Мъж Телец - 13

  • 64 423
  • 726
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 736
Имам въпрос към Нелка - вие нали сте два телеца? Ако приемем, че имаме от всичко по две- инат, гордост, упоритост и всички други качества.... как успявате да постигнете баланс? Никой ли не се опитва да надделее над другия, да се покаже, че той е по? Правят ли се много компромиси, кой ги прави и в името на какво- на някаква обща цел или за собствено благо? В общи линии как успявате да не се избиете?
Очаквах, че два телеца трябва да са стабилни като планина, но няма никакво спокойствие.Очаквам всеки да дърпа към себе си, никой да не отстъпва, никой да не се примирява, да има много инат, много нещо.
Аз съм много спокоен човек, телето обаче много бързо пали,всичко му е на бързи обороти, като на пружина е. Аз имам нужда да мисля и премислям, а той иска всичко да става тук и сега, в момента, в който е изречено и съответно готов да се нацупи, ако съм преценила, че няма да стане така.
А как е съвместният живот(съжителство) м/у 2 телеца? Имам чувството, че ще ми е необходимо много търпение, за да не го  fight



В началото беше адски трудно, даже си бях събрала багажа, бях оставила номера, които той има изключен и си бях взела друг, защото бяхме стигнали до бой! То защото той искаше да има контрол над всичко а аз въпреки, че съм Телец  и имам собственическо държание, точно там беше проблема, че и аз като теб много премислям и всеки ден се уча да контролирам най-лошата си черта от характера- да властвам над хората, които обичам защото видиш ли, смятам че те са "МОИ" а те не са предмети. Та той точно това не разбираше, че не съм просто едно красиво, умно момиче, което ще върти и че ще ми заповядва. След около близо 2 месеца се бяхме засекли някъде и аз го поканих да пием кафе и той тогава реши да ме пита защо съм се изнесла защото той все пак дори, че се изнесох най-демонстративно, той стоеше и гледаше и недоумяваше каква е причината.  Тогава аз му обясних, че съм прекалено свободолюбива, както и той и ако има любов, то трябва да и дадем въздух и почва да зрее. Обясних му, че сме двама егоисти и трябва да си даваме свобода на желанията и да се учим един от друг на самоконтрол особено да контролираме негативните си качества. Това за егоистите е 100% така защото забелязала съм при Телците, че обичаме повече себе си от всичко и ако искаме да направим нещо, няма да се съобразим с нищо.
Те така де, събрахме се, работим си и то доста и двамата сме страхотни работохолици, виждаме се с приятели, всеки си има лично пространство и вечер правим любов...  Heart Eyes Но отново има моменти, в които се караме много и то защото всеки не отстъпва, с времето това някак намаля...
 А бе, трудно е, много е трудно "два остри камъка, брашно не мелят" ама ако има искрени чувства и всеки си има лично пространство и както се изразих да дадеш въздух и почва на нещото, което желаеш то зрее в най-хубавите си цветове  bouquet

# 661
  • Мнения: 1 517
Имам въпрос към Нелка - вие нали сте два телеца? Ако приемем, че имаме от всичко по две- инат, гордост, упоритост и всички други качества.... как успявате да постигнете баланс? Никой ли не се опитва да надделее над другия, да се покаже, че той е по? Правят ли се много компромиси, кой ги прави и в името на какво- на някаква обща цел или за собствено благо? В общи линии как успявате да не се избиете?
Очаквах, че два телеца трябва да са стабилни като планина, но няма никакво спокойствие.Очаквам всеки да дърпа към себе си, никой да не отстъпва, никой да не се примирява, да има много инат, много нещо.
Аз съм много спокоен човек, телето обаче много бързо пали,всичко му е на бързи обороти, като на пружина е. Аз имам нужда да мисля и премислям, а той иска всичко да става тук и сега, в момента, в който е изречено и съответно готов да се нацупи, ако съм преценила, че няма да стане така.
А как е съвместният живот(съжителство) м/у 2 телеца? Имам чувството, че ще ми е необходимо много търпение, за да не го  fight



