Един въпрос

  • 13 873
  • 121
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: X
Така е, но в случая няма как да знаем докъде са стигнали отношенията. Това, че той не отива при новата, не означава, че е в съвсем начален стадий всичко и само си приказват.

# 76
  • Мнения: 25 922
Аз съм далеч от мисълта че само си приказват. Този етап е отдавна отминал.

# 77
  • Мнения: 282
Не ви изчетох всички. Само първите няколко отговора.

Според мен човек търси друг, но от срещуположния пол за разговор, само ако имат общи интереси или общи познати. И в това няма нищо лошо, защото хората, с които разговаряме и считаме за познати, приятели и т.н. нямат пол в нашите желания за разговори с тях. Възприемаме ги като хора, не като мъже или жени, въпреки че са, а като хора с които разговаряме и всичко си остава на това ниво без да се прекрачва никаква граница.

Ако мъжът на авторката не е от тази група, то следва втората - мъжът изневеряващ. И това вече е огромен проблем.

Няколко от отговорите на другите потребители доста добре напипаха проблема и сигналите.
Тръгне ли да се крие и да трие, значи има нещо гнило. Щом мълчи - не знае какво да отговори, чуди се какво да каже без да засегне и без да предизвика скандал.

Ако беше просто колежка, позната, приятелка - нормално е да обясни и да успокои съпругата си.
Щом е любовница - или ще беснее и ще вика, че жена му си измисля и е откачена, или ще мълчи и ще игнорира жена си, все едно я няма. Зависи от характера на мъжа.

Друг интересен момент е докога ще търпи жена му. Или ще го резне от раз и да се спасява или ще му даде ултиматум да прекрати взаимоотношенията си с проблемната особа.
Разбира се умният и ценящ мъж първо не би си хванал любовница, а дори и да му е само приятелка - ще я дистанцира, за да уважи спокойствието на жена си.

Но тук вече мъжете оглупяват, стават лесни за контрол от някоя извъртяна путка /Извинете ме за цинизма!/. Няма да иска да загуби сигурното, докато не опитоми дивото. Това някъде го мернах в отговорите на другите, но по друг начин изразено. Така е. Ще тъче на два, на пет, на сто стана, само и само, за да си оплете онази кошница, която ще му е по-удобна.
Жена му ще му постави ултиматума "Аз или тя!". Вероятностите са три - или ще избере на момента, или ще прекрати връзката с другата, или ще лъже жена си още по-добре.

Дано мъжът на авторката не е от втория тип мъже и дано не избере третия начин, защото тогава тежко й и горко на авторката, ако й е слаба волята и психиката.

Съвет към авторката: Първо си изясни какъв статут заема тази жена в живота на мъжа ти. Дали му е само приятелка или любовница. В зависимост от това каква е тя в неговите очи ще разбереш какво да правиш ти. Ако му е само приятелка - излезте заедно да си говорите. Ако му е любовница - жална ти майка, ще ти съчувствам и ще се моля за теб. И съм напълно сериозна. Жените сме по-емоционални и сривът при нас може да бъде с ужасни последици за психиката ни. Стискам палци да е първото! Успех и не се вкарвай във филми преди да прочетеш заглавието им!

# 78
  • Мнения: 2 860
Преди малко попаднах на това.
Скрит текст:
Не си падам много по подобни статии, но в тази има много верни неща.
 Ето този откъс е право в десятката.
"Защо тогава ти е изневерил с мен ли? Не знам. Може би след като е потънал в мекото кресло на домашния уют с теб, ловецът в него е почнал да нервничи. И е имал нужда просто ей така, да обстреля нещо – да си припомни как става.
 
Ти си публиката, която вече не му ръкопляска, защото знае наизуст репертоара му от вицове. Ти си сигурността, чехлите под леглото, топлата супа, майката на децата му – опитомената женска, свила гнездо и пуснала корени в душата му. Аз съм адреналинът, ускореният пулс, необяздената кобила, бързият секс в обедната почивка, написаният крадешком SMS. Ти си свидетелят на живота му и обещанието, че няма да остарее сам."

# 79
  • Мнения: 9 075
Хората имат различни животи - как беше - обществен, личен и таен  Peace

# 80
  • Мнения: 20
Ще трябва да внеса някои уточнения.Изобщо не вярвам; че тема на разговорите са хоби и общи интереси.Няма такъв филм.Предложение за раздяла е имало от моя страна.Имам къде да живея и гладна няма да си легна.Отговора беше 'И двамата има къде да отидем; но за никой от нас няма да е по-добре.Реших; че това ще го освести и  ще се отдръпне.Да ама не.Още в началото си изкарах картите на масата.Знаеше; че му дебна телефона; бога ми никога преди това не съм го проверявала.На нападките ми казваше неща от сорта;че това;че телефона дава заето нищо не значи.В интерес на истината моментално ме е набирал.Виждала съм в действие ревнив психопат; е такъв ужас трудно се описва.Самата аз съм ревнива; но никога преди това не ми е давал поводи.Всъщност той ме провокира да пусна темата.На последния ми опит да изясним нещата; му зададох тези два въпроса-мълчание.Повторих бавно и внимателно,още по-плътно мълчание.Сигурно повечето се питате тая шмати  защо още стои;В друг момент сигурно бих реагирала доста емоционално.Варианта да си тръгна стои отворен.Какво ме държи при него/Ми освен тази простотия; която сътвори и овладяната му хипохондрия; не се сещам за други неща; които да ме дразнят.Аз също не съм лесна за съжителстване; давам си сметка.

# 81
  • Мнения: X
Изчакай още малко и постави пак картите на масата, но с ултиматум и със срок.

# 82
  • Мнения: 282
Ще трябва да внеса някои уточнения.Изобщо не вярвам; че тема на разговорите са хоби и общи интереси.Няма такъв филм.Предложение за раздяла е имало от моя страна.Имам къде да живея и гладна няма да си легна.Отговора беше 'И двамата има къде да отидем; но за никой от нас няма да е по-добре.Реших; че това ще го освести и  ще се отдръпне.Да ама не.Още в началото си изкарах картите на масата.Знаеше; че му дебна телефона; бога ми никога преди това не съм го проверявала.На нападките ми казваше неща от сорта;че това;че телефона дава заето нищо не значи.В интерес на истината моментално ме е набирал.Виждала съм в действие ревнив психопат; е такъв ужас трудно се описва.Самата аз съм ревнива; но никога преди това не ми е давал поводи.Всъщност той ме провокира да пусна темата.На последния ми опит да изясним нещата; му зададох тези два въпроса-мълчание.Повторих бавно и внимателно,още по-плътно мълчание.Сигурно повечето се питате тая шмати  защо още стои;В друг момент сигурно бих реагирала доста емоционално.Варианта да си тръгна стои отворен.Какво ме държи при него/Ми освен тази простотия; която сътвори и овладяната му хипохондрия; не се сещам за други неща; които да ме дразнят.Аз също не съм лесна за съжителстване; давам си сметка.

Ако те разбирам правилно, той мълчи в знак на потвърждение. Ако е така - не стой с него. Да останеш с мъж, който има любовница и няма намерение да я разкара, означава цял живот да го делиш с нея. Ако си съгласна на това - оставай, ако не си - бягай, но дълго не отлагай. И преди всичко - изясни си до 100% каква е тази жена в неговия живот. Дали живееш добре с него е едно на ръка. Но е важно и дали ще си спокойна с него. А тази "любовница" или каквато е там те напряга. Или да я маха или да маха теб. Не ти трябва да се тормозиш до края на живота си, освен ако за теб наличието на "нея" не те притеснява.

# 83
  • Мнения: X
Преди малко попаднах на това.
Скрит текст:
Не си падам много по подобни статии, но в тази има много верни неща.
 Ето този откъс е право в десятката.
"Защо тогава ти е изневерил с мен ли? Не знам. Може би след като е потънал в мекото кресло на домашния уют с теб, ловецът в него е почнал да нервничи. И е имал нужда просто ей така, да обстреля нещо – да си припомни как става.
 
Ти си публиката, която вече не му ръкопляска, защото знае наизуст репертоара му от вицове. Ти си сигурността, чехлите под леглото, топлата супа, майката на децата му – опитомената женска, свила гнездо и пуснала корени в душата му. Аз съм адреналинът, ускореният пулс, необяздената кобила, бързият секс в обедната почивка, написаният крадешком SMS. Ти си свидетелят на живота му и обещанието, че няма да остарее сам."

