Съвети за здравословен живот

  • 40 886
  • 713
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 11 267
Eдин столетник няма, дето да живее в град и да пътува в задръствания. На планетата.

# 61
  • Мнения: 5 060
Според мен пък стресът се преекспонира. Вменява му се вина за какво ли не, а всъщност ние определяме начина, по който стресът ни влияе.
Зависи, и аз мислех преди като теб, но сега бих казала, че не се подлагаш на стрес в истинския смисъл на думата.

# 62
  • Мнения: 8 163
не се подлагаш на стрес в истинския смисъл на думата.
Именно. Не позволявам на стреса да ми влияе така, по който повечето хора го възприемат.

Заедно с това съм намерила (и постоянно търся нови) отдушници и източници на положителен заряд.

Контесо, много ще се радвам, ако успея да помогна. Книгата е великолепна.

# 63
  • Мнения: 4 892
Хич даже не се преекспонира. Преди време ме заболя внезапно отдясно, при ребрата. Викам си - жлъчка.  Веднага си поставих диагноза, но понеже не съм чак толкоз проста, отидох на лекар. Ехограф на жлъчка и кво ли не - здраво. Аз здрава като бик. Оказа се невралгия. Силен стрес,  настинка или травма. Ми много ясно, в тоя период едно лайненце, без извинение ми скъса нервите!
Наложи се да се оправят нещата по един или друг начин, щото не съм се намерила на улицата.
Та като мога - минимум дразнители.
Иначе постоянно има човек на кво да се дразни, но аз говоря за наистина отровни взаимоотношения.  

# 64
  • Мнения: 5 060
Това е чудесно.  Grinning ( за последния пост на Фея пиша)
И аз на моя стрес не му позволявам, но той е по-напорист от мен. И колкото да се опитвам да съм над нещата и като че ли не го усещам ежедневно, но има моменти в които се сгромолясва върху мен, сякаш нося цял жилищен блок на раменете си.

# 65
  • Мнения: 12 473
Стресът почти ми докара инсулт преди няколко години. От тогава извървях дълъг път и разбрах, че не той, а аз него ще го управлявам.
Справям се успешно засега.
Нищо не е по-важно от дишевното ми спокойствие.

# 66
  • Мнения: 537
Тази тема отдавна трябваше да бъде написана! Отдавна! Но политиката, рекламите и стадното мислене ни съсипаха живота.

Аз мисля, че се храня здравословно, поне се надявам. Сега нямам зъби и не мога да ям всичко,  но ми е странно колко много хора реват как при социализма нямало банани! Писна ми от този рев за банани! Бананите растат в райони с тропически климат, какъвто тук няма. Внасят се зимата, когато в южното полукълбо е лято! А когато тук е лято, няма как да има банани, портокали и мандарини - в южното е зима и тепърва растат! Бананите не са като кафето, което може да се натъпче в консервна кутия!


Харесвам традиционните плодове и зеленчуци и екзотични неща като банани, портокали, мандарини, ананас, киви и не знам още какво са ми супер странна гледка по магазините, че и ненормална. За късмет не консумирам известни продукти, в които се оказа, че има ГМО. В мига, в който разбрах, че в какаото "Нескуик" слагат ГМО, се отвратих от "Нестле". Sick За мое щастие си намерих заместител - руско какао, но не издава име, защото не желая да му спрат вноса, а е с аромат на истинско какао, вкусно е, за разлика от "Нескуик".  Пия само оригиналната "Кока - Кола", защото зна, че собствениците на марката не са луди да си съсипят оригиналния продукт, но лайта и зерото не съм пила никога и сега се радвам на недоверието си към различните разновидности на "Кока - Кола"! Все още не съм намерила качествено кафе, яд ме е, че "Якобс Монарх Класик" е с ГМО, не очаквах да има ГМО в Германия.......... Cry Веднъж провах "Дерби Кола" на "Дерби", но ме заболя адски главата, после научих и за аспартама, оттогава не си купувам нищо на "Дерби", чета етикетите и избягвам всичко с аспартам и мононатриев глутамат. За съжаление няма пастети без тази отрова, не мога да намеря и истинска лютеница. Sad Щях да си купувам вносни руски неща, защото в Русия забраниха ГМО - то, но.......... тъпата политика прецака опитите ми да живея здравословно. Sad Не ям нищо с надпис "Народен", защото на "народните" неща слагат ГМО!  Така, че хора, не купувайте нищо, което е "народно"! То не е народно, а е бъкано с ГМО, просто не го пише на опаковката.  От самото начало бях скептична към "стандарта" "Стара планина" и се оказах права - това беше опит на ГЕРБ да ни залъже, че се произвежда нещо качествено, а всъщност ни рекламират ГМО! Радвам се, че послушах своето вътрешно 4аз4 и не съм ги яла тези боклуци.
За "Макдоналдс" изпитах голямо разочарование. В периода 2000 - 2004 година съм хапвала веднъж  седмично детско меню, но тогава не се знаеше нищо за ГМО, сега се чувствам излъгана, прецакана, яд ме е, че тези отрови нямат пречистване и премахване! яд ме е за затритото сиренце "Дунавия", за унищожения истински чай, хубав чай от лайка вече няма! Sad Няма я и истинската нкусна жълта лимонада (червена не обичам).  На "Бор . Чвор" нещата се оказаха ужасни, вече не обръщам внимание на рекламите по "Планета". По - вкусни и качествени са плеката на "Фибела", поне ги произвежда единствената оцеляла от соца фирма.

