Кандидат и бъдещи мами с татко от епруветка

  • 28 391
  • 723
  •   1
Отговори
# 675
  • Мнения: 2 877
йоли, питай денис за вечерната иглика. аз така и не схванах защо точно я пият. и какво точно е ФК?ако е фолиева, тя няма връзка с пкя. взема се против спина бифида при плода. и това с поликистозата сигурно ли е? броихте ли фоликули и как са андрогените?

# 676
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Да фолиева, взела съм неофолик мета, ами искам да се натрупа в организма, четох че 3месеца назад може да се пие.
Вечерната иглика подобрява качеството на Я. Писах и на Денис, понеже пия доста неща и може да се налага прием по различно време.
За поликистозата да, втори АГ ми го казва. Тази при която ходя на профилактични, и сега Калчев ми каза. Интересното обаче че тя ми каза, че и двата Я са с поликистозна структура, а Калчев само единия. Та дали диетата повлиява  newsm78. Все въпроси, които може би ще останат без отговор, освен ако не изчезне и на този. То това си е до човек според мен, на един диета може да помогне, на друг друго ... дано съм намерила решението  Crazy

# 677
  • Мнения: 3 403
Здравейте момичета,

Йоли, ще споделиш ли и тук като научиш за вечерната иглика? Ако подобрява качеството на Я  да пробвам и аз - имам поне още месец до началото на стимулацията, дано помогне нещо.

Вие пиете ли фолиева между процедурите? На мен лекарката ми каза да пия , но аз вместо неофолик пия фемибион (още д-р Савова ми го беше дала и го пия вече 5 месеца). Дали не бъркам нещо?

# 678
  • Мнения: 2 877
ох, какво е поликистозна структура? ако нямаш много антрални и високо лх, може ли да се счита за поликистоза? разбирам, че си с ИР, но не всички с ИР са с поликтистоза. нали си овулираш нормално и  нямаш завишени андрогени? както и да е, диета и спорт по принцип помагат, тъй като атакуват различните симптоми на ПКЯ- ИР, високо ниво на андрогени и пр. вече дали трябва да е високомазнинна или по-скоро нискохолестеролна има спорове. ако можеш да намалиш холестерола, пробвай. със сигурност няма да навреди.
за фолиевата, аз над година се тъпча. вече ми тече от ушите, но не вреди, така че пия. само вземам неофолика пред ден.

# 679
  • Мнения: 3 126
Да фолиева, взела съм неофолик мета, ами искам да се натрупа в организма, четох че 3месеца назад може да се пие.
Вечерната иглика подобрява качеството на Я. Писах и на Денис, понеже пия доста неща и може да се налага прием по различно време.
За поликистозата да, втори АГ ми го казва. Тази при която ходя на профилактични, и сега Калчев ми каза. Интересното обаче че тя ми каза, че и двата Я са с поликистозна структура, а Калчев само единия. Та дали диетата повлиява  newsm78. Все въпроси, които може би ще останат без отговор, освен ако не изчезне и на този. То това си е до човек според мен, на един диета може да помогне, на друг друго ... дано съм намерила решението  Crazy

Йоли,
Аз пия неофолик от февруари месец.
За добавки, като вечерна иглика аз съм скиптична. Не за друго, просто зная, че хранителните добавки не съдържат това, което трябва. Не им налагат контрол, като при лекарствата.

# 680
  • Мнения: 3 403
Поли, копирам от листовката:

От момента на планиране до края на 3-тия месец от бременността
Хранителна добавка с Метафолин, фолиева киселина, витамини и йод:

Фолати: Фолиева киселина; L-метилфолат.(еквивалентни на 200 Фолиева киселина)
Витамин В1 (тиамин мононитрат)
Витамин В2 (рибофлавин)
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид)
Витамин В12 (цианокобаламин)
Биотин (D-биотин)
Ниацин (никотинамид)
Пантотенова киселина (калциев D-пантотенат)
Витамин С (калциев-L-аскорбат)
Витамин Е (DL-алфа-токоферил ацетат)
Йод

Сега като прочетох, в него има доста виатмини. Ако взема и неофлика, може и ще предозирам фолиевата в организма. Но за игликата се замислих - не пречи да пробвам.

# 681
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Тъпото е че не знем дали ще е успешна процедурата и така дефакто може да си пия фолиева киселина с месеци, което май не е голям проблем май  Thinking
Иначе аз пиех преди, но ми свърши ... по време на предното инсе пих прегнакеър.

Звезди, ако знаех само ... до колкото разбрах имал релефна повърхност и като задебеляване, атрални тела не сме бороили за сега. Преди са ме гледали, но не знам какво е положението. Калчев не ме гледал. Имам редовна О, завишено ФСХ и ЛХ (според тестовете за О), тепърва през януари ще го проследя през целия месец. Имам някои по-къси МЦ, от по 25-26 дни, за нормален МЦ за мен е 27-29 дни. Поне преди опитите беше така. През живота ми не съм пропуснала цикъл.

# 682
  • Мнения: 3 126
Поли, копирам от листовката:

От момента на планиране до края на 3-тия месец от бременността
Хранителна добавка с Метафолин, фолиева киселина, витамини и йод:

Фолати: Фолиева киселина; L-метилфолат.(еквивалентни на 200 Фолиева киселина)
Витамин В1 (тиамин мононитрат)
Витамин В2 (рибофлавин)
Витамин В6 (пиридоксин хидрохлорид)
Витамин В12 (цианокобаламин)
Биотин (D-биотин)
Ниацин (никотинамид)
Пантотенова киселина (калциев D-пантотенат)
Витамин С (калциев-L-аскорбат)
Витамин Е (DL-алфа-токоферил ацетат)
Йод

Сега като прочетох, в него има доста виатмини. Ако взема и неофлика, може и ще предозирам фолиевата в организма. Но за игликата се замислих - не пречи да пробвам.



Фолиевата киселина не може да се предозира. Водоразтворим витамин е.

# 683
  • Мнения: 2 877
йоли, ако имаш под 15 антрални и приемливи нива на лх и фсх/имам предвид под 8 за фсх и под 6 за лх на 2-3 ден/, структурата ти е последен проблем. в крайна сметка, важно е да има спонтанна овулация и яйцеклетката да е качествена. ако имащ редовен цикъл, това също не съответства много на пкя, при които обикновено цикълът липсва или е твърде дълъг. предполагам, че си има видове и подвидове, но идеята ми е, че твоят спкя не трябва да е пречка за забременяване.

# 684
  • Мнения: 2 877
а за фолиевата някъде четох, че се предписвала за профилактика на някои раци/май стомашночревните/, така че се я пия.

# 685
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
Звезди и аз така мисля, че не е голям проблем, но все пак цикъл 25/6 дни не ми е нормален. Я се пука около 18мм. ФСХ е 8-9, а ЛХ около 6-6.5, сега нямам резултатите си, но около тези стойности варират. Атралните сме ги броили с предния, док, но той не казваше, даже да го питаш ... но с АМХ 1.6 едва ли са много.
ЛХ засичам през целия МЦ според тестовете за О, док иска да правя такива през целия месец със сутрешна урина, и сега ми предстои да купя за процедурата от ибей, че тук ще ми излязат златни.

# 686
  • Мнения: 2 877
йоли, по-къс цикъл може да се дължи и на по-малко килограми. моят така се скъси от 31-32 на 28, а сега - на 27-26.
лх няма ли да ти излезе по-евтино и по-точно, ако го изследваш в лаборатория на 3, 10 и 12 ден напр. ?

Последна редакция: пн, 07 дек 2015, 22:36 от zvezdi4ka14

# 687
  • Мнения: 3 126
йоли, по-къс цикъл може да се дължи и на по-малко килограми. моят така се скъси от 31-32 на 28, а сега - на 27-26.
лх няма ли да ти излезе по-евино, ако го изследваш в лаборатория на 3, 10 и 12 ден напр.

Ааа, и аз отслабнах тази година, но не го връзвах с цикъла.
Йоли, при Калчев ли ще правиш инсето?
Момичета, колко време според вас ще трябва на витамин Д, за да се натрупа? Аз както се бях разбързала, така сега с всички новоизкочили неща се чудя кога ще успея да започна..... Sad

# 688
  • От Луната
  • Мнения: 6 218
йоли, по-къс цикъл може да се дължи и на по-малко килограми. моят така се скъси от 31-32 на 28, а сега - на 27-26.
лх няма ли да ти излезе по-евтино и по-точно, ако го изследваш в лаборатория на 3, 10 и 12 ден напр. ?
И това, едва ли ще ми се размине боденето, като знам док какъв е перфекционист. Каза да правя тестове и няма как да пренебрегна ...
Аз с отслабването нормализирах нещата ...
Да при Калчев, при него и ЦС правих ...

# 689
  • Мнения: 2 877
това с боденето си е много гадно. през октомври ми източиха към 12-13 шишенца кръв. бодоха ми и двете ръце, едната - двукратно. накрая питах сестрата колко събира едно шише, за да знам дали няма да ми се наложи кръвопреливане. тя ми се смя, че шишето било само 10 мл, а в тялото имало 5 литра.
поли, бях чела из разни публикации, че средно за месец и половина-два се натрупва с толкова единици, колкото вземаш. напр. ако сега си с 10, след два месеца с 2000 единици дневно, ще минеш на 30,но това са си някакви средни показатели. всеки го усвоява различно.

Общи условия

Активация на акаунт