В началото беше адски трудно, даже си бях събрала багажа, бях оставила номера, които той има изключен и си бях взела друг, защото бяхме стигнали до бой! То защото той искаше да има контрол над всичко а аз въпреки, че съм Телец  и имам собственическо държание, точно там беше проблема, че и аз като теб много премислям и всеки ден се уча да контролирам най-лошата си черта от характера- да властвам над хората, които обичам защото видиш ли, смятам че те са "МОИ" а те не са предмети. Та той точно това не разбираше, че не съм просто едно красиво, умно момиче, което ще върти и че ще ми заповядва. След около близо 2 месеца се бяхме засекли някъде и аз го поканих да пием кафе и той тогава реши да ме пита защо съм се изнесла защото той все пак дори, че се изнесох най-демонстративно, той стоеше и гледаше и недоумяваше каква е причината.  Тогава аз му обясних, че съм прекалено свободолюбива, както и той и ако има любов, то трябва да и дадем въздух и почва да зрее. Обясних му, че сме двама егоисти и трябва да си даваме свобода на желанията и да се учим един от друг на самоконтрол особено да контролираме негативните си качества. Това за егоистите е 100% така защото забелязала съм при Телците, че обичаме повече себе си от всичко и ако искаме да направим нещо, няма да се съобразим с нищо.
Те така де, събрахме се, работим си и то доста и двамата сме страхотни работохолици, виждаме се с приятели, всеки си има лично пространство и вечер правим любов...  Heart Eyes Но отново има моменти, в които се караме много и то защото всеки не отстъпва, с времето това някак намаля...
 А бе, трудно е, много е трудно "два остри камъка, брашно не мелят" ама ако има искрени чувства и всеки си има лично пространство и както се изразих да дадеш въздух и почва на нещото, което желаеш то зрее в най-хубавите си цветове  bouquet

Нелка ..извинявай, но ти споменавала ли си от колко време сте заедно и на каква възраст бяхте като се събрахте за постоянно?

# 662
  • Мнения: 736
Заедно сме около 3 год., живеем от 2год и нещо заедно. Не празнуваме годишнини защото не знаем кога  Mr. Green а пък и с такива неща не желая да се обременявам.  Grinning

# 663
  • Мнения: 81
Мъжът Телец обича да показва своята мъжественост, той винаги е прекалено уверен в себе си. За този тип е валидно правилото-„ Любовта на мъжа минава през стомаха”. Понякога твърде егоистичен и нарцистичен успява да обиди партньорката си, но спечелите ли любовта му- ще се уверите колко е галантен. Той обича луксозните заведения, хубавата храна, екзотичните места и всичко, свързано с финанси- банки, застраховки и т. н. 

# 664
  • София
  • Мнения: 9 944
Някои тук са объркали темата.
Или много им се иска да познават Телец.
Ама само с искане не става.
А като не става, си създават филм. Нискобюджетен, липсващи зрители...
Жалко за напразните усилия.

Не знаех, че телците сме толкова търсени  Flutter
Не са ли важни и другите характеристики на зодията?

Starrydream кажи ни, моля, за кои други характеристики говориш, че са важни? Разкрии ни малко по-надълбоко какво чувствате и защо не си показвате чувствата, че всички жени сме в шах от вас newsm78 Joy   
Може ли да ни кажеш, например, защо мълчите по седмица-две, а после изведнъж се появявате и все едно нищо не е станало и без да се извинявате, питате какво става и защо НИЕ мълчим? Искате НИЕ ли да ви търсим/пишем първи? И ако ние ви търсим -  как се чувствате - като мачо-герои или оценявате жеста по достойнство?
Цитат
Искате НИЕ ли да ви търсим/пишем първи? И ако ние ви търсим -  как се чувствате - като мачо-герои или оценявате жеста по достойнство?
Да  Laughing
Цитат
И ако ние ви търсим -  как се чувствате - като мачо-герои или оценявате жеста по достойнство?
Имаме си чувство на достойнство, гордост, а понякога това продължава с месеци, година (между приятели)  Peace

# 665
  • Мнения: 114
Прави ми впечатление, че дори в началото той да е направил първите крачки, после се отдръпва и чака да бъде търсен. Може много да харесва другия, да е много влюбен, ама тц мълчи говедото. Вярно, че телец е пасивен знак, но все пак говоря за хора на 30 и повече години и такова поведение хич не им отива.

