НВ-ВМХ, част 92 - за здравословното хранене

  • 51 969
  • 738
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 11 779
stelaartois, да, помня че коментирахме връзката хиперфункция-висок хемоглобин, но при мен и с ТСХ в норма, и с ТСХ 6-9-10, хемоглобинът пак е на горна граница, а дори веднъж излезе и над горната граница. Говоря за стойности около 160 при норма 160. Когато пускам ТСХ винаги пускам и ПКК, затова имам поглед над стойностите ТСХ-хемоглобин.
Факт е, че преди Базедовата болест хемоглобинът ми се въртеше около стойности 130, максимум 140 (изследвах се често заради стомашните и чревните заболявания), а откакто се разболях е над 145, по-често 155-160, независимо стойността на ТСХ.

# 706
  • София
  • Мнения: 10 858
Вивиан, а каква беше целта на експеримента с овесените ядки?


Целта беше изчистване на мазнини и подобряване на релефа.

# 707
  • Мнения: 172
Вивиан, а каква беше целта на експеримента с овесените ядки?


Целта беше изчистване на мазнини и подобряване на релефа.
В най-стриктният ми период, всяка сутрин закусхвах около 20-25 грама освесени ядки под формата на каша с масло и сирене и беше най-доброто, което бях постигала. Сега съм стриктна отново, закуската ми пак е това, и за няколко дена виждам видима разлика в релефа на корема.  Hug

# 708
  • SA
  • Мнения: 3 196
Стела, в книгата не се коментират ефектите на железния дефицит, основно се говори за вит.В12.

# 709
  • Мнения: 1 817
Инфо моля за овесените ядки?!  Laughing Иначе те не са ли с повечко...въглехидрати? newsm78 Sad

# 710
  • София
  • Мнения: 10 858

В най-стриктният ми период, всяка сутрин закусхвах около 20-25 грама освесени ядки под формата на каша с масло и сирене и беше най-доброто, което бях постигала. Сега съм стриктна отново, закуската ми пак е това, и за няколко дена виждам видима разлика в релефа на корема.  Hug

О, страхотно  Heart Eyes Може би по-нататък пак ще опитам, благодаря  Hug

Прекрасна, с повечко са, да. Но за всеки нещата са различни, а и целите. Когато свалях кг. по никакъв начин не си позволявах такива храни. А и зависи какъв грамаж В си позволяваш.
Ние с Рейн горовим за релеф, което е много различно от сваляне на кг.

# 711
  • SA
  • Мнения: 3 196
Според проучвания протеинът от животински произход има по-силен анаболен ефект върху скелетната мускулатура в сравнение с растителните протеини ( т.е. води до по-голям мускулен растеж).
http://jn.nutrition.org/content/145/9/1981.abstract
Авторите обясняват това с по-ниската усвояемост на растителните протеини, непълноценния им аминокиселинен състав ( намалено съдържание на левцин, метионин, лизин) и последващата повишена синтеза на урея от аминокиселините от растителни източници.
Прекрасната , не очаквай чудеса от 20 грама овесени ядки на закуска.  Simple Smile

# 712
  • Мнения: 6 347
Хе-хе, кажи го това за протеина на веганите и суровоядците. Ще те направят на две стотинки. Laughing

# 713
  • София
  • Мнения: 10 858
Или ще ти кажат колко си разклатена душевно и ще те пратят да търсиш духовно извисяване, с мир и любов по пътя  Laughing Сякаш ги зомбират из тези сайтове да говорят непрекъснато за любов в душите.

# 714
  • Мнения: 11 779
Тази статия на Инес ми харесва  Simple Smile
Оффф, тая мама.бг всичко блокира  Rolling Eyes То нищо не може да сподели човек.
Който е любопитен да погледне днешната статия в блога ѝ.

# 715
  • SA
  • Мнения: 3 196
Хе-хе, кажи го това за протеина на веганите и суровоядците. Ще те направят на две стотинки. Laughing

 Simple Smile Шоки, нали ти казаха, да не ги занимаваш с научни факти, а да ги заменяш с репликата "яжте месо"  Joy
Мери, статията за връзката с тялото ли?

# 716
  • Мнения: 11 779
Да, за нея става въпрос. Хареса ми  Simple Smile

# 717
  • Мнения: 20 238
Да, за нея става въпрос. Хареса ми  Simple Smile
И на мен. Това ми е от полза:

-винаги, когато не спя достатъчно, на следващия ден имам нужда от повече храна и задължително ще ми се ядат повече въглехидрати. Какво правя? Съпротивлявам се? Не, очаквам го и се подготвям. Още сутринта си приготвям по-голяма порция храна, със солидна доза полезни мазнини и вкусен въглехидрат за десерт (нещо приготвено от мен). Така само едно хранене, неутрализира всичко и после през целия ден се чувствам добре и нямам пристъпи.

–винаги, когато прекаля с въглехидратите, имам нужда от повече вода и от ферментирала храна. Какво правя? В такъв случай прибягвам до 3-4 глътки от домашно приготвения ми, ябълков оцет и може би 2-3 храносмилателни ензима.

–винаги, когато прекаля с протеина, имам нужда от домашно приготвен, костен бульон. Какво правя? Отивам за рагу и си го приготвям.

# 718
  • Мнения: 939
Здравейте,от 2-3 дни имам болка и тежест в ляво под ребрата,мисля че е стомаха.Дали би могло да има връзка с този начин на хранене.Резултатите ми досега са много добри откъм см.Но тази болка изведнъж такава ме притесни.Бяхте ми споменали нещо за възпаляване на организма ако нещо не правя както трябва.Имам в предвид ако бъркам съотношението на мазнини от растителен и животински произход.
Примерно хранене за ден
1 кафе с 2 л.тръстикова захар и 1 ч.л. кокосово масло
закуска 1 яйце,1 с.л. краве масло,10 резенчета домашна пастърма
10 часа накиснати сурови лешници и орехи по 5-6 средно
12 часа пържола вратна с два малки домата,понякога и резен два сланина
14 часа айрян около 300-400 мл и/или 1 праскова
19 часа вечеря салата краставица,домат овче сирене домашно,зехтин,месо
Ако откриете грешки,приемам критика и съвети всякакви.
Благодаря Ви  Praynig

# 719
  • Мнения: 11 779
Може би жлъчката дава сигнали. Правила ли си някога ехография на стомаха?
Според мен, от една страна е добре да направиш и после да променяш режима. От друга страна, като човек с проблемна жлъчка, но хранила се на този режим, първо бих те посъветвала да махнеш ядките и млечните, а не мазнините. Ядките са много коварна храна за мен. На едно ниво с домати, чушки и патладжан. Това за хора със стомашни проблеми - не казвам, че ти имаш.
Иначе всеки би ти казал, че мазнините са най-вредни, но млякото и ядките са полезни  Wink

Общи условия

Активация на акаунт