"Септември чакаме с копнеж,че да започне нашия бебевалеж" - Тема №7

  • 29 198
  • 749
  •   1
Отговори
# 660
  • Мнения: 5 259
m84, честито   bouquet
Да сте живи и здрави!
Важното е, че крайният резултат е добър и всичко е завършило благополучно!

# 661
  • Мнения: 1 456
Хей мамчета,вчера след обяд родих нашия син,3.3кг.две седмици преди термин.
От началото на контракциите докато той се появи минаха 36ч.
Беше много трудно,но резултата е важен.
На всички Вас пожелавам леко раждане и да си гушкате мъниците Hug
Честито бебче! Нека да бъде много здраво и щастливо дете!   bouquet

# 662
  • Мнения: 24
Честити рожби на m84 и benite   !!!
Бъдете живи и здрави,желая бебчетата ви да са спокойни,а на вас бързо възстановяване!!!


benite - С каква упойка беше секциото? Пълна или спинална ?

# 663
  • Мнения: 1 456
При нас тоновете се записват от старша акушерка и гинеколожката ми каза, че тя е обучена и ако види нещо нередно веднага ще ме прати при дежурния гинеколог в болницата. На листчето , което ми дадоха и аз не виждам големи амплитуди, чертичката е назъбена лекичко, около 140 удара някъде е според мен, като се изкашлях стигна 150. Определено не прилича на кардиограма на възрастен човек.

mikipoli с теб сме май на един хал. Първо за тоновете - моята лекарка е в отпуск и от както я няма при запис на тоновете имам същата графика - варират около 140 (нито много повече, нито много по-малко). Акушерката се приетесни и ме прати при лекар да ги разчете, а отделно аз ходих на запис и на трето място. Последните казаха, че били нормални, но аз много се тревожа. Изглежа така сякаш си имам поспаланче. Само последния път тоновете бяха добри и малко се поуспокоих, но все пак си чакам и моята докторка да се върне.
Второ - и аз имам кашлица, болки в гърлото и хрема. Вече съм на антибиотик, Геломиртол, хапчета за смучене, макмирор - хиляда неща и още не съм оздравяла. Много ми е мъчно за бебето - с тези гадости, които пия и с това кашляне, с което нон стоп си напъвам корема. Дано всичко с него е наред Praynig

# 664
  • София
  • Мнения: 1 540
m84 честито! Да ви е жив и здрав.  Hug

Руми, аз май носех копие от акта за брак, но май не е нужно да го прилагаш, а само информацията от него. Но не съм сигурна и не помня добре(а не беше толкова отдавна). Спомням си, че ММ по телефона ми издиктува данните от личната си карта и не ми е носил копие от неговата.

Дрешките за изписване май са ми размер 50 този път. Предните бяха 0-3месеца и бяха големи, че малката се роди мъничка. Но сега този бебчо върви по-голям и да не се окаже, че не му стават  Thinking

Днес и аз бях на тонове. Казаха, че всичко е ок. Мисля, че ако бебето е по-спокойно са по-равни, но това не показва проблем. При мен и двата пъти се опитваше да изрита датчиците. В резултат пулсът му се покачваше.
Също определихме и дата за секцио - 8-ми септември. Но аз се надявам да реши само да излезе по-рано.

# 665
  • Мнения: 4 816

mikipoli с теб сме май на един хал. Първо за тоновете - моята лекарка е в отпуск и от както я няма при запис на тоновете имам същата графика - варират около 140 (нито много повече, нито много по-малко). Акушерката се приетесни и ме прати при лекар да ги разчете, а отделно аз ходих на запис и на трето място. Последните казаха, че били нормални, но аз много се тревожа. Изглежа така сякаш си имам поспаланче. Само последния път тоновете бяха добри и малко се поуспокоих, но все пак си чакам и моята докторка да се върне.
Второ - и аз имам кашлица, болки в гърлото и хрема. Вече съм на антибиотик, Геломиртол, хапчета за смучене, макмирор - хиляда неща и още не съм оздравяла. Много ми е мъчно за бебето - с тези гадости, които пия и с това кашляне, с което нон стоп си напъвам корема. Дано всичко с него е наред Praynig

Да, ужасна е тази кашлица , в събота беше съвсем лекичка и се обадих на гинеколожката да ми изпише някакъв сироп уж да я пресечем преди да стане сериозно, а то още на другия ден беше 100 пъти по - зле  #Crazy вече съм пила Стодал сироп, Проспан таблетки, сега съм на Хустагил сироп, Ефизол и Тайлол хот (което не знам защо ми го изписа като нямам температура и хрема), в понеделник ако не съм се оправила отивам при специалист УНГ, да видим какво ще каже, личната ми каза, че не било сериозно , нищо ми нямало на дробовете, ако се наложело щяла да ми изпише антибиотик , а на др ден гинеколожката каза, че не било хубаво антибиотик само за едната кашлица, щом няма други симптоми....като се сетя , че раждането наближава , а и ще съм секцио, как се кашля с разпорен корем не ми се мисли......