# 666
  • Мнения: 736
Прави ми впечатление, че дори в началото той да е направил първите крачки, после се отдръпва и чака да бъде търсен. Може много да харесва другия, да е много влюбен, ама тц мълчи говедото. Вярно, че телец е пасивен знак, но все пак говоря за хора на 30 и повече години и такова поведение хич не им отива.

Съгласна! Ако не се бяхме срещнали случайно и не се държах на ниво и той също, нито той нито аз като Телци нямаше да направим крачката, дори и да "ринем плочки със зъби" за някого- тц. Това също не понасям в характера си, пусто му достойнство   ooooh! но не можем да избягаме от същността си.

# 667
  • Мнения: 1 517
Прави ми впечатление, че дори в началото той да е направил първите крачки, после се отдръпва и чака да бъде търсен. Може много да харесва другия, да е много влюбен, ама тц мълчи говедото. Вярно, че телец е пасивен знак, но все пак говоря за хора на 30 и повече години и такова поведение хич не им отива.

Съгласна! Ако не се бяхме срещнали случайно и не се държах на ниво и той също, нито той нито аз като Телци нямаше да направим крачката, дори и да "ринем плочки със зъби" за някого- тц. Това също не понасям в характера си, пусто му достойнство   ooooh! но не можем да избягаме от същността си.

Ако наистина е така ...е много жалко ...аз в моя случай бях много наранена ...

# 668
  • Мнения: 114
Как да не се оплаче човек - 5ти ден телефонът му изключен, фб също, никаква връзка с мен...  newsm50

# 669
  • Боса по асфалта вървя си ...
  • Мнения: 20 864
Сатурнова дупка...или номер в живота  Mr. Green

# 670
  • Мнения: 114
И двамата сме в такава дупка, че не ми се говори  Mr. Green
Сега сме далеч един от друг и реших да го жегна, като попитам защо не ми обръща внимание и дали не е намерил някоя местна. И като се почна  ooooh!
Приключи с това, че щом не съм там и не съм се вдигнала да замина при него, значи не съм държала на тези взаимоотношения. А не ми обръщал внимание, защото не съм физически при него  smile3555
Съответно му пожелах да си намери някоя местна девойка,че да му е близка физически и да не си усложнява живота с мен след което телефонът му още е изключен и фб. Детска му работа. Но не ме поздрави и за именния ден, което много ме обиди  Crossing Arms

Последна редакция: ср, 27 апр 2016, 19:18 от Tullip

# 671
  • Мнения: 89
И двамата сме в такава дупка, че не ми се говори  Mr. Green
Сега сме далеч един от друг и реших да го жегна, като попитам защо не ми обръща внимание и дали не е намерил някоя местна. И като се почна  ooooh!
Приключи с това, че щом не съм там и не съм се вдигнала да замина при него, значи не съм държала на тези взаимоотношения. А не ми обръщал внимание, защото не съм физически при него  smile3555
Съответно му пожелах да си намери някоя местна девойка,че да му е близка физически и да не си усложнява живота с мен след което телефонът му още е изключен и фб. Детска му работа. Но не ме поздрави и за именния ден, което много ме обиди  Crossing Arms
Tullip, едно от най-лошите неща, които можеш да покажеш на един мъж въобще, не само телец е, че не му вярваш. За телците това важи с двойна сила. Другото споменавайки други жени, ти сама му поставяш съмнение дали е избрал най-доброто, щом самата ти се притесняваш, че може да има нещо друго. От скоро съм в темата и не зная на колко си години, но дори и да си сигурна, че един мъж изневерява, ако си готова да го преглътнеш и искаш да си с него, трябва да се държиш на положение. Имам една любима мисъл: Kaквито и карти да ти се паднат, изиграй ги сякаш са ръката, която най-много си искал!
Дай му пространство. Те имат нужда, да знаят, че имат свободата си. В свободата си всички сме най-красиви.
Обикновено винаги търсим проблема в другите, но хората които срещаме, са наши огледала. Срещаме ги, за да намерим нещо, което имаме в себе си за оправяне. При теб, с тази ревност е : самоуважението и самооценката. За тях не може да ти помогне никой, освен самата ти.
Има безброй жени, които може да са били "предадени" физически, но да са запазили отношенията си, защото са знаели какво правят. Има такива, които не са били предадени и с поглед, и с действията си са развалили всичко. Обичай се повече, момиче Simple Smile