Като прочетох за историята на марките "Адидас" и "Щварцкопф", се отвратих! Повече на "Адидас" нищо няма да купя, нито на "Пума", иска ми се да знам кои още немски марки са имали вземане - даване с нацистите! От логото на "Шанел" ми се повръща!


Наскоро научих за ШИМ при мониторите и ме хвана бяс, че това инфо го нямаше, когато купувахме нов компютър. Стана ми ясно защо зрението ми е толкова увредено. Sad Sad Sad На пазара нещата без ШИм са скъпи и редки. Sad Sad Sad


Подсладителите ги отбягвам, държа си на добрата стара захар, просто сега опитват да я дискредитират. Мед не обичам, а и той вече е с ГМО.


Живеем в постоянен стрес, откакто народа откачи по новия месия Бойко Борисов. То не бяха караници за тока, то не бяхакараници за пари, спряна пенсия, лишения, нерви, сълзи.............


Здравословен живот? Може би в някой друг живот.  Днес научих, че 75% от реколтата в Германия е заминала от суша. Сега светът ще яде ГМО.
Плюйте още по Живков, Путин и който още реши да се противопостави на САЩ. Здравословното ще го сънувате.  Американските корпорации унищожават истинската храна, разпалват войни и конфликти, за да има болни, стрес, страх, напрежение. продължавайте да вярвате, че вината за раковите заболявания е само на "Чернобил"! ГМО също докарва рак.


Аз живеех здравословно до 2007. Без скандали, нерви и разправии. Без кризи, дългове и измислени цени на тока. Без ГМо (все още го нямаше масово),  без непрекъснато стоене пред компютъра, със спокоен сън и без сълзи. Сега чака само Йелоустоун да избухне. И ми остава надеждата, че в свят без САЩ, ще се намери лечение на рак и начин за връщане на зрение. И може би за живот в страна, която ще ми защити правата и спокойствието от луда преследвачка.


Този живот съм го отписала вече!

# 67
  • Мнения: 14 478
Eдин столетник няма, дето да живее в град и да пътува в задръствания. На планетата.
Все пак за да станеш столетник трябва да минат 100години, а задръствания от 100 години няма.
така че не бързай със заключенията..
  Днес научих, че 75% от реколтата в Германия е заминала от суша.
това във вестник "шок" ли го прочете?

# 68
  • Мнения: 934

Eдин столетник няма, дето да живее в град и да пътува в задръствания. На планетата.



Има,има - ей наскоро четох за някаква баба парижанка,която се споминала на над 100 години.

# 69
  • Мнения: 7 325
Полина, дори и да не се храниш 100% био, мио и т.н, при теб стреса не съществува. Така че дишай спокойно, живота ти е абсолютно здравословен.

# 70
  • Мнения: X
Стресът почти ми докара инсулт преди няколко години. От тогава извървях дълъг път и разбрах, че не той, а аз него ще го управлявам.
Справям се успешно засега.
Нищо не е по-важно от дишевното ми спокойствие.
Hug Hug

 Нещата трябва да си ги променя аз ,но не мога напълно да контролирам средата ,храната и водата.

Фея, благодаря ти .По принцип на психология на масите или т.н. self-help книги не се доверявам, но уважавам мнението ти  Hug

Поръчах от Амазон   bouquet


Полина, вземи се в ръце сама и не обвинявай всеки и всичко за неволята си . И недей така за Йелоустоун или Уойоминг ,защото последиците няма да са само за Америка ,а за целия свят  Peace

Последна редакция: чт, 13 авг 2015, 01:17 от Анонимен

# 71
  • Мнения: 74
четох за някаква баба парижанка,която се споминала на над 100 години.

Дали не е тази.  Доживяла до 122, но не е живяла в Париж. 

Ядяла по едно кило шоколад на седмица и била много спокойна.  Simple Smile

# 72
  • Мнения: 14 478


Ядяла по едно кило шоколад на седмица и била много спокойна.  Simple Smile
С по едно кило шоколад на седмица и аз ще се успокоя...но пък кантара ще полудее.

Според мен дългия живот зависи от три неща-гени , здрава психика и малко късмет.

# 73
  • Мнения: 74


Ядяла по едно кило шоколад на седмица и била много спокойна.  Simple Smile
С по едно кило шоколад на седмица и аз ще се успокоя...но пък кантара ще полудее.

Според мен дългия живот зависи от три неща-гени , здрава психика и малко късмет.


На мен това за килото шоколад много ми харесва като идея...   Grinning

За трите неща съм съгласна, но и начинът на живот си казва думата.

# 74
  • Мнения: 8 163
Благодаря за доверието, Контесо!

Ако ти хареса тази книга, мога да препоръчам и други в същата област. И съвсем не става дума за ню ейдж литература от типа на "Тайната". Мога да те насоча и към сериозни (но написани за лаици) четива за отглеждане на щастливи и успяващи деца (от Ph. D. социолог и "happiness expert" към Berkeley), и за осъзнатите и неосъзнатите мисловни процеси (авторът е Нобелов лауреат)...

***

Да, стрес има. Но влиянието му върху емоциите, психиката и физиката ни може да бъде намалено, ако знаем как.

Търсете. Четете. Опознавате се. Степенувайте.

Общи условия

Активация на акаунт