"Септември чакаме с копнеж,че да започне нашия бебевалеж" - Тема №7

  • 29 153
  • 749
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 410
Моите нерегулярни контракции от предната вечер се оказаха 3 см разкритие. Simple Smile Днес бях на преглед. Бактерии нямам - явно е станало замърсяване на пробата миналия път. Но и аз ще лекувам гъбички - да видим го кога. Изписаха ми макмирор за 12 дни, но според АГ ще съм родила преди това. Сега хем нямам търпение, хем пък почва да ме хваща страха... #Crazy

# 721
  • Мнения: 5 259
Моята микробиология излиза другата седмица, но ако случайно имам гъбички (нямам оплаквания и очаквам всичко да е ок), това не е ли опасно за бебето, което ще се ражда нормално?
За сега не сме го коментирали с доктора, защото не са ми излезли резултатите, но като се замисля, сигурно не е много безопасно.

# 722
  • Мнения: 56
Онли е направо успя да ме разсмееш   Joy Joy Joy
Жулиет ако е топло във вас не ти трябва някакво дебело одяло,по скоро за навън за количката, нещо дебело,скафандър за ваксинити като го водиш.
Верано още малко май ти остава.Супер.
Алана не се натоварвай предварително. А и щом нямаш оплаквания сигурно всичко ще е наред.

# 723
  • Мнения: 509
Хей мамчета,вчера след обяд родих нашия син,3.3кг.две седмици преди термин.
От началото на контракциите докато той се появи минаха 36ч.
Беше много трудно,но резултата е важен.
На всички Вас пожелавам леко раждане и да си гушкате мъниците Hug

Честита рожба!Да е жив и здрав, много късмет да има, да е спокойно бебе и послушно дете Simple Smile

# 724
  • Драгоман
  • Мнения: 1 219
Аз имам 2 тънки одеалца, 2 тънки пелени, 2 малко като пълнеж дето имат, 1 лятно чувалче без ръкави, 1 зимно дебело с ръкави. Отделно едно като губер дето като е разпънато си е като одеало, но иначе има тик так топчета и става като чувалче с качулка, малко е странно, май им казват бейбипорт или нещо такова, подарък ми беше за първото и го ползвах предимно за навън. А и едно много дебело като чувалче, ама мнооого, дето свеки ми го даде от ММ е било за неговото изписване през февруари, то прилича на ония палта от едното време, незнам как да ви го опиша с дебела вата отвътре, а от вън е рунтаво, хаха. Него обаче не съм го ползвала никога и едва ли ще го ползвам и сега  Wink А и олекотена завивка, но тя ще е за зимата.

# 725
  • Мнения: 509
вече съм пила Стодал сироп, Проспан таблетки, сега съм на Хустагил сироп, Ефизол и Тайлол хот
Геломиртол пий, много бързо ще ти мине кашлицата. Само виж на листовката дали се препоръчва за бременни и питай доктора си. Но мисля, че щом на julieta_sv са ѝ го изписали, сигурно е ок.
Този Геломитрол е много добър, опитай го. На мен ми го изписаха в 4ти месец, т.е. подходящ е за бременни и много бързо ме облекчи. Той спомага за втечняване на секретите и намалява кашлицата.

# 726
  • Мнения: 1 037
Сега се сетих да ви попитам - аз съм омъжена - тоест имаме граждански брак. Нещо носи ли се в болницата - копие на акта за гражднски брак по-точно ме интересува?
Преди малко се присетих, и изпаднах в ужасТ, защото от известно време не съм го виждала да ми се мярка пред очите, от как се преместихме по-точно ... Моля ви кажете ми че не тр да се носи  Praynig Praynig Praynig
На мен ми казаха непременно да си го нося, за да оформят документите на бебето.
Да, трябва да се носи. Peace
Ekumcheva, благодаря за линка  bouquet

# 727
  • Мнения: 4 743
вече съм пила Стодал сироп, Проспан таблетки, сега съм на Хустагил сироп, Ефизол и Тайлол хот
Геломиртол пий, много бързо ще ти мине кашлицата. Само виж на листовката дали се препоръчва за бременни и питай доктора си. Но мисля, че щом на julieta_sv са ѝ го изписали, сигурно е ок.
Този Геломитрол е много добър, опитай го. На мен ми го изписаха в 4ти месец, т.е. подходящ е за бременни и много бързо ме облекчи. Той спомага за втечняване на секретите и намалява кашлицата.

ами аз исках да отида да го взема, но всички аптеки са ми много далече, не мога да отида пеша и мъжа ми като чу и веднага се разкряска, обади се на личната (ходих при неговата лична , понеже моят е пълен некадърник ) и тя ни изписа антибиотик ooooh!

# 728
  • Мнения: 509
Аз го пих успоредно с антибиотик. Той просто облекчава кашлица и запушен нос, т.е. симптомите, които те мъчат. Антибиотикът отделно си лекува причината за състоянието.

# 729
  • Мнения: 1 452
Аз го пих успоредно с антибиотик. Той просто облекчава кашлица и запушен нос, т.е. симптомите, които те мъчат. Антибиотикът отделно си лекува причината за състоянието.
Аз да препоръчам Стеримар - спрей за носна хигиена, която се ползва и за кърмачета. На мен лично малко ми пооблекчава вечно запушения нос. Една онзи ден чух за този продукт Peace

# 730
  • Мнения: 176
Мили  дами моля ви помогнете ми. Спешно е. Днес с ММ излезнахме на разходка и от както излезнахме имам едни болки в корема  все едно някой с нож отвътре ме ръчка . Засичах си контракциите , но те са непостоянни и се появяват рядко. От какво може да е тази болка в корема? Някой път се усилва. #Crazy

# 731
  • Мнения: 324
Мили  дами моля ви помогнете ми. Спешно е. Днес с ММ излезнахме на разходка и от както излезнахме имам едни болки в корема  все едно някой с нож отвътре ме ръчка . Засичах си контракциите , но те са непостоянни и се появяват рядко. От какво може да е тази болка в корема? Някой път се усилва. #Crazy

Напълно е възможно да имаш контракции макар и непостоянни и редки.Аз от 2 дни съм с болки нощно време през 2,3ч усещам болка като при цикъл и после спира.Много често имам проблеми и със стомаха и ходя по-голяма нужда на ден по 3,4 пъти и пак силни болки в корема.

# 732
  • Мнения: 5 259
Възможно е да са контракции, много често ги описват точно така, като прерязване с нож. Почивай си и прави каквото ги облекчава.
Болката съвпада ли със стягане на корема?

# 733
  • Мнения: 176
Не винаги... Като се прибрах легнах за час. Тъкмо ставам и да ви кажа болка в кръста и корема пак си има не е толкова силна като преди малко,но я има. И все си мисля,че ми е рано да раждам така като на мен не ми е падала тапата, а аз все си мисля , че трябва да падне преди да почне процеса с раждането Rolling Eyes Може би съм с грешно мислене.

# 734
  • Мнения: 804
Вaня, с преднaтa бременност не ми е пaдaлa тaпaтa, нито сa ми текли води Wink нaпрaво контрaкции и след 36 чaсa се появи синa ни. Водите ми ги спукaхa в болницaтa минути преди дa родя. Зa тaпaтa нямaм предстaвa.... Болките, които описвaш може дa сa контрaкции, a може и бебето дa е притиснaло някой нерв и дa те прорязвa.

Общи условия

Активация на акаунт