Астрология за начинаещи (да заповядат и напредналите :) ) - 2 тема

  • 43 966
  • 737
  •   1
Отговори
# 345
  • Мнения: 3 922
Алена, твърди, нехармони, отрицателни, предизвикателни става въпрос за едни и същи аспекти, а имено квадрат, опозиция, полуквадрат, квадрат и половина, понякога и съвпад /зависи от участващите планети.

# 346
  • София
  • Мнения: 3 930
Гриин мене и куинкоса не ми е много симпатичен  Naughty

# 347
  • в 1001-та нощ
  • Мнения: 16 893
Greene  Hug благодаря Simple Smile разбрах, вече  Hug  bouquet

# 348
  • Мнения: 2 195
и моля ви, отново да ми обясните какво е сходящ и какво разходящ аспект. не мога и не мга да го схвана (зачела съм се отново в ръшман и броя на браковете).

Сходящ /апликиращ/ аспект се образува, когато по-бързата планета приближава по-бавната. Когато я подмине, аспектът става разходящ /сепариращ/.
Луна на 1* в тригон със Слънцето на 3* - сходящ.
Луна на 4* в тригон със Слънцето на 3* - разходящ.

# 349
  • Мнения: 1 690
да, да, аз това го схванах. въпросът е, ако въртин напред и гледаме колко аспекти прави лунат аили сленце, какво ни интересува дали са сходящи. т.е. те първи са сходящи и после разходящи, но това се брои като един аспект, нали така?

не знам защо не мога да копна. книгата я има на първа страница, но нито онлайн, нито като я сваля ми дава да копирам пасажа Sad Изкуството на предсказателната астрология - стр. 45-46-47

# 350
  • Мнения: 2 195
да, да, аз това го схванах. въпросът е, ако въртин напред и гледаме колко аспекти прави лунат аили сленце, какво ни интересува дали са сходящи. т.е. те първи са сходящи и после разходящи, но това се брои като един аспект, нали така?

не знам защо не мога да копна. книгата я има на първа страница, но нито онлайн, нито като я сваля ми дава да копирам пасажа Sad Изкуството на предсказателната астрология - стр. 45-46-47


Да, първо е сходящ, след това точен или партилен и след това става разходящ аспект, например тригон. Един аспект е.

За книгата - на тези страници пише за прогресивната Луна в знаците, това ли е.
Така е форматирана, че да не се копира.

# 351
  • София
  • Мнения: 201
Момичета, днес се рових в картата на щерката и да споделя видяното.
Преди две години, когато тръгна на ясла, прогр.Луна е в съвпад с купсидата на 3-ти дом /начално образование, близка,обкръжаваща среда/, а дирекционен Плутон е на купсидата на 9-ти дом. Активира се оста 3ти - 9ти дом - "Оста на Ума", както го нарича Рашмън.
6 месеца по-късно, транзитен Сатурн пресича Десцендента и точно тогава двете лели, които се грижеха за децата в яслата, напуснаха едновременно. Щерката страшно много обичаше едната от тях. В случая Сатурн засяга оста на взаимоотношенията.

# 352
  • Мнения: 1 690
Kuanin, не, става въпрос за броя бракове, за който тя съди по сходящите аспекти, по техният брой и вече си ги наглася и по планети. дала е пример с нейния хороскоп. но не мога да разбера защо непрестанно набляга на това, че трябва да са сходящи като казва, че са аспектите на луната или съотв. слънцето до края на знака. звучи ми като тавтология или като нещо неразбрано от мен Simple Smile още по-притеснително е, че на мм луната прави 6 аспекта, но ми звучи несериозно да кажа, че той ще има 6 брака... затова се чудя дали не се отсяват някак тези аспекти

# 353
  • Мнения: 2 240
Сходящите аспекти (отбелязани с буквата "a" в астро.ком) отбелязват не просто броя на браковете, а характеристиката на жената, която го привлича.

# 354
  • Мнения: 3 922
елч, това е само един показател за вероятност от повече от един брак. И други фактори трябва да го потвърдят.Гали имаше такава статия . Пак комплексно следва да се разглежда: 7 дом, аспект м/у У1 и У7, луна и 7 дом от луна, венера и т.н иначе е нормално планета в първите градуси да има много предстоящо аспекти, а в последните нито един.

# 355
  • София
  • Мнения: 3 930
Елч сега огледах разни мъжки карти на познати, ами да ти кажа работи правилото Simple Smile само ми прави впечатление че на бившия ми мъж луната е на 28 градуса в дева и освен сходящите аспекти със сатурн (аз) и юпитер други няма да направи, а миличкия има уран в 7 дом и У7 хич не е добре поставен  Mr. Green
И моето слънце докато излезе от знака прави много сходящи - сатурн, плутон, юпитер, уран и венера   newsm78

Последна редакция: чт, 20 авг 2015, 17:19 от Lailah

# 356
  • Мнения: 1 532
Да, усещам влиянието на ретроградната Венера. Инициатор съм да  подклаждам един стар конфликт с баща ми, макар да знам, че не бива да го правя. Но не мога да се спра. Този конфликт направи ми бърка в 4-ти дом, а пък слънцето ми е в рак и в 4-ти дом.
С баща ми имаме много точна опозиция на лунните възли, като моята Венера е в съвпад с неговия южен и моя северен възел. Доколкото знам, това означава, че имаме кармична връзка от предни въпръщения и че той ми е помагал преди много. Вие как го тълкувате?

# 357
  • Мнения: 1 690
елч, това е само един показател за вероятност от повече от един брак. И други фактори трябва да го потвърдят.Гали имаше такава статия . Пак комплексно следва да се разглежда: 7 дом, аспект м/у У1 и У7, луна и 7 дом от луна, венера и т.н иначе е нормално планета в първите градуси да има много предстоящо аспекти, а в последните нито един.
Грийн, аз точно затова се тормозя, защото не стига че 7 му е в риби, ами и Нептун като че ли не му е хич добре поставен Sad Мятам картата да кажете вие как го виждате.

# 358
  • София
  • Мнения: 3 930
Елч и ти като мен  Confused
И аз седя и се ровя и го мисля как да докажа че не е вярно това което ми казаха вчера  ooooh!

# 359
  • Мнения: 3 916
Елч, какво му е на Нептун в Стрелец?

Защо се притесняваш, че 7Д е в Риби, само това не доказва наличието на повече бракове  newsm78

Общи условия

Активация на акаунт