# 666
  • Мнения: 4 816
В МБАЛ Дева Мария - Бургас, имам дата за операцията, но нищо не се знае, надявам се да си я дочака, не искам да я споделям, че някакви суеверия ме гонят от самото начало Grinning

# 667
  • Мнения: 324
m84 Честито бебе   bouquet Да ви е жив и здрав мъника.Толкова е хубаво ,като се появяват бебетата вече.Дай Боже при всички ни всичко да мине нормално без усложнения и накрая с щастливи бебчета.Ох сега като се замисля момичета всички ще сте родили аз докато ида да раждам. Joy

# 668
  • Мнения: 5 259
вече съм пила Стодал сироп, Проспан таблетки, сега съм на Хустагил сироп, Ефизол и Тайлол хот
Геломиртол пий, много бързо ще ти мине кашлицата. Само виж на листовката дали се препоръчва за бременни и питай доктора си. Но мисля, че щом на julieta_sv са ѝ го изписали, сигурно е ок.

# 669
  • Мнения: 38
М84 честито! Да е живо и здраво!!!!

# 670
  • Мнения: 584
Леле, момичета, няма ме за няколко часа и вие сте изписали 5 страници Simple Smile

m84 честито бебчеее Simple Smile мн да ви радва Simple Smile

при мен също първият път графиката мн ми варираше и се бях панирала но като го погледна лекарката, каза че е "чудесно записчето". Точно тогава бях пила и кафе и постоянно се вдигаше на 160, даже на два пъти стигна 180 и се бях притеснила.
Вторият път беше около 120 като варираше до 160, а третия път по равномерно си стоеше на 130 за 10 минути само веднъж се беше вдигнало до 160, но вс път ми казват че всичко е наред.

# 671
  • Мнения: 401
m84  да ви е честито малкия бебок много да ви радва Simple Smile леко възстанвяване на теб и бързо да забравиш тези часове.
rumka833 трябва акт за брак, носиш го по време на престоя си в болницата, за да направят акста за раждане.
Only God термина ми беше на 3-ти септември, секциото на 20 август. По принцип го правят около 10 дни преди термина, аз малко избързах заради Богданова.
ivetyuyu бях със спинална (тази която се слага в гръбнака и си си буден). По принцип няма смисъл да се рискува с пълна ако няма необходимост. Сама упойка не боли, т.к ти слагат друга преди това за да не я почувстваш.
Относно кафето и тоновете, аз пих кафе точно преди самите тонове, не трябва да се пие само ако ви влиае, но винаги си казвайте че сте пили.

# 672
  • Мнения: 509
Аз пък си чакам леглото, защото искам да прибера дрехите по шкафове.
И хората, които трябва да ни го върнат нещо се мотаят. ММ ме питаше супер учуден що давам зор?
Обясних му, че тръгна ли да раждам, трябва да изсипе всички дрешки на леглото и по мои инструкции да намери дрешките за изписването. После да изпере всичко наново и да го изглади. Tired

Да питам, обзаведох се с такъв стерилизатор
http://thumbs2.ebaystatic.com/d/l225/m/m6CXQGZ_LylEbupM03Z_EhA.jpg
но е без инструкция. И сега се опитвам да разбера колко мл вода се сипва в него. Търся в нета, обаче понеже е стар модел, не пише никъде. Някоя от вас дали е ползвала такъв?

Иначе дрешките за изписването ги взех 56 см май, не помня вече. Те и повече то са толкова, или поне така си мисля. Ако имах легло да ги подредя, щях да ги наредя и по размери и да съм ориентирана. Crossing Arms

Шмокси, супер е заглавието! Hug
Ще ти пратя линк на сайт на Филипс, където има инструкции за всеки продукт, нооо от телефона нещо не мога.

# 673
  • Северо=Западналия край
  • Мнения: 1 033
м84, честито бебче! Живо, здраво и винаги усмихнато да е за да радва мама и тати! Хайде бебевалежа продължава, кой ще е следващия, аз вече нямам търпение Simple Smile

# 674
  • Мнения: 3 535
М84 , честито бебе! Бързо възстановяване Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт