НВ-ВМХ, част 92 - за здравословното хранене

  • 51 976
  • 738
  •   1
Отговори
# 690
  • Мнения: 2 576
Вики, правя го в съд от 5 литра, обикновено 2,5 - 3 нарязани зелки побира, сложих 5 капсули този път.

Много ти благодаря  Hug

# 691
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 920
Благoдаря Кам Hug Висока съм 162 см и килограмите ми играят 52-53. Иска ми се да падна до 50 кг. Повече не е препоръчително предвид гордите ми 44г Embarassed.

Крада си веднага идеята за зелето. Довечера ще погледна какъв пробиотик имам вкъщи. Спомням си, че преди време някой пробва да добави към кисело мляко, но горчеше.

# 692
  • София
  • Мнения: 10 858
Ню, радвам се да те видя мила  Hug Да се включа и аз по въпроса с протеина, мисля, че не само не пречи, но и много помага  Peace

Дана, здравей  Hug Те вече момичетата са ти отговорили, аз малко късно влизам, извини ме  Hug
Все пак да кажа, че на мен ми отне две години, за да накарам моят мъж да ме "чуе". През тези две години той упорито отказваше да разбере, че без хляб може да се чувства нахранен и сит, беше сигурен, че ще умре от глад  Mr. Green  Та не ми беше леко, определено. Но и високото му кръвно, наднормените кг (102 кг/183 см), както и не особено добрите му резултати на кръвните изследвания, както и моето постоянно говорене, го доведоха до денят Х, в който реши, че променя начина си на хранене и започва да яде като мен. В първите два месеца дори нямаше резултати (видими), но слава Богу, не се отказа, защото аз продължавах да му говоря и обяснявам какво се случва с него и че ще се получат нещата, но с повече търпение. В началото беше наистина много стриктен. Количества не е ограничавал, но не близваше захар и брашно, под никаква форма. Когато му се прихапваше нещо след стандартната ВМНВХ вечеря, хапваше кисело мляко или плод. Сутрин също така ядеше какаови зърна, давах му и големи дози магнезий. Това е. Надявам се да съм ти била полезна  Hug

Лас Вегас
, добре дошла и успех!   bouquet
Родопска Превъзходна, истинско удоволствие ми беше да прочета поста ти! Благодаря ти, че сподели!  Heart Eyes

# 693
  • here, there, everywhere
  • Мнения: 920
Вив, радостта е взаимна. Аз не пълнея много от въглехидрати, но проблемът е, че като ги започна, не мога да се спра. Предполагам си е вид пристрастяване. Юли май имаше нещо такова с хляба. По принцип аз въглехидратите ги държа около 100грама, но сега временно ще ги дамаля, колкото да дам начален старт на тялото.

Много ми е интересно, каквото изговорихте за В12. Довечера трябва да ходя при личната и ще питам мога ли да измеря нивото на В12 и Вит.Д.

Вивче, а ти хапваш ли още овесени ядки на закуска?

# 694
  • София
  • Мнения: 488
alex.viki,    bouquet

# 695
  • Мнения: 1 199
Вив Hug, благодаря за вклЮчването!
Аз само като кажех на мама да спрат хляба, тя отговаряше Ааа не, баща ти без хляб не може, вместо да се опита да му повлияе и тя. Днес ме пита милата дали можело хляб от лимец да му дава. НЕ. Mr. Green Баща ми например много обича яйца на закуска и това му е лЮбимото по време на почивка. А защо да не ги хапва и вкъщи? Сега ще се опитвам да насочвам мама с конкретни рецепти, дано така се получат нещата.
Магнезий, витамин Д и омега-3 взимат вече. Сега ще проверя за пектин и/или ниацин.

# 696
  • София
  • Мнения: 10 858
Ню, не, по едно време експериментирах с тях, но май не си дадох достатъчно време, за да видя резултата от експеримента. Хапвах по 1 с.л ... то пък егати и количеството  hahaha

Дана, една тактика, която прилагах при мъжа ми, докато свикне с мисълта, че е сит и без да яде хляб - маалко му увеличих мазнините. В смисъл повечко зехтин в салатата, повече масло в яйцата и по-мазни месца и пържоли  Mr. Green Никой мъж не плаче от мазно  Mr. Green Даже ме благославяше, как можел да си хапва вкусно и да отслабва  Mr. Green Ако го бях оставила на нормално количество мазнини, щеше да чувства глад в началото, докато се адаптира и вероятно можеше и да се откаже, с оправданието, че наистина си е гладен без хляб. Ама аз го излъгАх  Laughing Не съм го уведомила, разбира се Simple Smile
Сега е по-моралист и от мен, обяснява на всеки как да яде и колко кг е свалил, ужас  Joy

# 697
  • Мнения: 172
Вивиан, а каква беше целта на експеримента с овесените ядки?
Аз съм обратно към стриктното спазване. Мислех, че заради поувеличеното количество плодове, пак ще се налага да минавам през гадния адаптационен период с главоболие и отпадналост, но нищо такова. Появи се дори една внезапна енергия, която не знам и аз откъде извира. Липсваше ми чувството на лекота и липса на подуване.  Heart Eyes