# 672
  • Мнения: 2 235
Според мен пък, телците се впечатляваме от неочакван и мъничък подарък. Не желая никой да ми купува или моето Теле също не обича защото трудно ни целят вкуса за скъпите неща. Скъпите неща си ги купувам сама, мъжът до мен също...
 Бях подарила на бившото Теле, една ръчно направена от мен картичка, бяла с многооо цветни пеперуди на корицата и беше неочаквана защото близо 6-7м. не се бяхме чували. И беше се зарадвал много.
 
 Пък и от друга страна това е строго индивидуално, аз се радвам и на едно глухарче и то много, от колкото на букет от 101 рози  Laughing. Повече се радвам на една принцеса на парти грил от колкото на вечеря в ресторант, ако е нарисувано нещо със сос отгоре още повече. Дори и Телето до мен от такива "обикновени" малки неща се радва.
Гледам, обсъждали сте какви подаръци харесват Телците. Grinning
По-назад Аня беше написала, че не се впечатляват от символични подаръци Wink... Ами то и аз не се впечатлявам особено от такива, а какво остава за един мъж например.. Wink
Мнението ми съвпада най-много с това на Нелка. Ако става въпрос за нещо непретенциозно, много би се зарадвал на един хубав, домашно направен сандвич с чаша чай или кафе... ей така, неочаквано да му ги поднесеш, без значение какъв ден е.Simple Smile) Самият жест и че си го направил специално за него биха го поласкали.. Съдя по моя Телец.; )

Фината техника му е страст, дори по едно време всяка година си купуваше нов смартфон.. Sick За този рожден ден си подари нов лаптоп.: ) За миналата Коледа му подарих (сам си го избра) куфарче с инструменти... въпреки че вкъщи - инструменти, колкото си искаш ooooh!.. Но това му харесва, това му е страст, така че не виждам защо, когато някой има афинитет към определени неща, трябва да се гледа, едва ли не леко отрицателно на това..; )
А фактът, че някой открито демонстрира, че определен подарък не му харесва, наистина прави много лошо впечатление и е доста обидно за този, който му го е поднесъл. Мен лично много би ме засегнало. Но това си е до човек, не до зодия. Peace

P.S. Една интересна статия за Телците: http://www.tialoto.bg/a/65-jivotat/48665-5-cherti-koeto-triabva- … TaurusTWEETSHARE/

Последна редакция: чт, 28 апр 2016, 11:44 от green_eyes14

# 673
  • Мнения: 114
Цитатът ми е излязъл от контекста и съм останала неразбрана. Не го ревнувам, напротив. Той е този, който ревнува и мисли, че съм повече отколкото заслужава. За това и ми ги играе тези игри и се прави на недостъпен, защото чака да му показвам и доказвам постоянно любовта си. Разбирам ги тези неща, чета някак м/у редовете.
Нашият проблем е от друго естество- живеем далеч един от друг. За да сме заедно,трябва да отида при него. Понеже съм телец и обмислям бавно нещата, той се колебае явно в моята любов. Поради, която причина постоянно ме кара да се доказвам, което пък ме изнервя. Самоуважението и самооценката ми са си високи, на моменти даже твърде много  Laughing

И понеже стана дума за изневяра... такова нещо не мога да преглътна. За сега не съм срещала някого толкова незаменим, че да си затварям очите за подобни изпълнения.
Ако Телето прави нещо, да си опича акъла да не разбирам, защото разбера ли връщане назад няма да има. Постарала съм се да го разбере, след като преди месец ми разправяше за някакви фенки. От тогава не си е отварял устата да се хвали, колко припадали за него, защото явно е осъзнал колко припадат по мен  tooth

За подаръците- не става дума демонстративно да покажеш, че не ти харесва. Просто неволно в реакциите липсва ентусиазъм ura

Последна редакция: чт, 28 апр 2016, 22:26 от Tullip

# 674
  • Мнения: 89
Аз съм рак. Харесвам телците, учат ме на много. Общуването с тях ме кара да се развивам, като характер. Те са такива добри учители, на това толкова непонятно за мен състояние, като търпението Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт