвал. И от тук и аз се обърках, какъв продукт да търся от тук на сетне. Ще съм ви много благодарна ако някой реши да даде съвет и да ме ориентира в моя случай.

Последна редакция: вт, 11 авг 2015, 00:24 от vici75

# 18
  • Мнения: 888
Редовното подстригване на 2-3 месеца се отразява най-добре на косата ми. Оставям фризьорката да прецени колко да я намали, обикновено я скъсява с около 4 см (около 3 пръста).
Ползвам предимно дрогерийна козметика за коса и от време на време някой професионален продукт.

# 19
  • Мнения: 48
Какво препоръчвате за много слаба коса??? Търся някакъв шампоан или балсам, който да ми помогне.... Sad

# 20
  • SF
  • Мнения: 21 255
По темата за аргановото масло - ползвам редовно, но косатами цъфти (не заради него, но то не спира цъфтежа).

# 21
  • Мнения: 10 266
Ех тръгнах да чета отзад на пред темите. Наумила съм си да ги прочета всичките, съответно си водя и записки на по-стойностните съвети и предложения за да не ви досаждам и питам едни и същи неща. Макар, че темата е позамряла, искам да ви попитам пък дано някоя се включи със съвет. Реших да правя маслена маска (купих и въпросното ячрм), после протеинов продукт (избрах си на Joico Kpak Reconstructor) и после термозащитния спрей (този дето по-горе съм дала линк за него). Но гледам, че повечето от вас използват кристали за връхчетата (още не съм ги купила, но мисля да взема и тях или е безсмислено). Кога да ги слагам тези кристали не мога а разбера? След термозащитния спрей или като отмия протеиновия продукт, преди да нанеса термозащитата? Или хич да не ги слагам?

# 22
  • Мнения: 2 576
Ех тръгнах да чета отзад на пред темите. Наумила съм си да ги прочета всичките, съответно си водя и записки на по-стойностните съвети и предложения за да не ви досаждам и питам едни и същи неща. Макар, че темата е позамряла, искам да ви попитам пък дано някоя се включи със съвет. Реших да правя маслена маска (купих и въпросното ячрм), после протеинов продукт (избрах си на Joico Kpak Reconstructor) и после термозащитния спрей (този дето по-горе съм дала линк за него). Но гледам, че повечето от вас използват кристали за връхчетата (още не съм ги купила, но мисля да взема и тях или е безсмислено). Кога да ги слагам тези кристали не мога а разбера? След термозащитния спрей или като отмия протеиновия продукт, преди да нанеса термозащитата? Или хич да не ги слагам?

Финишите във вид на серум или олио се нанасят както на влажна така и на суха коса.
Значи шампоан,балсам/маска,серум/олио,термозащита.
Аз в последно време на влажна коса смесвам серум с олио и после на суха коса слагам още мъничко олио.

# 23
  • SF
  • Мнения: 21 255
И аз правя така без да съм го знаела.
На суха слагам допълнително олио, защото моята е много суха.
Но си цъфти. Нищо не може да я спре. Даже и ножицата. Аз режа от нея, тя докато стигне същата дължина, пак е цъфнала и пак я режа.

# 24
  • Мнения: 2 576
Но си цъфти. Нищо не може да я спре. Даже и ножицата. Аз режа от нея, тя докато стигне същата дължина, пак е цъфнала и пак я режа.

Имам една приятелка която има точно като твоята коса.Винаги когато стигне точно определена дължина и започва да цъфти.На какво се дължи обаче незнам...

# 25
  • Мнения: 10 266
Благодаря много за съвета alex.viki   bouquet. Мисля, че се знаем от ВМ_НВХ тема, но аз сега не пиша много там, та може и да не се сещаш Grinning. Как да е. По моя въпрос, защо останах с впечатление, че след шампоана се слага протеина, без да сме слагали балсам преди това newsm78? Нали балсама заглаждал или  един вид „затварял“ косъма, или зависи от балсама . Или се бъркам нещо. На кое казваш олио, на кристалите ли? И колко пъти седмично се нанасят на косата – всеки ден или само след миене. Извинявайте за тъпите въпроси, но много ми е интересно всичко по темата, а и както казах по-горе колкото повече чета все нови  неща научавам и се опитвам да намеря логиката във всяка една стъпка.


P.S.Упс, зацепих Blush. Значи имаш в предвид шампоан,балсам или маска или серум, олио,термозащита Peace. Дефакто ако ще слагам след шампоана балсам или маска или серум. Отделно балсам не слагам, ако ще нанасям другите две Peace Peace  bouquet.

Последна редакция: сб, 15 авг 2015, 00:23 от vici75

# 26
  • SF
  • Мнения: 21 255
Моята е къдрава, а аз редовно я изправям. При мен на това се дължи.
Освен това си расте бавно. Докато порасне 1 сантиметър, аз вече 100 пъти съм минала с пресата отгоре. А е горе-долу дълга и този 1 сантиметър едва се забелязва, че е пораснал.

# 27
  • Мнения: 2 576
Благодаря много за съвета alex.viki   bouquet. Мисля, че се знаем от ВМ_НВХ тема, но аз сега не пиша много там, та може и да не се сещаш Grinning. Как да е. По моя въпрос, защо останах с впечатление, че след шампоана се слага протеина, без да сме слагали балсам преди това newsm78? Нали балсама заглаждал или  един вид „затварял“ косъма, или зависи от балсама . Или се бъркам нещо. На кое казваш олио, на кристалите ли? И колко пъти седмично се нанасят на косата – всеки ден или само след миене. Извинявайте за тъпите въпроси, но много ми е интересно всичко по темата, а и както казах по-горе колкото повече чета все нови  неща научавам и се опитвам да намеря логиката във всяка една стъпка.


P.S.Упс, зацепих Blush. Значи имаш в предвид шампоан,балсам или маска или серум, олио,термозащита Peace. Дефакто ако ще слагам след шампоана балсам или маска или серум. Отделно балсам не слагам, ако ще нанасям другите две Peace Peace  bouquet.

Да от там се знаеме  Wink и аз в момента не съм активна там.

След шампоан се слага или балсам или маска което от двете прецениш.Има хидратиращи и протеинови серии.Ти сама ще прецениш от кое има в момента нужда косата ти.По принцип моята е доста суха и използвам най вече хидратиращи продукти.Например редувам два или три пъти хидратация и един път протеин.

От олиата в момента имам http://www.arlen.bg/product/2433/marokansko-arganovo-maslo-za-vs … eatment-25ml.html
http://www.zlatnaribka.com/macadamia-natural-oil/olio-i-spreyove … l-treatment-10-ml
http://www.feelunique.com/p/Pureology-Hydrate-Shine-Max-125ml
И още няколко които не се водят профисионални .

Значи аз на всяко миене използвам финиш,а може и на суха коса да се слагат по всяко време на деня,стига да не ти утежняват и омъзняват.

Ако имаш още въпроси питай.Стига да мога да ти помогна ще го направя с най голямо удоволствие  Hug

# 28
  • Мнения: 10 266
Викче  Heart Eyes благодаря ти от сърце   bouquet

А то въпроси да искаш от мене  Blush  Ей сега от магазина се връщам, никой не знае кви са тези кристали. Не живея в Бг. Какво им е английското наименование  Embarassed

# 29
  • София
  • Мнения: 3 850
Няма точна дума, hair oil, serum, leave-in treatment. Кристали май само ние ги наричаме, няма нищо кристално в тях.

Общи условия

Активация на акаунт