Аз се опитах да убедя дядо ми(с диабет) да пробва ВМХ, после приложих схемата на баба ми, но те са твърдо убедени, че замяната на бели хляб и ориз с кафевите им версии върши чудо. Да не говорим, че му дава много плодове, че и торти и шоколади и сладоледи, после се чудят защо вдига захарта. Баща ми е с високо кръвно, опитах и там, но отказваше категорично. Когато му казах колко бързо ще стопи коремът, се позамисли, но пак е далече  Mr. Green

Последна редакция: вт, 15 сеп 2015, 20:19 от Underneath The Rain

# 698
  • Мнения: 11 781
Родопска Превъзходна, чудесни резултати и много мотивиращ пост! Пожелавам ти здраве!

Внимание! Нова диета хит  Laughing

http://dnesplus.bg/News.aspx?n=728492

И още нещо, не намирам лаборатория за изследването -  МЕТИЛМАЛОНОВА КИСЕЛИНА?
Намерих само за  Витамин В12 Active (Holotranscobalamin) и Хомоцистеин.
За желязото какво беше? Трябваше да се изследва феритин, за да се види усвоява ли се... така ли беше?
За тия тричките, без ММА - 80 кинта.

Последна редакция: ср, 16 сеп 2015, 07:35 от Merelenda

# 699
  • SA
  • Мнения: 3 196
Водата спомагала да се изхвърлят мазнини от тялото.  Joy
То ако ставаше така...
Мери, холотранскобаламин ако изследват е още по-добре от ММК.

# 700
  • Мнения: 6 347
Не само водата, ами и млякото. Wink Нали има някакво проучване в Дания отпреди няколко години, което показало, че при консумация на мляко, в изпражненията имало повече мазнини. И затова скандинавските деца задължително пият мляко. ooooh!

Мери, наистина феритинът е най-добрият показател за липса или наличие на железен дефицит. Хемоглобинът често е нормален, но феритинът е нисък и пак си се появяват симптоми на дефицит (мисля, че най-често умора и косопад).

По повод на храненето на диабетиците, аз имам един близък, който е обявен за диабетик (със сигурност е с ИР) и по тази причина избягва да яде плодове, но почти всяка вечер яде сладолед. Rolling Eyes Ядяло му се сладко, не можел така да кара. Луда работа...

# 701
  • Мнения: 11 781
Шоки, Кам, благодаря! Значи може само холотранскобаламин и хомоцистеин да пусна, нали така Кам?

# 702
  • SA
  • Мнения: 3 196
Мери, да, пускай само тези, ако си решила да се изследваш за В12 дефицит.
За желязото - при най-тежки дефицити обикновено има анемия ( с ниско MCV). При по-лек недоимък може да е понижено серумното желязо и завишен ЖСК, без все още да има изявена анемия. При още по-лек дефицит е възможно само феритинът да е намален. Той е нещо като резервно депо за активното желязо в тялото.

# 703
  • Мнения: 11 781
Добре, значи феритин, защото с тоя хемоглобин мисля е редно да видя феритина. MCHC, MCH и MCV последно бяха в границите на фона на висок хемоглобин.
Ще ходя на гастроентеролог, искам да си поговорим този път по-сериозно, защото имам и други проблеми и да видим какви изследвания ще направя, освен обичайните ПКК, чернодробни, кръвна захар, липиден профил и хеликобактер пилори. След изследванията вече ще преценява за хематолог. Първо да видим какво ще излезе.

# 704
  • София
  • Мнения: 1 919
Добре, значи феритин, защото с тоя хемоглобин мисля е редно да видя феритина. MCHC, MCH и MCV последно бяха в границите на фона на висок хемоглобин.
Ще ходя на гастроентеролог, искам да си поговорим този път по-сериозно, защото имам и други проблеми и да видим какви изследвания ще направя, освен обичайните ПКК, чернодробни, кръвна захар, липиден профил и хеликобактер пилори. След изследванията вече ще преценява за хематолог. Първо да видим какво ще излезе.
Merelenda, преди два -три месеца бях изследвала хемоглобина и беше 148 - към горната граница, като тогава още моето TSH беше 0, 01 - под нормата. Сега, няколко месеца след лечение с Пропицил, пък ТSH отиде към горна граница - 3,92 и хемоглобина падна- вече е 126. Спомням си, че коментирахме за връзката между хиперфункция и висок хемоглобин Peace- при мен явно има точно такава зависимост Peace
Наскоро пусках и Феритин заради засилен косопад- резултатът е 21, 8 при реф. 4-104, т.е в нормата е, но все пак не е от високите.
Искам да попитам Kameloth, в книгата за В12 имаше ли коментар за стойностите на Феритина конкретно? Някъде четох, че за да няма косопад стойностите на феритин трябва да са над 40, а за да расте нова коса- над 70 newsm78

Общи условия

Активация на акаунт