Или както се пееше в старата българска песен: "Всичко това е тя, а останалото съм аз."
Поздрав с песента на съпругата за любовницата: http://vbox7.com/play:d028a544
 Joy

И любимият ми цитат от песента: "Дай боже да ти е вярна, колкото ти на нея!"  hahaha

# 84
  • Мнения: 279
А в съседната тема половината оправдавахте жената със секс чатовете и пиенето на чай с дъртака, било модерно, демократично и тем подобни глупости.

Джия, мъжа до теб търси нещо което не искаш да му дадеш или не го намира вече в теб. Дали е тръпка, дали е секс, дали фетиш, дали е емоция някаква, дали не го задушаваш или командваш прекалено много, не знам.
Седнете и поговорете, защото така не може да продължавате, опитай се да го накараш да ти сподели, но не търси вината в себе си. Всеки човек е такъв какъвто е и трябва да бъде обичан, като такъв. Който не му харесва или не намира това което търси да продължава към друг/друга, но по цивилизован начин.

# 85
  • Мнения: 9 075
Честно казано се изумявам и възхищавам на търпението ти в подобна ситуация  Peace Мъжът ми да поддържа напоителни отношения с друга жена, негласно да потвърждава съмненията ми и да не прекратява ситуацията - абсурд да стоя и да се чудя какво да направя - точно за 1 час съм си събрала багажа/неговия багаж и кой от където е.

Еднократен секс приемам, поддържане на отношения - не.

# 86
  • Мнения: X
Ще трябва да внеса някои уточнения.Изобщо не вярвам; че тема на разговорите са хоби и общи интереси.Няма такъв филм.Предложение за раздяла е имало от моя страна.Имам къде да живея и гладна няма да си легна.Отговора беше 'И двамата има къде да отидем; но за никой от нас няма да е по-добре.Реших; че това ще го освести и  ще се отдръпне.Да ама не.Още в началото си изкарах картите на масата.Знаеше; че му дебна телефона; бога ми никога преди това не съм го проверявала.На нападките ми казваше неща от сорта;че това;че телефона дава заето нищо не значи.В интерес на истината моментално ме е набирал.Виждала съм в действие ревнив психопат; е такъв ужас трудно се описва.Самата аз съм ревнива; но никога преди това не ми е давал поводи.Всъщност той ме провокира да пусна темата.На последния ми опит да изясним нещата; му зададох тези два въпроса-мълчание.Повторих бавно и внимателно,още по-плътно мълчание.Сигурно повечето се питате тая шмати  защо още стои;В друг момент сигурно бих реагирала доста емоционално.Варианта да си тръгна стои отворен.Какво ме държи при него/Ми освен тази простотия; която сътвори и овладяната му хипохондрия; не се сещам за други неща; които да ме дразнят.Аз също не съм лесна за съжителстване; давам си сметка.
Т.е., той мълчаливо е потвърдил, че подозренията ти са верни?
Поне аз така го разбирам, мълчи-значи не може/не желае да отрича, просто няма смелостта да каже:"Да, права си, има друга!"
При това положение ми е странно това му изказване
Цитат
Предложение за раздяла е имало от моя страна.....Отговора беше 'И двамата има къде да отидем; но за никой от нас няма да е по-добре
Хем индиректно признава, че има друга, хем не желае да напуска.
Обикновено мъжете, които не искат да си тръгват, отричат наличието на любовница.
Поведение :"Да, имам друга, ама не искам да те напускам!" май за пръв път "срещам".
Не знам какви нерви трябва да имаш, за да търпиш това положение и да го чакаш да се нахойка.
Аз, както писах, няма да мога.

# 87
  • София
  • Мнения: 17 434
Е, как, моят бивш мъж също беше така - имам друга, но не искам да те напускам. При повечето ми разведени приятелки също беше така. Мъчителна история за всички. В крайна сметка жената трябва да намери сили в себе си и да сложи точката, мъжете хич не им се ще те да го направят.

# 88
  • Мнения: 2 222
Моят бивш пък с другата имаше само духовна връзка, и то още от минал живот.  Sunglasses За друго не признаваше, даже и след развода си твърдеше, че само са пили чай, а аз съм се заблудила Crazy

# 89
  • София
  • Мнения: 17 434
Е, да, и при мен така, само приятели, как иначе.

Общи условия

Активация на акаунт